Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Akik megpróbálkoztak versírással, dalszerzéssel és könyvírással fórum

Akik megpróbálkoztak versírással, dalszerzéssel és könyvírással (beszélgetős fórum)


1 2 3
2009. febr. 8. 09:10
Sziasztok!én 14éves korom óta írok verseket.szívesen megpróbálkoznék a regényírással is,csak sajnos nincs elég időm rá jelenleg.de talán egyszer összejön:)
31. Zotya4 (válaszként erre: 26. - Kookazoo)
2009. febr. 8. 02:08

hát a témát nem egyszerű összefoglalni....

Mondjuk mitológia alapú sci-fi, talán ez a legjobb megközelítése.


Egyel lejjebb az első visszajelzés... de a "végítéletre" még várok! :)

30. Zotya4 (válaszként erre: 29. - Myrthil)
2009. febr. 8. 02:04
köszi.... nagy kő esett le a szívemről! Te vagy az első aki olvashatta! Türelmesen várom a véleményed, hogy javulhassak!
29. Myrthil (válaszként erre: 25. - Zotya4)
2009. febr. 7. 13:10

Ne várj rögtön véleményt, kérlek!

Ahhoz, hogy eldöntsem, milyen, nekem is kell egy kis idő, amíg leülepszik, aztán ismét átolvasom.

De ha megnyugtat, elsőre nagyon tetszik :D

28. SF (válaszként erre: 24. - Kookazoo)
2009. febr. 6. 22:02
Az első körben írd le valahogyan, aztán ha ez megvan, akkor tedd félre pár hétre, majd írd át, és ezt tedd meg még legalább 5-ször. Kegyetlenül hangzik, de meg fogsz lepődni, hogy kicsit elfelejtve hány hibát fogsz találni a saját munkádban!
27. SF
2009. febr. 6. 22:00
Van pár díjam, meg egy honlapom, és néhány kiadásra várakozó regényem. Ha gondoljátok, szívesen segítek bárkinek. Meg persze engem is lehet bírálni:-))
26. kookazoo (válaszként erre: 25. - Zotya4)
2009. febr. 6. 21:56
Mi a téma? Volt már visszajelzés?
25. Zotya4 (válaszként erre: 24. - Kookazoo)
2009. febr. 5. 15:20
Ez nagyon jó kérdés! Én pont ma éjjel küldtem el pár oldalt a regényemből ide a fórumra és tűkön ülve várom, a véleményt hasonló gondolatokkal a fejemben!
2009. febr. 5. 14:59

Sziasztok!

Valóban ennyi lenne a titka, hogy kezdjem el? Mármint regényírásba kezdenék. Honnan fogom tudni hogy nem egy harmadikos fogalmazás lesz belőle a tanulmányi kirándulásról, amire amúgy kapnék egy jóindulatú kettest? Létezik olyan (tan)könyv, amit -ha más nem- sorvezetőként lehet használni? Köszi!!

23. Zotya4 (válaszként erre: 22. - Myrthil)
2009. febr. 5. 05:44
Küldtem a ma éjjeli írásomat privátba....
22. Myrthil (válaszként erre: 21. - Zotya4)
2009. febr. 4. 20:59

Ez az! Bátorság kell hozzá, semmi más! :D


Én mindenről írok! Elsősorban novellákat és verseket, de van 3 kész regényem is - egy fantasy és két krimi-.

Nekem elég kb egy oldalas írás is. Abból már sok mindenre lehet következtetni ;-)

21. Zotya4
2009. febr. 4. 15:45

Oké köszi! Elkezdem... bár vannak félelmeim... :) de, bátraké a szerencse!


Amint összeírtam egy adagot akkor átküldöm, mert most csak vázlatok vannak papírokon szanaszét, szereplők, karakterek, a történek váza...


Te mit írsz? Milyen műfajban? Miről?

20. Myrthil (válaszként erre: 19. - Zotya4)
2009. febr. 3. 22:21

Ülj le és írj! Majd bejössz! Ha nem, akkor meg jobb, ha hagyod, mert hiába erőlteted, nem fog menni.

Ha van kedved, privátba küldhetsz egy-egy részletet belőle! :D

Én is írok :)

19. Zotya4
2009. febr. 3. 21:12

Sziasztok,

Remélem tudtok segíteni, van egy könyvötletem. Sokat dolgozok rajta, történet vázlatok, feljegyzések, de nem tudom minként kezdje neki a "könyvnek", sokat olvasok is, de nem akarok plagizálni másoktól. Mit kellene olvasnom, tanulnom, hogy meglegyen az indító lökés a könyv megírásához? Valamilyen használható képzés, oktató könyv vagy valami hasonló?

2009. jan. 10. 10:25

Kicsit pontatlan a cím: a "dalszerzés" ugyanis zeneszerzést jelent. Itt meg gondolom, inkább dalszövegírásról van szó. Az egészen más.


Bravogirl,

milyen zenekarnak írnál legszívesebben dalszöveget, ha megkérnének?

2009. jan. 10. 10:17

Poros utca


Poros utca zaja kering bennem,

Könnyem a földre halkan cseppen,

Halkan, hogy ne hallja senki,

Mi fáj ott bent neki.


Hűvös őszi szélben,

Könnyem oly sokszor kérem,

Hagyjon el engem,

Ő legyen, ki örökre elhagy engem.


Reszkető kezemmel takarom arcom

Hogy könnyem örökre titokban maradjon,

S míg poros utca zaja kering bennem,

Addig könnyem a földre halkan cseppen.



Ha meghalnának kiket nem szeretek…


Lelkemre lépve belém taposnak,

Nincs bennük érzés,

S még egymásnak is hazudnak.


De mit tehetnék én ellenük?

Gyenge vagyok,

S sebezhető így velük.


Ha meghalnának kiket nem szeretek,

Úgy éljek,

Bennem bűntudatot nem éreznétek.

2009. jan. 10. 10:13
bocs,hogy ezt mondom, de ez tényleg szar ügy
15. Myrthil (válaszként erre: 14. - 739be98760)
2009. jan. 2. 17:36
Őszintén? Az, hogy minden csak a pénzről szól. Senkit sem érdekel, hogy jól írsz vagy sem, a lényeg, hogy mennyit tudsz fizetni :-(
2008. dec. 27. 17:30

úgy látom nem jó tzapasztalataid vannak a könyvkiadással kapcsolatban, Myrthil.

Mi volt benne olyan szörnyű?

2008. dec. 9. 21:41

Én is írok! Mindenfélét! Rövidebb-hosszabb történeteket, verseket.

Könyvkiadással kapcsolatban is van már egy kis tapasztalatom :-(

2008. dec. 5. 20:04

Állj hozzá pozitívan.

Mindenkinek üzenem, hogy bocsi, ha nem írok vissza, mert rossz az ineternetünk. Most is a sulibólk írok!

Amúgy, ha addig nem írnék akkor isa boldog decembert kívánok mindenkinek!

2008. nov. 11. 18:07

Én mióta megtanultam írni a suliban, azóta írogatok mindenfélét...

Mondjuk az utóbbi időben már nem igazán, mert nincs ihletem, meg időm sem igazán.

Nyertem már meg verspályázatot is, az adott egy löketet. Volt 1-1,5 év, hogy "egyfolytában" verseket írtam. Mára kifogytam az ihletekből.

Írtam vicces sztorikat is, meg hülyeségből regényt. De kiadásra alkalmatlan, mert csak azok értik, akik az ismerőseim. Nekik/róluk írtam. Meg magamról is. :-)

Azóta próbálkoztam, de egyszerűen nincs már annyi türelmem írni, meg időm sincs rá sajnos.

Most beneveztem egy országos versíró versenyre, 13-án vagy 14-én zárul le a jelentkezési határidő, utána indul a szavazás... Gondolom úgyse nyerek semmit, de legalább megpróbáltam. :-)

2008. nov. 2. 17:17

Ha érdekel, akkor a naplóknál,Család Bt. néven beleolvashatsz.

utána kérek véleményt!!!!!

Egyébként az Én gyerekkoromból és a gyerekeim gyerekkorából szedegettem össze történeteket és könyvbe öntöttem.

2008. nov. 2. 10:44

aha

stimt

na és miről szól a könyved?

2008. nov. 1. 16:13
Nem, mert az első ajánlatuk 750.000.- volt. Na az volt a sok. Mivel nem fogadtam el ezért a következő ajánlatuk volt a százezres.
2008. nov. 1. 14:44
paff, az nem sok egy kicsit?
2008. nov. 1. 10:56
Kb. 100.000.-
2008. nov. 1. 10:46

igen a legjobb tanács

mennyit kéne érte fizetned?

2008. nov. 1. 08:56
Én egy éve kezdtem az írást. Az ismerőseim unszolására, akik szerint a történeteimet másokkal is meg kellene osztanom. Először nyitottam egy blogot.Elég nagy sikere lett,(ezt most minden szerénytelenség nélkül írom) még a tengeretúlról is olvassák.Beküldtem egy kiadónak aki azt hirdette, hogy ingyen véleményezik az írói stilust. Bíztattak, hogy jók az írásaim és várják a könyvet. Egész nyáron írtam.Beküldtem. Most ott tartok, hogy a kezemben van a szerződésem.Kicsit bizonytalan vagyok, mert ahhoz, hogy megjelenhessen, most nekem kellene fizetnem.Persze, az írói jutalék is benne van a szerződésben.Most várok és érdeklődöm. Jó tanács????
2008. okt. 30. 10:54

hát én tavaly kezdtem

két könyvem kész van

most hármat írok össze-vissza


verseket nem írok már

inkább a dalszövegek felé húz a szívem

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook