Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Abortusz-téma. Nagyon fontos! fórum

Abortusz-téma. Nagyon fontos! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
55. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 50. - 9ec59d8582)
2012. dec. 8. 15:30

Pontosan így van. Mindenki csak a saját fejével tud gondolkodni. Nem is várható el, hogy kölcsönösen átérezzük egymás búját-baját.

Másképp vélekedik egy nő erről a helyzetről, ha

- tök csóró, fiatal, nincs senkije és teherbe esik, a babát esélye sincs megtartani

- ha felelőtlen, fűvel-fával kefél, aztán két menet közt beugrik egy abortuszra, miután végzett a körmösnél, meg a fodrászál,

- aki nagyon nehezen, vagy sehogy sem esik teherbe.

- estébé, estébé...


A vasárnapi ebéd után sem mindenki gondol az afrikai éhező gyerekekre, vagy a hajléktalanokra, amikor a maradék rántott húst dobálja a szemétbe.

Tudom, hogy rossz példa, de eszembe jutott, és leírtam:)

54. cicakaktusz (válaszként erre: 52. - Bibuba)
2012. dec. 8. 15:13

Soha nem tudnám rávenni magam az abortuszra, ha egészséges a gyerek. De elismerem, van amikor ez a megoldás. És a te esetedben szerintem is jobb lesz úgy. Hiszen terhesség alatt vagy rendesen kell enni, vagy szedni a vitaminokat, vagy mindkettő. És a terhesek vitaminja nagyon drága. Ha fénymásolásra nincs pénzed, meg normális kajára, akkor milyen kis súlyú lenne a baba? És nem biztos, hogy a fejlődése rendben lenne. Meg a te egészséged is.

Szörnyű egy helyzet ez, és még szörnyűbb, hogy dönteni kell. De szerintem ha majd már vállalsz gyereket, hát őt nagyon fogod szeretni. Jó anya leszel. Mert már most is felelősségteljesen akarsz dönteni. És szerintem jó döntést hoztál.

53. nagymaya (válaszként erre: 52. - Bibuba)
2012. dec. 8. 15:10
Szia! Az a lényeg, hogy minél hamarabb indulj neki a dolgoknak. Először is menj el nőgyógyászhoz, aki megállapítja a terhességet, és a melledből jövő zöldes váladék sem hiszem, hogy normális dolog. Mindenképp mutasd meg a dokinak. Abortuszt csak 13. hét betöltése előtt csinálnak. Ja, és nem a családsegítőhöz kell menned, hanem a Családvédelmi Szolgálathoz. Oda viszont vinni kell a papírodat a nőgyógyászati vizsgálatról.
52. Bibuba
2012. dec. 8. 14:21

Köszönöm a sok választ!

Nagyon sokat gondolkodtunk a piciről. Az isnterneten is nézelődtem, könyvek után jártam, meg minden mielőtt így döntöttem volna, és itt feltettem a kérdésem. Én is ismerem az örökbe adási lehetőséget, de azt nem tudnám elviselni, hogy azt a pici babát, akivel 9 hónapig együtt élem az életem, más kezébe adjam. Bele se akarok gondolni. :(Nagyon szeretem a gyerekeket, és szeretnék is. :( De ez a helyzet lehetelen. A párom volt nevelőintézetis, tehát az ő családját nem is ismerjük. Keményen dolgozik.

Ha mennék abortuszra teljesen egyedül kéne végig vinnem, mert a munkája miatt itthon se lesz. Most is csak december 28-án jön haza.

A saját családomról pedig nem szívesen mesélnék. A felét nem ismerem. Apámat nem érdeklem. Édesanyám törődött velem, de alkoholista lett. Nem is szeretném folytatni.:(

Én is megtartanám, ha tehetném, és valaki írt is az elején egy idézetet, hogy nem kell félni szegénységbe szülni.A suliban fénymásolásra nincs pénzem, pedig rengeteget kell.Meg ha nekünk hétköznap csak szalámiskenyérre futja egy pohár vízzel, és minden vasárnap rakottkrumpli. Mit eszik majd szegénykém? :( Nyárom jobb a helyzet, mert van egy zöldségeskertem. Én őszintén úgy érzem, hogy az lesz a "legjobb", ha nem tartjuk meg.

Dolgozni feketén szoktam tanítás után 3-tól 9- fél 10-ig.Felszolgálás, takarítás(a takartítás egy irodában, és a tulaj lakásában, a felszolgálás egy vendéglőben), gyermekfelügyelet.Annyi szerencsém van, hogy vizsgaidőszakban otthon maradhatok tanulni.Tehát február elején nem vágják az arcomba, hogy nem mentem dec. felétől.Tudják, hogy mi a helyzet.

Szóval azt mondjátok nyugodtan menjek Bajára?:SMondanátok neveket?



És kérlek, ne mondjátok, hogy rossz amit teszek, mert tudom, és így is teljesen magam alatt vagyok..

2012. dec. 8. 14:12

Kilukadt a gumi. Van ilyen. Ez még feljogosít arra bárkit, hogy kotorásszon a másik méhében, akarva belőle a gyereket?


Nem tudom hány fórumon át akarnak még ezen lovagolni, de nekem pl. most lett elegem. Tudom, hogy senkit nem érdekel, de pont az ilyen erőszakosság miatt telik be a pohár, és már feszt csak azért sem adják örökbe.

50. 9ec59d8582 (válaszként erre: 45. - Timycat)
2012. dec. 8. 14:09

Eddig abba gondoltam, bele, mi lenne, ha szülés után kizárólag azzal kéne megbirkózni, hogy átadod a gyermeket másnak, ez sem volt piskóta, de ha azzal is számolni kell, milyen megvetés éri, ha kiderül.

Ahogy nem foglalkozik mások lelki bajával az, aki mindenáron örökbe akar fogadni, úgy nem foglalkozik egy állapotos nő azzal, hogy más mit szeretne.

49. andi6020 (válaszként erre: 47. - Timycat)
2012. dec. 8. 14:06
Van. Legalábbis nekem.
48. andi6020 (válaszként erre: 4. - Fattouma)
2012. dec. 8. 14:01
Ezt nagyon nem kellene...
47. timycat (válaszként erre: 46. - Ee1dc9ba06)
2012. dec. 8. 13:57
Már ha van egyáltalán jó döntés az abortusz-örökbeadás-nyomorgás bermudájában :S
46. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 39. - Kailynwyatt)
2012. dec. 8. 13:33

Ha én akarnám örökbe fogadni a gyerekét, akkor igen, vállalnám az általad felsoroltakat.

Mindkettőjük élete számít, de a gyerek nem tehet semmiről. Ennyi a különbség. Én hiszek a "sorsszerűségben", azaz, hogy nem véletlenül fogant meg az a baba.

Mondom ezt EZZEL a fejemmel. Nem győzöm hangsúlyozni. Nem tudom, mit tennék a fórumindító helyében. Lehet, hogy én is elvetetném.

A gondolataim onnan fakadnak, hogy több mint 10 évig próbálkoztunk babával, lombikoztunk, tele voltam hormonokkal állandóan, és minden vágyam egy gyermek volt:)

Amikor egy rohadt hosszú gyógyszeres, injekciós procedúra után leszívták a petesejteket a meddőségiben, egész éjjel imádkoztunk, hogy termékenyüljenek meg, utána azért, hogy osztódjanak, utána azért, hogy maradjon meg legalább egy...

Nyilván, ha valaki ezeken megy keresztül (márpedig vagyunk sajnos szép számmal), akkor szomorúan veszi tudomásul, ha egy nőtársa pedig abortuszra készül.

Viszont: ha én 20 évesen (kb. hasonló körülmények között) teherbe estem volna, azt hiszem, én is elvetettem volna a babát... Én is nagyon csóró voltam, nem tudtam volna mit kezdeni egy kis gyerekkel. Épp ezért nem is ítélkezem.

Voltak olyan csajok a Kaáli intézetben, ahova lombikozni jártam, akiknek fiatalon volt abortuszuk, szerintem ők szenvedtek a legjobban közöttünk. Elvetette, aki lett volna, most pedig nem esik teherbe, vagy csak nagyon nehezen.

Na mindegy... aki érti, érti, aki nem, az meg nem.

Nehéz jó döntést hozni, az biztos.

45. timycat (válaszként erre: 44. - Ee1dc9ba06)
2012. dec. 8. 13:27
Mondom az előítélet... az ember könnyen mond nagy igazságokat a gép mögül, de amikor valakiről kiderül, hogy örökbeadta a gyerekét vagy megtartotta ugyan, de minek, mert ne adj isten nem szoptatta a gyereket annak 23 éves koráig, esetleg a 3 évet sem a "hogy csinál a kutyus" magasröptű szinten töltötte az bizony kap a pofájára, hidd el tudom; bár örökbe nem adtam, de gondolom az az én esetemnél ez még nagyobb "bűn". És az hogy nem a környezettel kell foglalkozni, hááát "nesze semmi fogd meg jól" tanács, vajon mit akar egy fiatal? Csak az van benne, hogy mit gondolnak róla mások, hogy minél népszerűbb legyen, minél menőbb (ld mivé futotta ki magát a semmirekellő facebook is, pusztán az én is látszódjak, engem nézzetek, velem is foglalkozzatok életérzésből) Másrészt az egyetem, főiskola nem lánynevelde, szépen megkezdődik már ott a nyírás, egymás eltaposása, főleg ha az ember ilyen hatalmas célkeresztet aggat a nyakába
44. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 38. - Timycat)
2012. dec. 8. 13:19

Nem a környezettel kell foglalkozni.

Amúgy sem az állam nyakára bacott, ha örökbe adja.

43. bd55e3f068 (válaszként erre: 40. - Nyecsus)
2012. dec. 8. 13:13

"az első gyereket veszélyes elvetetni"


A terhesség és a szülés meg veszélytelen :/

42. timycat (válaszként erre: 39. - Kailynwyatt)
2012. dec. 8. 12:52
arról nem beszélve, hogy nem úgy működik a dolog, hogy az ember lebabázik aztán ugyanúgy szalad tovább, olyan nincs hogy a tested pont ugyanolyan marad, hogy pont ugyanúgy funkcionálsz tovább; nekem pl azóta fáj a derekam, barátnőmnek 2 éve nem állt helyre a hormonháztartása; persze nekünk vígasz hogy a "végeredményt" hazahozhattuk, na de annak aki még örökbe is adja pffff
2012. dec. 8. 12:38
Családi segítségünk nem volt...úgy értettem.
2012. dec. 8. 12:35

Sziasztok!

Én hasonló helyzetben voltam tavasszal, mikor kiderült, hogy terhes lettem a harmadik gyerekkel. Bizony eldöntöttem, hogy elvetetem. Úgy mentem már orvoshoz, hogy nem szeretném megtartani. De akkor még csak petezsák volt. Közölte az orvos, hogy csak akkor tudja kiállítani a papírt a továbbiakhoz, ha szívhang is van. Így kell várjuk két hetet. Hát vártunk. Abban a két hétben minden megváltozott bennem/bennünk. Kettős érzések kavarogtak bennem, mindenen sírtam. És igen, ésszerűnek tűnt az abortusz. Eljött a következő ultrahang, volt szívhang. Láttam, ahogy dobog a saját szive, és akkor már igazából döntöttem belül, de időt kértem az orvostól, aki adott még egy hetet, hogy eldöntsem, kell-e, tudom-e vállalni, stb. Egy hét alatt kellett eldöntenem, hogy adok-e lehetőséget a babának megszületni, vagy sem...rémálmaim voltak, sírtam...aztán döntöttünk, vállaltuk. Most vagyok a 36. héten. Kisfiaim nagyon várják, és mi is. És soha nem fogom megbánni, ez biztos. Egyébként én is 20 évesen szültem az elsőt, diákmunkákból éltem, tanultam...de akkor nem gondolkodtam ezen....nem volt kérdés, mert az első gyereket veszélyes elvetetni. Ez az én történetem. Köszi, hogy elolvastátok, a fórumindítónak pedig azt tanácsolom, hallgasson a szívére. Nekünk sem volt segítségünk. Mégis valahogy minden lett...barátok, ismerősök, ismeretlenek is segítettek anno. Úgyhogy ezt nagyon gondold át, mielőtt hoznál egy életre szóló döntést. A te életedet is megváltoztatja.

39. kailynwyatt (válaszként erre: 36. - Ee1dc9ba06)
2012. dec. 8. 12:22
És vállalod, hogy fizeted a megélhetését, amíg nem tud dolgozni? Utána keresel neki új melót, ha esetleg a régi nincs meg? elintézed, ha halasztani kell a főiskolán, keresel neki egy rendes családot, hónapokig segíted őket, hogy tudják tartani a kapcsolatot, állod az orvosi költségeket, utána évekig intéznéd, hogy terápiára járjon... azért lenne még pár ötletem. Kár, hogy sokan úgy csinálnak, mintha csak a leendő gyerek élete számítana (aki még messze nem egy gyerek) és azé nem, aki véletlenül teherbe esett.
38. timycat (válaszként erre: 29. - Ee1dc9ba06)
2012. dec. 8. 12:19
Most gondolj bele milyen élete lenne neki? Itt arra célzok, hogy egy terhességet elég nehéz sutyiba kihordani, aztán örökbe adja... ez neki is elég nehéz, aztán ezt a nemes cselekdetet a környezet qrvára el is tudja ítélni, akármilyen szép is rögtön csak annyit látnak belőle az emberek, hogy na ez se vállalta a felelősséget csak bacni tud az állam nyakára
37. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 35. - Jozsi.38)
2012. dec. 8. 11:51
jesszus, azt írtam, ha már későn derül ki a terhesség, és nem tudja elvetetni. Igen, akkor inkább odaadnám valakinek, mint intézetbe. Jesszus.
36. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 34. - Nestea32)
2012. dec. 8. 11:49
Én adok neki szívesen, ha így dönt:) Még megvannak. És szerintem mások is adnának.
35. jozsi.38 (válaszként erre: 31. - Ee1dc9ba06)
2012. dec. 8. 11:49
jesszus. te oda tudnád adni valakinek a gyereked, akit 9 hónapig hordasz a méhedben? mert én nem! akkor inkább abortusz! nem tudnék azzal a tudattal együttélni, hogy él valahol egy gyerek, akit nem én vigasztalok vagy szeretgetek. számomnra az abortusz a kisebbik rossz
2012. dec. 8. 11:46
Azt irja h naprolnapra elnek. Ha orokbeadasra szanja ra magat, mibol finanszirozza majd az uj ruhakat? PocKosruhakra gondolok. Az se2filler.
33. 9ec59d8582 (válaszként erre: 31. - Ee1dc9ba06)
2012. dec. 8. 11:46
Áááh, ezt nem sokan teszik meg. Nem értem egyesek jót tudnak nevetni egy abortusz után, talán ők képesek lennének ezt megtenni, de a többség nem.
32. bd55e3f068 (válaszként erre: 1. - Bibuba)
2012. dec. 8. 11:43
A családsegítőhöz muszáj lesz elmenned, de előtte neten is rákereshetsz. Talán a tanulói jogviszonyod miatt nem teljes összeget kell fizetned. Viszont mivel van bevételed...
31. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 28. - 9ec59d8582)
2012. dec. 8. 11:38
...mondjuk, ha "nem várt" baba, és későn derül ki a terhesség, akkor gondolnám az örökbefogadást a lehető legjobb megoldásnak. Csak intézetbe ne adja be!! De ez más téma.
30. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 28. - 9ec59d8582)
2012. dec. 8. 11:37
Valószínű, hogy "jó döntés" ilyen esetben nincs is.
29. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 27. - Kailynwyatt)
2012. dec. 8. 11:36

De ha örökbe ad, akkor be tudsz regisztrálni! :)))

Na látod, megragadtad a lényeget!! :))


Értem én egyébként, csak.... na... hát nekünk is nagyon nehezen lett babánk, és én másképpen gondolkozom. Ha az ő helyében lennék, akkor megint egy más szemszögből látnám a dolgot valószínűleg.

28. 9ec59d8582 (válaszként erre: 25. - Ee1dc9ba06)
2012. dec. 8. 11:34
Ez egy jó kérdés. Ezt nem lehet eldönteni. De milyen az egy anyának, hogy 9 hónap után elköszön a gyermektől, pusztán, mert nem tudja felnevelni. Azzal a tudattal élni, a gyerek, ha meg tudná keresni, sem biztos, hogy megbocsátaná. És ha megszüli, de nem bírja eltartani, akkor meg felelőtlen. A gyermekben pedig ottmarad ha jól tudom minden szeretet ellenére, hogy nem vállalta az anyja, plusz, mikor megtudja, hogy akiket szeret nem az igazi szülei. Ez egy jó kapcsolaton nem fog változtatni, és mindezek ellenére megéri élni, de nem mindig alakul, így, azt pedig sohase lehet tudni, ilyenkor, pedig jó, ha elvetetik. Ha a világon minden magzatot megszülnének, akkor lenne is hova helyezni? Akik megmaradtak, mert nem kellenek éljenek azzal? Jól van ez úgy, ahogy van.
27. kailynwyatt (válaszként erre: 25. - Ee1dc9ba06)
2012. dec. 8. 11:30

Ennek nincs sok értelme, ha elvetetett volna, akkor nyilván nem tudtam volna beregisztrálni a hoxára.

Sajnos előfordulhat egy ilyen helyzet egy nő életében, benne van a pakliban, de mint írta is, nincs pénze, fősulira jár, stb. Az ő élete is tönkre menne meg mindenki másé is, akkor is, ha "csak" örökbe adná.

26. kailynwyatt (válaszként erre: 23. - Ee1dc9ba06)
2012. dec. 8. 11:26
De ez már a fórum indítóból kiderült, hogy nem akar szülni, nyilván átgondolta és vállalná, ha tudná, úgyhogy kár ezen rugózni. Mondjuk arra kíváncsi lennék, hogy aki jön ezzel a remek ötlettel, az vajon hány gyereket adott örökbe?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook