Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Lejárt a jogsim pár hónapja.. Most akartam megújíttatni, de nem találom sehol. Mi ilyenkor a teendő? fórum

Lejárt a jogsim pár hónapja.. Most akartam megújíttatni, de nem találom sehol. Mi ilyenkor a teendő? (tudásbázis kérdés)

12. lisa65 (válaszként erre: 8. - Arrahne)
2010. szept. 1. 14:12
Ha olvastad volna irtam, hogy utánna érdeklődtem és leirtam mit kell csinálni hozzá, hogy meglegyen!
2010. szept. 1. 11:41
Nem kell újra vizsgáznod! És a rendőrségnek csak akkor van hozzá köze ha ellopták mert akkor vissza élhetnek vele,de te azzal nem követsz el jogsértést mert nem újítod meg időben,csak azzal ha így vezetsz!
2010. szept. 1. 11:36

Mivel illetékes vagyok e témában így előbb jelentsd be az okmány irodában ott megnézik neked a rendszerben,hogy érvényes-e még az orvosid mert nem minden esetben együtt jár le,ha még érvényes akkor megcsinálják a jogsidat a megfelelő illeték ellenében,csak így azt nem vonják be hanem csatolják hozzá,a jegyzőkönyvet ami arról szól,hogy elvesztetted,vagy nem találod, de szerintem keresd tovább mikor éppen nem azt keresed akkor fog a kezedbe kerülni!

De ugye nem kockáztatsz és így nem vezetsz mert nagyon harapnak erre most sok 10e a bünti!

9. Szilvamama (válaszként erre: 5. - Lisa65)
2010. szept. 1. 11:33
Ha már egyszer megszerezted a jogsit, az irat lejárta miatt a tudást nem veszted el :)
8. Arrahne (válaszként erre: 5. - Lisa65)
2010. szept. 1. 11:30
Kedves ezt honnan vetted?
2010. szept. 1. 10:28
2010. szept. 1. 10:20

Na utánna jártam! Az egészségügyi vizsgálatot kell megcsináltatnod és azzal az okmányirodát felkeresned!

Mindenesetre a rendőrségen be kell jelenteni, hogy elveszett és azzal a papirral tudsz menni az okmányirodába is.

2010. szept. 1. 10:13
Hát attól függ, hogy hány hónapja járt le, mert lehet, hogy újra kell vizsgáznod!
4. Szilvamama (válaszként erre: 3. - Szilvamama)
2010. szept. 1. 10:07
Mármint az okmányirodába mész be :)
2010. szept. 1. 10:07
Bemész, és megmondod, hogy elveszett, ügyintézés ugyanaz.
2010. szept. 1. 10:06

Lejárt a jogsim pár hónapja, félretettem az iratot. Most akartam megújíttatni, de nem találom sehol.

Mi ilyenkor a teendő, az intézkedés menete?

2010. szept. 1. 10:05
Mi a teendő ilyenkor....?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook