Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Aki mostanában szült a keszthelyi kórházban... fórum

Aki mostanában szült a keszthelyi kórházban... (beszélgetős fórum)


1 2
31. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 29. - Lizova)
2022. jún. 2. 15:24

Szia.

Császármetszésről tudsz valamit?

Jelenleg farosak vagyunk. Doki azt mondta van még kb 2 hete... de már nagyon kevés rá az esély,nagy már a baba,kevés a hely. :)


Jövő héten kezdem az NST-t.

30. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 29. - Lizova)
2022. máj. 31. 10:55
Igen,közben rájöttem. 😄
29. lizova (válaszként erre: 28. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 28. 11:10
Szia! Mivel anonim a posztod így nem látom a képeidet sem 😃
28. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 26. - Lizova)
2022. máj. 24. 15:13

Szia.

Kaptam egy menetrendet egy csajszitól.

Felteszem a képeim közé majd rálesel,hogy ez mennyire "igaz".

Ő januárban szült.

Akkor csak védettségivel mehettek be látogatni,még az apuka is. Most is így van?

27. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 26. - Lizova)
2022. máj. 9. 13:07

Jajj... totál el is felejtettem,hogy egyszer már leírtad. :D

Ezer bocsi.


Van 2 db. szoptatós hálóingem. Egyik ugye a szüléshez.

A benti napokra azt terveztem,hogy vannak ilyen (sötét színű) laza,bő,hárem nadrágaim

(amiket imádok most is nagy hassal,másba kb nem birok meglenni :D ) +vettem szoptatós trikókat. Gondolom azért nem kötelező a hálóing. Nem szeretem.


A kaja milyen? Tényleg jó ha spórolsz a pékáruval mert nem igazán adnak? Mert akkor csomagolt kenyeret is teszek el :D

26. lizova (válaszként erre: 25. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 9. 12:19

Az 5.hszben már leírtam de akkor bemásolom újra



Amit tettem a szülőszobai pakkba: papucs,hálóing, törölköző 1 nagy és 1 kicsi, eldobható bugyiból 1 db-ot, betét, sima mentes vizet, wc papírt



A többi napra külön táskába pakoltam be : hálóing 3 db, papucs,törölköző,zokni,bugyi,eldobható bugyi,2 féle betét megmondom az igazat ezt azért mert először a chicco szülési utáni betétet vettem és nem biztos hogy jó lesz,mert nincs benne ragasztó csík, ezért vettem egy tena márkájút is, szoptatós melltartó, melltartó betét, lansinoh bimbóvédő krém, aloe first spray állítólag nagyon jó gátsebre még nem tudom nincs tapasztalat, egy kézi mellszívó, cumi, ( ezeket csak akkor ha muszáj) tusfürdő, fogkefe, fogkrém, hajgumi, hajkefe, Domestosos felület tisztító kendő, eldobható Wc papír ülőke, wc papír, pohár, evőeszköz


Nincs mit! ☺️

25. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 24. - Lizova)
2022. máj. 9. 09:47

Köszi :)

Még olyan kérdésem lenne,hogy külön a táskákba mit pakoltál?

A szülőszobára is tettél el nagy betétet/felnött pelenkát,törölközőt,tusfürdőt,wc papírt,....?

24. lizova (válaszként erre: 23. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 7. 08:34
Apuka iratai közül semmi nem kell, házasságinak a másolatát vittem és elfogadták. Babának pelenka,nedves törlő popsikrém kell, én vittem egy vékony takarót is,használtuk is mert a kórteremben brutális meleg van és a baba takarója vastag, illetve textil pelust mást nem.ha nem sárgul be 4.nap lehet hazamenni. Illetve hazamenős ruha kell és ennyi semmi más
23. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 22. - Lizova)
2022. máj. 6. 14:13

Mennyi időre viszik el?


Ha nem sárgul be,akkor csak 3 nap?


Házassági anyakönyvi kivonatnak elég a másolata vagy inkább vigyem az erederit? :)

Apuka irataiból kell valami? Esetleg azt is már lemásolhatnám ha igen.

Babának konkrétan miket kell vinni?

Tettem el pelenkát,p.törlőt,p.kenőcsöt,textil pelenkát,egy cumisüveget. Ruhát azt hallottam Khelyre sem kell,majd csak amibe hazavisszük. Babatörölköző,takaró,ilyenek? :)


Bocsi a sok kérdésért,de Khelyről nem nyilatkozott még senki konkrétat :)

22. lizova (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 6. 12:53

Én akkor fürödtem mikor a babát elvitték vizitre.

Minden rendben volt, 5.napon jöhettünk haza,mert a babám 4.nap egész nap fény alatt volt,mert besárgult

21. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 20. - Lizova)
2022. máj. 6. 08:13

Köszi. :)

Mikor ajánlod a fürdést nekem? A reggeli 5:30as vérnyomás elött még vagy utána?

Egy csopiba írták,hogy ha beindul a nap elég necces a fürdésre szánt idő. ;)

Minden rendben volt nálatok? Mennyit kellett bent lennetek? :)

20. lizova (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 6. 06:50
Reggel 5;30 vérnyomásmérés, aztán 7;20 körül elviszik a babákat vizitre addig re reggelizel, aztán 8, 8:30 körül nagyvizit. Ebéd 12:30 körül,délután 14 környékén neked kell fürdetned a babád egy csecsemős felügyelete alatt kivéve a szülés napján,másnaptól viszont vinned kell. Vacsi 17től, este még bemennek megkérdezni kérsz e fájdalom csillapítót és ennyi 😃
19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - Lizova)
2022. máj. 4. 11:13

Szupi 😊


Írnál esetleg az ottani menetrendről? 🙂

Reggeli/esti vizit mikor van? Reggeli,ebéd,vacsi,.... 😊

...hogy telnek a napok 😀

18. lizova
2022. máj. 4. 07:08

Szia!

Köszönöm szépen! 🙂 a mi szobánkban volt hűtő, azt nem tudom, hogy mindegyikben van e.

Sokmindent vittem be de felét nem is használtam.

Ami nagyon hasznos volt nekem az a szoptatós párna illetve aloe first spray. Szülés napjától fújtam magam odalent 1,5 hete szültem és már nyoma sincs,a gátsebnek, ajánlom nagyon! ;)

2022. máj. 2. 15:33

Szia.

Gratulálok! 🙂

Miket vittél be magadnak ill. a babának?

Reggeli/esti vizit hány órakor van? Hütő van a szobákban?

16. lizova (válaszként erre: 15. - Lizova)
2022. ápr. 30. 18:25
Mi több ágyas szobában voltunk de az egész osztályon rajtunk kívül 3an voltak. Saját vizes blokk van minden kórteremhez, egész kényelmes ágyak. Kedves csecsemősök. Tényleg egy szavunk sem lehet.
15. lizova
2022. ápr. 30. 18:24

Szia!


Most szültem, 5 napot voltunk bent mert besárgult a babám így 4.nap egész nap fényezték és 5.nap jöhettünk haza.

14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Ágio8405)
2022. márc. 22. 13:01

Tényleg 5 napot kell szülés után a kórházban tölteni?

Van ahol azt olvastam 2-3 nap max.

13. Ágio8405 (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 19. 09:30
Akkor reméljük neked jó élmény lesz.
12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Ágio8405)
2022. márc. 16. 16:43

Köszi a válaszod. :)

Tudom,gáz ezen "aggódni" :D de mégis csak nőkből vagyunk. ;)

Érdekes magától a szüléstől nem félek. Vagyis egyenlőre :D

Amúgy nem vagyok egy félős,várom már. Kiváncsi vagyok nagyon.

11. Ágio8405 (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 16. 15:40
Zuhanyozni mindenhol lehet és kell ha van beöntés, de akkor már fájdalmaid vannak és nem a szőrtelenítéssel leszel elfoglalva. Amúgy ha úgy ítéli meg a szülésznő ő leborotvál, de ha te szoktad és annyi hogy épp nem babapopsi akkor az nem fogja zavarni a szülést. Ha nagyon dzsungel lenne hogy zavaro lenne a metszéshez, varráshoz akkor borotválja. Ha beindul a szülés simán van időd otthon zuhanyozni és borotválkozni, hacsak nem a vér önt el és rohanni kell, de akkor meg ugysem hüvelyi szülés lesz tehát mindegy mi a helyzet lent.
10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Lizova)
2022. márc. 16. 14:06

Szia.

Azt olvastam egy frissen szült kismamától,hogy 5 napot kell bent töltenie Khelyen ha minden okés. Ez rengeteg,nem?

9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Lizova)
2022. márc. 9. 09:32

Jajj de örülnék egy 2 ágyas szobának :D

Nem tudom mikortól kell majd a kórházba járni,talán ott kicsit kérdezősködhetek,nem? :)

Hát 2 napot még elvagyok hajmosás nélkül,de ha esetleg 3at kell akkor nem bírom ki. :D

Khelyen ha minden okés,mikor engednek haza? Úgy hallottam ebben a vírusos helyzetben,azért megpróbálják minél elöbb "kidobni" a kismamát,babát. :)

8. lizova (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 8. 21:33

10 évvel ezelőtt a kórházba mentem este 20:30kor volt egy db 2 ágyas szoba szerencsére oda kerültem, saját fürdő tehát zuhanyozhattam,másnap reggel mentünk a szülőszobára ott is folyamat zuhanyoztam, mert az esett jól 😁

Ha megszületett a baba és zuhanyozni szeretnél addig betolod a csecsemősöknek, vigyáznak addig rá, míg te zuhanyzol. Hajmosást nem tudom én örültem hogy fürödni van erőm gyorsan nemhogy hajat mosni 😀de sokan vannak akik hajat is mosnak.

7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Lizova)
2022. márc. 8. 09:45

Mostanában elég sok videót nézek szüléstörténetekről.

1-2ben említették,hogy szülés elött ott a kórházban elmentek zuhanyozni. Erre tényleg van lehetőség?

Esetleg tudod amiatt,hogy ha otthon már nem maradna időd picit rendetenni magad,mert hát csubakkaként mégsem szeretnék menni :D

Elötte pár héttel már lehet áttérek a gyantára vagy epilátorra. Max lábon,a többi annyira nem lényeges :D

6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Lizova)
2022. márc. 8. 09:36

Köszi a részletes írást. :)

Én is ilyen chicco szülés utáni betétet vettem. Gondolkodtam még a felnött pelenkán. Csak belelépek és kész. :)

Hogy zajlik ott a fürdés? Én reggelente,ébredés után szoktam menni ill. picit rendbetenni magam. Ha pl ott lesz velem a baba,addig ki vigyáz rá? Esetleg ha hajat is mosnék,azért kell 10 perc. :)

Lopnak? Na de klassz. Már várom,kikkel leszek együtt. Remélem max 1 emberrel :D

5. lizova (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 7. 15:05

Szia! Április 16-ra 😊


Amit tettem a szülőszobai pakkba: papucs,hálóing, törölköző 1 nagy és 1 kicsi, eldobható bugyiból 1 db-ot, betét, sima mentes vizet, wc papírt



A többi napra külön táskába pakoltam be : hálóing 3 db, papucs,törölköző,zokni,bugyi,eldobható bugyi,2 féle betét megmondom az igazat ezt azért mert először a chicco szülési utáni betétet vettem és nem biztos hogy jó lesz,mert nincs benne ragasztó csík, ezért vettem egy tena márkájút is, szoptatós melltartó, melltartó betét, lansinoh bimbóvédő krém, aloe first spray állítólag nagyon jó gátsebre még nem tudom nincs tapasztalat, egy kézi mellszívó, cumi, ( ezeket csak akkor ha muszáj) tusfürdő, fogkefe, fogkrém, hajgumi, hajkefe, Domestosos felület tisztító kendő, eldobható Wc papír ülőke, wc papír, pohár, evőeszköz


Babának popsikrém, popsitörlő, pelenka,textil pelenka 2db meg még nem döntöttem el,hogy a ruháját amiben hazahozzuk betegyem e vagy ne, azt sem tudom van e kórházi fotózás vagy nincs de elvileg jövőhét után megyek az első nst-re majd megérdeklődöm, mert eddig magán rendelésre jártam 🙂


Azért tettem be ennyi mindent a táskába,mert fogalmam sincs,hogy alakul a látogatás, ne kelljen behozatnom semmit, inkább már előre bent van, a kocsi meg elviszi....


Illetve még vettem 2 pici lakatot, amikor majd zuhanyzok mindenképp lelakatolom a zipzárt,mert a tesóm felesége nemrég szült szintén Keszthelyen, és amíg fürdött kiloptak dolgokat a táskájából.

4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Lizova)
2022. márc. 7. 09:48

Szia. Köszi,hogy írtál :)

Mikorra vagy kiírva? Én júni 29. Szívesen fogadom,ha leírod,na meg persze majd a frisset is. :)

3. lizova (válaszként erre: 2. - Lizova)
2022. márc. 4. 23:24
Lehet kétértelmű ne haragudj, tehát a babának a pelenkazashoz való dolgok kellenek, pelenka,popsikrém, popsitörlő, ruhát adnak!
2022. márc. 4. 23:23

Szia!

Bár nem most szültem hanem 10 éve, viszont újra aktuális nekem is,mert hamarosan ott fogok, így utána érdeklődtem már a dolgoknak.

A kórházba a babának csak pelenka kell,popsitörlő,popsikrém ruhát adnak. Minden szobához külön vizesblokk tartozik.

Azt viszont nem.te döntöd el,hogy hány ágyas szobába tesznek. Apának szülős ruci kell, anyának meg hálóing minimum 3, papucs 2, betét,törölközők.... ( ha gondolod szívesen leírom részletesen, hogy én miket pakoltam a szülőszobás és miket a már gyermekágyas pakkomba. )


Beöntést úgy tudom de ez nem 100%-os infó,hogy már nem adnak,régen még volt ez tuti!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook