Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Akik túl vannak az orrsövény műtéten! Javított valamit az életminőségeteken a műtét? fórum

Akik túl vannak az orrsövény műtéten! Javított valamit az életminőségeteken a műtét? (beszélgetős fórum)


1 2
25. a0c1361e44 (válaszként erre: 24. - A0c1361e44)
2014. jún. 16. 19:48
Bár, sok helyen nem alszok:DDD
24. a0c1361e44 (válaszként erre: 23. - 91d4989ab9)
2014. jún. 16. 19:48

Bárhol.

Parkettánk van, és nincs tollpárnánk elég sokat takarítok és ennek ellenére dugul az orrom. Lehet allergiás is vagyok, bár én nem vagyok náthás, stb. Nekem csak dugul az orrom.

23. 91d4989ab9 (válaszként erre: 22. - A0c1361e44)
2014. jún. 16. 19:44
bárhol alszol?
2014. jún. 16. 19:40

Éjjel mindig bedugol az orrom, hiába műtötték meg az orrcövényemet...Nincs tollpárnám...

A műtét óra, mintha nem érezném úgy az illatokat, bezzeg a szagokat!

21. 91d4989ab9 (válaszként erre: 16. - Adry1992)
2014. jún. 16. 19:35
az ágyat cseréld le, padlószőnyeg van? azt is. ha máshol alszol akkor is van gond?
2014. jún. 16. 18:57
Köszönöm, de már van tengervizes orrspraym. Az én gyulladt nyálkahártyámra csak még rosszabb fújkálni akármit is, mivel amint éri valami az orromat, egyből náthás leszek. Pl ha beverem vagy megütöm az orrom valahogy, egyből benáthásodok. Ez van az orrspraykkel is, a fújás mechanikai hatása elkezdi birizgálni az orrom és benáthásodom. Ez mitől lehet?
19. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 15. - Linnax)
2014. jún. 16. 17:51

Ezt nagyon eltaláltad!!


Csak még annyi: a legtöbb dokinál addig is nehéz eljutni, hogy géphez küldjenek.

Sza...k az egészbe!

A legkevesebb szükség a háziorvosra van. Annyit az asszisztense is tud, mint ő.

Ha ránézésre nem lát semmit, elő a beutaló, és már ugrott is a felelősség.:((

Amit ő lát, azt meg az asszisztens is.

2014. jún. 16. 17:40
Létezik tengervizes orrspray. A Ct-t a fülész doki írta ki. Van egyébként egy nagyon jó fül orr gégész ismerősünk Hatvanban, ha az nincs neked túl messze....
17. Linnax
2014. jún. 16. 17:24

Hát nem tudok "eldugulni" :D

Nem tudom, mennyit változtak az orrsprayk, de azelőtt sem nagyon ajánlgatták a rendszeres használatát. Viszont állítólag a sós vizes csepegtetés nagyon jót tesz, és azt korlátlanul lehet használni. Sajnos, az oldat százalékos arányát nem tudom. (Gondolom, minél tisztább só: Holt-tenger, Csomolungma, ilyesmi, de minimum tiszta tengeri, nem az a koszos sóbányából fejtett.)

Na, most már eldugultam. Megyek locsolni. Pá, kislányok!

2014. jún. 16. 17:19
Hát ez szomorú... de sajnos igazad van. Mondjuk ettől még mindig nem tudom, mihez kezdjek. Megéri-e műttetni...
15. Linnax
2014. jún. 16. 17:11

Csak még annyit tennék hozzá, hogy két évembe tellett, hogy végre észrevegyék, hogy el van kopva a csípőm, és azért sántikálok, és persze jajgatok. Most mit mondjak? Én vagyok a kényes kis borsószem királykisasszony?

Jobb, ha tudsz figyelni magadra, és idővel kitalálod, mi a legjobb neked. A dokik ma már semmit nem tudnak, ha a gépeik nem mutatnak ki valamit. Ez van...

14. Linnax (válaszként erre: 12. - D2d5bb5db4)
2014. jún. 16. 17:06
Édesem, három hete voltam a fülemmel a dokinál, azt mondta, ő nem lát semmit. Az lehet, de én érzem, hogy "csobog" a fülem. Többet se mentem. Röntgen semmit nem mutat, pedig ha lehajolok, azonnal elkezd fájni a fejem, mert érzem, hogy tódul valami trutyi, ami gyakorlatilag nincs is.
13. Linnax
2014. jún. 16. 17:03

Hát én nem tudom, mit mondjak. Egész életemben nem voltam allergiás, most "vénségemre" kezdek valamire kényes lenni. Viszont nekem nagyon erős orrsövényferdülésem van, pl. ha futok (futottam), akkor mindig szájon át vettem levegőt. Én azt mondom, amíg orvos nem mondja, hogy muszáj műteni, addig nem akarom én sem. Volt egy idősebb kolléganőm, neki csak valami "csimbókok" voltak, amit ki kellett szedni, de nagyon megszenvedett vele. Akkor volt a nagyobbik fiam is a kórházban, nem volt még egészen öt éves, és egyszerre, mind a két (pontosabban 4) manduláját kiszedték, mert már ilyen kicsinek is horkolt, de úgy, hogy volt, amikor hörgött. Teljesen ki voltunk borulva, féltünk, hogy megfullad. Ezért ment minden: orrmandula, rendes mandula egyszerre. Ő tud fagyit enni, hideget inni, de azt mondja, néha köhögési rohamai vannak. Na ez nekem is van, pedig nekem mind az összes mandulám megvan.

Na ebből az egészből az a legrosszabb, hogy nekem krónikus arc- és homloküreggyulladásom szokott lenni, most nemrég pedig a fülemben volt savós gyulladás, alig hallottam. De nem műttetek!!!

Ez az utóbbi dolog eddig nem volt, most lettem valami növényre allergiás. Igaz, én városi "lány" vagyok, 5 éve élek falun, és itt sokat kaparászok a kertemben.

Hát, szerintem döntse el mindenki maga. Az infrakabin, vagy az infrás masszírozó vagy infralámpa segíthet. Nekem még ki sincs festve a házam, se kívül, se belül(!), de vettem egy infraszaunát még az építkezéskor, oda szoktam beülni, és átmelegíteni az egész fejemet. Az jó!

2014. jún. 16. 16:52

Alapos fül orr gégészeti vizsgálat.

Visszamaradt arcüreggyulladás, ennyi jut eszembe.:))

2014. jún. 16. 16:26

De van, de alig van beengedve az utóbbi időben, szóval biztos nem az a baj. Ráadásul volt hogy évekig nem volt állatom, mégis ugyanúgy beteg voltam.

Sokszor megfordult a fejemben, hogy mi van ha nem is allergia. De akkor mi? Pedig a vérvételes vizsgálatok sem mutatták ki sokáig (igazából a sok alkalomból csak egyszer mutatta ki), a bőrtesztes pedig sohasem.

10. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 9. - Adry1992)
2014. jún. 16. 16:19

Ja, értem .csak azért kérdeztem, mert ha lefekszel, kezdődik.


Nálunk volt gyerek allergiás ( mai napig ) a toll paplan, párna, de akkor más.


Nincs cicád, vagy kuttyád?

9. adry1992 (válaszként erre: 6. - D2d5bb5db4)
2014. jún. 16. 16:12
A fedőmatracom antiallergén, ahogy a párnám is, egyedül a paplan nem az, de az is valami műszálas cucc, nem tollas. Ágyneműhuzatot gyakran cserélek, hozzátenném, a frissen cserélt ágynemű mellett is ugyanúgy tüszögök.
2014. jún. 16. 16:10

És hogy kérhetek CT vizsgálatot? Mit mutathat ki egyáltalán, ami náthát okoz? Az orrdugulás csak a náthával jelentkezik, ágyközelben, amúgy sohasem. Orrspray is felesleges, semmit sem segített nekem.


Egyébként az orvos szerint elég erős orrsövény ferdülésem van (bár még kapok levegőt mindkét orrlyukamon). Én arra gondoltam, hogy ez segíthet, ha már az immunterápia egy nagy pénzkidobás volt.

2014. jún. 16. 15:57
Nem feltétlenül az orrövény a baj!!!! Én öt évig(!!!)orrspray-n éltem,mert folyamatosandugult az orrom. Kiderült, hogy az orrsövény ferdülés mellettmás baj is van, de ezt csak a CT mutatta ki, így tehát érdemes azt is elvégeztetni!
6. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 1. - Adry1992)
2014. jún. 16. 15:54

Milyen párnát, paplant használsz?

Mert a tollas nem jó neked. :))

2014. jún. 16. 15:53
A páromat műtötték 4-5 éve orrsövénnyel. Abban bíztunk, hogy az orrdugulásán és a horkolásán változtatni fog jó irányban. Sajnos nem így történt. Azóta a horkolása is elég rendesen megmaradt és még plusszban állandóan száraz az orra, így kenegetnie kell. Sokkal rosszabb mint műtét előtt volt. Én senkinek sem ajánlom, hacsak nagyon-nagyon nem zavarja a ferde orrsövény.
4. andi6020 (válaszként erre: 2. - Adry1992)
2014. jún. 16. 15:33

Nálunk ilyen probléma nem volt.

Bár nem értek hozzá, de nem értem, allergiára miért orrsövényműtétet javasolnak, ha orrsövény problémád nincs?

2014. jún. 16. 15:31

Valamennyit javított, igen. Jobb lett, de a dugulásos probléma nem szűnt meg.

Amit vártunk a műtéttől, azt nem kaptuk meg sajnos. :(

2014. jún. 16. 15:29
Allergiával járok gyerekkorom óta orvosról orvosra, eddig a sok teszt közül egy mutatott ki poratka allergiát. Lényegében fél nap náthás vagyok egész évben, főleg reggel és este, gyakran aludni sem tudok tőle. Lefekszem az ágyba, és már el is dugult az orrom, reggel pedig legalább kétórás orrfújás következik. A gyógyszerszedésbe belefáradtam, immunterápiát csinálok 4 (!!) éve, de semmit nem használ (mikor tart a kezelés, enyhülnek a tünetek, mikor szünetet tartok, ugyanolyan elviselhetetlen megint. Már nem tudom, mihez kezdjek, az egyik orvos az orrsövény műtétet emlegette, de nem tudom, ez segíthet-e a náthámon, mert amúgy légzési nehézségeim nincsenek. Érdemes lenne bevállalnom, hátha segít a náthámon?
2014. jún. 16. 15:26
Akik túlvannak az orrsövény műtéten! Javított valamit az életminőségeteken a műtét?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook