Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Advantix=idegméreg (Kullancs és bolha elleni védekezés) fórum

Advantix=idegméreg (Kullancs és bolha elleni védekezés) (beszélgetős fórum)


1 2
14. tixtina (válaszként erre: 13. - Guruljka)
2013. ápr. 3. 06:56

Köszi-akkor ne tegyem vissza a nyakörvet,és főleg ne vegyek újat.

Esetleg az anyamacskába csepegtethetek ampullát?

Vagy most a szoptatás alatt az is kerülendő.:O

2013. ápr. 3. 05:46

Most nem tudsz mit tenni, legfeljebb piretrinnel szórogatni a fekvőhelyüket.

Nemcsak lenyalhatják, a méreganyag az anya tejébe is belemegy. Már a vemhesség alatt le kell venni némelyik nyakorvet.

2013. ápr. 3. 03:47

Jajjj-ez szörnyű:OO

Nemrég vettem le a macskámról a nyakörvet,mert kölykei születtek-és féltem,hogy lenyalogatják a kicsik a méreganyagot.

Bakker,már bele is ment a bolha a pár napos kiscicába:o Nem tudom,mit tegyek:oo

11. Guruljka (válaszként erre: 9. - 15a0ad145d)
2013. ápr. 3. 02:33

Szerinted a nyakörvekben mégis mi van?

Hasonló méreg. Nem lehet másképpen kivédeni ezeket a rondaságokat.


És nem minden kutyára jó bármi. Volt kutyám, aki az egyik (neves és drága) nyakbacsöpitől megmérgeződött.

Most két rasztám van, puli keverék és komondor, őrájuk nem alkalmazható nyakörv, mert egyrészt nem ér kellően közel a bőréhez, másrészt belegubancolódik a szőrük. Emiatt nem tudok használni ultrahangos riasztót sem, mert azt is a nyakörvre kéne rakni.

Marad a modern spricckolós tuti szer, és a régi hagyományos lemosószer váltakozva, nehogy azok a dögök hozzá tudjanak szokni. (Bár így is hozzá tudnak, ami azt illeti...)

2013. márc. 7. 07:24

[link]

Itt most van akcióban!

9. 15a0ad145d (válaszként erre: 1. - Pyxy)
2013. márc. 7. 07:21

Szia!


Van egy nagyon tuti megoldás kullancsra és bolhára, nekünk már több éve bevált módszer: Killtix nevű nyakörv!

Igaz, ha nagytestű kutyád van, kicsit sokba kerül kb.6 ezer Ft, de ha tavasszal megveszed és rárakod, min.6-7 hónapig véd, de mi télen sem vesszük le róluk, aztán tavasszal újat veszünk rájuk.

Amióta ezt használjuk nincs kullancs (pedig olyan helyen lakunk) és bolha sem bennük!Eleinte még kicsit viszketni fog tőle, mert ez természetes reakció, de ha megszokja, minden rendben lesz!

Én sosem szerettem az ilyen szórós-fújos megoldást bolha/kullancsírtásra! Egy ismerősöm is szórta a kutyáját és azóta a kutya szeme állandóan csípás és könnyezik, mert oda is belement neki.

2013. márc. 5. 18:58

Mi is ezt használjuk már jó ideje.



Milyen fajta kutya?

Mert vannak fajták amelyeknek nem adhatóak bizonyos gyógyszerek sem, mert át tudnak lépni az agygáton. Pl. skótjuhász.

7. pyxy
2013. márc. 5. 15:58

Igen én is úgy hallottam, hogy jó minőségű szer éppen ezért is vettem ezt.

És igen benne van a leírásba hogy viszketést egyéb enyhe magától múló tüneteket okozhat, és hogy veszélyes ha szembe vagy szájba kerül! DE ez nem egy magától múló tünet volt! Az orvos megmondta hogy minél több órát vártunk volna vele annál nagyobb eséllyel lett volna belőle maradandó visszafordíthatatlan károsodás. És lehet hogy az belefér a pakliba hogy viszket vakarózik a kutya pár napig, de akinek ez belefér a pakliba....hát arra nem mondok semmit inkább.

és nem általánosítok, tudom hogy van akinek bevált, sőt sok mindenkinek, de ha ez előfordulhat az szerintem gáz!

A leírtak szerint kapta, a nyakának azon részére amit nem ér el, és direkt este kapta amikor már végig mellettem volt hogy ha véletlenül mégis próbálkozna hogy elérje szem előtt legyen.

6. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 5. - Andi6020)
2013. márc. 5. 15:50
Mi is használtunk már ilyet!Megmondom őszintén,mindig attól féltem,hogy valami hasonló történik.
2013. márc. 5. 15:47
Egyébként az Advantix jó minőségű szer.
2013. márc. 5. 15:45
Hova kapta a kutyus?
3. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 1. - Pyxy)
2013. márc. 5. 15:45
Szia!Nagyon szomorú dolog történt most veletek.Azt tudni kell,hogy ezek a cseppek,idegmérgek.A leírásában benne is van,hogy mérgező lehet..A kutyusodnak jobbulást,gyógyulást kvánok!
2. andi6020 (válaszként erre: 1. - Pyxy)
2013. márc. 5. 15:45

Azért én kerülném az általánosítást.

Mindenben van rizikó. Annak a csekély százaléknak, aki allergiás a szer valamely alkotórészére. Sajnálom, de ez benne van a pakliban.

Nem nyalta le véletlenül?

1. pyxy
2013. márc. 5. 15:38

Sziasztok!


Múlt pénteken Advantix cseppel lett kezelve a kutyusom.

Kis idő leforgása után remegni kezdett, rázogatta magát folyamatosan, sejtve hogy ez valami allergiás reakció lehet elkezdtem lemosni róla a szert hátha még nem szívódott fel mind. De sajnos hasztalan volt. éjjel egyre nyugtalanabb lett.

Másnapra már rángatóztak a hátsó lábai, maga alá pisilt és nem tudott menni rendesen.Görcsben volt az egész teste, nem evett nem ivott meg semmit és ha elmozdultunk mellőle kétségbeesetten próbált utánunk jönni ami lényegében hason kúszó rángatózás szerű mozgás volt.


Hívtam az ügyeletet és mentünk is az orvoshoz.

Az előzmények alapján azt mondták hogy az ADVANTIX megtámadta az idegrendszerét.

Kapott egy halom injekciót és itthon csendben és sötétben kellett lennie hogy ne érje semmi zavaró inger. Fecskendővel kellett itatni és valami koncentrált táplálékot is kaptunk amit szintén ily módon adagoltunk neki. vasárnap valamit javult az állapota de még mindig nem evett vagy ivott magától és nem ment rendesen. vissza lettünk rendelve a dokihoz ahol mondták, látni hogy reagál az injekciókra, remélik nem lesz maradandó ideg károsodás belőle. Ismét injekciók, otthon csend és nyugalom, még egy átvirrasztott éjszaka, de reggelre már igazán szemmel látható a javulás.

Aznap még egy kontroll még injekciók, de most már csak egy hét múlva kell visszamenni ha nem lesz baj, kapott gyógyszert amit még szedni kell és reménykedni hogy minden a régi lesz.


Számomra felháborító hogy az ember jót akar és ez lesz a vége!

Megfelelő adag, megfelelő odafigyelés és íme...


Persze erről sehol sem olvasni, sehol egy leírás hogy ez lehet a vége.....


Valaki esetleg járt már így?


És ki milyen dolgot használ kullancs és bolha távol tartására?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook