Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Adjam fel? Nekem sose lesz jogsim... fórum

Adjam fel? Nekem sose lesz jogsim... (beszélgetős fórum)


1 2
45. 12d083b51b (válaszként erre: 44. - Zolo)
2019. jan. 26. 14:45

Nekem attól kezdve ment egy kicsit könnyebben a parkolás, ahogy valaki (oktató, tesóm, akárki) azt mondta:

nézd meg kívülről, hogy a kocsi végétől mennyivel van bentebb a kerék, és milyen közel van a szélvédő üveghez.

Mert nem akkor kell elkezdeni tekerni a kormányt = kerekeket, amikor a kocsi vége odaért a felfestéshez, hanem amikor a kerekek eljutottak odáig. És ez igaz, akár előre, akár hátramenetben is akarunk beparkolni valahova. Engedjük be a parkoló közepéig a kocsiból azt a hosszt, amivel a kocsi eleje-vége hosszabb, mint ahogy a kerekek vannak!

44. zolo
2019. jan. 25. 16:22
Az nagyon jó ötlet, hogy a pároddal gyakorolsz parkolni. Ott van idő bőven és nem kell izgulnod, hogy elrontod. Nagyon fontos az tudjad elméletben mit kellene csinálnod parkoláskor. Különben a parkolás csak sok gyakorlással tanulható meg amire nincsen idő az oktatóval. Az is lényeges milyen típusú az autó. Általában a kisebb autókkal könnyebb közlekedni főleg városban. A váltás is gyakorlat kérdése csak, idővel úgy megszokod, hogy fel sem tűnik. Az oktatón is sok múlik, mert vannak olyanok sajnos akik nem alkalmasak autóvezetést oktatni. Azt tényleg érdemes mérlegelni hová akarsz autóval menni. Pesten a belvárosban még én sem szeretek vezetni, mert dugó van, nincsen parkoló és még azért is fizetni kell és sok az idióta türelmetlen autós. Sokkal egyszerűbb, gyorsabb tömegközlekedéssel menni. Az valóban igaz vannak akik csak nehezen tudják az autóvezetést megtanulni, de azért sok gyakorlással idővel jobban fog menni.
43. Lotti40 (válaszként erre: 26. - 12d083b51b)
2019. jan. 24. 10:37
Ésszel él, aki leleményes 😅
42. Pasionella (válaszként erre: 41. - 12d083b51b)
2019. jan. 23. 15:28
Itt minden sulinak saját rutin pályája van és csak oktatóval tudsz oda bemenni :-( már próbáltam ezt a vonalat.
41. 12d083b51b (válaszként erre: 40. - Pasionella)
2019. jan. 23. 14:14
Párod vigyen ki a hivatalos tanuló pályára, ott átülsz a volán mögé. Ott nem kéri a rendőr a jogsit... és ott gyakorolj.
40. Pasionella (válaszként erre: 39. - Dd9dec5381)
2019. jan. 23. 12:44

Köszi a tanácsokat, majd meglátjuk mi lesz...

Még van bő két hetem, addig majd párommal is fogok gyakorolni, valószínűleg a cégem telephelyén majd kipakolunk nagy dobozokat mintha parkoló autók lennének. Egyelőre más ötletem nincs...

39. dd9dec5381 (válaszként erre: 38. - Pasionella)
2019. jan. 23. 12:00

Érteni vélem hogy mire utalt, de ez tanulóként nem sokat segít szerintem...

Az a baj, hogy a parkolás főleg csak gyakorlással fog menni... Hogy valamennyire ráérezz.

Mondtad hogy nem érzed az autót, akkor próbálj a tükörre hagyatkozni, illetve tolatásnál ugye hátra is fordulsz. Szép lassan centizve. Vizsgán nem kell sietni sehova, utána meg majd gyakorolsz a sajátoddal.

38. Pasionella (válaszként erre: 37. - Dd9dec5381)
2019. jan. 23. 11:53
En sem de mivel meg nem tanitotta meg a tokeletws y-ba megfordulast ezert passz, hogy igaz vagy sem...
37. dd9dec5381 (válaszként erre: 36. - Pasionella)
2019. jan. 23. 11:31
Hát ezt a megközelítést még nem hallottam... 🤔
36. Pasionella (válaszként erre: 34. - Dd9dec5381)
2019. jan. 23. 11:26
A mostani amúgy azt mondta a legelején hogy az összes parkolás alapja az Y megfordulás, ha azt tudod akkor mindenhogy tudsz parkolni... még y-ba se fordultunk meg egyszer sem...
35. Pasionella (válaszként erre: 34. - Dd9dec5381)
2019. jan. 23. 11:26

Igen, kis millió dologba ne szólj bele.

Ez egy ugyan olyan szolgáltatás mint bármelyik más... felfoghatatlan számomra mi az, hogy a pénzemért nem kérhetem azt amit akarok.

34. dd9dec5381 (válaszként erre: 33. - Pasionella)
2019. jan. 23. 11:08
Az én első oktatóm volt ekkora bráner, mikor szóltam a pocsékba ment értelmetlen sétakocsikázások után, hogy nem parkolhatnánk végre?? Jött a szar duma, hogy - jajj most már mindenki itthon van nincs hely (du. 5-kor), - ráérünk még arra, nem olyan nehéz az, - ő az oktató ne szóljak bele...
33. Pasionella (válaszként erre: 32. - Dd9dec5381)
2019. jan. 23. 11:00
Konkrétan semmit... ha jól csinálok valamit akkor azt nem teszi szóvá, azaz meg sem szólal, ha valamit elrontok csak akkor beszél. Azt se mondja átmegyek, azt sem hogy nem... semmi...
32. dd9dec5381 (válaszként erre: 31. - Pasionella)
2019. jan. 23. 10:57

Nekem is jobban mentek tanulóként a tolatós parkolások, talán ott több a támpont vagy nem tudom.

Az mindegy jártál - e korábban a parkolóban vagy sem, a feladat adott, neked kell helyet keresned és fölmérned, menni fog - e, szóval emiatt ne aggaszd magad, nincs nagy különbség köztük. Nálunk párhuzamos parkolásokat bárhol kérhetett a vb ahol megtetszett neki.

Mit mond az oktató amúgy a vezetésedről?

31. Pasionella (válaszként erre: 30. - Dd9dec5381)
2019. jan. 23. 10:51
Nézegettem videókat de azóta nem parkoltunk... fogalmam sincs használtak-e bármit... nem igazán érzem parkolás közben az autót, úgy értve merre kellene forgatnom a kormányt hogy jó legyen. Vicc, hogy hátra 90fokban könnyebb parkolnom mint előre 90fok. az új oktatóval még egyszer sem mentünk be eddig a kötelező parkolókba amik szóba jöhetnek vizsgán...és még két alkalmat vezetek addig...
30. dd9dec5381 (válaszként erre: 29. - Pasionella)
2019. jan. 23. 10:48

Kis utcákra, szűk helyekre az utolsó, végre normális oktatóm azt mondta, vizsgán mindig legyek előzékeny, engedjem el a szembejövőt, ha látom valaki parkolnak be-ki, azt is várjam meg. Ezzel percek telnek el, és nem tudsz hibázni sem.

Mi nem megy a parkolásban? Videók sem segítenek?

2019. jan. 23. 10:42

Sziasztok. Én egy sikertelen forgalmin vagyok túl, kresz elsősegély elsőre sikerül, már egy éve tart a mizériám...már második oktató mert az első egy idióta volt, több embertől is hallottam hogy otthagyják a stílusa miatt illetve teljesen elveszi az önbizalmad. Vele voltam először, akkor vizsga után azt mondta sajnálja h nem sikerült mert igazából azt se tudta én ilyen jól tudok már vezetni, persze mert vizsga közbe csak azt mondta merre menjek de nem baszogatott mint órán. Akkor úgy döntöttem lecserélem, mert egyszerűen idegroncs voltam minden vezetésnél, azt hittem sikerült egy normálisabbat kifogni de úgy tűnik nem, ez talán használhatóbb dolgokat tanított.

Már annyira elegem van ebből a jogsi mizériából, hogy szörnyű, kimondani is borzalmas hogy kb 70 óránál tartok, feb 11-én megyek a következő vizsgára, addig még kétszer vezetünk. Hiába mondtam neki gyakoroljunk parkolást, a hóra hivatkozik hogy nem tiszták a parkolók amit részben megértek...de nem veszi komolyan h nem tudok parkolni.

A nagy forgalmas helyekkel, belvárossal stb már nincs bajom... de kis utcák ahol összevissza parkolnak és szlalomozni kell, elengedni a szembe jövőt stb... egyszerűen elcseszem.

Azt mondja nézzek jobban a távolba, tervezzem meg jobban előre mit akarok csinálni de egyszerűen nem tudom hogyan tudnám még hamarabb megtervezni...

Nem kérdezhetek, nem hagy szóhoz jutni ha magyaráz mert utálja ha neki közbeszólnak. Ha egy taknyos kis csitri lennék tizenévesen talán még elviselném de így nagyon nehéz lenyelni 33 éves fejjel és pláne h azt mondja fogjam be meg ilyenek. De ellenkezni már nem merek mert egyszerűen nincs több pénzem arra hogy megint váltsak, szokjam az új oktatót, új autót.

Az ilyenek miért mennek oktatónak????

Nem mondom h hibátlan vagyok, de ebből a nyamvadt 70 órából 30 feleslegesen telt mert nem tanított és közbe idegesített és ordított az előző és persze idegesen nem lehet vezetni.

Úgy érzem sosem lesz ennek vége és ha nem lenne ennyi pénzem benne akkor simán lehet abbahagynám a fenébe.

Eleinte féltem és azt gondoltam nem való nekem a jogsi de aztán ez változott, mégcsak azt se tudom mondani hogy béna vagyok de egyszerűen időnként későn veszek észre dolgokat és akkor elrontom :-( már nem tudom mit tehetnék.

28. globus (válaszként erre: 26. - 12d083b51b)
2019. jan. 23. 10:33

Akkor én hős vagyok: biciklivel is be tudok kanyarodni balra. Jelzés, besorolás, várakozás, befordulás.

Pedig tuti, hogy rövidebbet húznám, ha rosszul döntöttem...

2019. jan. 23. 10:29
oh...ez az én fórumom...
26. 12d083b51b (válaszként erre: 25. - Lotti40)
2019. jan. 22. 07:01

:))))

Mint a kolléganőm: Férje nem ért rá elmenni tápot venni, így a csaj kigondolta előre, milyen úton is kell menni, és jönni ahhoz, hogy ne kelljen neki balra fordulnia! = Megkerülte mindkétszer a várost! :)

25. Lotti40 (válaszként erre: 5. - Andi6020)
2019. jan. 21. 20:01
Én sem merek balra kanyarodni, ha szemből jönnek. 😅😅😅😅😅😅 A vezetéstől mégsem félek. Ez csak egy forgalmi szituáció. Az nem jött le, hogy a vezetéstől fél. Ha mégis, no akkor off 🙄
24. globus (válaszként erre: 21. - Guruljka)
2019. jan. 21. 19:55

Voltak kivizsgáláson, állítólag nem találták baját.

Még neurológiai is történt, hátha szervi elváltozás okozhatja. Ő volt mindig a család fekete báránya, férjem szerint gyerekkora óta "lökött".

23. simple (válaszként erre: 8. - Elkeseredett eszter)
2019. jan. 21. 19:46
Először is, sok múlik az oktatón. El kellene neked magyaráznia, hogy mit miért csinálsz, ilyen olyan fordulásnál, tolatásnál akárminél mihez viszonyítva kell elkezdened a kormányt ilyen olyan irányba fordítani, hogy a manőver hibátlan legyen. Na és ha ez elméletben mind megvan, akkor gyakorolni gyakorolni, még többet gyakorolni. Ha a megértéssel van bajod, az az oktató hibája....
22. 12d083b51b (válaszként erre: 19. - Lapbarna)
2019. jan. 21. 13:58

Én is akkor szereztem a jogsimat, de már akkor is volt olyan, hogy a vizsgázókat "fejős tehénnek" nézték, és akiről látták, hogy betyárul akarja a jogsit, azt még-még-még szívatták, hadd fizessen!


Szerintem a kérdezőnek egyrészt az a baja, hogy fél, másrészt, hogy azért annyit minimum tudni kell, hogy egy-egy kormány-mozdulat hatására hogyan fog reagálni a kocsi! Szóval egy kicsit több műszaki ismeret sem ártana.

21. Guruljka (válaszként erre: 2. - Globus)
2019. jan. 21. 11:38

Pl. az Asperger-szindrómás nem érzékeli az emberi kapcsolatokat, nem tudja értelmezni az arcjátékot. Ugyanakkor rögzített szabályokat remekül megtanul.

A fiam egyik haverja ilyen "aspi"-srác. A szülei sokat foglalkoznak a tüneteivel, hogy megértessék vele. Most már, huszonévesen tud előzékeny és kedves lenni, tiniként nehéz volt vele.

20. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 1. - Elkeseredett eszter)
2019. jan. 21. 08:59

Lenin is megmondta: "Ami nem megy, azt nem kell erőltetni".

Na, ez egy nagy igazság!

2019. jan. 21. 08:56

Nekem van olyan barátnőm, sőt 2 olyan barátnőm, akik 20 éve vezetnek legalább, és ugyanolyan rosszul, mint mikor elkezdték. Kapkodják a kormányt, össze-vissza váltanak, fékezéskor dűl-borul minden és mindenki, nem érzik a sávot. Katasztrófa. Napi szinten vezetnek. Félelmetes.

Persze, van, aki gyakorlással fejlődik. Ők nem.

Egy nagynéném pedig a legeslegutolsó alkalommal ment át a forgalmin. Azután már csak valamilyen pesti felülvizsgálatos izé lett volna (80-as években). Zokogott szegény minden alkalommal, hogy már megint megbukott. Végül átment. Összesen vagy 5-ször vezetett azután, és azóta se.

Szóval, ha nem vagy rákényszerítve, hogy vezess, akkor hagyd a fenébe!

18. 12d083b51b (válaszként erre: 17. - Panna.33)
2019. jan. 21. 08:35

Persze az, hogy valakinek sikerül a vizsgája, még egyáltalán nem jelenti azt, hogy akkor már mindent tud is. Rengeteg gyakorlat kell még ahhoz, hogy valakiből rutinos vezető legyen.

Mindig azt mondtam, nem elég arra vigyázni, hogy én magam ne hibázzak, hiszen rajtam kívül még annyi rutintalan ember szaladgál az utakon. Sohasem szabad elfejteni, hogy a vezetés bizony egy veszélyes dolog, és hiába megyek én szabályosan, ... a többire is figyelni kell.

2019. jan. 21. 08:31

Én sem szoktam balra kanyarodni, ha jönnek szemből. Na jó, ha messze van még, akkor igen.

Korai még feladni, de az oktatót kérdezd, hogy szerinte mikor leszel vizsgakész.

Egyébként én is tudok olyanról, aki nem szerzett jogsit, mert nem ment neki. Meg olyanokról is, akik szereztek, pedig jobb lett volna, ha nem.

2019. jan. 21. 07:42
Csak azt akartam mondani, hogy keress olyan oktatót, aki valamivel kisebb kocsin tanít, mint amin most te vezetsz, lehet hogy nálad is ez a baj???
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook