Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Adományok karácsonykor: tudod, hová kerül? fórum

Adományok karácsonykor: tudod, hová kerül? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6
41. varga.nora (válaszként erre: 37. - Ginaanyus)
2009. dec. 9. 22:27
Ez tényleg így igaz, a nevelőotthonokban sok a ruha. Anyum is ilyenben dolgozik, náluk tényleg így van
40. ginaanyus (válaszként erre: 38. - Szasz23X)
2009. dec. 9. 22:25

Sajnos én is tapasztalatból írtam. Nem minden megyében egyforma a helyzet a nevelőotthonokban.

A Vöröskeresztről is meg van a véleményem. Ők valóban segíteni szeretnének, de válogatás nélkül. Nem is egy ismerősöm van, aki oda jár beszerezni mindig a család ruhatárát. Mikor rákérdeztem, hogy ez hogy működik, elmondták, hogy csak egy nevet és lakcímet kell bediktálni, s annyi ruhát hozhatnak el, amennyit nem szégyellnek.

Nekem az a véleményem, hogy jó dolog segíteni segíteni másokon. Viszont a mai világban igen is meg kell nézni, hogy jó helyre kerüljenek az adományaink.

2009. dec. 9. 22:20
Ugyanezen gondolkodtam én is, ami a fórum témája. Itt a Hoxán olvastam a minap, hogy valaki gyerekruhákat kér. Összeszedtem egy doboznyit, több mint 10kg. Üzenetben kértem hogy írja meg a címet, ahova küldhetem. Válaszként, tényleg annyit kaptam: utca házszám város. Még a nevet sem írta meg, és bár elsőre segítséget a 3 évesének kért, itt már azt írta, ő is a napokban fog szülni mint én. Elbizonytalanodtam. Úgy döntöttem, más módon ajándékozom el a ruhákat. A Mikulásgyár szívesen fogadja a csomagokat, a Posta ingyen szállítja. A szétosztásról a Vöröskereszt gondoskodik. Remélem nekik már igazán van ebben tapasztalatuk. Számomra ez volt a megnyugtató döntés.
38. Szasz23X (válaszként erre: 37. - Ginaanyus)
2009. dec. 9. 22:19
Ők kapják a máltaiaktól a gyerekruhákat. annyi ruci van a legtöbb otthonban, hogy tárolják őket. tapasztalatból mondom...
2009. dec. 9. 22:18

Van egy javaslatom, annak aki valóban segíteni szeretne a rászoruló gyerekeken. Ha van felesleges, használható gyerekruha, a legjobb helyre kerül, ha azt beviszitek vagy elkülditek a Hozzátok legközelebb lévő nevelőotthonba.

Ott valóban jó helyre kerül.

2009. dec. 9. 22:16
Szerintem azt sem tudják mi fán terem.Nem lenézésből,de egy kicsit valóban elgondolkodtató.
35. ginaanyus (válaszként erre: 20. - Ca2ffaf6c3)
2009. dec. 9. 22:14

Rossz bizalmatlanságban élni. Szerintem az a legegyszerűbb, ha őszintén rákérdezel az adataira.

Ha megadta a nevét és a telefonszámát, akkor a neten már több egyéb adatot is megtalálhatsz róla.

PL: nézd meg a közösségi portálokon - iwiw, myvip- szerepel-e.

Vagy megpróbálhatod egyszerűen beírni a nevét a Google-ba, s nézd meg mit dob ki erre.

2009. dec. 9. 22:12
Akik valóban rászorulnak,azok nem itt vannak a neten annyi szent.
33. ec882cfc9f (válaszként erre: 29. - Ca2ffaf6c3)
2009. dec. 9. 22:10

Sajnálom, hogy ilyen bizonytalan lettél a kérdezősködésem miatt, nem volt szándékom. :(


Ne félj, biztosan jó helyre fog kerülni.

32. Szasz23X (válaszként erre: 31. - Ec882cfc9f)
2009. dec. 9. 22:08
Én nagyon sok emberben csalódtam már, de szerencsére valahogy megérzem, hogy ki az, akinek tényleg kell a segítség. És hiába van ennyi mocsok szemét ember, lehet olyat találni, aki két rucinak örül, mint majom a farkának :) és baromi jó érzés tud lenni :)
31. ec882cfc9f (válaszként erre: 23. - Szasz23X)
2009. dec. 9. 22:07

Bicskanyitogató.

Amikor tényleg azt szívatják, akire amúgy is rájár a rúd!


Engem jó pár éve munkával vertek így át, fizettem egy kezdőcsomagért, és kiderült, hogy átverés az egész. Nem volt nagy összeg, de akkor nagyon kellett volna egy másodállás, így komoly érvágás volt.

Megtanultam a leckét, a saját káromon.


Borzasztó, hogy ilyen sok átverés van, azt se tudja az ember, ki mond igazat.

30. Szasz23X (válaszként erre: 29. - Ca2ffaf6c3)
2009. dec. 9. 22:07
ez annyira jó, hogy azért hiába félsz, hogy átvernek,mégis adsz :) Több ilyen ember kellene :)
2009. dec. 9. 22:06

azon gondolkodom, hogy lehet, hogy megteszem és személyesen viszem el

de úgy félek attól amit esetleg látni fogok

28. Szasz23X (válaszként erre: 26. - Ca2ffaf6c3)
2009. dec. 9. 22:06
attól függ mekkora. de azt hiszem a posta oldalán van táblázat, meg tudod nézni, hogy ne ott érjen meglepetés.
27. ca2ffaf6c3 (válaszként erre: 25. - Ec882cfc9f)
2009. dec. 9. 22:05
igen jó ötlet lenne
2009. dec. 9. 22:05

egyébként mennyi a postaköltség, ha dobozt adok fel?

tudom, hogy súlyban nézik

2009. dec. 9. 22:04
Ezek szerint a személyes találkozás jó ötlet szokott lenni.
2009. dec. 9. 22:04
biztos, hogy megszakadna a szívem ha átverne, mert azok a ruhák nekem nagyon fontosak, nagyon kötődök hozzájuk
2009. dec. 9. 22:03

Remélem nem sértődik meg, ha leírom. Az illetővel megcsinálták azt, hogy expresszen feladott egy hirdetést, babaruhákat keres, akinek esetleg van felesleges. Mondta neki valaki, hogy van egy nagy zsák rucija, szívesen odaadja, de vidéki, így postai úton kellene, utalja el a postaköltséget...A ruhákat azóta sem látta :(

Szóval még olyan is van, aki a rossz helyzetben lévőket veri át... gusztustalan...

2009. dec. 9. 22:02

Sajnos itt a hoxán is van olyan, aki egyszerűen a saját hazugságaiba gabalyodik bele, és még inkább növeli a bizonytalanságot, bizalmatlanságot. Én ezért örülök, hogy van, akinek ténylegesen jó helyre kerülnek, amit adni tudok, és még személyesen is tudok vele találkozni.

Sajnos én is picit bizalmatlan lettem, de erről azok tehetnek, akik átverik a jóindulatú embereket, mert sajnos sok van.

21. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 20. - Ca2ffaf6c3)
2009. dec. 9. 22:00
Tényleg nehéz eset, mert egy-két szemérmetlenül hazudozó teljesen kiábrándított és lehet tényleg rászoruló valaki, de már betegesen kételkedő vagyok.
20. ca2ffaf6c3 (válaszként erre: 18. - 9b10f3d7ff)
2009. dec. 9. 21:58

pont azt akartam egyébként, hogy én megyek úgyis majd nem mindig arra fele, de csak félútig és kérdeztem, hogy nem e jár errefele, de nem

így félúton taliztunk volna

2009. dec. 9. 21:56

egyébként nincs tőlünk messze olyan 120 km

de nem igazán tudok elutazni

18. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 5. - Ca2ffaf6c3)
2009. dec. 9. 21:56
Add át személyesen :) meggyőződsz róla akkor.
2009. dec. 9. 21:55

Sziasztok!

Én itt a hoxán találtam valakit, aki majd kiugrott a bőréből pár babaruháért. Pénteken vagy szombaton találkozom velük, 35 hetes terhes, még semmijük nincs a babának, mert a két nagyfiú rucijait elajándékozták. Én is bizalmatlan vagyok, de ő annyira kedves, szerény, normális, hogy nem merül fel bennem kétely. A személyes találkozás meg külön öröm :) Látom hova kerül :)

16. ca2ffaf6c3 (válaszként erre: 14. - 9b10f3d7ff)
2009. dec. 9. 21:55
igen kicsit engem is zavar az, hogy nem tudja fizetni a számlákat de van netje
2009. dec. 9. 21:54

sajnos én nem tudok neked abban segíteni, hogy hogy lehet ezt kideríteni

bocs, hogy így mellébeszéltem

2009. dec. 9. 21:54

Én csak ismerősnek adok már. Az Iw..n kért valaki segítséget ott van szinte mindig az igyen elvihető rovatban. Én szeretek bolhapiacra járni és mit láttak szemeim ki árul ott :) Aki a cuccokat szegény rászorulóként kérte.

Más tettem fel olyan ruhákat ingyen elvihatőre amiért nem lett volna képem pénzt kérni. (nem szakadt, foltos csak nem a legújabb divat)Megdöbbentem kik jelentkeztek rászorulóként, volt aki a nyáron a tengernél nyaralt. Volt akinek a lakásán, berendezésén látszott neki kellenne adakozni másoknak.

aki tényleg szegény az ritkán mer kérni.

Induljunk ki abból aki a netet megtudja fizetni nem a legszegényebb,mert a szegényeknek az áramszámlára nem telik, nem előfizetésre, én már sokat csalódtam és csak annak hiszek amit a szememmel látok.

13. ec882cfc9f (válaszként erre: 9. - Ca2ffaf6c3)
2009. dec. 9. 21:52

Szerintem nem.

A gyerekek olyan gyorsan nőnek, hogy el sem használják a ruháikat.

Mi is sokat kaptunk rokonoktól, és örültünk neki.

2009. dec. 9. 21:52

az az igazság, hogy én inkább újszülött ruhákat vettem, és most egy majdnem 1 éves kislánynak küldöm a ruhákat

és az a gond, hogy olyan méretű ruháim nem sok van

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook