Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ajánlanátok nekem tuti jó duguláselhárítót? fórum

Ajánlanátok nekem tuti jó duguláselhárítót? (tudásbázis kérdés)


14. Gitta28 (válaszként erre: 13. - Horvathrekusi)
2011. aug. 14. 19:46

Szia! Megtudnád adni a "duguláselhárítód" elérhetőségét!!

Nálunk is hasonló a probléma!

Köszi a segítséget!

2011. máj. 26. 12:40

Nálam tegnap volt a szerelő. 7.500-at fizettem, de tutira kipucolta a csövet.

Azt mondta nem érdemes a drága lötyiket venni, mert csak akkor hatásosak, ha 1-2 naponta használjuk őket.

Azt mondta vegyek tesco-s zsíroldót, abból havonta egy fél flakonnal locsoljak bele a lefolyóba, hagyjam egy éjszakát reggel pedig dugózzam be mindkét csepptálcát, engedjem tele őket jó forró vízzel és egyszerre húzzam ki a két dugót. Így a magas nyomás és a forró víz kipucolja a csöveket.

Viszont ha nagy dugulás van nem érdemes lötyiket önteni a csőbe mert azok ugyan egy részen feloldják, de a feloldott anyag a csőben feltorlódik és még nagyobb bajt csinál.

2011. jan. 25. 15:18
Csőgörényre szavazok én is, ha ekkora a gubanc. Mi is jártunk már úgy sajnos, hogy ki kellett hívni a szakembert. Ők vették észre, hogy a régi eternit csövünk megadta magát. :(
11. pista55 (válaszként erre: 1. - Mano-Gabi)
2010. okt. 19. 22:10

Szerintem is lefolyótisztító spirállal próbálkozzatok. Lehet kapni különböző méretben. Az el is kanyarodik a hajlatokban. Túl hosszút nem érdemes venni, csak amennyire szükség van, mert a hosszúval nehezebb bánni. Két ember szükséges a munkához mert a spirált tekerni kell. Pár ezer forint az ára. Ha vigyáztok rá sokáig használható.

Sok sikert!

2010. okt. 19. 20:02
Köszi szépen, majd holnap nézek és veszek valamit, azt apám és a férjem ügyködnek valamit délután az ügyben.
9. a14deb9047 (válaszként erre: 4. - JUL17)
2010. okt. 19. 19:19
És abszolút vegyszermentes, környezetbarát!
8. andi6020 (válaszként erre: 1. - Mano-Gabi)
2010. okt. 19. 19:11

Hívj szakembert!

Nagynyomású bizbazzal kinyomja neked a trutyit, az ilyen lefolyóba önthető trutyikkal abban a helyzetben nem sokat érsz. Én is így jártam, tapasztalat!!

2010. okt. 19. 19:06

Én is hasonlóan jártam, elmentem az Auchanba, és megnéztem a lefolyó tisztító vegyszerek árát, és rájöttem az összetevőkből, hogy szinte mindben ugyanaz van, tehát egy kb. 300 Ft-ost vettem. Tökéletes volt, műanyag csőhöz is használhatót vettem persze. A mosogatónál megismételtem 1 óra múlva, a többi lefolyót pedig 10 percre belocsoltam ezzel a sűrű cuccal.

Ezek minden szerves eredetű szennyeződést elpusztítanak.

6. SzSzV (válaszként erre: 3. - Frenszy)
2010. okt. 19. 19:03
A szódabikarbóna és az ecet tényleg jó és mi még egy kis idő elteltével forró vizet is szoktunk rá önteni!
2010. okt. 19. 18:58
búvársó...
2010. okt. 19. 18:54

Szerintem kár bármilyen vegyi anyagot használni ,nem sokat ér:(

Én mindent kipróbáltam több ezer forintot kiadtam a csodaszerekre de egyik sem segített.Viszont ami bevált az a lefolyótisztító "Görény".

2010. okt. 19. 18:53

Hát lehet amit most ajánlok, azt már ezen nem segít.

Én szódabikarbónát szoktam bele önteni és utána ecetet. Pezseg az egész tőle.

2. boglargica (válaszként erre: 1. - Mano-Gabi)
2010. okt. 19. 18:52

Nekem is volt hasonló probléma.

(Este 8kor,mikor a hűtőszekrény épp elromlott.)


A férjem elrohant a tescoba, és vett 2 fajtát. A tescos olcsót, meg tiretet. Csak a tescóst használtuk, az is elég volt, rendesen le is mart mindent. Tán csak 200 ft ha volt...

A Tiret pedig várja, hogy felhasználjuk legközelebb. :)

2010. okt. 19. 18:49

A konyhában van a bazi nagy bibi, apu egész este tisztította a lefolyót és a csövet amennyire tudta de nem lett jobb sokkal.

Holnap vennem kell valami duguláselhárítót ami bazi erős és jó is és ami szétmar mindent ami az útjába kerül.

Ajánljatok valamit, tapasztalatok alapján.

Ha nem járunk sikerrel akkor konyha bontás lesz, 3 hajlat van a vezetékben, beépített konyhabútor - bele gondolni is rossz ebbe az eshetőségbe.


Köszi előre is a hozzászólásokat, segítségeket!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook