Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Aki túl sokat filozofál, amellett elmegy az élet? Mi a boldogság titka? fórum

Aki túl sokat filozofál, amellett elmegy az élet? Mi a boldogság titka? (beszélgetős fórum)


1 2
31. ,zumba (válaszként erre: 28. - Tumbo2)
2023. aug. 4. 07:59
Rádiószínház c. műsor van, én szoktam hallgatni.
30. Ágio8405 (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 4. 07:52
Akkor hajrá. Miért nem így teszel? Most válaszoltad meg a kérdésedet hogy hol a középút.
29. jooeva (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 4. 06:09

Válts témát!

Híradó, politika, celebek és ehhez hasonlókra nem pazarlok időt.

Olvass egy jó könyvet, szélesítsd a tudásokat, fedezd fel a természetet, kertészkedj, beszélgess a családoddal, barátaiddal és még lehetne sorolni a végtelenségig.

Olyan dolgokkal kell foglalkozni a szabadidődben, ami feltölt.

Ha állandóan keseregsz és olyan dolgokon kattogsz, ami leszív, te is olyanná válsz.

28. tumbo2 (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 3. 14:30
régen sok színházi közvetítés volt a tévében,rádióban.de már nem tudnám végignézni inkább egy bolond maunikasó,mint a Vadkacsa.
27. globus (válaszként erre: 22. - Sirga)
2023. aug. 3. 14:26

Szoky konyhája. Rengeteg szuper ötletet ad.

Mondjuk én ezeket csak asztali gépen szeretem nézni nagyban, telefonon videóktól hülyét kapok...

26. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 3. 14:26

Ki tudja? Egyiket sem követem. Akkor nekem nincs gondom ezen a téren. 😂

A hírekkel valamennyire szeretek képben lenni, hiszen érint a politika is. A többit, meg nézze az, aki szereti, vagy nincs más, ami kikapcsolná. Na, ezek nekem kuka, abból is a fekete.

25. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 3. 14:21

De miért nézed? Vagy nézted idáig? Valaki miatt muszáj volt?

Csak azt nézem meg, ami fontos számomra, az meg nem hat elfecsérelt időként.

24. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 20. - ,zumba)
2023. aug. 3. 13:12
Szerintem a minőségi idő a kulcs. Hogy hasznosan töltsük el.
2023. aug. 3. 13:08
De ha ez így van, akkor minek papolsz itt hogy mit kellene helyette csinálni MÁSOKNAK?? 😂
22. Sirga (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 3. 13:06

Számomra a napi hírek a híradó - ezt a 3/4 órát rászánom, hogy tájékozott legyek, de a szörnyűségeken nem sajnálkozom. (Persze, sajnálom, de hosszú távon nem foglalkoztat: van épp elég probléma a saját életemben.)

A valóságshowkat, celebvetélkedőket népbutításnak tartom.

Youtube-on akkor nézek főzős videót, ha aszerint készítem el a kaját. Jól tud jönni. ;)

21. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - Globus)
2023. aug. 3. 13:05
Kajak lehet amúgy... Lehet azért követek ilyen hulladék tartalmakat, pl celebshowkat, parlamenti vitákat, celebhíreket, realityket, politikai megmondóembereket, olykor a halálhíradót, mert valahol tudat alatt ez szexuális kielégülést okoz nekem?? Ha jobban belegondolunk ez rohadt beteg...
20. ,zumba (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 3. 13:02
Így-így! Kevés média(bármi legyen az). Helyette: család, természet, saját konyha, könyv(de szeretem), stb. Persze azért tudjon az ember a körülötte zajló eseményekről, törvényalkotásokról, nem utolsó percben meglepődni, mint sokan.
19. globus (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 3. 13:02
Mazochista vagy?
18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - 9b10f3d7ff)
2023. aug. 3. 13:00
Amikor követek parlamenti közvetítéséket mindig az merül fel bennem hogy b@szki miért nézem én ezt?? Ki kíváncsi a cirkuszra, anyázásra, meg szájkaratéra? És lepereg előttem az életem..
17. globus (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 3. 12:59
Azért vannak más szórakoztató dolgok is. Engem pl. leszívna a színház, opera. Lehet olvasni tudományos, vidám, romantikus, ismeretterjesztő témákban, ezekben vannak tv-műsorok, sajnos nem a szociális előfizetési csomagban. Akinek van kertje, bűvölheti, szabad kirándulni, csak úgy sétálni, kreatívkodni, nyelvet tanulni, stb stb. Annyi mód van az energiavámpírok elkerülésére.
16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - 9b10f3d7ff)
2023. aug. 3. 12:54
Mert a mai magyar politika kb a trashhel egy kategória... Nem sokban különbözik a Való Világtól, vagy a Győzike showtól... Annyi, hogy nincs benne hajtépés, de ugyanolyan.
15. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 3. 12:41
Ha valaki meg ezeket élvezi, az tegye azt, miért vagy rákattanva a politikára?
2023. aug. 3. 11:54
Kifelejtettem, hogy politika helyett érdemesebb magaskultúrát pl színház, opera stb.. fogyasztani, parlamenti közvetítések helyett pedig egy jó színdarabot. A parlamenti közvetítések Mónika-show kategória.. Vérnyomásnak nem tesz jót. Tömegember helyett pedig légy egyéniség.
2023. aug. 3. 11:11
Na de miért ne lehetne is-is? Nekem hasznos és értékes a videojáték is, meg a trash sorozat, de emellett tudok a barátaimmal is lenni, tanulni, stb. Mármint ezzel csak azt akarom mondani, hogy mindenki csinálja azt, ami neki jó. Ha téged zavar, hogy ezzel megy el az időd, változtass! Éld a saját életed, amit TE akarsz, ahogy te hasznosnak és értékesnek érzed.
2023. aug. 3. 10:52
Nagyon jól megfogalmaztad. Akkor mi tart vissza?
11. secret8 (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 3. 10:37
Pont így kell! :)
10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Kacsahercegno)
2023. aug. 3. 10:30
Úgy tudnám valahogy összefoglalni, hogy nem főzős videókat kell nézni, hanem főzni, a személyes ismerkedés előrébbvaló az önismereti könyvektől, trash sorozatok és a net helyett inkább olvassunk valami jó könyvet, videójáték helyett focizzunk a haverokkal, véleményvezérek és megmondóemberek vakon követése helyett legyen saját, önálló véleményed, a halálhíradó helyett inkább hallgass valami relaxációs zenét, filozofálgatás helyett meg CSELEKEDJ!
2023. aug. 3. 10:25
Azért érzem bajnak, mert közben meg elmegy az időm ahelyett, hogy hasznosan, értékesen tölteném. Nem a saját életemben vagyok. Aki nagyon a külvilággal van elfoglalva, az lehet kompenzál valamit. Például amikor valaki a lelki betegségét a politikán tölti ki, így Orbán így Gyurcsány!!, ahelyett, hogy szakembert keresne. 5 percre érdemes, hogy elolvasom a vezető híreket de ennyi. Politikai megmondóemberek meg aztán beszélnek a nagy semmiről... Filozofálni jó dolog lehet, de aki túlzásba viszi az beleőrül. Szórakozás és hülyülések a haverokkal adott esetben többet érhet, mint napi szinten önismereti könyveket bújni, meg jóshoz járni stb stb...
2023. aug. 3. 10:17

Ja, hát konkrétan híradót meg ilyen darabolós híreket évek óta nem nézek, ennek semmi értelme. Idióta beteg agyú emberek mindig vannak és lesznek is, teljesen felesleges minden individuális esetről tudni, szörnyülködni rajta, belegondolni, együtt érezni az áldozatokkal. Persze, szomorú, de van saját életem.


Én nézek netflixen trash valóságshowkat, meg ilyen főzős/tölts velem egy napot jellegűeket is. Utóbbiból főleg ázsiaiakat, Gizike almás rétese az nem érdekel. Ezek szerintem főleg háttérzajnak jók, munka, tanulás, főzés mellé. Egyébként nem gondolnám, hogy a nap 24 óráját értelmesen kell eltölteni, ha az agyatlan realityből jól esik megnézni pár részt, miért ne? Az a gáz, ha valakinek ez az egész napja és közben nem csinál semmit. Bár az is max. neki gáz, senkinek nem árt vele.

2023. aug. 3. 10:10
Vagy amikor politikai megmondóemberek "megszakértik" a napi politikát, ami nekem kb olyan, mint fingból ostoet csavarni... Fából vaskarika..
2023. aug. 3. 10:09

Onnan jutott ez eszembe, hogy ezek a dolgok irdatlan mennyiségű időt elvesznek az életünkből, például a politika és közben semmit, vagy nagyon minimális pluszt ad. Vagy amikor a híradóban mondják, hogy háború van!!, X megölte Y-t, lenyakazta/lelőtte/élve megsütötte, ilyen olyan háborúnyavalya, akkor nemes egyszerűséggel kedvem lenne belevágni a tévébe egy téglát... 😠😠

Vagy amikor nézem "jutyúbon", hogy Gizike elkészíti a legújabb almásrétesét. Ez baromi jó, de 1: ettől nekem miért lesz több/jobb az életem, 2: miért nem ÉN csinálom meg azt az almásrétest?? Annak legalább haszna is lenne. Ilyen olyan idióta macskás videókról, vagy trash tartalmakról, valóságshowkról ne is beszéljünk... 😒😒😒

2023. aug. 3. 09:59

Én mostmár 1-2 éve nem nagyon olvasok híreket. Nyilván azért átfutom a hírportálokat, megnézem a főcímeket, és gazdasági jellegűeket azért olvasok. De semmi háború, gyilkosságok, ma éppen milyen gyökérséget nyilatkozott valaki, ilyesmik. Egy bazi nagy halom dolog van, amivel semmit nem tudok kezdeni, csak nyomorúságosan érzem magam tőle, ha túl sokat olvasok róla. Attól még a dolog ugyanúgy létezik, de végső soron az én életemre nincsen hatással. Lehet, hogy valaki szerint szikla alatt élek, de nekem jobb így. 🤷‍♀️


Egyébként nem azt kell nézni, hogy mi a hasznos (kinek?) hanem hogy te mire vágysz. Ha többet akarsz a barátaiddal lenni, akkor ne a youtube-on lógj egész nap, ez sztem elég egyszerű. Feltéve hogy a barátaid ráérnek.

2023. aug. 3. 09:22
Ha meg abba gondolok bele, hogy például minden egyes Youtube-videó nézése mennyi értékes órát vett el már eddig is az életemből és hogy ezt az időt inkább a barátaimmal töltöttem volna, akkor a helyzet pedig egyszerűen katasztrofális..
2023. aug. 3. 09:06
Mostanában szoktam azon is gondolkodni, hogy túl sok politikai/közéleti tartalmat követek Youtubeon. De miért? Az én életem ettől jobb, tartalmasabb nem lesz. Nem azt mondom, hogy teljesen ki kell zárni a külvilág dolgait, de pl a híradók is nettó agymenések. Ekkor lekerül a fókusz az embernek a saját életéről. Akkor már inkább a barátokra/szerelmünkre fordítsuk az időt, ne halálhíradókat nézzünk, vagy holmi gagyi önjelölt megmondóembereket. Addig sem a saját életemmel foglalkozom. Jól van ez így?? 🤔🤔
2023. aug. 3. 08:38
Ha valaki csak a külvilágnak él, például a politika megszállotja, akkor elveszíti önmagát, teljesen beszippantja éa lekerül a fókusz a SAJÁT életéről. Ellenben ha meg csak magával van elfoglalva, akkor egy cserepes növény szintjén fog létezni.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook