Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Akiknek a vadászat a hobbijuk azok deviánsak? fórum

Akiknek a vadászat a hobbijuk azok deviánsak? (beszélgetős fórum)


1 2 3
9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Auróra2010)
2021. máj. 6. 14:33

De akinek az nyújt élvezetet, hogy leöl egy állatot az simán vérszomjas ember. És valami nincs rendben a fejében. Valamilyen zavarnak kell lennie, akár pszichopátiának.


Az emberek zöme nem öl élvezetből állatot, leginkább csak akkor ha nagyon muszáj, élelemszerzés miatt például.


De aki élvezetből teszi azt egy állattal az bármikor meg tudná tenni egy emberrel is! Veszedelmes emberek ezek!

2021. máj. 6. 13:26

nem deviánsak, de

erdős vidéken lakunk, a környéken sok vadász vadásztárság van, utazás közben rengeteg vadat látni.Az én szivem vérzik a szép példány őzekért szarvasokért, - igaz a gazdák őrjöngenek, mrt mindent lelegelnek - és a kis helyes rókákért is. Ameddig több pénze volt a VT-knek, el tudták tartani az állatokat , nem kellett lopniuk. MOst úgy néz ki dolog, hogy a társaságok elszegényedtek, a vadak egyre több kárt okoznak és emiatt fokozottabban vadásznak rájuk.

Valahogy nem ok e az egész.

7. papája (válaszként erre: 3. - Guruljka)
2021. máj. 6. 13:17
Részben. Sajnos az állatvédelem sokszor nem jó irányban megy, okozhat túlszaporodást is, mint az erdélyi medvék esete. Már több kárt okoznak, mint hasznot, vagy egészséges egyensúlyt, így az állomány csökkentése jó fizető vadászok által mindenképpen indokolt.
6. Intéző (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 6. 12:03

Amennyiben pontos a találat és gyorsan kimúlik az állat, számomra elfogadható a vadászat. A sebzéses, utánkövetős dologért nem vagyok oda.

Nem gondolom, hoyg betiltják, mert el kell adni a fegyvereket, távcsöveket, vadászruházatot kellékeket, és a tehetős vendégvadászok pár ezer eurót kicsengettek azért.

Tehát túl sok érdeket sértene a teljes tiltás.

Erdélyben állítólag nagyobb a medveállomány annál, amit el tud tartani a környezet.

2021. máj. 6. 12:00
De, várj, most hogy ezt kiírtad a hoxára, mindjárt intézkedünk és betiltatjuk a kedvedért :-)
4. NomNom (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 6. 11:32
Nem, nem deviansak...
3. Guruljka (válaszként erre: 2. - Papája)
2021. máj. 6. 11:17
Úgy érted, igyekeznek helyrehozni, ami kárt az állatvilág egyensúlyába való beavatkozással okoztak.
2. papája (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 6. 11:05

Én is gyűlölöm a kedvtelésből vadászókat, de mióta hajlandó voltam betekinteni a tevékenységükbe kicsit toleránsabb vagyok.

Ugyanis létezik olyan, mint vadgazdálkodás.

Ez azt jelenti, hogy egészséges egyensúlyt kívánnak kialakítani a vadak létszámában.

Kilövik a felesleges és káros szaporulatot.

Etetik, mentik a kihaló félben lévőket.

Tenyésztik a "levadászolhatókat"

Gyógyszerezik a rászorulókat.


A kilőhető túlszaporodott, beteg, megöregedett állatok kilövéséért nagyon sokat fizet az, aki ezt megengedheti magának.


Csak és kizárólag a vadgazdálkodás céljából végzett kilövést tudom elfogadni.

Mellesleg nagyon nagy károkat tudnak okozni az elszaporodott medvék. Betegségeket terjesztenek a beteg, vagy veszett állatok.

2021. máj. 6. 10:54

Hogy lehet valakinek az a hobbija, hogy állatokat lő le?


Egy liechteinsteini herceg nemrég lőtte ki az EU legnagyobb medvéjét Romániában.


Nem lehetne ezt a hülye hobbit betiltatni? És inkább megszervezni a vadászatot a hercegek, királyok és más mágnások között?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook