Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » "Apróság", ami nagyon fontos, de sokan semmibe veszik fórum

"Apróság", ami nagyon fontos, de sokan semmibe veszik (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: "Apróság", ami nagyon fontos, de sokan semmibe veszik

1 2 3 4
100. syria (válaszként erre: 98. - Ina87)
2016. márc. 16. 14:57
Igen, természetesen az is fontos.
99. syria (válaszként erre: 97. - 70c6cee9f9)
2016. márc. 15. 08:10

Köszönöm. :)

A zenébe meneküléssel nincs baj addig, amíg úgy tesszük, hogy ne zavarjunk vele másokat.

A zene pont arra való, amiket felsoroltál. Csak a helyén kell kezelni. :)

98. ina87
2016. márc. 8. 17:58
tisztasàg
2016. márc. 8. 17:47
Jó cikk..sajnos van hogy az ember a zenébe menekül mert azt akarja hallani amit az énekes mond hogy megteremtsen egy álom habitust. Vagy épp feltöltse energiával esetleg boldogság hormonnal.
96. syria (válaszként erre: 95. - Legnano)
2014. márc. 13. 20:03

A kiküszöbölhetetlen munkahelyi zaj „természetes”. Pályakezdő koromban az R40-es számítógép is nagyon hangos volt, nem utolsó sorban a klíma miatt. 3 műszakban, folyamatosan mentek a gépek. Megszoktuk. Csak 8 órát kellett kibírni, az meg simán működött! (Ha meghibásodott a gép, s leállt miatta a gépterem a klímával együtt, olyan csend volt a folyosón is, mint a temetőben. Az nagyon furcsa volt.) Gondolom, te sem 24 órában hallgattad a dübörgést. Azt tényleg nem lehetne ép ésszel kibírni.


Éppen az elkerülhetetlen zaj miatt kell a csend, hogy regenerálódni tudjunk!


Nem értem, mi az őrjítő a csendben? Én imádom, s gondolom, nem vagyok vele egyedül. Mintha kivasalnák az idegeimet. S ha megunom (ritkán szoktam), bekapcsolom a TV-t, a rádiót, elindítok egy jó CD-t, régi magnófelvételt, stb.


Arany középút szerintem ezen a területen nincs. Az van, hogy sokaknak tehetetlenül kell tűrniük mások zajongását. És ez elsősorban nem pénzkérdés.

2014. márc. 9. 09:12
Ez mindig is így volt,hogy a zaj kisért minket mindenhová.Én például Nyomdban dolgoztam,ahol 24 gép ment egy hatalmas hodályban, ami 4 emeletesek voltak.Újságnyomó gépek,de ott olyan zaj volt,hogy ha szóltak hozzád, csak azt láttad,hogy mozog a szája,de mit mond arról fogadmad sem volt. Mikor nyugdíjba mentem vágytam a csendre,de ennél őrjítőbb nincs a világon.Most csend van körülöttem,sírí csend,de hidd el ez sem jó.Az arany közép utat kellene megtalálni,de a modern világban ez csak azoknak sikerül, akik tehetősek.A közép osztály, ha még van ilyen és az átlag embernek tűrnie kel.
94. syria (válaszként erre: 3. - Kisj)
2013. nov. 27. 18:10

Ilyet nem írtam!

Próbáld meg értelmezni a cikket, akkor rájössz, mire gondoltam. :)

93. syria (válaszként erre: 87. - Michelle.r)
2013. nov. 26. 16:46

A nagyfiam is úgy tud aludni, hogy akár a házat is elvihetnék a feje fölül. Születése óta ilyen. Meg is lett a hozadéka: enurezis. :(

Szóval nem jó egyik véglet sem.

92. michelle.r (válaszként erre: 90. - M0ncsa)
2013. nov. 25. 21:50

Most iratkoztam be egy ilyen nyelviskolába. Az első órában alfában tanulás, a másodikban aktiválás. A próbaóra klassz volt, gyorsan elrepült, és úgy éreztem, mintha aludtam volna egy jót közben.


Gyilkos volt éjszakánként 3x-4x felébredni, szerencsére már a múlté :)

91. syria (válaszként erre: 89. - M0ncsa)
2013. nov. 25. 18:06

Hát ez van. :( Sajnos nem kívánságműsor.

Nekem még az a leghasznosabb, hogy ha valamiért felébredek idő előtt, fogok egy könyvet. Max. 30-40 perc és az orromra esik. :)

90. M0ncsa (válaszként erre: 87. - Michelle.r)
2013. nov. 23. 10:56

Ertem. De akkor nem is alvas elott (helyett) kellene hasznalni a modszert, hanem napkozben, nem?


1-2 oras alvasi periodusok, az iszony. Terhesen orankent ebredtem pisilni, piszok kipihent voltam, gondolhatod :D Mondtam is, hogy inkabb szulok 3x, mint a terhesseg...

89. M0ncsa (válaszként erre: 88. - Syria)
2013. nov. 23. 10:54

Nem bizony. 3:20-kor ebresztett a kolok, majdnem 5-ig forgolodtam, mire vissza tudtam aludni :(

Kar, pedig most kellene az a kis alvasigeny, nem 30 ev mulva :D

88. syria (válaszként erre: 81. - M0ncsa)
2013. nov. 23. 09:15

Arra bizony jó esélyed van.

Azt tapasztaltam, hogy ahogy teltek az évek, úgy lett egyre kevesebb az alvásigényem.


Illetve az amúgy sem izmos alvókám akkor lett még rosszabb, amikor megszülettek a gyerekeim. Akkor kezdődött, hogy minden neszre felébredtem, és bizony a visszaalvás nem mindig sikerült. S gondolom, ezzel nem vagyok egyedül.

87. michelle.r (válaszként erre: 86. - M0ncsa)
2013. nov. 22. 22:22

Szerintem működik, nem alvásra van kitalálva, hanem mély relaxációra, amikor még éppen nem alszol.


Elaludtam rá, de egy-két óra múlva felébredek és utána szintén ilyen egy-kétórás alvási periódusaim voltak.


Éberen alszom, a gyerek megáll az ágy mellett, máris ébren vagyok. mellette ágyút lehet sütögetni, most is itt alszik mellettem a kanapén, szól a tévé, ő pedig úgy alszik, mint a tök :) Boldog lennék, ha ilyen mélyen tudnék aludni.

86. M0ncsa (válaszként erre: 85. - Michelle.r)
2013. nov. 22. 21:52

Tenyleg nagyon orulok, hogy veletlenul szoba jott :) Rosszul aludni a vilag legrosszabb dolga.


Csak tudod, mit nem ertek? Hogyan mukodhetnek ezek a modszerek, hogy kvazi alvasban tanulas. Vagy nem is mukodnek, csak kamu meg reklam?


En soha nem tudtam elaludni zajra, soha. Mar baba koromban sem. Kb. 10 eve fuldugoval alszom,mert kepes vagyok a sajat forgolodasom zajara, meg a szuszogasra felebredni :D (Oke, ez mar beteg, tudom).

A gyerek nem ilyen finnyas, az nem zavarja, ha a hazat lebontjak a feje folul, de a beszedre o is ebred.

85. michelle.r (válaszként erre: 83. - M0ncsa)
2013. nov. 22. 21:34
De nem tudod elképzelni, milyen hálás vagyok neked :). Eszembe sem jutott, hogy ez lehet a gond, hiszen olyan halkan szólt, hogy simán el tudtam aludni rá.
84. michelle.r (válaszként erre: 83. - M0ncsa)
2013. nov. 22. 21:33
Most éppen Svájcban lődörög, nem tudom neki elmondani. Ha telefonon teszem, elhessenti :). De szerét ejtem, hogy hosszasan elbeszélgessek vele, milyen jól alszom amióta nem hallgatok semmit elalvás közben. Hátha meghallja... ;)
83. M0ncsa (válaszként erre: 82. - Michelle.r)
2013. nov. 22. 20:13

:))

Egyik szemem sir, a masik nevet, hogy igazam lett... Orulok, mert a te alvasproblemadat sikerult megoldani, szomoru vagyok viszont apukad miatt :(

82. michelle.r (válaszként erre: 81. - M0ncsa)
2013. nov. 22. 18:38
Jelentem, igazad volt :. Amióta beszéltünk róla, nem hallatok semmit elalvás előtt. Láss csodát, reggel ébredek ;)
81. M0ncsa (válaszként erre: 80. - Syria)
2013. nov. 22. 18:00
Hat, nem tudom. Nagy alvo voltam mar csecsemokent, meselte anyu. Aztan iskolaskoromban birtam meg a legjobban (valamikor ki kellett olvasni azt a konyvtarnyi konyvet :)), de aludni akkor is tudtam, sot, be kellett potolni. Itt vagyok 36 evesen, es nyugaton a helyzet valtozatlan :) Talan nyugdijaskoromban, amikor vegre alhatnek, amennyit akarok, nem fog kelleni :D
80. syria (válaszként erre: 75. - M0ncsa)
2013. nov. 22. 17:50

Az ember alvási igényei és szokásai idővel változhatnak. Iskolás koromban nekem is kellett a 8-10 órai alvás. Büntetés volt még a 7 órai felkelés is.

Aztán volt az életemnek egy olyan szakasza, amikor nekem is elég volt 4-5 órai alvás, pihentebb, teherbíróbb voltam, mint amikor a dupláját aludtam. S mennyi időm volt mindenre, mert nem vitte el az alvás!


Már régóta 6-ra járok; nagyon szeretem. Csak az a rossz benne, hogy hétvégén, amikor alhatnék 8-9-ig is, sokszor felébredek, mintha munkába kéne mennem.


globus:

Gyerekkoromban Pest külvárosa olyan volt, mint most egy kis falu. Ugattak a kutyák, vonyítottak a macskák, kukorékoltak a kakasok, gágogtak a libák. És senkit nem zavart! Nem zavart, mert az életünk természetes velejárói voltak, és nem voltunk terhelve felesleges, mesterséges zajokkal...

79. syria (válaszként erre: 77. - Selena78)
2013. nov. 20. 16:08

Az hagyján hogy népszerű! Irigylésre méltóan jó alvókája van. Esti filmen bealudni nem nagy kunszt. De bulit átaludni; az igen!


Istenem, mennyit szenvedtem fiatal házas koromban, amikor sűrűn voltak nálunk bulik. Legkésőbb éjfélkor kidőltem, de nem tudtam aludni a bandától, akik még hajnali 2-3 órakor sem akartak nyugodni. Be is szüntettem pár év után az ilyen eseményeket.

78. selena78 (válaszként erre: 75. - M0ncsa)
2013. nov. 20. 13:16
Én is úgy gondolom, jó nekem ez. Rengeteg időm van.
77. selena78 (válaszként erre: 73. - Syria)
2013. nov. 20. 13:12

Van egy bátyám, ő képtelen megnézni egy esti filmet, de hajnalban már tesz-vesz. Ő lenne a pacsirta.


Van egy nyaralója a hegyekben, ahol gyakran bulizunk, na, mire a csapat felkel, ő már fát vágott, befűtött, kávét főzött, reggelit készített. Népszerű ember.:)))


De az esti bulikat átalussza.

76. ca8f748537 (válaszként erre: 1. - Syria)
2013. nov. 20. 11:01

Jó a cikked, de nem minden pontjával értek egyet. Szerintem embere válogatja. Abban biztosan igazad van, hogy örökké "zaj"-ban létezünk, s emiatt nem tudjuk magunkat kipihenni. Én sem szeretem, ha csak alapzajnak szól otthon valami (TV, rádió), ha egyszer nem is érdekel,ami benne megy, amit hallok.

Túl sűrűn nem járok, de pl. bevásárlóközpontban szívesebben hallom a zenét, mint azt hogy: "Többet nem jövök veled, vazze....", "megmondtam, hogy ere nincs" ,v. "Alejandróóóka, ha jó visekedel, veszek neked forgóstyúkot!"

75. M0ncsa (válaszként erre: 73. - Syria)
2013. nov. 20. 10:50

Igen, valoban. En pl. "koztes" tipus vagyok. Nagy az alvasigyenyem, ha nincs meg a napi minimum 8 ora (telen tobb), vegem van. Ajanlatos ejfel elott elaludnom, viszont hajnalban alszom az igazi pihenteto alvast. Ha olyankor felkeltenek, mindegy, mennyit aludtam elotte, hulla vagyok. Jartam egy idoben 6-ra dolgozni, 4:40-kor kellett kelni. Hiaba mentem en mar 8-kor aludni, szabalyosan belebetegedtem a hajnali kelesbe (pocsek verkep, betegesseg, stb.). Mondtak olyanokat, hogy majd megszokom... Meg a fenet. Hulyeseg.


Irigylem amugy azokat, akik 4-5 oraval beerik, mennyi ertekes idot megsporolnak :)

74. globus
2013. nov. 19. 19:43

Egyébként falun is vannak bosszantó "apróságok".

Füvet nyírnak, fűrészelnek, traktoroznak, disznót ölnek, gallyat égetnek az orrunk alá, kutyák vonítanak egész éjjel :) Hajnaltól a kakas kukorékol percenként stb.

73. syria (válaszként erre: 70. - 4c1a787e8f)
2013. nov. 19. 18:53

Mindennel lehet(ne) bármit csinálni, ha nem ilyen birka nemzet lennénk. :(


selena78:

Az biztos, hogy nem vagyunk egyformák: egyikünk bagoly, másikunk pacsirta típus, a harmadikunk meg normális. :D


A lényeg ott volna, hogy mindezeket össze lehessen egyeztetni. Legyen adott a megfelelő élettér: a bagoly tudjon kuvikolni, a pacsirta hajnalban kelni, és ne zavarják azt, aki este 10-től reggel hétig szeretne aludni, mert arra van igénye.

72. globus (válaszként erre: 71. - Selena78)
2013. nov. 19. 17:10
Hangosan felnevettem az alvási szokásaidon, én is ilyen vagyok :)) Ha valamiért véletlenül korábban lefekszem, nem tudok elaludni az egeknek sem. Sokára igen, de előfordult már, hogy éjfél után pihenten ébredtem. Reggelig csak szenvedés. Hosszú évek tapasztalata alapján számomra legjobb lepihenni éjfél után, és öt-hat óra körül spontán ébredni. Késő este, amikor mások lepihentek, kreatívkodni, csendben olvasni, kádfürdőzni, akár netezni is tökéletes elfoglaltság. Abban egyetértek, hogy a zajos társas élet leszívja az ember agyát, a késő esti csendes elfoglaltságok pedig feltöltenek.
71. selena78 (válaszként erre: 67. - 4c1a787e8f)
2013. nov. 19. 16:50

Ne haragudj, most egy kicsit ellentmondok.


Az emberek nem egyformák. Az emberek alvásigénye is változó.


Én pld. egy bagoly vagyok. Hajnali kettőkor fekszem, reggel hét körül kelek. Napi 4-5 óra alvás nekem elég. Ha valamiért, mert esetleg beteg vagyok, elalszom 11-kor, hajnali 3-kor felébredek teljesen kipihenve.


Mindig ilyen voltam. Diákkoromban akkor fogott a legjobban a fejem, akkor tanultam, amikor mindenki elment aludni.


Később, mikor már családom volt, és kicsi volt a lakás, hajnali kettőig olvastam a konyhában kucorogva. Pedig hatkor csörgött az óra, munkába kellett menni.


Most, negyvenen felül, még mindig ugyanez van. Csak most van számítógép is, és vannak hozzám hasonló baglyok a neten.


A környezetem tudja, hogy engem hajnali kettőig lehet keresni. Többek között a lányom is, aki hozzám hasonló.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook