Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ajándékozás fórum

Ajándékozás (beszélgetős fórum)

1 2
54. PöttyösPanka (válaszként erre: 53. - Panna07)
2023. jan. 9. 13:36
Jó megoldásnak tűnik.
53. Panna07 (válaszként erre: 52. - PöttyösPanka)
2023. jan. 9. 10:34
Az lesz, hogy megmondjuk, hogy egymás jelképes ajándékozását hagyjuk abba, és csak a gyerekek kapjanak. A kisfiúnak ugyanúgy szeretettel fogom kiválasztani az ajándékát, nem tehet a szülei viselkedéséről. De valóban nem nagyon lehet szóvá tenni a gáz ajándékokat, csak viszály lenne belőle.
52. PöttyösPanka (válaszként erre: 51. - Panna07)
2023. jan. 9. 07:01

Rendben :) Mondjuk engem nem győztél meg, de természetesen nem kell egy véleményen lennünk.


Az viszont tényleg érdekelne, hogy végül mire jutottál? Hogyan fogod kezelni az ajándékozás problémát?

51. Panna07 (válaszként erre: 50. - PöttyösPanka)
2023. jan. 6. 14:21

Igen, így már jobb. 😁

Nem támadásnak fogtam fel, egyszerűen csak nem volt igaz, amit rólam írtál, így értettem hogy megvédtem magam. Részemről le is zártam ezt.

50. PöttyösPanka (válaszként erre: 49. - Panna07)
2023. jan. 6. 14:10
Akkor kiegészítem azzal, hogy "szerintem te olyan típus vagy...". Így már esetleg elfogadható a véleményemként? Jó-jó, nem megorrolsz, hanem "pikkelsz". Figyu, ez csak egy ártatlan dumcsizás. Nem megy vérre. Nem kell kiállnod magadért, mert részemről nem ért támadás. De ha neked ettől jobb, szavaztassad meg, hogy kötekedek.
49. Panna07 (válaszként erre: 48. - PöttyösPanka)
2023. jan. 6. 13:35
Nem érint érzékenyen, egyszerűen csak kiállok magamért, mert rólam állítasz dolgokat, pár mondat alapján, mintha ismernél. Ja és azt írod, hogy nem kötekedsz, hanem más a véleményed. Egy dolog a vélemény alkotás, és más a tények állítása. Te szó szerint állítottad, hogy én az a típus vagyok, aki megorrol, mert nem elég fontos a gyereke. Ez állítás volt, nem vélemény közlés. Amúgy meg a “Sajnos nem írtad az elején, hogy csak azok írjanak, akik egyetértenek veled.” mondatod tipikus kötekedő mondat. De biztos van itt még valaki, aki olvassa, és hozzá tud szólni, hogy a részedről van-e kötekedés vagy vagy sem.
48. PöttyösPanka (válaszként erre: 46. - Panna07)
2023. jan. 6. 13:16
Nem kötekedek, csak más a véleményem. Ha téged érzékenyen érint, hogy valaki máshogy látja, mint te, az is sokat elárul az alapproblémáról. Sajnos nem írtad az elején, hogy csak azok írjanak, akik egyetértenek veled.
47. libikóka (válaszként erre: 46. - Panna07)
2023. jan. 6. 13:14

Szerintem kicsit mindannyiunkban bennevan ez a saját gyerekével kapcsolatban.

Bevallottan vagy sem,,nincsbenne sértő.

46. Panna07 (válaszként erre: 45. - PöttyösPanka)
2023. jan. 6. 12:57
Na kezdődik a szokásos fórumos dolog, hogy van egy kiinduló téma, és megy a kötekedés, mert azt érzem, hogy folyton belém kötsz. Nem kell, hogy elég fontos legyen a gyerekem másnak, bőven elég, hogy nekünk fontos, de ha az egyik legközelebbi rokon fél éve meg se nézte meg a képeket, azért az gáz, főleg, hogy ők folyton messengeren küldözgettek szinte naponta képeket, mikor megszületett, ott pedig még úgymond reagálni is kell valamit. Egyáltalán nincs elvárás, hogy ki hányszor nézi nálunk a Drive-os képeket, nem szoktuk megkérdezni a rokonokat, hogy ezt es ezt a képet láttátok-e. A sógorom magától mondta ezt, és csak példaként akartam írni, hogy ez is azt mutatja az ajándék dolog mellett, hogy őt nem érdekli. Te hoztad fel, hogy miért nem haragszik senki a férfiakra. Én meg leírtam.
45. PöttyösPanka (válaszként erre: 43. - Panna07)
2023. jan. 6. 12:43
Ja értem. Te az a típus vagy, aki megorrol, ha úgy érzi, hogy valakinek nem elég fontos a gyereke. Nos, a férjednek van igaza. Sokkal boldogabb leszel, ha megtanulsz magatokkal foglalkozni.
44. Panna07 (válaszként erre: 40. - B9e097a9f6)
2023. jan. 6. 12:34
Persze, hogy jó szívvel adok neki, már ki is találtam, hogy születésnapjára áprilisban kinetikus homokot fog kapni, mert imád homokozni, és tavasszal még sokszor rossz idő van a kinti homokozáshoz, lakásban is laknak, szóval szerintem jó ajándék, nem is koszol ez a cucc, egy barátnőm tesztelte a gyerekeivel és imádják.
43. Panna07 (válaszként erre: 41. - PöttyösPanka)
2023. jan. 6. 12:19
Én sógoromra is pikkelek, hogy mennyire letolja az egészet, de a kislányt is. A babás képek megosztását úgy oldottuk meg, hogy Google Drive-ra töltjük fel egy mappába, és adtunk hozzáférést a rokonoknak, így nem közvetlenül toljuk a másik arcába messengeren egy-egy nap, hanem akkor nézi, amikor csak akarja. Sógorom nemrég közölte, hogy nyár óta nem is nézte a képeket, pedig azóta ott volt az első születésnap, amire pont nem tudtak eljönni az ünneplésre, mert kisfiuk beteg volt, és csak később jöttünk össze. De ahogy itt elkezdtem belemenni pár részletbe, hogy hogyan élnek, hülyének is érzem magam, hogy hogyan adnának bármi jó ajándékot és miért nézegetné a fotóinkat, ha a saját családjával, dolgaikkal nem tud, nem tudnak megbirkózni. Azt hiszem kezdem túl tenni magam ezen az egészen. Férjem mindig azt mondja, hogy foglalkozzunk magunkkal, hát igaza van valóban.
42. PöttyösPanka (válaszként erre: 35. - Fekete szőlő)
2023. jan. 6. 12:06
Praktikus megoldás. Innen már csak egy lépés, amit anyósom csinál, hogy ad pénzt, én meg találjam ki, vegyem meg, és csomagoljam be, amit ő majd a gyerek kezébe nyom (vagy még az se, hiszen a Jézuska hozta). Viszont mivel úgy korrekt, hogy az unokatesók közel azonos értékű ajándékot kapnak, itt még a pénzcserét is meg lehetne spórolni :D
2023. jan. 6. 12:03
Érdekes, hogy a sógornők fújnak egymásra. A férjekre meg senki sem haragszik, pedig ők nemhogy rossz, de semmilyen ajándékról sem gondoskodnak. Pedig ahogy elhangzott, ők vérrokonai egymásnak és a gyerekeknek. Mennyivel egyszerűbb pasinak lenni :D
2023. jan. 6. 11:55

Nem szólnék neki, mert megharagudna és te lennél rosszként feltüntetve. Ha jó szívvel vásárolsz a kisfiúnak, folytasd továbbra is és próbáld meg lenyelni azt a békát, amit a sógornőd okoz.

Egyébként sajnálni való ha tényleg ilyen érzésekkel küzd, mert se neki, se a gyerekének nem lesz ez egyszerű.

39. Panna07 (válaszként erre: 37. - Fekete szőlő)
2023. jan. 6. 11:46

Szerintem is érzik a gyerekek. Anyósom sokszor vigyáz az unokára úgy, hogy a szülők nincsenek ott, és mindig azt mondja, hogy sokkal nyugodtabb olyankor a kisfiú, és milyen jól elvan, eljátszik.

A helyzet pedig roppant érdekes, hogy várt, nem várt gyermek, mert nagyon várt gyerek volt, sokadik vetélés után jött össze a baba, csak éppen lányt szeretett volna. Mi is sokáig küzdöttünk, te ismersz minden infót erről, nekünk aztán mindegy volt, örültünk, hogy végre sikerült.

2023. jan. 6. 11:38
Ja és még ezt is el kell mesélnem. Tavaly karácsonykor a kislányunk egy csomag pelenkát kapott tőlük. Ugye mondtam, hogy a haszontalan ajándék helyett egy csomag pelenka is jobb, hisz az mindig kell, sok fogy belőle. Na de ő ezt se segítségképp adta, mert az 1 hónapos babának egy 3-as méretű pelenkát hozott, ami kb fél év múlva lett volna rá jó. Persze azért ezt adta, mert épp ezt a méretet nőtte ki a kisfiuk, és rajtuk maradt. Ezzel nincs is gond, nekem is maradt meg pelus méretváltáskor, oda is ajándékoztam barátnőmnek, akkor amikor a gyerek azt hordta. De nem karácsonykor, úgy hogy majd fél év múlva használd. Ezt a 3-as pelust gyorsan oda is adtam egy barátnőmnek, akinek a gyereke pont akkora volt, hogy tudja hordani azt a pelust.
37. fekete szőlő (válaszként erre: 36. - Panna07)
2023. jan. 6. 11:36

Ez nagyon szomorú. Szegény kisfiúcskát sajnálom. Most már több kutatás is van, ami alátámasztja, hogy a gyerek igen is érzi, hogy ha nem várt volt. Megérzi és nyomot hagy benne, hogy ha olyan elvárásokat támasztanak felé, amit egyszerűen képtelen teljesíteni.


Viszont akkor szerintem engedd el. Ha nem együttműködő, ha még arra sem veszi a fáradtságot, hogy azt meg mondja a saját gyereke minek örülne, akkor arra sem fogja, hogy a tiédnek örömet okozzon. Szomorú ez a helyzet, mondom, leginkább a kisfiú miatt.

Titeket is megértelek, mert bántó, de biztos vagyok benne, hogy egy idő után könnyen felül emelkedtek ezen a helyzeten és már előre mosolyogtok majd, hogy épp hány nap kell még a szavatossági idő lejártához. Majd köthettek fogadásokat is a férjeddel! 🙂 Nem elbagatellizálni akarom, de jobb humorral kezelni a helyzetet, mert szerintem a közeljövőben nem fog változni a hozzáállása.

36. Panna07 (válaszként erre: 35. - Fekete szőlő)
2023. jan. 6. 11:24

Szió!


Érdekes, amit mondasz, mert a gyerekek születése előtt kimondottan jó ajándékokat kaptam tőlük. Tényleg nem akarom belemagyarázni a nem miatti féltékenységet, de egyrészt látom, ahogy a saját gyerekéhez viszonyul, és beszél róla (hallottam mikor egyszer mondta, hogy nem baj fiú, így is szereti 😲😲), másrészt látom ahogy a kislányomhoz viszonyul, mikor együtt vagyunk, elővesz egy erőltetett vigyort meg hangnemet. Elég jó emberismerőnek tartom magam, emberekkel foglalkozom a munkámban, és látom, amikor valaki nem őszintén viselkedik.


Mi pontosan így kezdtük az ajándékozást, mikor megszületett a kisfiú, megkérdeztük őket, hogy mit vegyünk, mi lenne jó, mire lenne szükség. Sógorom mindig közölte, hogy nem tudja, kérdezzük a feleségét, ő pedig mindig csak hümmögött, hogy nem tudja. Egyszer mondott egy könyvet, azzal hogy nem tudja a címét. 🤷‍♀️ Szóval mikor már többször ez volt, inkább próbáltuk magunk kitalálni azok alapján, amiket tudtunk. De anyósom is ugyanígy járt mindig, hogy sose mondták meg neki kérdésre, hogy milyen ajándékot vegyen. Ő több mindent megtud, hogy hogyan élnek, és sajnos mindig azt meséli, hogy nem bírnak el azzal az egy gyerekkel, saját életvezetési problémáik miatt is, és amiatt is, hogy nem tudnak maguk ketten jól kooperálni, inkább egymást hátráltatják, mint segítik, és ez nagyon nem jó.

35. fekete szőlő (válaszként erre: 1. - Panna07)
2023. jan. 6. 11:03

Szió! 🙂


Megértelek, nekem is nagyon rosszul esne és nem is igazán tudnám hova tenni a dolgot.

Az jutott eszembe hogy milyen volt a kapcsolat a gyerekek születése előtt? Akkor is volt már ilyen - mondjuk úgy - furcsa ajándékozási szokása? Vagy korábban nem volt ebből gond?

Azért kérdezem mert tényleg nem tudom hova tenni, hogy a gyerek neme lenne a gond. Mármint persze, az embernek vannak elképzelései - bár szerintem a legtöbb szülőnek tényleg az az elsődleges, hogy csak egészséges legyen. De azt el tudom fogadni, hogy valaki nagyon lányra vágyik és érez kis csalódottságot, amikor megtudja az orvostól, hogy fiút vár. Ez eltarthat el fél napig, majd alszik rá egyet és utána már gondolatban fiúval tervez. Fiú neveken gondolkozik, fiús ruhákat nézeget és a játszótéren a kisfiúcskákat figyeli meg, szóval át áll az ember agya a másik nemre. De ha más nem, akkor legkésőbb a szülés után csak elengedi a kislányról dédelgetett álmot. Vagy nem? Engem ez most megdöbbentett. Hogy még ennyi idő elteltével is azért viszonyulna így a ti kislányotokhoz, mert ő anno csalódott. Nagyon szomorú, hogy ha ez áll a háttérben.


De visszatérve az eredeti témára. A véleményem, hogy ha részéről tudatos ez a fajta ajándékozás, akkor biztos, hogy rossz néven venné, ha szóvá tennétek neki és szerintem csak rosszabb lenen a helyzet.

Ha - feltételezve a jót - figyelmetlenségből, átgondolatlanságból teszi amit tesz, akkor talán nem lenne baj.

Esetleg próbáljátok meg, hogy felvetitek azt a lehetőséget, hogy mi lenne, ha a ezentúl konkrét ajándékot kapnának a gyerekek. Ők megmondanák, hogy a kisfiú minek örülne, ti megmondanátok, hogy a kislány mit kapjon. Én mindig megkérdezem sógornőmet, hogy minek örülne a kisfia, mert bár rendszeresen találkozunk, olyan gyorsan változik a kisfiú érdeklődése (egyszer mozdony, másik hónapban már dinoszaurusz a sláger 🙂), hogy én azt nem tudom követni. A sógornőm pedig egy konkrét ajándéknak a linkjét szokta átküldeni általában. Így tuti, hogy örül neki a gyerek és azért is jó, mert nem kapja két családtagtól ugyan azt.

És azért is jó ezt felvetni, mert még csak meg sem kell különösebben indokolni, így elkerülhetitek a konfrontációt.

34. Panna07 (válaszként erre: 31. - PöttyösPanka)
2023. jan. 6. 10:40
Igen, egyetértek, hogy így kellene működnie, de én sem tehetek arról, hogy hogyan érzek, ez van. De igazad van, muszáj lesz letojni ezt, mert csak magamat bosszantom, és azt nem akarom.
33. Panna07 (válaszként erre: 32. - Panna07)
2023. jan. 6. 10:37
A nők intézik részt kiegészítve, hogy habár férjem rám bízza az ajándékozást, mindig bevonom, mondom neki, hogy mit néztem ki, és meg is nézi a már beszerzett dolgokat, de egyértelmű, hogy férjem testvére még ennyire se vonódik bele, meg se nézi, hogy miket hoznak.
32. Panna07 (válaszként erre: 29. - PöttyösPanka)
2023. jan. 6. 10:33
Pontosan.
31. PöttyösPanka (válaszként erre: 25. - Panna07)
2023. jan. 6. 10:17

Tehát elviekben egyetértesz velem, de gyakorlatban már inkább nem.

Nem mondom, hogy helyes a sógornőd hozzáállása. De te ezen nem fogsz tudni változtatni. Maximum viszályt szítani. Vagy elfogadod a helyzetet, és nem rontod a saját hangulatod emiatt. Vagy minden egyes alkalommal bosszankodsz. Nem fair, de ez van. Örülj inkább annak, hogy nem vagy rászorulva senki ajándékára, mert anélkül is mindent meg tudsz adni a gyerekednek.

Tudod, az elvárás egy olyan érme egyik oldala, aminek a másik oldala mindig a csalódás.

30. júliusi (válaszként erre: 1. - Panna07)
2023. jan. 6. 10:14
Tobbek kozt hasonlo dolgok miatt hagytuk anno az ajandekozast.35 éves hazasok vagyunk, és bizony a ferjem csaladjatol volt hogy az elejen neylon kombinet, kavet, anyag zsebkendot, neylon harisnyat stb kaptunk.Utana megegyeztunk csak a gyerekek kapjanak ajandekot...
29. PöttyösPanka (válaszként erre: 28. - Channa*)
2023. jan. 6. 10:12
Mert itt nem a gyerekekről van szó, hanem a felnőttekről. A férjek, akik révén rokon a két család, nem foglalkoznak az ajándék problémával. A sógornők viszont egymásnak nem vérrokonai, és köztük jött létre a játszma.
28. Channa* (válaszként erre: 16. - Charlize)
2023. jan. 6. 09:59

Mitől nem vérrokon a FI gyereke?

Rosszul értettem, hogy az FI férje és az ominózus sógornő férje testvérek?


Az egy dolog, hogy a sógornőnek nem vérrokona a gyerek, de a két férjnek mindkét gyerek az.

27. Panna07 (válaszként erre: 22. - Nénje)
2023. jan. 6. 08:31
Azért ez durva, hogy a polcról kapták le a cuccot, amit gondolhattak, hogy ismertek. Ez konkrétan az amikor hülyének nézik a másikat.
26. Panna07 (válaszként erre: 23. - Ágio8405)
2023. jan. 6. 08:30
Nekünk volt már gyomorrontásunk boltban vett kaja miatt, többször volt hogy olyan tejterméket emeltem le a polcról, ami lejárt, úgyhogy innen a berögződés, hogy megnézzük a lejárati időt.
25. Panna07 (válaszként erre: 24. - PöttyösPanka)
2023. jan. 6. 08:27
Egyetértek veled abban, hogy az ajándékozás eltorzult manapság, és hogy önzetlenül kell hogy történjen, nem elvárásokkal telve, hogy majd én is legalább olyan jót kapjak. És hogy vannak akik szeretnek ajándékokon töprengeni, míg másoknak nyűg. Én pont az vagyok, aki élvezi, hogy kigondolja, megtalálja a jó ajándékot, és szeretem látni az örömet, amit okozok vele. Amikor sógoromék kisfiának választok ajándékot, azt sosem úgy teszem, hogy cserébe az én gyerekem is jót kapjon. Szeretném hogy meglegyen e gyereknek, mert tudom hogy tesztelni fog neki. És egyetértek valamilyen szinten azzal is, hogy bármi amit kapunk, annak örülni kellene, de én egyszerűen nem tudok örülni annak, amikor az ajándékban a rajtunk való spórolást, nemtőrödömséget látom, és tudom, hogy minden alkalommal ez lesz.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook