Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Adóbevallásnál diabétesz igazolás fórum

Adóbevallásnál diabétesz igazolás (beszélgetős fórum)

11. globus (válaszként erre: 1. - -andiey-)
2016. máj. 14. 14:54
Ez a könyvelő bugyutasága, mert csatolni nem kell.
10. 12d083b51b (válaszként erre: 9. - -andiey-)
2015. máj. 3. 07:56

Valóban az ember könnyen elkezd nevetni az ilyenek hallatán, csak sajnos az az igazság, hogy ezek zsinórban megtörténnek!

És emberek azért kapják a fizetésüket, hogy azt a másikat évente-kétévente "ugráltassák", holott van annak egyébként is elég nehézség az életében!

Ez a szomorú!

9. -andiey- (válaszként erre: 8. - 12d083b51b)
2015. máj. 2. 20:28

Igen hallottam erről és hasonló esetekről, hogy újra meg újra felülvizsgálták.

Az ember azt se tudja, sírjon vagy nevessen.

Én inkább rohadt dühös lettem, mert van az embernek épp elég baja, még pluszban vegzálják.

2015. ápr. 23. 13:51

Nem vicc:

Fél lábát amputálták, rokkant nyugdíjasként tengeti életét. Évente-két évente berántják ellenőrzésre, megnézik, hogy rokkant-e még!

7. -andiey- (válaszként erre: 6. - Timilight)
2015. ápr. 23. 12:23

Ez nekem is új, mert a 2012- 2013 évet elszámoltaák a 2014-be kötöttek bele.

mindegy, futottam rá 1-2 kört és szereztem eredetit. mindjárt kettőt is.

2015. ápr. 22. 15:13
Én úgy tudom, nem is kell csatolni a bevallás mellé. Az útmutatóban is így van, és anyukámtól még soha nem kérték, pedig évek óta érvényesíti. Neki egy eredeti példány van, amit még az első évben kapott, és ennyi. Nem tudom, tőled miért kérik. Elvileg ellenőrzéskor kérhetik el, mármint ha behívatnak adó-ellenőrzésre.
2015. ápr. 22. 08:40

1 db eredeti példányom van, minden évben lefénymásoltam, és a másolatot csatoltam a bevallás mellé. Eddig nem volt vele probléma, jóváírták. Most meg egyszerűen visszadobták, hogy a másolat nem elég. Mégis mit gondolnak, hogy idővel meggyógyultam??? idióták! A hülyeségük miatt csinálják nekem a problémát.

Háziorvos is kitöltheti a papírt, vagy csak a szakorvosét fogadják el? Ezt sem tudom.

2015. ápr. 21. 15:22
Ha végleges az igazolásod, akkor elég egy másolatot megőrizni a bevallás másodpéldányával együtt.
2015. ápr. 21. 15:15
Én laktózos vok, és a dokim kitöltött egy nyilatkozatot, hogy a betegség végleges, így nem szívóznak velem évről évre... de ezt a nyomtatványt a doki csak külön megkeresésre töltötte ki, magától egyik se gondol rá (sztem)
2015. ápr. 21. 15:05
Mert ez a szabály.
2015. ápr. 21. 15:03

Ha valaki 1-es típusú diabéteszes, és már az első évben 1x már beadta az igazolást, annak miért kell minden évben az adóbevallásnál eredeti igazolást leadni, holott, ez végleges betegség? Nincs semmi felülvizsgálat. Miért nem jó a másolat?

Van valami nyomtatvány erre?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook