Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Aggódom. Két nagyon kicsi gyerekünk van és csak gázzal tudunk fűteni, mi lesz ha elfogy a gáz? Ti mit tennétek? fórum

Aggódom. Két nagyon kicsi gyerekünk van és csak gázzal tudunk fűteni, mi lesz ha elfogy a gáz? Ti mit tennétek? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
2009. jan. 8. 23:56
azért jó, hogy idejönnek az oroszok vacsizni hozzánk! volt egy óra nálunk az étteremben, amikor 3 asztal volt és mind a háromnál oroszok ültek! :D viccelődtünk a kollégámmal, hogy nincs gáz nincs kaja! :) Majd az egyik kedves orosz kért ásványvizet és mondtam neki, hogy csak gáz nélküli van! (persze volt savas is :D)furcsán nézett rám, de a kollégám rohogott meg én is! :D
91. yuhvan
2009. jan. 8. 12:06
Aki teheti az álljon át más energiaforrásra és ha teheti akkor ne a villanyra. Használt kályha csodákra képes. Az a baj, hogy nagyon elkényelmesedett a nép és most meg van az eredménye.
2009. jan. 8. 11:04
Mi családi házba lakunk és nincs bevezetve a gáz a házba........ezek után véletlenül sem tervezem
2009. jan. 8. 09:59
kicsit HIDEG háborús a helyzet, ezek az oroszok nagyon gonoszak, hisz kisgyerekek fagyhatnak meg miattuk, ha még itthon nem is. de mit is várhatnánk egy olyan diktatúrától, ahol az újságírókat lelövik. és az oroszok a barátaink... kell nekünk még ellenség is???
88. böbe83 (válaszként erre: 86. - Rozália)
2009. jan. 8. 09:56
úgy látszik mindenki kicsit kevesebbet fűt, megdícsértek a takarékosság miatt minket:)
2009. jan. 8. 09:51
Szerintem mi elköltözünk anyukámékhoz vagy anyósomékhoz, ha durva lesz a helyzet. Ők fás kazánnal fűtenek.
2009. jan. 8. 09:47

Az origo-n most olvastam, hogy feloldják a 2. fokú gázkorlátozást, mert tegnap nem fogyasztott annyit az ország, mint amennyi gáz beérkezett.

Ez azért lehet, hogy jó?

85. s.irma
2009. jan. 8. 09:22

Panelban lakom tehát akkor fel fogok itthon is nagykabátba öltözni.

A munkahelyemen gázkazánnal fűtök. Akkor nem lesz fűtés tehát ott is nagykabátban fogok dolgozni.

Lehet, hogy a birtokomra fogok kijárni és fával fűtök a kazánban. Vagy autózok addig mig tél van és a kocsiban van fűtés!!!!!!!

2009. jan. 8. 09:15

Ha nem lesz gáz megfagyunk!


100 négyzetméteres a ház kazán van az csinálja a fűtést és a melegvizet csak gázt zabál.


Van 1 villanyradiátorunk,de az max 1 szobát tud felfűteni.Majd összeköltözünk a 2 gyerekkel 1 szobába azt fűtjük.Viszont fűtési lehetőségünk és melegvizünk akkor sem lesz...Reméljük nem fogy el a gáz!

2009. jan. 8. 09:14

Mi egyedi gázfűtésű téglalakásban élünk, a 3. emeleten. Minden gázzal megy a melegvíz, fűtés, főzés tehát öngól...:( Ha elfajul odáig a helyzet, hogy tényleg nem lesz gáz, elköltözünk anyuékhoz arra az időre, ők fával fűtenek és villany bojler van.


Egyébként én Kaposvár mellett élek... most hallotam, hogy állítólag Kaposváron már leállt a Húskombinát, a KVGY és a férjem ahol dolgozik a Videoton ott is elképzelhető, hogy a gázhiány miatt leállnak.


Még annyit, hogy több helyen is olvastam, hogy sok normális ember úgy véli, hogy célszerűbb lett volna az iskolákat, óvódákat bezárni és nem a gyárakat, mert a gyárak leállása napi 0,1 %-al csökkenti a gazdasági mutatókat..., ami a jelenlegi helyzetben még rosszabbul érinti hazánkat, mint egyébként érintené:(

82. 12e44458f8 (válaszként erre: 64. - Vereskati)
2009. jan. 8. 08:48
Mi is azzal viccelődtünk, hogy felszedjük a parkettát:x
2009. jan. 8. 08:46
Fejlődünk,de visszafelé.Én szerencsésnek mondhatom magam mivel családi házban lakunk,és a csempe kályha még minden fel újítást tatarozást túl élt bár nagy helyet foglal.A főzést vezetékes gázról oldottam meg idáig,de minden lehetőségre fel készülve,tegnap kicseréltem a 4 üres gázpalackokat,ez annyi jelent a főzést is meg tudom oldani.DE!!!évekkel ezelőtt a leányomék örökségében volt 1 régi tipusú de jó állapotban lévő sparhelt!!Nem engedtem kidobni,elhoztam azzal,hogy "még valamire jó lehet"-és ha 1-2 nap alatt nem változik a helyzet be is állítjuk a konyhába mivel a kémény megvan,és így azzal oldom meg még 2 helyiség fűtését.Tehát nekem csak fa kell +-ba!! A 60 években is ezeket használtuk,most egy kicsi piszok mellett nosztalgiázunk,de fázni csak kint fogunk.Melegedni is 2x mivel a fa vágás is jó kis munka.Örülök,hogy legalább így megoldható ez a helyzet.
80. 52fd553855 (válaszként erre: 77. - PöttömPanna)
2009. jan. 8. 08:43
Sajnos igazad van,de mond meg mitől legyenek optimisták.Nincs elég munkahely!Aki nem akar dolgozni azt fizeti az állam.Aki akar ...Csak sodrodunk!Nincs egy biztos pont!Vagy...?
79. Any19
2009. jan. 8. 08:42
Én nem félek, hazamegyek szüleimhez ott minden villannyal megy.:)Amúgy meg nem kell izgulni kőolaj asszem még egy ideig van.Gáz nélkül sem fagynánk meg!
78. Any19 (válaszként erre: 65. - Hotdog68)
2009. jan. 8. 08:40
Szerintem is, mert sütöttem süteményt,előtte 30 perc alatt kész volt most meg 1 órát sült...Aztán lehet hülyeséget írtam.:))Meg érzem is hogy hüvösebb van...
2009. jan. 8. 08:39
Látszik, hogy a magyar ember mindig csak sír, panaszkodik, borzasztó milyen peszimista nép.
2009. jan. 8. 08:38

Sajnos minekünk is gáz lessz a helyzet!Ugyanis 4-emeletes 4.-emeletén lakunk.

Elővesszük a hálózsákokat és abban alszunk valamint eltesszük a pizsomákat és elővesszük a síruhát a 4. emeletre meg kiírjuk hogy Himalaja úgyanis olyan hideg van a felső emeleten!!!!Már most is jégvirág van az ablakon annyira nehéz felfűteni a lakást :(

2009. jan. 8. 08:37
Befütők a kandalloba.Most megyek a fáért!Biztos ami biztos.Igaz a melegvizem is a gázkazán csinálja.Majd azt is megoldjuk.Szerintem nem jutunk odáig hogy ne legyen a lakosságnak gáz.
2009. jan. 8. 08:37
Azért nem hiszem, hogy semmi megoldás nincs. Eddig sem csak kizárólag gázzal fűtöttek.
73. vizike
2009. jan. 8. 08:37

Szerencsére két kandallónk van ,és 1 cserépkályha.A tűzhelyem már átszereltettem palackosra. Ha kiürülne a tartalék palack is, akkor anyósoméknál a szomszédban van sparhelt.De a fürdés izgi lessz,és a halacskáimnak is hamar befellegzik akkor.


Sajnálatos, hogy ezen kell gondolkozni az embernek.De, hogy mit csinálnak, majd a panelosok?

72. pemete
2009. jan. 8. 08:36

Azért csak nem fogunk megfagyni! Bár most néztem a híreket és a Vajdaságban már tegnap este óta nincs fűtés, mert Szerbia elhasználta az összes tartalékát. Úgy néz ki ott nemsokára a kórházakban sem lesz fűtés, meg az iskolákban, stb...

Azért durva! De remljük megoldódik a helyzet!

71. dogiz
2009. jan. 8. 08:34
Ne legyetek ennyire peszimisták, otptimistán kell nézni a jövőbe és nem fotgunk megfagyni. Lesz villany, vagy fa esetleg olajfűtés. Nekünk van vegyeskazánunk is. igaz fa már alig-alig, de biztos mindenki aki pozitívan nézi a dolgot meg fogja oldani.
2009. jan. 8. 08:32
Meg fogunk fagyni! A 21. században, a fejlett Európában! Megmutatta a nagy orosz medve a hatalmát a magabiztos EU-nak.
2009. jan. 8. 08:31
hát nem!én fával fútök ez jó de a főzés macerás lesz ha villany sem lesz.majd anyósnál fözünk őnála fatüzelésű a tűzhely.mécsest én is ma veszek biztos ami biztos
2009. jan. 8. 08:30

Már gyomoridegem van, ha rágondolok...:((

Mi családi házban lakunk, de nincs lehetőségünk más fűtési módra. Nem úgy épült a ház ezelőtt 15 éve. Max. olajradiátort vehetünk... Meg villanyrezsót, hogy főzni lehessen. Fürdeni meg legfeljebb nem fogunk, mert nálunk csak zuhanyzók vannak, oda meg nem melegíthetek vizet...

2009. jan. 8. 08:29
Nekünk van két jó hősugárzónk, azzal megpróbáljuk megoldani a fűtést, de hogy mivel főznénk, vagy melegítenénk a vizet, azt nem tudom. Viszont én bízom abban, hogy eddíg nem fajul a helyzet!
2009. jan. 8. 08:29
Már nyitottak ilyen topicot...
2009. jan. 8. 08:29
és nemcsak kevés van, de át is vágnak. Egész nap megy a vailant és nincs olyan meleg mint máskor...szerintem keverik is...
2009. jan. 8. 08:28
Hát az biztos, hogy nagyon fogunk fázni. Gyertyákat beszereztem. De egy lakótelepi lakásban mégsem gyújthatok tábortüzet a nappali közepén.
2009. jan. 8. 08:26
nagy baj van a gázzal ,értesültünk a napokban.Ti tesztek e valami óvintézkedést előre ha esetleg tényleg nem lesz gáz?írja le mindenki az ötletét hogy más is esetleg tippeket kapjon ha tényleg eljönnek a nehéz pillanatok.nem szabad azt mondani,hogy fűtők főzők villannyal,hiszen az áramszolgáltatás is órákon belül össze fog omlani a túlzott fogyasztás miatt!várom a tippeket!segítsük egymást!
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook