Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Adott ki itt valaki úgy lakást, hogy jelzáloghitel van rajta és bejelentette a banknál a kiadást? fórum

Adott ki itt valaki úgy lakást, hogy jelzáloghitel van rajta és bejelentette a banknál a kiadást? (beszélgetős fórum)


13. simple (válaszként erre: 11. - Levarosbukta)
2020. jún. 30. 15:30

Nem kell bejelenteni sehova, hogy ki van adva a lakás, ez egy tévhit. Az adóbevallásban kell bevallani.

Kérdező, az ingatlanra vonatkozó szerződésedben amit a bankkal kötöttél, benne kell legyen, hogy mi vonatkozik erre az esetre.

12. Channa* (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 30. 14:43

Nem a te szempontodból befolyásolja az ingatlan eladását, hanem a banki szabályozás szerint.


Mert ha bejelented, hogy kiadtad bérbe, akkor ez egy kockázati tényező a bank szempontjából, azaz az egyébkén pl. 90 napos eladhatóság ilyen szempontból több napot is igénybe vehet.


Tudtam, hogy ilyet nem kéne leírnom, mert a nem értésed, máris kiabálásban mutatkozik meg;)

11. levarosbukta (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 30. 12:58
Bocs, de én egy bolonddal sem találkoztam aki bejelentette volna hogy bérbe van kiadva a lakás!
10. Böce (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 30. 12:35
Mert fwketén adják ki, nem adózzák le. Utána meg sipítanak, hogy az állam semmire se ad pénzt.
9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Piroska52)
2020. jún. 30. 12:31

Nyilván a tulajdonos az adós. Egyértelmű. Mi köze lenne egy albérlőnek a hitelhez?

Nem is ez volt a kérdés.

Meg az én esetemben a törlesztő az albérleti díj töredéke...


A fiadék bejelentették a banknál, ahonnan a hitelt felvették, h ki lesz adva albérletbe a lakás?

Kértek ehhez engedélyt a banktól?

Vagy az egész kiadás feketén ment, adózás nélkül, mert akkor nyilván nem jelentették be sehol?


A kérdés erre vonatkozik, h ki, h csinálta a bank felé.

8. Piroska52 (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 30. 12:17
Na,elmondom,a fiamék 4-éve vettek egy lakást a meglévő házuk mellé,befektetésnek meg azért hogy majd ha nőnek a gyerekek,legyen lakás,60000-ft volt a havi törlesztés,és mivel nem kellett benne lakni,ezért kiadták egy ismerősnek havi 60000-ft -ért,ebből fizették a törlesztőt,amikor külön mentek,szóltak a bérlőnek,hogy kell a lakás,keressen másik albérletet,adtak rá elég időt,de attól még a tulajdonos az adós,akárki lakik benne,neki kell fizetni a törlesztést,remélem érthető,
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Channa*)
2020. jún. 30. 12:02

Nem befolyásolja az ingatlan eladhatóságát, hát albérleti szerződésekben 30 max 60 nap kiköltözés van.


Azt nem értem, h ha ez benne van a szerződésbe, akkor, H NINCS EGY EMBER SE, AKI AZT MONDANÁ, H Ő BEJELENTETTE.

6. Channa* (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 30. 11:11

Aha, de ez csak a bérlő védelmére van és nem arra, hogy más fizesse a hitelt.


Az adós te maradsz! A hitelt neked kell fizetni, ha nem teszed, legyen bármilyen oka, akkor is tőled tiltják, a te ingatlanodat viszik, te kerülsz KHR-be, stb., csak annyi, hogy az albérlőnek időt kell adni a kiköltözésre.


Ami fontos, hogy ez befolyásolhatja az ingatlan értékesítését, a bank kockázatát azaz pl. nem 90 napon belül lesz eladható, hanem pl. 90 napon túl, ez befolyásolja mobilizálhatóságot, stb. De erről már az adósoknak annyira nem is kell tudniuk...

2020. jún. 30. 09:58

Ez sima lakáshitel, mégis benne van a szerződésben, h a bank engedélyét kell kérni bérbeadás esetén.


Itt azt írják, minden hitelszerződésben benne van:


[link]

2020. jún. 30. 06:50

Kiadhatod, de a hitelt fizetned kell.

Banknak ehhez akkor van köze, ha a CSOK is részese a sztorinak.

3. Channa* (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 30. 06:36

Ilyen nincs.

Ha 100 embernek adod ki, akkor is te leszel az adós.

2. shanta1 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 30. 00:36

Nekem ilyesmi nincs a hitelszerződésben,nem is hallottam erről.Igaz én még a válság előtt vettem,forinthitelre.OTP.

Ki van adva a lakásom.

2020. jún. 30. 00:15

Jelzáloghitellel terhelt ingatlan. Mindig rendben fizetve.


Kiadás esetén szólni kell a banknak (K&H) és írni egy igazolást, h amennyiben nincs fizetve a hitel és végrehajtás lesz, a bérlő kiköltözik.



Adott így ki valaki ingatlan, hogy a bankkal is leegyeztette?


Hogy volt a folyamat?


Melyik bank?



Köszi!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook