Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Adományok karácsonykor: tudod, hová kerül? fórum

Adományok karácsonykor: tudod, hová kerül? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6
71. c1e9612cd3 (válaszként erre: 51. - Szasz23X)
2009. dec. 10. 04:15

nem tudom, én visszaolvastam a másik fórumban is. Nekem nem olvasódik ki az, hogy ütnék egymást a szavai. Ha a férje is munkanélküli, akkor a gyerekek nincsenek otthon egyedül, vagyis ő simán elvállalhatja azt, hogy vigyáz a szomszéd gyerekekre éjjel. Az meg, hogy reggel is fent van a neten. Hát, én csak magamról tudom, hogy ilyenkor, amikor éjszakás vagyok, bizony nálam is előfordul az, hogy 9 körül érek haza. És akkor még boltba se mentem be útközben (ha bemegyek, van, hogy 10-re esek haza). Lehet a szomszédék is későn érnek haza reggelente.

Amúgy, az aki belekötött, más fórumokon is kötekedett már ismeretlenül. 2 nickje van az egyik ez a doroszita, a másik meg a barbi...

Ez a nő meg, aki segítséget kér, de belekötöttek, felvállalta itt is a teljes nevét. Ha tényleg gyöngyösi, és valóban ilyen körülmények között él, akkor nem nehéz lenyomozni. Ha valaki úgy érzi, segíteni akar neki, elég felhívni Gyöngyös jegyzőjét, és leinformálni.

doroszita, alias barbi hatalmas nagy Isten hívőnek vallja magát, csak akkor azt nem értem, hogy az ilyen mértékű ítélkezés (főleg ismeretlenül), mocskoskodás, hogy fér meg a mindennapi Bibliaolvasás, és szenti életmód mellett. Nekem inkább ez a durvább kérdés.

70. c1e9612cd3 (válaszként erre: 1. - Ec882cfc9f)
2009. dec. 10. 02:33
van, aki ezt a dolgot úgy kerüli el, hogy személyesen viszi el a segítséget kérőnek a megkímélt gyerekruha csomagot, vagy éppen azt, amit szán neki. Ez beválik! Akkor legalább láthatod, hogy valóban rászorul-e az illető! Ha megadja a címet, akkor pedig a helyi önkormányzatnál érdeklődhetsz is utána.
2009. dec. 10. 02:30

Azt, hogy minden adomány hova kerül, nem tudom. De arról szeméyles tapasztalatom van, hogy az az akció, amit minden évben karácsony körül rendeznek, (nem tudom, mi a pontos neve, de az a lényege, hogy 1 cipősdoboznyi ajándékot lehet leadni a kijelölt helyeken) az nem kamu. A szervezők lehet, nem személyesen keresik fel a rászorultakat, de megkeresnek olyan szerveket, akik ezeket a csomagokat szétoszthatják. Mi tavaly kaptunk egy adagot ezekből a cipősdobozokból, és mi adhattuk oda azoknak a gyerekeknek, családoknak, akikről mi tudtuk, hogy jól esik nekik/ tényleg rászorulnak.

Azt is látom, hogy szegénység ide, emberi keserűség oda, ha baj van, tényleg nagyon összetartók, és segítőkészek az emberek. Pld. tavaly karácsony előtt is volt bent nálunk egy kislány a kisöccsével, kb. 1-1,5 hónapig. A kislány dongalábas, a kisfiú pedig születésekkor agyvérzést kapott, vízfejű lett. Anyuka a pszichiátrián kötött ki. Csórikáimra mi mostunk, ha elfogyott valami, mi vettünk tusfürdőt, stb. nekik. Banánt, ilyesmit szintén mi vittünk nekik. Aztán a többi szülőnek is feltünt, hogy nagyon elárvátlanodottak a gyerekek, mellé egy nagyon szegény családban is élnek. Ruhájuk normális nem igen volt. A kislánynak semmi olyasmi, amit ha lánya van az embernek biztosan megvesz neki. Pld.: csatok, tünci kis csajos dolgok, stb.

El se hiszitek, mi mindent összehordtak nekik a szülők! Volt, aki a saját gyereke kinőtt ruháit hozta be, volt, aki mikulás csomagot hozott, ki ezt, ki azt. Amikor apuka jött értük, hogy hazavigye őket, majdnem elsírta magát, mert a saját kis csomagjuk mellé, még 3 hatalmas nagy táskányi cuccot kaptak! A gyógytornász hallgatók, akik csak néhány napos gyakorlaton voltak itt, egyik délután visszajöttek, és ők is hoztak egy csomagot a gyerekeknek. A kislány kapott még babát is.

Azért jó ezt látni, hogy ilyen is van.

68. Sylvia81 (válaszként erre: 63. - Varga.nora)
2009. dec. 9. 22:51
Egyetértek!
67. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 61. - Ca2ffaf6c3)
2009. dec. 9. 22:50
okosan döntöttél. :)
66. Szasz23X (válaszként erre: 61. - Ca2ffaf6c3)
2009. dec. 9. 22:49
miért utálnánk meg? a te dolgod, hogy mit küldesz el. Amire még szükségetek lesz, ne add oda...Felállsz és lesz babó :)
65. ca2ffaf6c3 (válaszként erre: 57. - Varga.nora)
2009. dec. 9. 22:49
egyébként erről a lányról sem tudjuk biztosan nemhogy a bnőjéről
64. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 55. - Ca2ffaf6c3)
2009. dec. 9. 22:49
Nyugodj meg, ha beszéltél vele már többször akkor csak nem fogja eladni. Viszont ha Te veszed a fáradtságot és postára teszed a csomagot akkor neki illene állni legalább a szállítási ktg.-et szerintem. Ez a minimum, ha kapok valamit.
63. varga.nora (válaszként erre: 61. - Ca2ffaf6c3)
2009. dec. 9. 22:48
Szerintem ez a legjobb megoldás. Meg miért küldenéd el az új ruhákat, amikor talán nemsokára neked is kellenek???
62. Szasz23X (válaszként erre: 60. - Varga.nora)
2009. dec. 9. 22:48

itt is, akit most én találtam, ténylegesen kell nekik, már pontosan látom. és mondta, hogy hát ok, hogy nem sír minden fórumban, de még senki nem segített nekik, nekem jutott eszembe először :(

A kamusokat ezért kéne tiltani. sokan adnának szívesen, de nem tudják, hogy nem lesznek-e átverve...

61. ca2ffaf6c3 (válaszként erre: 57. - Varga.nora)
2009. dec. 9. 22:47

lehet, hogy most mindenki megutál

de kicsi ruhát nem küldök

mivel ezzel a lánnyal beszéltem nekik az újszülött ruhák kicsik, nekem azért sok pénzbe kerültek és ami a legfontosabb, hogy összeszedtük magunkat és úgyra belelendültünk a babaprojekteb, az megint más, hogy megint kaptam egy óriási pofont, hogy padlót fogtam tőle, de kezdek felállni

szóvan csak a nyagyobb lánynak küldöm el a rucika

60. varga.nora (válaszként erre: 59. - Szasz23X)
2009. dec. 9. 22:47
Hát ez jó kérdés. Szociálpedagógusnak tanulok / sőt nemsokára az is leszek, úgyhogy sok rászorulóval találkoztam már......
2009. dec. 9. 22:46

és ezek miatt nem segítenek már az emberek azoknak sem, akiknek tényleg szükségük lenne rá :(((

Undorító. miért nem tiltják az ilyet??

58. varga.nora (válaszként erre: 56. - Szasz23X)
2009. dec. 9. 22:45
Hát ez jó kérdés.
57. varga.nora (válaszként erre: 55. - Ca2ffaf6c3)
2009. dec. 9. 22:44
Nem tudhatjuk,h a barátnő tényleg rászorul-e
56. Szasz23X (válaszként erre: 53. - Ca2ffaf6c3)
2009. dec. 9. 22:43
azt mondta a netre, hogy a szomszédtól van fent a neten. de könyörgöm, nonstop????
55. ca2ffaf6c3 (válaszként erre: 49. - Varga.nora)
2009. dec. 9. 22:42

necces szerinted?

elakarja adni

54. ca2ffaf6c3 (válaszként erre: 50. - Sylvia81)
2009. dec. 9. 22:41
igen mi arra fele lakunk és a csaj is akinek küldöm
53. ca2ffaf6c3 (válaszként erre: 48. - Varga.nora)
2009. dec. 9. 22:40

pont nézegettem

most írta, hogy nincs mit enni

ha mi így állnánk az alső amit kiköttetnék az a net, hogy legyen mit enni

52. varga.nora (válaszként erre: 51. - Szasz23X)
2009. dec. 9. 22:40
Ezért kérdezem. Hátha valaki már tapasztalt valamit.
51. Szasz23X (válaszként erre: 48. - Varga.nora)
2009. dec. 9. 22:39
nem. más fórumban is ott van, már piszkálják, üti egyik szavával a másikat.
50. Sylvia81 (válaszként erre: 38. - Szasz23X)
2009. dec. 9. 22:39

Alátámasztom! Itt van nálunk a családok átmeneti otthona, hegyekben állnak a ruhák. Meg van valami nevelőotthon is itt, azok a gyerekek meg jobb cuccokban járnak, mint én, pedig én se veszek meg/fel akármit!

Ettől függetlenül biztos, hogy vannak olyan helyek, ahová kellene. Szerintem a keleti országrészben nagy haszna lenne.

49. varga.nora (válaszként erre: 47. - Ca2ffaf6c3)
2009. dec. 9. 22:39
Hát, ez így necces...
2009. dec. 9. 22:38
Mit tennél, ha kiderülne, daganatod van? c. fórum kiírójának ti segítenétek?
47. ca2ffaf6c3 (válaszként erre: 46. - Szasz23X)
2009. dec. 9. 22:38

hát remélem


azt írja, hogy ha van kicsiruha is akkor azt is küldhetem mert van egy rokona akik szintén rászorulók és neki odaadja

????

46. Szasz23X (válaszként erre: 45. - Ca2ffaf6c3)
2009. dec. 9. 22:37
akkor biztosan nagy lesz az öröm :)))
2009. dec. 9. 22:36

azt mondja a férjecském, hogy 900 valamennyi a postaköltség 20 kg-ig

az nem vészes

az jó sok kiruha

2009. dec. 9. 22:35
tény. nem.
2009. dec. 9. 22:29
most mondjam neki, hogy menjen otthonba kérni?
42. Szasz23X (válaszként erre: 40. - Ginaanyus)
2009. dec. 9. 22:28
igen, sajnos ez így van. Nekem most ezért esik jól, hogy tényleg találtam olyat, akinek valóban KELL, és nem hobbiból, átverésből mondja...
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook