Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akik a Budai Meddőségibe azaz BMC-be járnak, ide! Beszélgessünk! fórum

Akik a Budai Meddőségibe azaz BMC-be járnak, ide! Beszélgessünk! (beszélgetős fórum)


1080. dmimi
2009. okt. 5. 18:45
Ja, beutaló. Kell!!! Csak neked, férjednek nem kell. Nőgyógyász vagy a háziorvosod is írhat, az enyimén ez a szöveg volt: "Tisztelt Budai Meddőségi Centrum! Kérem nevezett kivizsgálását szükség esetén kezelését!"
1079. dmimi (válaszként erre: 1073. - Kriszti0711)
2009. okt. 5. 18:43

Jah, hogy magára a kivizsgálás menetére vagy kíváncsi?

Először is "kaptok" egy dokit, aki végigkísér benneteket az úton. Feltesz mindenféle kérdéseket (mensi, betegségek, mióta próbálkoztok és lesz még néhány intim kérdés is) Ha neked vagy párodnak volt valamilyen műtétje, akkor a zárójelentéseket vigyétek (biztos ami biztos alapon). Nem a térdműtétre gondolok, hanem a "komolyabbakra" pl : petefészek műtét, hereműtét, ilyenek. Illetve ha van vmilyen betegségetek, akár öröklődő bőrbetegség, akár cukorbetegség, vagy bármi más, azt majd meg kell említeni!!


A vizsgálatok: kezdem a pasis vizsgálatokkal, jó? Szóval apának lesz egyszer vérvétel (vérétel=vv) kétszer kell majd spermavizsgálatra menni (előtte 4-5 napig kerüljétek a szexet :-) erre kell kérni időpontokat). Ennyit a pasikról

Nekünk viszont meg kell szenvedni.... Lesz majd a ciklus 3. 20. és 24. napján vv. Ezekre nem kell időpont, csak menni kell. Biztos ami biztos reggeli pisit vigyél magaddal. Tőlem mindig kérték, van akitől nem. A 20. ciklusnapodon lesz majd nőgyogyi vizsgálat is (UH, esetleg kenetvétel).

A mensi után, általában a 12. ciklusnapig csinálják a HSG-t (petevezeték átjárhatósági), erre is kell majd időpont. Ez egy kicsit fájdalmas eljárás.

Aztán ha már minden vizsgálat és lelet megvan, akkor kértek egy időpontot a dokitokhoz, és akkor derül majd ki, hogy mizujs és hogyan tovább.

A kivizsgálások hamar meglesznek, ha nem siettek és ráérősre veszitek, akkor is megvan 3 hónap alatt. Ja, minden vizsgálatot helyben végeznek!

1078. 064abada22 (válaszként erre: 1077. - Kriszti0711)
2009. okt. 5. 18:43
nekem kellett a nőgyógyászomtól beutaló,szerintem most is kérnek.
1077. Kriszti0711 (válaszként erre: 1075. - 064abada22)
2009. okt. 5. 18:40

Köszönöm:)

Azt elfelejtettem megkérdezni, hogy a beutalóval mi a helyzet? Egy másik fórumon azt olvastam, hogy nem kell, itt meg azt hogy igen.

Most mennem kell, de még benézek.

1076. nicho
2009. okt. 5. 18:35

Lányok!


Mitől függ hogy kinek lesz rövid vagy hosszú a stimuláció?

Melyiket mikor kezdik? A ciklus melyik napján?

1075. 064abada22 (válaszként erre: 1073. - Kriszti0711)
2009. okt. 5. 18:35
utána konzultáció, ahol megmondják milyen vizsgálatokra lesz szükség. pl. HSG, rákszűrés, nőgyógyászati vizsgálat,stb. ha minden eredmény kész, újabb konzultáció, ahol megmondják inszem vagy lombik.
1074. dmimi (válaszként erre: 1072. - Hamona)
2009. okt. 5. 18:31
Háááát, a doki biztos tudja, hogy mit miért. Nekünk meg talán jobb, ha nem tudunk mindent. :-)
1073. Kriszti0711 (válaszként erre: 1070. - Dmimi)
2009. okt. 5. 18:31

Szia!

Arra lennék kíváncsi, hogy ha bejelentkezek utána mi következik? Áááá, kicsit ideges vagyok:)

1072. hamona (válaszként erre: 1071. - Dmimi)
2009. okt. 5. 18:24

Szia dmimi!

Az az érdekes, hogy az előző helyen nekem is hosszú protokollom lett volna, bár indoklást nem kaptam, csak annyit, h ez kell és kész (és annyit tudtam meg ott, h 20 nap fogamzásgátló, aztán kb 3 hét stimuláció).

Itt azt mondták, hogy az életkorom miatt lesz rövid protokoll. Persze laikusként igazodjon ki az egészen az ember...

1071. dmimi (válaszként erre: 1068. - Hamona)
2009. okt. 5. 18:19

Hamona!


De jóóó, hogy jók lettek az eredményeid!!!

Drukkolok neked nagyon!! A rövid protokolltól nem tudok semmit, nekem hosszú van.

Puszi

1070. dmimi (válaszként erre: 1069. - Kriszti0711)
2009. okt. 5. 18:18

Szia Kriszti!


Persze, segítünk ha tudunk!! :) Csak leírnád, hogy mégis mire vagy kíváncsi?? :)

2009. okt. 5. 18:03

Sziasztok!

Most találtam rá erre a fórumra. Hogy működik ez az egész? Mesélnétek nekem egy kicsit erről? Igyekszem olvasni a fórumot:)

Előre is köszönöm!

1068. hamona
2009. okt. 5. 17:51

Sziasztok!

Már korábban bejelentkeztem nálatok (980. hsz.), most újra itt vagyok. Kész lett az IR eredményem és a nagyrutin, hálistennek nincs IR-em. Jövő hónapban indul a lombik-programunk, ún. rövid stimuláció lesz. Van közületek valaki, akinek szintén rövid van/volt (nekem a korom miatt lesz az, 38 vagyok)? Mesélnétek róla?

Kata, csak nem az RK-ról(Róbert Károly Klinika) írtál? Amúgy mi is odajártunk és nem csak anyagi okok miatt váltottunk, bízom benne, hogy jó helyre kerültünk és működni fog a dolog :)

Mindenkinek kitartás és hajrá!

2009. okt. 5. 17:14

Ides Skriba doktornő mindig siet valahová:-)

csütörtökön épp műteni ment, én még pont befértem:-)

1066. Ides
2009. okt. 5. 16:44

Nah hali csajok,most értem haza:D

Megkaptam a peteérés serkentő szurikat,7 nap és vissza hétfőn ellenőrzésre:D

de a dokinő olyan bunkesz volt,hogy no...

mondom kérdezhetek,azt mondja csak a legfontosabbat,aztá mondta menjek...

2009. okt. 5. 16:17
szia Nicho! ez jó hír!:-)
1064. nicho
2009. okt. 5. 14:39
Ides nálad mi volt?
1063. nicho (válaszként erre: 1062. - Dmimi)
2009. okt. 5. 14:38

Szia dmimi!


Sziasztok csajok!


Hát túl vagyok rajta...


Nem volt túl kellemes, baromira feszített amikor benyomta a doki az anyagot. Azt hittem szétrobbanok ott bent. Utána görcsölt és fájt a hasam, meg baromira fájt a fejem is.

Ja és előtte nem kaptunk fájdalom csillapítót, de szerintem mire hatott volna már túl is voltunk rajta.

VISZONT ÁTJÁRHATÓ MIND KÉT PETEVEZETŐM!!


A Szűcshöz 21-re kaptam időpontot 1 órára.

Már megint a várakozás...

Közben 15-én megyek mammográfiára. Mivel volt a családban emlőrák, kérte a doki.

1062. dmimi
2009. okt. 5. 09:47

Nicho!


Sokat gondolok rád!! Gondolom most már ülsz a folyosón és várod, hogy átindulhassatok a nőgyogyi épületbe. Nekem kb. 11-kor szóltak, hogy mehetünk. Kívánom, hogy jót mutasson a HSG!!!


Ides!

Te drága!! Rád is sokat gondolok ám!!! Küldöm neked a drukkokat, hogy a doki azt mondja, hogy indulhat az inszem!! Puszillak


Rólam: pillanatnyilag nagyon lassúnak érzem az időt. :( Most úgy érzem, hogy olyan soká lesz még 13.-a, amikor megyek kontrollra. De remélem minden rendben lesz velem. Mellesleg meg várom a mensit, nagyon várom. Remélem most időben meg fog jönni. Nem tudom, hogy bekavar-e a lombikba ha megint csúszik 1 hetet. Valamelyik nap olyan petefészekszurkát éreztem, aszittem helyben bepisilek- a ciklis.hu szerint aznap ovuláltam.

Én úúúúúúgy várom már hogy valami legyen!! Kislánykoromban, amikor megkérdezték, hogy mi leszek ha nagy leszek, azt mondtam hogy "ANYUKA"!! :) És tessék itt tartok. :(


Jah, képzeljétek. Szombaton átmentünk anyósékhoz, anyós megosztotta velünk az álmát. Azt álmodta, hogy egyszercsak beállítottunk a másfél éves kislányunkkal. A "boszorkány" (egyébként imádom) valamit sejthet!!! Pedig neki aztán nem szóltunk egy szót sem a "problémánkról" meg a gyerektéma sem jött szóba vele még sosem. Azt hallottam már sokfelől hogy a nagymamák "jóslóálmai" nagyon nagy valószínűséggel beválnak. Kívánom, hogy a próféta szóljon belőle!! De nem lehet, hogy nem is egy hanem kapásból két kislányunk volt az álmában??

1061. Ides
2009. okt. 4. 17:23
hát igen a piszkos anyagiak... nem kell mondani..utiköltség minden alkalommal 10 ezer körül van...
1060. nicho (válaszként erre: 1057. - Dmimi)
2009. okt. 4. 13:37

Szia!


Én is a lándzsás utifű szirupot ajánlanám.


Persze hogy beszámolok az eredményről!

1059. **Kata** (válaszként erre: 1050. - 064abada22)
2009. okt. 4. 13:21

Szia, köszönöm neked is a választ.

Bár ne lenne szempont az anyagi!.. De sajnos egy bizonyos határ után már az, ezért kérdeztem az árakat. Találtam pl egy nagyon szimpi helyet egyszer vtam is de egy konzultáció +1 uh 12.000 Ft volt. Egy HyCoSy (olyan mint a HSG) 40.000 Ft. És akkor még gyógyszerekről nem is beszéltem.

Azt hiszem, h kicsit még utánajárok milyen hely ez a BMC és akkor lehet h ott kezdjük újra. :)

1058. **Kata** (válaszként erre: 1057. - Dmimi)
2009. okt. 4. 13:17

Szia, :)

Lándzsás útifű köhögés elleni szirup.Csak gyógynövény és nagyon hamar segít a száraz köhögésen!

1057. dmimi
2009. okt. 4. 11:22

Sziasztok Lányok!


Élek még, csak mostanában zombinak érzem magam, bocs, hogy ilyen ritkán vagyok!!!


Először is üdv neked Kata! :)


Nicho!

Majd számolj be, hogy mit mutatott a HSG.


Ides!

majd gondolok rááád is nagyon!! :)


Molyka!

Csak azért, mert már kismami vagy néha bejelentkezhetnél ide is, nem mindig vagyok MSN-en. :) vigyázz magatokra nagyon!!


Rólam: Ma már megkapom az 5. decapeptylt, már péntek óta saját magam szúrom, nagyon bátor kishős vagyok!! :)

Még mindig nagyon köhögök, nagyon szárazon. A dokim azt mondta, hogy mivel babaprojektben vagyok, nem írna fel nekem gyógyszert, próbálkozzak homeós ill. népi praktikákkal. Nincs vmi ötletetek, hogy mivel lehetne a slejmet "kicsalogatni"? Próbáltam a naturlandos köptetőt, de az nem vált be. Tudtok valamit ajánlani?


Puszi mindenkinek! Mennek a drukkok!

2009. okt. 4. 09:36

Ides!


Neked is sok szerencsét holnapra:-)

2009. okt. 4. 09:35

Nicho!


Szorítok Neked holnap! Ki fogod bírni,hamar túlleszel rajta,igaz nem kellemes beavatkozás,de nem is olyan borzalmas!

1054. nicho
2009. okt. 4. 09:31

Sziasztok!


Nekem is ott csináltak meg minden vizsgálatot, holnap 9-re megyek HSG-re!

Kicsit félek tőle...

1053. Ides
2009. okt. 4. 08:30
megyek anyuékhoz ,ma nem igen leszek,kitartás csajok,és szorítsatok:D holnap reggel 4 kor indulás:D
1052. Ides
2009. okt. 4. 08:25
mármint a recepciós:D
1051. Ides
2009. okt. 4. 08:25

aha:D igen várom nagyon:D remélem minden okés lesz és alkezdhetjük:D

izgetott vagyok:D

Miri drága minő meglepetés hogy tud normális is lenni:D

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook