Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Addig nyújtózkodj, amíg a pénztárcád ér. Nyaralás? fórum

Addig nyújtózkodj, amíg a pénztárcád ér. Nyaralás? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
24. Pici Manócska (válaszként erre: 23. - Vica66)
2013. júl. 12. 12:28
igen ez így van mikor kicsi voltam úgy jutottam el a balcsira, hogy anyu egy suli konyhán dolgozott és mentek Zánkára mint konyhalány és elvihetett...de örültem neki..hogy vele lehettem és még a balcsit is láttam :)
23. vica66 (válaszként erre: 16. - Pici Manócska)
2013. júl. 12. 12:26

Manócska, tényleg az a jó, ha azt nézed, hogy ti önállóak vagytok. Nem számít, hogy másoknak hogy megy, amit elértetek, azt kell becsülni. Fiatalok vagytok, még lehet lehetőségetek utazni, nyaralni is, biztos sikerül.

Én jóval idősebb vagyok, de talán csak 1-2 napot voltam szomszédos országban, pedig úgy mennék egyszer a tengerhez. :-) De nem baj, ez nem keseríti meg az életemet. Mert látom, hogy vannak családok, ahol nem ez a probléma, hanem kikapcsolják a fűtést, a villanyt, nem tudják fenntartani a lakást, stb.

Szóval nézőpont kérdése, próbálom úgy nézni, hogy azért nekünk még jó. Inkább csak a gyerekeket sajnálom kicsit, amikor nem sikerül nyaralni menni.

Amikor én voltam gyerek, több lehetőség volt, olcsó táborok, vállalati üdülők voltak, és így, ha csóró is volt a család, a gyerekek nyaralhattak mindig egy kicsit.

22. Milup2 (válaszként erre: 21. - Lara1984)
2013. júl. 12. 12:26
Csak viccből írtam..Igen, gyom, csak én viccesen gyamosnak mondtam;) A munkahelyemen jót nevettek, hogy mi a gyamosba mentünk nyaralni;) Mit csináljak, ha ott magas volt a gyom, vagy mifene;)
21. Lara1984 (válaszként erre: 19. - Milup2)
2013. júl. 12. 12:23
Gyam? Gyomra gondolsz? Vagy elírtad? (Sosem hallottam még ezt a szót.) :-)
20. Ágio8405 (válaszként erre: 14. - Caravell)
2013. júl. 12. 12:21
köszi:)
19. Milup2 (válaszként erre: 10. - Vica66)
2013. júl. 12. 12:20

Én sem vennék fel erre hitelt.

Ha nincs pénz, akkor nem megyünk nyaralni...

Mikor összejöttem a férjemmel, s a lakásra gyűjtöttünk, akkor csak sátrazni mentünk 2 éjszakára vhová (mindig azt mondtam, a gyamosba;), mert általában olyan helyre mentünk, ahol a madár sem járt, s csak a gyam közepén tudtunk sátrat verni, de szuper volt az is:))))

Csak ugye a kisfiúnkkal nem akarunk azért így a nagy semmibe kimenni sátrazni. Még kicsi ehhez....

Na meg egyre több a kullancs...:P és szúnyog:P Pedig ez a legolcsóbb nyaralás tán..;)

18. vica66 (válaszként erre: 11. - Caravell)
2013. júl. 12. 12:19

Nekünk az utóbbi években mindig közbe jön valami.

Pár éve pl. végre sikerült pár napot egyeztetni, mindent levajaztam, megszerveztem előre, erre közbe jött egy komolyabb betegség, ugrott az a kis nyaralás. Szerencsére legalább nem sok pénzt buktunk.

Idén is valahogy összehoznánk azért pár napot, erre jött vagy három váratlan kiadás, szóval lehet, maradunk otthon.

17. Milup2
2013. júl. 12. 12:17

Én próbálok olcsóbb szálláshelyet keresni a Balatonnál..

Tavaly B.fűzfőn voltunk 3-an (akkor 3 éves kisfiam & mi ketten) 6000Ft/éjszakáért voltunk egy vendégházban, + IFA, és a strandbelépés ingyen volt Fűzfő kártyával.

Még ez az, amit meg tudtunk fizetni (4 éjszakáért).

Reggeli, vacsora az volt, amit a boltban vettünk.

Ebédkor ott ettünk menüt, ahol 10%-os kedvezményt kaptunk a Fűzfő kártyára.

Strandon nagy a drágaság, oda vittük az italt, ételt magunkkal hűtőtáskában.

Ugye a kicsinek kell vmi ajándék/játék (mert melyik gyerkőcnek nem?!?). Ott nem vettünk semmit a strandon (csak nézegettük a játék-kínálatot), hanem én még itthon a Bambiniben vettem neki vmit (akciósan), s azt elvittük, ott megkapta (hajó, vizipuska)...A Balatonnál ugye még egy egyszerű műanyaghajó is jóval drágább, mint mondjuk a teszkóban.

2013. júl. 12. 12:16

Hát igen mi is itt vagyunk párommal ő 26én 22-ős ez a 3. közös nyarunk és eddig a Balcsin túl nem jutottunk az is egy-egy nap volt Keszthelyen, mert az 35km ide....talán még 2szer voltunk Pesten de ő a céghez ment én csak kísértem...

Ahova megyek de oda is csak én mert félárva vagyok és még egy évig van utazási kedvezményem Kecskemét de csak azért mert ott a nővérem...

Én pl 22éves vagyok és külföldön még sosem jártam mivel a családom nem gazdag pedig mindenki dolgozik.

Párom is van mikor napi 12órát dolgozik és talán ha havi 100ezer a jövedelme én még tanulok ha van diák meló el-el járok dolgozni de nekem csak a havi 33ezrem van mivel annyit kapok árvaságiként mivel pont ma van hogy apukám 10éve meghalt :( de ezt a kis pénzt is már csak májusig kapom, mert akkor betöltőn a 23-at..

és anyumék sem tudnak segíteni nekünk..számlák meg jó szép összegbe vannak és azért egy 3szobás családi házat sem könnyű ennyi pénzből fenntartani...

tavaly ilyenkor már megvolt a téli tüzelőnk idén nincs még meg a pénz sem rá..vagyis megvolt csak eltört a rég szemüvegem és új kellett ami nem két fillér volt...

és tök szar látni képeken, hogy az osztálytársaim itt meg ott voltak...hát mi nem..

most lehet panaszkodásnak tűnik de én büszke vagyok rá, hogy nem a családom "nyúlom" le hanem a saját lábunkon állunk..és boldogok vagyunk szeretjük egymást...

Na jó befejezem nem fecsegek itt tovább :)

15. vica66 (válaszként erre: 12. - Caravell)
2013. júl. 12. 12:16
Közben még fűztem hozzá. :-)
14. caravell (válaszként erre: 7. - Ágio8405)
2013. júl. 12. 12:16
Nagyon igazad van és szurkolok is :)
13. vica66 (válaszként erre: 10. - Vica66)
2013. júl. 12. 12:15

Azért ez a hitelből külföldre érdekes dolog, mert egyik oldalról kockázatosnak tűnik, de másik oldalról meg lehet, hogy életre szóló élményeket szerezhetnek, amiért megéri.

Ha más teher nincs, akkor talán...

12. caravell (válaszként erre: 10. - Vica66)
2013. júl. 12. 12:15

Így van, őrültség ilyenre hitelt felvenni, jellemző sajnos egyes embertípusokra az ilyen felelőtlen csak "ma"nak élés...


Igazad van, az ovi szünet (megy kisebbeknél a suli) is egy fontos szempont!

2013. júl. 12. 12:14

Kuponos oldalon vásárolt akciós kuponnal Miskolctapolcára megyünk. de nem 80 000Ft-os fizetésből.

De mindig keményen meg kell spórolni a nyaralást, lemondásokkal jár, van, akinek a ruha, van, akinek az étkezés vagy kozmetikus, kinek mi a fontos vagy miről tud lemondani... az átlag ember szintjén egy alku az élet (vagy csúnyábban szólva megalkuvás).

10. vica66 (válaszként erre: 9. - Milup2)
2013. júl. 12. 12:13

Lehet, hogy nekik van igazuk, de én erre nem vennék fel hitelt. Mert mi van, ha beüt valami baj, és nem tudom fizetni?

Ez nekem tipikusan a túlnyújtózkodás esete.


Nálunk nem csak az anyagi része gond, hanem az is, hogy a hosszú óvodaszünetet csak úgy tudjuk megoldani, ha felváltva vagyunk szabadságon.

Nem is tudom, mi lesz, ha a kicsi is iskolába megy...

9. Milup2 (válaszként erre: 2. - C8ec504c40)
2013. júl. 12. 12:08
Én ismerek olyan családot, akik a nyaralásra felvesznek hitelt, s így mennek (mindig külföldre)..Utána 1 évig törlesztik, majd jön a köv. hitel ugye a köv. nyaralásra.
8. kattyus (válaszként erre: 4. - Spigi28)
2013. júl. 12. 12:07
Mi meg-ha nem garagszol meg-veletek tarunk erre a mostanság igen közkedvelt helyre:) Jó nagy lesz a tömeg:)
2013. júl. 12. 12:05

Aki 80.000 keres az sehogy, azok nem is járnak nyaralni, főleg nem külföldre.

Mi szerencsére el tudunk menni minden évben van hogy többször is.

Nekünk meg más problémánk van (meddőségi problémák). Kevés az a család ahol minden meg van, de azért van ilyen és nagyon remélem hogy nálunk is igy lesz hamarosan.

2013. júl. 12. 12:03
Mi megyünk Harkányba 1 hétre.legalább 15 éve vettünk egy üdülőjogot,így a szállás ingyen.Ez apartman,lehet főzni,így olcsóbban kijövünk.
2013. júl. 12. 12:02
nekünk is a kerti medence jutott és a kirándulások állatkert,Margitsziget stb ami nem kerül sokba.És igen én is sokat gondolkodom ezen hogy mit rontok el hogy nekünk nem fussa nyaralásra.
2013. júl. 12. 11:59

a Járda-szigetekre....

Még hétvégente SEM tudunk elmenni 1-1 napra

2013. júl. 12. 11:58
Milyen igaz!
2. c8ec504c40 (válaszként erre: 1. - C8ec504c40)
2013. júl. 12. 11:56

... mellett hogy tudja valaki megcsinálni, hogy egy kicsit távolabb is elutazzon, mondjuk Olaszországba, vagy az én nagy álmom még Írország... egész életében gyűjt rá? Én még nem tudtam félrerakni.

Szóval, ti hova juttok el nyaralni idén?

2013. júl. 12. 11:55

Kicsit átköltöttem a régi jó mondást. Itt a nyár, nem mintha nem szeretném az otthonom, de tényleg jó lenne egy kicsit máshol kikapcsolódni, ejtőzni, annak megvan a sajátos feelingje. Hát ehhez képest, érzem a pénztárcámon, hogy idén (sem) megy hosszabb időre a nyaralás, mondhatni max. 1-1 n napra hétvégenként. Nem panaszként, sőt, néha csendes belenyugvással veszem tudomásul ezen tényeket. Azért felháborító, hogy pl. a tankönyveket augusztus 5-ig már ki kell fizetni. 13.000 ft igenis pénz, ennyiből már el tudnánk menni egy egész napra a Balcsira. Vagy a Kaposvári Virágfürdőbe. Vagy Dávodra (ezek a kedvenc fürdőhelyeink:)

Azt viszont tényleg nem értem, hogy 80.000-es fizetésből számlák és hirtelen plusz kiadások (lásd pl. tankönyvár)

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook