Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » ÁEK szülészete fórum

ÁEK szülészete (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
627. farma (válaszként erre: 573. - Doriszoke)
2011. júl. 19. 10:17

Szia!

Én új vagyok az oldalon. Olvastam, hogy 16.-ára voltál kiírva, lenne pár kérdésem hozzád ÁEK-val, és szüléssel kapcsolatban. Olvasod még az oldalt? Légyszi jelentkezz, ha van időd a baba mellett!

626. kobri29 (válaszként erre: 626. - Panndi)
2011. júl. 19. 05:58
Minden alkalommal mindennel elégedett voltál? Irigyellek. Nekem az egyik csecsemőssel volt egy kis bajom, de a három kórházi napból kettőt szinte teljesen egyedül töltöttem, nem nagyon zavart senki (egyedül voltam egy háromágyasban), csak a vizitek miatt jöttek be hozzám, meg este, mikor fürdetni vitték a pöttömöt, szóval alapvetően elégedett voltam azért.
625. vvicus (válaszként erre: 623. - Panndi)
2011. júl. 17. 12:18
Szia, gratulálok! :-) Másodikat, harmadikat szülted négy hete? Kinél szültél? Élmények? :-)
624. kobri29 (válaszként erre: 623. - Panndi)
2011. júl. 17. 12:05

Szia!

Gratulálok a picihez! :)

Én is új vagyok itt, én 8 hete szültem a fiamat.

623. panndi
2011. júl. 17. 11:23

Sziasztok!


Én is az ÁEK-ben szültem a gyerekeimet, utoljára pont 4 hete :) Jöhetek? :)

622. kobri29 (válaszként erre: 621. - Vvicus)
2011. júl. 11. 07:38

Sejtelmem sincs, mi a "hivatalos" ilyenkor.

Az biztos, hogy szülés után van cirka két óra, míg a szülőszobán lehet - kell - lenni a picivel együtt, akkor még az apja is ott lehetett velünk.

Engem fél hat előtt már felvittek a szobába, Danit meg a csecsemősökhöz.

A szobatársam pont aznap mehetett haza a kisfiával, délután egy óra után valamivel hozták neki a zárójelentést, felöltöztették a párjával a kisfiút, lezuhanyzott és ezután hozták nekem ki Danit. Körülbelül háromnegyed kettő lehetett.

Mikor korábban kérdeztem, hogy mikor hozzák ki, csak annyit mondtak, hogy alszik és nem valószínű, hogy kihozzák, amíg csendben van. Szóval nemigen adtak magyarázatot rá, hogy miért.

621. vvicus (válaszként erre: 620. - Kobri29)
2011. júl. 10. 21:53

Köszi. :-)


De hogyhogy olyan sokára adták csak ki a fiad? Ilyet nem is hallottam. Normál szülés után is van valamennyi megfigyelési idő?

620. kobri29 (válaszként erre: 619. - Vvicus)
2011. júl. 10. 12:14

Nekem is csak koradélután hozták ki, azt mondták, hogy pihenjek, a kisfiam szépen alszik, amíg nem üvölt, addig úgysem hozzák ki... Akkor már tűkön ültem, hogy mikor hozzák már, de persze szerencsés vagyok, nekem nem kellett PIC előtt aggódnom.

Persze most már a lényeg, hogy itt/ott vannak velünk.

Gyönyörű a lányod. :-)

619. vvicus (válaszként erre: 617. - Kobri29)
2011. júl. 10. 09:42
Sajnos én nem kérhettem ki. :-( De bekérezkedtünk férjemmel "soron kívül" a PIC-re... :-)
618. kobri29
2011. júl. 10. 09:38
Akarom mondani: "vajúdás után, alvás nélkül" :)
617. kobri29 (válaszként erre: 615. - Vvicus)
2011. júl. 10. 09:38

Tényleg könnyűnek hangzik.

Szerencsére én is jól megúsztam mindezeket, Dani fél ötkor született egy egész éjszakás vajúdás nélkül és én már nyolc órakor próbáltam kikérni őt. A reggeli vizitnél adtak egy Algopyrint kötelező jelleggel, de én már azt sem vettem be, mert úgy voltam vele, hogy minek fájdalomcsillapító, ha nem fáj semmi. :)

Kánkánozni nem tudtam a gátsebem miatt (bár most sem tudok - alkatomból adódóan), de egyébként úgy éreztem magam, mint aki nem is szült.

Én tényleg az a típus vagyok, akinél úgy néz ki, a szülés végeztével - mintha elvágták volna a fájdalmat.

616. vvicus (válaszként erre: 615. - Vvicus)
2011. júl. 9. 22:13
"Én ezerszer rosszabbra hallottam" = Én ezerszer rosszabbra számítottam...
615. vvicus (válaszként erre: 614. - Kobri29)
2011. júl. 9. 22:11

Ó, tök könnyen. Persze lehet, hogy az segített benne, hogy mennem kellett a PIC-re a kicsihez, különben nem láthattam.


Engem viszonylag sokáig hagytak feküdni, mert az egyik nővér azt mondta, 8 óra után mobilizálnak, de az éjszakás 10 órát mondott, ami hajnali 1kor lett volna, és azt mondta az éjszakás, hogy hajnalban nem kelt fel, hadd pihenjek csak. Mondjuk kettő táján már jól esett volna felkelni. Fájdalmam abszolút nem volt. Aztán valahogy 4 után jött mobilizálni, tök simán ment a felkelés, szépen lassan, aztán segítség nélkül mentem ki és zuhanyoztam le, persze végig ott állt a nővér. Mondta is, hogy csillagos ötöst kaptam. :-) Én meg kérdeztem, hogy mennyi fájdalomcsillapító megy belém, mert semennyi fájdalmam sincsen (tök komolyan!!!), és azt mondta, hogy megy a fájdalomcsillapító az infúzióval, de ha akkor nem érzek fájdalmat már nem is fogok. Na ennek gondolhatod, hogy örültem. Reggel elég későn hozták a reggelit és már nem volt semmim, mert még este feléltem a keksz csomagomat, ami nálam volt, úgyhogy a kaja hiánya miatt kicsit kótyagos voltam, de annyi. Meg hát nekem a vérnyomásommal volt gond, de maga a műtét nem okozott gondot. Kicsit húzódott, nem volt kellemes nevetni vagy köhögni, de amúgy ennyi.


Aztán engem még aznap átköltöztettek, hiszen nem volt velem a kicsim, le lettem paterolva a nőgyógyászati szintre egy kétágyas szobába, szintén koraszülött császáros kismamával. Akkor kaptam egy szem fájdalomcsillapítot, a nővérek modnták hogy vegyem be, mert most le kell költözni, de én nem éreztem szükségét, többet nem is kértem.


Hanga babát kendőben hordozom, ha jól emlékszem, 17naposan kötöttem magamra először, szóval ebből is látszik, hogy nem volt gond.


Én ezerszer rosszabbra hallottam, mert sok a rémtörténet. Úgy gondolom, én tényleg olcsón úsztam meg az egész születést, noha nem ez volt a cél. De most így hálás vagyok érte, hogy egy szar terhesség után legalább a kicsim világrahozatala hiperkönnyű volt, a felépülés meg pláne.


Ráadásul tényleg nem is hagyhattam el magam, gondolj bele, hogy friss császárral a másodikról kellett gyalog menjek a harmadik emeleti, másik épületszárnyon lévő PIC-hez 3, de volt hogy 1.5 óránként. A legdurvább visszagondolva az volt, hogy egy tök mély fotelben lehetett csak szoptatni és onnan egyedül kellett felkászálódni gyerekkel a kezemben. Jó edzésben tartottak minket. :-)

614. kobri29 (válaszként erre: 613. - Vvicus)
2011. júl. 9. 17:10

Oké, nyertél. :)

Megkérdezhetem, hogy a felépülés hogy ment a szülés után? (Ha írtál már róla, ne haragudj, még Dani születése előtt olvastam valamikor végig a fórumot, azóta pedig annyi minden történt. :))

613. vvicus (válaszként erre: 612. - Kobri29)
2011. júl. 9. 15:17
Engem 14:50-kor vittek át a műtőbe és 15:15-kor napvilágot látott Hanga babám. :-D
612. kobri29 (válaszként erre: 611. - Vvicus)
2011. júl. 6. 10:30
Az én terhességem a hormonális fertőzésekről szólt így visszagondolva. Utólag viszont úgy érzem, hogy elég jól jártam a szüléssel is, hét és fél óra alatt megvolt a pöttöm: este kilenckor elfolyt a magzatvíz, előtte egész nap félóránként kicsi fájások, reggel 4:35-kor pedig már kint is volt Dani. :)
611. vvicus (válaszként erre: 610. - Kobri29)
2011. júl. 5. 21:04
Én sem így terveztem, de elég könnyen megemésztettem, szerencsére nem tartozom azon nők közé, akik lelki betegek lettek a császár miatt. Sőt, már úgy érzem, elég olcsón megúsztam a szülés részét, legalább ezt, ha már a terhesség olyan volt amilyen.
610. kobri29 (válaszként erre: 609. - Vvicus)
2011. júl. 5. 20:09

Persze. Tudom, csak mikor még szülés előtt próbáltam utána nézni, hogy mennyi a százalékos arány (48%-ot találtam akkor), meg aztán két szobatérsamból kettő császáros volt - egyiknek sem volt tervezett, se koraszülés, se semmi - akkor úgy éreztem, hogy szerencsém van, hogy engem nem kellett szétvagdalni.

Azért ne érts félre, nincs nekem semmi bajom a császárral, a császárosokkal meg pláne nem. De jobbnak érzem így, hogy hagyomásan szülhettem.

609. vvicus (válaszként erre: 608. - Kobri29)
2011. júl. 5. 17:37

Minden 3. szülés császár. De nálam ez már régóta nem volt kérdéses, tudtam előre, mire számítsak.

Viszont a kórház védelmében szólva, azért ilyen magas a császármetszések száma, mert terhespathológiája és PIC-e van, csak azért írtam le, mert negatívumként tüntetik fel a császározási arányt, pedig ennek azért oka van ám.

608. kobri29 (válaszként erre: 607. - Vvicus)
2011. júl. 5. 16:32

Én a férjem által keveredtem Angyalföldre, azért tartozom az ÁEK-hoz. Ennek ellenére nem bánom, a következő babá(ka)t is ott akarom majd megszülni, ha lesz még MÁV szülészet akkor is, mire sikerül összehozni Dani fiamnak kistesót. :-)

Én EDA-val szültem hagyományosan, de szerencsém lehet, az itteni szüléseknek majdnem a fele császár.

607. vvicus (válaszként erre: 606. - Kobri29)
2011. júl. 5. 15:14
Én is megnéztem tegnap a János kórháznak az oldalát. :-) Én körzetileg oda tartoznék, a dokim által keveredtem az ÁEK-be, de nem is akarnék máshol "szülni" (idézőjel azért, mert császárom volt és az is lesz).
606. kobri29 (válaszként erre: 605. - Vvicus)
2011. júl. 5. 14:32

Jogos. Sajnos nekem sem sikerült mást találni. Mintha nem is létezne a kórház.

Öreg hiba. A Szt. Jánosnak olyan szép honlapja van, hogy szinte visszavágyódom a harmadik kerületbe...

605. vvicus (válaszként erre: 604. - Kobri29)
2011. júl. 5. 14:19
Aha, ezt én is megtaláltam már. Hasznavehetetlen... :-/
604. kobri29
2011. júl. 5. 14:14

Az egyetlen hivatalos valami a


[link]


de itt inkább a honvédról van szó, és arról sincs sok használható. A MÁV kapcsán a Közérdekű adatok - Struktúra - 2. Telephely pontnál találni ezt-azt. Illetve... leginkább azt, hogy milyen osztályok vannak hány férőhellyel és ki az osztály- vagy részlegvezető főorvos.

603. vvicus (válaszként erre: 602. - Kobri29)
2011. júl. 5. 09:38

Hát ez durva. :-/


A mai világban annyira hihetetlen, hogy nem képesek erre a kórháztól. Hát senkinek nem tűnik fel, hogy hiányzik egy weboldal??? :-O

602. kobri29 (válaszként erre: 601. - Vvicus)
2011. júl. 5. 09:25

Egyetértek. Mikor genetikai UH-ra kellett mennem, a dokim egy mellék nélküli számot adott meg, amin egy géphang közölte velem, hogy "adja meg a kívánt melléket vagy várjon a kezelő jelentkezésére". Mondanom sem kell, hogy a kezelő nem jelentkezett...

Én akkor három napon át túrtam a netet egy mellékért, de csak olyat találtam, amire a géphang közölte, hogy "a kért mellék nem létezik"...

601. vvicus (válaszként erre: 600. - Kobri29)
2011. júl. 4. 21:24
Hihetetlen, hogy egy ilyen kórháznak nincsen normális weboldala... :-(
600. kobri29 (válaszként erre: 599. - Vvicus)
2011. júl. 4. 20:36
Én még olyat sem találtam, ahol telefonszámot lehet találni, nemhogy orvosokat.
599. vvicus
2011. júl. 4. 15:49
Ti sem tudtok valamilyen használható weboldalt a kórházról, ahol még esetleg az ott dolgozó orvosok is fel vannak tüntetve?
598. lina816 (válaszként erre: 597. - Vvicus)
2011. júl. 1. 20:12
gyenesdiáson voltunk egy wellness szállóban, de nagyon jó kis hely, családias, szép, csendes. A balcsinál van, de csak a wellness részt tudtuk kihasználni az idő miatt, meg van fedett, fűtött gyerekpancsoló, így Polett nagyon jól érezte magát, mi meg leginkább ettől, hogy láttuk milyen boldog.
❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook