Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vezetni szeretnék, van jogsim, de nem merek... fórum

Vezetni szeretnék, van jogsim, de nem merek... (beszélgetős fórum)


1 2
38. katus3 (válaszként erre: 37. - D550c57e19)
2011. nov. 20. 06:40
Igen,én megértelek, de Te is le tudod győzni a félelmedet és sikerülni fog.:-)
37. d550c57e19 (válaszként erre: 35. - Genlips)
2011. nov. 19. 18:54
igen ezeket elméletben tudom gyakoroltam is de jött egy autó és kész voltam. Többször nekikezdtem és én totál kitartó vagyok mindenben. Képes voltam inkább távolsági busszal menni tömegben vagy férjemmel menni dolgozni és 1órával korábban beérni vezetés helyett. Nem értem hogy hogy lehet hogy ilyen szemét idegbeteg ember hogy lehet oktató és jeleztem a dolgot a sulinak de nem csináltak semmit. Na Szóval ha máskor nem is mire visszamegyek dolgozni muszáj lesz legyőzni mert akkor nem lesz választásom. És a legrosszabb hogy ezt nem érti meg igazán csak aki átéli.
36. katus3 (válaszként erre: 34. - Genlips)
2011. nov. 19. 14:40
Ebben igazad van,hogy egyszer el kell rugaszkodni a segítségtől is és önállósodni kell. Velem az oktatóm tette ezt, 6 óra gyakorlás után közölte,hogy ennyi elég is volt,legközelebb csak akkor hívjam,ha túl sok a pénzem. Ha rajtam múlik,lehet hetekig jártam volna hozzá.:-)Ezután a férjem jött velem 2-3 hétig,majd akkor ő is közölte,menjek már egyedül. Féltem,de elindultam. Megérte,imádok vezetni...:-)
35. genlips (válaszként erre: 33. - D550c57e19)
2011. nov. 19. 10:38

jó, hogy tudod, begörcsölsz és ez a fejedből jön. már csak a módszert kell megtalálnod, hogy építsd ezt le.

rövidebb bejáratott útvonal az első hónapokban nagyon sokat tud tenni. ha megismersz egy útvonalat és már nem kell gondolkodnod a kereszteződéseknél, hogy is van az elsőbbség, mert oda sem kell nézned és tudod, te leszel az útvonal istennője :)

de első lépésben egyedül vezess, picik és férj nélkül és ne éppen rögtön be Pestre. az egy nagy falat, mert ott mindig sietnek. ;)

34. genlips (válaszként erre: 31. - Csigusz 79)
2011. nov. 19. 10:32

ezért írtam, hogy rövid távokra menjen egy jó ideig, ahol begyakorolja a mozdulatokat, kicsit rutinosodik. én azért biztatom, mert minél kevesebb bizonytalan vezetőt szeretnék látni az utakon, akik minden percben attól félnek, hogy nagy galiba lehet az utakon.

egy jó vezető szerintem nem félelemben vezet, hanem folyamatosan nyitva tartja a szemét és előre kalkulál. márta úgyis azt csinálja, amire neki szüksége van, ha vezetésekre megy, menjen, de egyszer attól is el kell rugaszkodni. és minél hamarabb megtörténik ez, annál hamarabb megszerzi a rutint, magabiztosságot, határozottságot, azt, ami jó és kívánatos az utakon.

2011. nov. 19. 07:04
szia hasonló nekem is sajnos a helyzet 5éve van jogsi de az első oktató borzasztó volt és olyan blokk keletkezett bennem hogy ha kimegyek az útra és látok egy autót Egyszerűen bepánikolok.nekem van férjem vezettünk is volt is saját autó de sosem vezettem egyedül. Pedig pest mellett lakunk 2 picivel nagyon jó lenne ha menne de szószerint begörcsölök. Tudom hogy ezt nekem kéne legyőzni.
32. katus3 (válaszként erre: 31. - Csigusz 79)
2011. nov. 19. 06:40
Ez szerintem is így van,nem fog ártani pár pótóra egy oktatóval, de ezt a fórumindító is így gondolja...
31. Csigusz 79 (válaszként erre: 14. - Genlips)
2011. nov. 18. 19:38
Én ezzel nem értek egyet,ha 10éve nem vezetett és felejtett akkor abból nagy galiba esetleg baleset is lehet és utána az életbe nem ül autóba,én azt mondom vegyen egy pár órát.
30. katus3 (válaszként erre: 29. - Tankó márta)
2011. nov. 18. 19:26
Helyes,ügyes legyél! Fog az menni. Nekem a lányom és a fiam is koraszülött volt,ők már 7 és négy évesek.:-)
29. tankó márta (válaszként erre: 28. - Katus3)
2011. nov. 18. 14:12

Most már szervezem én is magamnak!

El kell indulnom!

Igen, most már 3 éves, de korszülött volt a lányom!

28. katus3 (válaszként erre: 1. - Tankó márta)
2011. nov. 16. 21:22

Szia! Én is ebben a helyzetben voltam, 8 éves jogsival 0 rutinom volt,sosem vezettem, gyalog jártam mindenhová,mert nem volt gyakorlatom,önbizalmam és féltem. Abban sem voltam biztos,hogy el tudnék indulni. Sokszor kaptam beszólásokat, hogy miért nem vezetek, és mikor már minden ismerősöm kocsival járt,besokalltam. Felhívtam a régi oktatómat,aki egy tünemény csaj,és vezettem vele 6 órát. T táblával,ahogy kell.:-) Akkor azt mondta,akkor hívjam legközelebb,ha sok a pénzem,amúgy meg üljek be a kocsinkba és menjek. Így is tettem,minden nap vezettem,nem nagy távokat, néha csak boltba,vagy oviba,de ez is rengeteget segített. Fokozatosan mentem egyre távolabbi utakra, és már nem félek. Eltelt két év,és azóta balesetmentesen,magabiztosan vezetek,és imádom. Egyedül a kihagyott 8 évet sajnálom,de nagyon. Pesten esetleg tudok oktatót,akihez én jártam, de neked az messze lenne szerintem...

Jól olvastam hogy neked is koraszülött volt a lányod?

27. genlips (válaszként erre: 26. - Fisica)
2011. nov. 16. 17:24

1. akkor is áldásom rátok :)

2. bocs, ez nem jött le nekem azelőtt, hogy szemből előznek. tipikus lágymányosi híd jutott eszembe csúcsidőben

26. Fisica (válaszként erre: 25. - Genlips)
2011. nov. 16. 16:40

1. nincs férjem

2. nem a mögöttünk előzvel van a baj hanem azzal aki szemből jön!!! azt igazán nehéz kivédeni nem de?:P


amúgy meg tök mindegy mennyi a hely, ha hagysz akkor is jön, de úgy hogy már az előtted lévőt is előzi, ámbár hogy a szemből jövőnek az út szélére kell menni azt ugye nem nézik, ha nem hagysz helyet akkor is jönnek, és még te engedd be mert hülye volt, és persze kipurcikolni ugye ő se akar.. szóval nem azon múlik te hogy vezetsz, hanem hogy a másik milyen "bátor" :P

25. genlips (válaszként erre: 24. - Fisica)
2011. nov. 16. 13:49

én is jártam már így, megértem a dühöt!

de aztán belegondoltam, hogy az én hibám is! minek hagytam annyi helyet?!? vagy miért nem hagytam többet, hogy ne legyen túl szoros?

bocsáss meg, hogy ezt mondom, de a férjed hibája is. vagy annyi helyet hagyjon a férjed, hogy ne férjenek be elé és index-szel kéredszkedni kelljen másnak vagy mindig hagyjon egy bő kocsinyi helyet!!!!!

mert különben megtévesztően vezet, aki át akarna sorolni, nem tudja eldönteni, hogy férjed hagyná-e vagy sem. hát persze, hogy bepróbálkozik, mert nem tud átkiabálni, hogy most mi van.

én már igenis rányomtam kicsit a gázra, hogy ne álljanak be elém vagy éppen villogtam és beengedtem. szerintem látni kell a környezetet is (ezzel nem azt mondom, hogy párod nem látja) és fürkészni mit akarhat csinálni és határozottan vezetni. ha nem akarom beengedni, kis lehetőséget sem megadni.


Keresztanyám bár balesetmentes, de megtévesztően vezet... egyszer egyirányú főúton mentünk, balról rákanyarodtak volna a főútra. lelassított, 20 m-ről villogott neki, hogy beengedi. csak a másik bizonytalan volt vagy kezdő vagy nem nézett oda, de nem indult még el. mi közben odacsorogtunk és akkor indult volna el a kanyarodó. közben Keresztanyám meggondolta magát a kiengedéssel kapcsolatban és nem fékezett tovább, lényeg, hogy a másiknak rá kellett fékeznie, hogy ne legyen baj. Keresztanyámnak feljebb állt, hogy hát ő van a főúton, mit bénáskodik a másik.

hát nem értettem vele egyet... marha megtévesztő, ha rávillantanak az emberre és 5 másodperc múlva meg már az elsőbbséget akarják. aki elengedi a másikat, ne is vonja vissza később, mert egyszerűen megtévesztő...


a másik agyrémem, ültem egyszer egy haver mellett kiskocsiban. őt széttépte az ideg, hogy mindenki megelőzi. hogy mekkora bunkó bmv-sek meg audisok vannak. szó szerint kisebbségi komplexusa volt. de hát persze, hogy megelőzik, ha sebességet betartva 50-nel megy ott, ahol mindenki min. 55-tel és ő meg nem halad az árral.


aki dinamikusan vezet, a hullámban nem betart, hanem halad, annak szerintem kevés baja lehet a vezetéssel még Pesten is.

persze barmok mindenhol vannak, nem is kevés, de ezért van a két szemünk, hogy vigyázzunk egymásra.

24. Fisica
2011. nov. 16. 13:00

nekem 2007-es a jogsim, azóta alig vezettem, idén is kb 1szer, én is félek..nem magamtól, hanem a sok idiótától az utakon, mert mennek mint az állat és nem érdekli őket hogy éppen úgy előznek hogy be se férnek, és ha a páromnak nincs olyan reflexe..szinte mindig van ilyen amikor haza utazunk a szüleimhez..

szóval megértem a félelmed:)

Elhatároztuk már hogy kisebb utakra elmegyünk vezetni, csak a meló miatt elég nehéz összehozni, de nem is sürgős vezetnem:)

2011. nov. 16. 12:08

ezt így tudom lefordítani: nem vagy nyuszi típus, de nyuszi lettél?

merthogy a kifogás, az megy, a vezetés meg nem? :)

22. tankó márta (válaszként erre: 21. - Genlips)
2011. nov. 16. 11:59
nem vagyok egy nyuszi tipus, de 10 év telt el...
2011. nov. 16. 11:49

nem erő kell ide, hanem elhatározás ;) aztán lustaság, hogy autóval menj, mert már úgy gondolod, egészen jól megy. aztán jön a rutin.

annyian túlestek már ezen legalább, mint az érettségin. az is megvan, nem? és mennyi autós van az utakon! mind pontosan így kezdte, ki bátrabban, ki nyuszibban

2011. nov. 16. 11:38

Köszönöm a segítségeket, mindnyájatoknak igaza van és közben keresgélem, több 10 ezerbe kerülne...

hmm, erőt kel vennem és elindulni...ez lesz a megoldás

2011. nov. 16. 11:36

szedd össze a bátorságodat! nem nagyobb dolog ebbe belejönni, mint egy új munkahelyre beilleszkedni az emberek közé, megtanulni ott is a rutint, mit hogyan csinálj!

a baj akkor kezdődik, amikor túlmisztifikálják a dolgot, mert egy gyalogos ember fejével szinte elérhetetlen dologgá teszik saját maguk számára. ha nem mersz vezetni, csak a saját belső (gondolati) korlátaid miatt van.

ha egy-két hónapig csak egy rövid útvonalon haladsz, de azt heti 3-4x megteszed, nagyon könnyen megszerzed azt a minimális önbizalmat és rutint. én suliba jártam vele egy fél évig, ami gyalog sietve 20 perc lett volna. imádtam azt a wartburgot!


én a fejest a vízbe híve vagyok. ha te nem, akkor az oktató sem fog rajtad segíteni, de biztosítod legalább a megélhetését a szerencsésnek

18. e16fe97baf (válaszként erre: 1. - Tankó márta)
2011. nov. 16. 11:07
este, egyedül vezess sokat ha lehet... egyre rutinosabb és bátrabb leszed..egy idő után nem lesz gond...nem jó ha ül most valaki melletted ...akaratlanul is támaszkodsz rá, figyelmére, segítségére és bizonytalanná tesz...
2011. nov. 16. 11:04

talán a legjobb, ha az elején egy bejáratott, rövidebb (0,5-1 km) útvonalon mész. pl. a távolabbi kisboltba autóval

az megadja neked a rutint ingyé

16. genlips (válaszként erre: 15. - Tankó márta)
2011. nov. 16. 11:03

igen, ugyanarról beszélünk! a félelmet felejtsd el, mert nem vagy egy veszélyes elem az utakon, ha az elején mindent megfontoltan csinálsz és nem hirtelen reakciókból (pl. jajj, most jobbra fordulok)

nem fogsz balesetet okozni azzal, ha kimész az utcára autóval. ahogy te sem akarsz másba belemenni, mások sem akarnak veled összeakadni!

minimális önbizalom kell ahhoz, hogy ne ideggel ülj be a volán mögé, hanem mindennapi dolog legyen.

mert ez a normális! igyekezz dinamikusan vezetni és logikusan, megérthetően mások számára is, vedd fel a ritmust és mindig figyeld a kettő-három-néggyel előtted lévő kocsit is, hogy előre tudd, ha fékezik a sor

15. tankó márta (válaszként erre: 14. - Genlips)
2011. nov. 16. 10:56
Igen ezt tervezem, de kell előtte valaki aki mellém ül, nem merek beülni a kormányhoz, 10 éve tanultam és elfelejtettem...
2011. nov. 16. 10:45

márta, egy barátnőm jár tanvezetésekre miután megszerezte a jogsiját. nem tud vezetni, mert a rutint nem lehet ezzel megszerezni...

én meg kocsiba ültem rögtön, fél év után heti pár vezetéssel nem volt már sosem gondom.

pénzt spórolsz meg és több tapasztalatot nyersz, ha beülsz a kocsiba és mész.

max. annyi segítség kell neked, hogy lámpa, indítás hogy működik, de azt egy férj vagy a szomszéd is meg tudja mutatni.....

13. tankó márta (válaszként erre: 8. - Roppancska)
2011. nov. 16. 10:37
Megkérdezhetem, ő hol tanult?
12. tankó márta (válaszként erre: 9. - 54840f0fce)
2011. nov. 16. 10:36
Az a baj, hogy nincs senki ismerős, és egyáltalán nem vagyok otthon ebben a témában.
11. tankó márta (válaszként erre: 8. - Roppancska)
2011. nov. 16. 10:35
Az úgy jó is lenne, fogalmam nincs, keressek autós iskolát??
10. tankó márta (válaszként erre: 7. - 54840f0fce)
2011. nov. 16. 10:34
Itt helyben van egy oktató, egyetlen egy, akiről rossz infóim vannak, tehát vele nem szeretnék...Budapest mellett lakom, Pest is jó lenne!
2011. nov. 16. 10:31
Legközelebbi oktató helyet fel kell hívni és megkérdezni a lehetőségeket. Borítékolom, biztosan nem lehet olcsó dolog. Ismerő esetleg? Először rutinpálya, aztán a városi közlekedés.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook