Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Aki menni akar, engedni kell. De hogy cselekedjünk utána? fórum

Aki menni akar, engedni kell. De hogy cselekedjünk utána? (beszélgetős fórum)


1 2 3
58. 3d787b167a (válaszként erre: 57. - Dani92)
2014. dec. 21. 20:36
Ha keseregsz, meg bőgsz, akkor jobb?
57. Dani92 (válaszként erre: 56. - 3d787b167a)
2014. dec. 21. 20:35
Akkor ez a legnehezebben megérthető nézőpont, olyan félként, akit épp dobtak. Legalábbis nekem nehezen megy, pedig már a nagyján túl vagyok.
56. 3d787b167a (válaszként erre: 55. - Dani92)
2014. dec. 21. 20:29
Ez nem vigasz, ez nézőpont.
55. Dani92 (válaszként erre: 54. - 3d787b167a)
2014. dec. 21. 20:25
Ez a legsoványabb vígasz. :)
2014. dec. 21. 20:20
Ne sírj hogy vége lett, mosolyogj, mert megtörtént! :)
53. Dani92
2014. dec. 21. 20:19
Egyetértek az előzőekkel. Ha nem tudja, hogy veled akar-e lenni, akkor valószínűleg nem akar, csak a megszokás miatt tartja a kapcsolatot, mert nehéz valakit teljesen kiraknunk az életünkből, még a szakító félnek is. Legyél te az erősebb, és rakd te ki az életedből. Hosszútávon szerintem ez lesz a jobb lépés, sőt rövid távon is. Én 3 hét alatt semmit nem javultam a szakítás után, mert volt kontakt. Miután minden szálat elvágtam, 1 hét után már érezhetően jobb volt. Nyílván nem lett minden szép és jó, de rengeteget segített a dolog.
52. azéletszép (válaszként erre: 51. - Kriszta773)
2014. dec. 21. 17:33
Nagyon sokat jelentettek ezek a sorok!
51. kriszta773 (válaszként erre: 49. - Azéletszép)
2014. dec. 21. 12:09

a pasinak most egy biztos talon vagy, akihez visszamehet, ha mégis egyedül érezné magát. de lehet, egyáltalán nem is gondol már erre, csak nincs más jelenleg. ha lezárod és továbblépsz, nem fog zargatni, ha nem érez erősen irántad, legalább megkönnyíti neked. de az is lehet, hogy akkor tudatosul benne, hogy kész, vége, nincs visszaút, és még nem akarja lezárni.

persze az lett volna az ideál, ha a vacsora visszahozza a nemrégi érzéseket, és együtt akarnátok lenni, de én nem hagynám a helyedben, hogy bizonytalanságban tartson csak azért, mert őneki már nem számít, vagyok-e vagy sem

50. kriszta773 (válaszként erre: 48. - Azéletszép)
2014. dec. 21. 12:06

hát aki nem szerelmes, annak nem jelent nagy érvágást a másik hiánya, és az legfeljebb a megszokás miatt keresi a másikat, mert hát mégiscsak jóban vagyunk vagy mi a fene alapon. számára nincs akkora jelentősége egy-egy hívásnak vagy találkának, mint számodra.

megtapasztalhattad ebből a találkából, hogy nem történt semmi, nem akart semmit, és utána is azt mondta, nem tudja, mi lesz, mit akarna


te tudnád, nem? ha ő azt mondaná, szeret, legyetek együtt, nem mondanád azt, hogy hát nem tudom, majd hívlak, egyszer együtt vacsizhatnánk :)

2014. dec. 21. 11:38
Nekem megvan az az érzés...:/
48. azéletszép (válaszként erre: 47. - Kriszta773)
2014. dec. 21. 11:37
Gondolod, hogy csak barátkozás végett keres?
47. kriszta773 (válaszként erre: 45. - Azéletszép)
2014. dec. 21. 11:35
szerintem ne vacsorázgass vele. ha nincs meg az az érzés, vágy, hogy én szeretem, vele akarok lenni, akkor ez elég gáz. vegyél nagy levegőt és zárd le. ha keres, mondd meg neki, hogy te ezt lezártad, nem akarsz barátkozgatni, hanem tovább lépnél. ennek semmi értelme, te csak reménykednél, ő meg elvan, keres, mint egy régi ismerőst, aki hiányzik, azt annyi. aztán majd hirtelen nem keres, mikor jön egy olyan nő, aki érdekli. inkább te találj előbb olyan pasit, aki érdekel :)
2014. dec. 21. 10:30
Annyit "mondott" utána, hogy nem tudja mit tegyen, mi legyen velünk. Akkor szemtől-szemben semmit.
45. azéletszép (válaszként erre: 44. - Dani92)
2014. dec. 21. 10:14
Nálunk a férfi volt a szakító fél, ezért írtam azt amit. Nem tudom most mi van igazából...minden nap beszélünk, elhívott vacsorázni is. A vacsora jól sikerült, de fizikai kontakt nem történt köztünk. Én nem kezdeményeztem, ő sem. Ettől függetlenül jól telt. Nem kerültünk mi magunk szóba.
44. Dani92
2014. dec. 19. 17:35

Azért rossz látni ezt a hozzáállást a férfiakhoz, hogy ők már előre eldöntik ezt, és csak a lehetőséget várják, meg hogy nem gondolnak vissza semmire. Azért erre erősen rácáfolnék, inkább a szakító fél az, aki esetleg nem nosztalgiázik annyit, szimplán azért, mert már a gyászidőszak jórészén már átesik a szakítás előtt. Persze rossz, hogy ő a kapcsolat utolsó pár hónapjában már azon agyalt, hogy milyen lesz a másik nélkül, de jobb ez, mert azt jelentette, hogy mérlegelt, gondolkodott, mert fontos neki a kapcsolat, és nem akarja csak úgy eldobni.

Nekem másfél hónapja lett vége egy majdnem két és fél éves kapcsolatomnak. A lány szakított velem, és amennyire láttam, hallottam utána ő sokkal jobban viselte a dolgot, visszagondolva viszont a kapcsolatunk utolsó hónapjában nagyon bújós volt. Én úgy hiszem ő ilyenkor tudta le magába a szakítás fájós részét, és akkor lépett ki a kapcsolatból mikor már valamennyire megbékélt vele. Én persze padlón voltam, tepertem, megaláztam magam többször is.

A megoldás végül az volt, hogy kitöröltem telefonszámát, minden sms-ét, letöröltem facebook ismerősök közül, így most sehol nem látom, nem is bírok vele kapcsolatba lépni se. Miután ezt megtettem(körülbelül 1 hónappal a szakításunk után) sokat gyorsult a gyógyulás folyamata. Egyszerűen meg kell szakítani minden elérhetőséget, bármennyire fáj. Nálunk fenn állt a lehetősége egy ideig, hogy talán újra akarja kezdeni, ezért nagyon nehéz volt teljesen eldobnom ennek esélyét, de így volt a jobb.

43. Shanee
2014. dec. 16. 20:46
Keress minél több társas elfoglaltságot, rendezd át a lakást, tölts együtt több időt a családoddal, barátaiddal, menj el táncolni, tornázni, bármi. És ne keresd!! NE akarj vele sétálni, találkozni! Ne alázkodj meg! Egy pasi sem ér annyit, hogy elveszítsd saját magad. Ez egyébként vica verza is igaz, a pasiknak sem szabad megalázkodni (mielőtt még valaki nősovinisztának titulál).
42. azéletszép (válaszként erre: 41. - 12d083b51b)
2014. dec. 16. 20:34
Köszönöm a tanácsokat! <3
41. 12d083b51b (válaszként erre: 28. - Azéletszép)
2014. dec. 16. 09:10

Forgasd át a lakásodat/szobádat, lehetőleg minél kevésbé emlékeztessen a jelenlegi elrendezésre. Vásárolj ha megteheted egy két új dolgot, pl. más színű díszpárna-huzatot, függönyt, terítőket, stb. stb. Valahogy próbáld meg olyanná varázsolni, hogy amikor belépsz az ajtón, először az a gondolat villanjon be, hogy lehet, nem is otthon vagy???


Volt ismerősöm, aki csupán a változatosság kedvéért forgatta át a bútorokat kb. fél évente/évente. A férje olyankor frászt kapott, mert semmit nem talált, stb. stb. Hogy a hölgy miért tette, ki tudja, de esetleg neked is használ... :)))

40. syria (válaszként erre: 31. - Azéletszép)
2014. dec. 16. 06:44
Akkor fogsz hamarabb túljutni rajta, ha megkéred, hagyjon békén. Éppen elég neked az, amikor magadtól eszedbe jut, nem hiányzik, hogy néha jelentkezzen, hiú reményekkel áltatva. Az eszedre hallgatva határozottan építsd le!
39. azéletszép (válaszként erre: 36. - Gotoau)
2014. dec. 15. 20:24
Köszönöm!
38. azéletszép (válaszként erre: 35. - 0ee0f21726)
2014. dec. 15. 20:23
A volt feleségén kívül? Nem tudok róla.
2014. dec. 15. 20:03
Erôt veszel magadon, és pl. egy törékeny ajándékát a földhöz vágod, hogy ripityomra törjön. Káromkodhatsz is egyet mellé magadban.
36. gotoau (válaszként erre: 31. - Azéletszép)
2014. dec. 15. 19:20

Hosszú és gyötrelmes felejtés predesztinálok neked, mert reménykedsz, de sajnos fölöslegesen.

Lépések amiket megtehetsz a saját érdekedben - de ahhoz tényleg az kell hogy le AKARD zárni, de szerintem nem akarod...: tehát:

ahogy már az előbb is írták, emléktárgyak el egy dobozba, lakás átrendez, esetleg fal átfest, főleg a hálószoba változzon. Pasának egyetlen egy sms vagy email megírása, miszerint ne írjon, ne keressen semmilyen formában. De még mindig a leghatásosabb módszer a lerázásra a totális ignorálás, egyszer csak megunja az irkálást (és akkor ne, NE gondold majd azt, hogy csak azért nem kezdtétek újra, mert te elzárkóztál; írták már előttem is, CSAK azért keres még, mert illedelmes akar lenni és nem egy görény a szemedben).Barátok, ismerősök szájára lakat, mindkét irányba, ne tudjon rólad semmit és ők se mondjanak róla, ha esetleg kérdeznél. Sűrűbb programok barátokkal, szórakozás, térj vissza önmagadhoz, olvass, csinálj olyan dolgokat, amiket szeretsz de már rég nem volt alkalmad. És próbáld meg ezeket élvezni is.

De még egyszer mondom, ha nem vagy elhatározva rá, akkor nem fog menni, és még fél év múlva is sírni fogsz, amiért nem hajtottad el.

2014. dec. 15. 19:13
A férfinek van valaki más az életében?
2014. dec. 15. 18:25
Az ember egy kicsit belehal, de nem ez a világ vége!
33. azéletszép (válaszként erre: 32. - 4c3a5e5783)
2014. dec. 15. 18:12
:)))
2014. dec. 15. 18:09
Esetleg kutya vagy macska :D
2014. dec. 15. 17:41
Igen, fejben tudom, hogy felállni, koronát megigazítani...igyekszem is, elterelem a gondolataim általában. Este jön leginkább elő ahiány, hoy egyedül fekszem le és üres a helye. Aztán egyszer csak üzen közben.
30. azéletszép (válaszként erre: 29. - 4c3a5e5783)
2014. dec. 15. 17:39
:))) Felgyújtom a lakást akkor :D
29. 4c3a5e5783 (válaszként erre: 28. - Azéletszép)
2014. dec. 15. 17:38
Amit lehetséges - tárgyakat - szem elôl elrejteni.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook