Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A Vateráról és Tesz-Vesz-ről sorra lépnek le az eladók, mivel bevezetik a listázási díjat! fórum

A Vateráról és Tesz-Vesz-ről sorra lépnek le az eladók, mivel bevezetik a listázási díjat! (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5
58. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 57. - Danama)
2009. márc. 18. 15:51

De ha elviszed pl. egy bababörzére ott is van mondjuk helypénz.Tehát ott sem lesz tiszta 100 ft-od a rugiból. :((


Mondjuk a teszen látom már most,hogy ki hogyan fogja úgymond kijátszani a listadíjat,illetve úgy csinálni,hogy jól jöjjön ki belőle.

57. danama (válaszként erre: 55. - MelisUK)
2009. márc. 18. 15:38

Sajnos mi Mo-n lakunk, nem dupla haszonnal áruljuk a termékeket, sokan kismamák, kis keresetűek vagyunk, és igenis hazavág minket az az 5 ft.

pl felteszek egy rugi 100-ért, 5-ik listázásra (jó esetben)veszi meg valaki tehát 20 ft és még a 100ft 4%-a

= 24.-

tehát végül 76ft-ért megy el

56. MelisUK (válaszként erre: 53. - SReni)
2009. márc. 18. 15:33

ebay australia (Ausztrália)

ebay germany (Németország)

ebay france (Franciaország)

ebay canada (Kanada)

ebay india (India)

ebay italy (Olaszország)


Bár nem tudom mi okozta a feháborodást, én csak megemlítettem, hogy máshol is általános a listázási díj és még sok egyéb díj - és ettől még ugyanolyan nagy forgalom van és ugyanúgy megéri árusítani és vásárolni is.

55. MelisUK (válaszként erre: 53. - SReni)
2009. márc. 18. 15:28

Az eBay rengeteg országban működik, nem csak a briteknél. Van francia, német és még ki tudja milyen nyelveken és országokban.


Nem vagyok vele tisztában, hogy milyen levonások lehettek eddig a Vaterán és a Teszveszen, de a listázási díj általános, ezen nem kell felháborodni. Inkább azon kéne, hogy milyen lassú fizetési módok vannak, hogy még mennyire nem biztos a rendszer.

54. MelisUK (válaszként erre: 51. - 6ee0ffb012)
2009. márc. 18. 15:26
Nálunk meg épp fordítva van, ha nem sikerült eladni a terméket, akkor nem vonják le érte a pénzt, fölteheted még egyszer és ha még ekkor se kelt el a termék, akkor fogják csak levonni a listázási díjat.
53. SReni (válaszként erre: 50. - MelisUK)
2009. márc. 18. 15:25
Az ebay angol oldal, mi van ha nem tudok angolul?-tudom az én bajom, de akkor is. Eddig se volt ingyenes se a Vatera se a Teszvesz.
52. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 51. - 6ee0ffb012)
2009. márc. 18. 15:16
ELADOT=ELADOD
2009. márc. 18. 15:15
Teszveszen március 30-tól,a Vaterán pedig április 6-tól lesz listázási díj!!!Ez már tény,de nekem semmi bajom vele!Ha ugyanis eladot a terméket,akkor NEM KELL KIFIZETNI A LISTÁZÁSI DIJAT!!!
2009. márc. 18. 15:09
Épp ezek a levonások azok, amikből megélnek ezek az internetes aukciós oldalak. Eddig csak bevezetésként lehetett szerintem ingyen árulnotok, hogy megismerjétek a rendszert. Így is menni fog ugyanúgy az üzlet, nyugi. Sőt, ha bevezetik nálatok is a PayPal használatát, akkor sokkal gyorsabb is lesz minden, sőt, akkor azzal se lesz gond, ha valaki valami sz@rt sóz rátok, vissza lehet igényelni a pénzed.
2009. márc. 18. 15:07
Ejnye gyerekek, nem olyan nagy összeg az, amit levonnak! Abba nem lehet belehalni. Én is ha fölteszek pl borotvapengékzet eladási áron, akkor ha 20-at egybe fölteszek, csak egyszer kell kifizetni azt a 120-160 forintnyi összeget. Az eladási árból levesznek 10 százalékot, amit hó végén kell utólag kifizetni és az internetes fizetésből még a maradék összegből 2,5%-ot. Összességében még mindig kevesebb, mint ha adót kéne fizetni utána, nem? És még így is el lehet adni rengeteg dolgot dupla haszonnal. Legalábbis én kiszámolom, hogy mennyi nekem a dupla haszon a borotvapengéken úgy, hogy a levonások is benne legyenek és így is olcsóbban tudom adni a pengéimet, mint ahogy mások árulják. Szépen jön belőle a lóvé, csak számolgatni kell kicsit, hogy hogy éri meg.
2009. márc. 18. 15:03

Én az eBay-en árulok, nálunk eddig is volt listázási díj. Licitre átszámolva kb 30-40 forint egy termék, eladási árral pedig 120-160 forint körül van. Plusz minden eladás után még bizonyos százalékot is levon, azt hiszem maximum 10 százalékot von le az eladási árból, a postaköltséghez nem nyúl hozzá. Nálunk internetes bankszámlával kell fizetni - így egyik pillanatról a másikra megtörténik a pénzforgalom, viszont minden befolyó pénzből levon 2,5 százalékot.

De így is nagyon megéri árulni, hisz adózni nem kell az ilyen helyeken árult termékekből.

47. SReni (válaszként erre: 46. - Kaprazat)
2009. márc. 18. 14:57
A tesz-veszen márc. 30-tól lesz bevezetve. Ők nem küldtek e-mailt róla, de a kezdő oldalon a híreknél ott van bizony. Mást kell keresni helyettük!!!!!
2009. márc. 18. 13:45

Amíg a teszveszen nincs bevezetve, addig én biztosan nem bojkottálom. Amúgy is a teszveszen még 4% a jutalék, a vaterán 6%.


Kapcsoljátok légyszi ki a caps lockot. A sok kiabálás bántja a fülemet.. ;)

45. danama (válaszként erre: 44. - Lizabella)
2009. márc. 18. 11:59
AKKOR ADD TOVÁBB AZOKNAK AKIKET CSAK ISMERSZ AZ OLDALAKRÓL!! :-)
44. lizabella (válaszként erre: 43. - Danama)
2009. márc. 18. 11:58
Én benne lennék!!
43. danama
2009. márc. 18. 11:56

éN MÁR TÖBB ELADÓVAL BESZÉLTEM,SZTRÁJKOT KELLENE

HIRDETNI ÁPRILIS ELSŐ KÉT HETÉBEN!

AZ ELADÓK NE TEGYENEK FEL AUKCIÓKAT!!

2009. márc. 18. 11:53
A teszveszen még nem vezették be a listázási díjat. De minthogy egy a tulaj, szerintem is csak idő kérdése. 250 darab, pár száz forintos cuccom van fent, kizárt hogy havonta ezreket fizessek a "listázásért", amikor a befolyó pénz sem sokkal több. Én azt szeretem a vaterában, hogy szinte mindent meg lehet ott találni, bármilyen buta dologra is legyen szükségem. De úgy tűnik, hogy már nem sokáig. Tegnap vettem egy könyvet 350 Ft-ért. Ki fog ennyiért ezután könnyveket felpakolni, ha a hetek alatt szépen lassan befizeti az árát?!
41. nyta
2009. márc. 18. 11:43

én is vásároltam már a tesz-veszen egy jó kis órát,megbízható sráctól,jóval olcsóbban mint az üzleti ár.

szerintem ha valaki megfelelő eladó,attól a telcsi számát elkérve bármikor lehet vásárolni:)

2009. márc. 18. 08:58
Sajnos mindkét oldalon bevezetik a listázási díjat!
39. emagdi (válaszként erre: 38. - Jaina)
2009. márc. 18. 08:23
tekintve hogy ugyanaz a tulajdonos, szerintem ez csak idő kérdése...
38. Jaina
2009. márc. 18. 08:08

Eddig csak a vateráról hallottam, hogy lesz listázási díj (vaterát nem is használom mióta duplán számlázták ki nekem az eladás után járó %-ot és nem voltak hajlandóak javítani).


De a teszveszen szerintem nincs ilyen.

2009. márc. 18. 07:54
MOST KAPTAM MEG ÉNIS AZ ÜZIT RÓLA,,de én teszveszezem inkább ott még talán nincs???
36. emagdi
2009. márc. 18. 07:52

az a furcsa, hogy a karácsonyi nagy pörgés után totál lelaposodott a vatera is, szemmel láthatóan nagyon lecsökkent a forgalom. próbálkoztak is mindenféle nyereményjátékkal...

erre most bevezetnek még egy díjat?? ezek után már tényleg el fognak tűnni az eladók... főleg azok, akik a mindenféle kis apró cuccukat rakták fel, hogy hátha egyszer arra jár valaki akinek pont az kell...

2009. márc. 18. 07:01
én még ezt nem hallottam ..
2009. márc. 18. 06:22
Én régi teszveszes vagyok. Regiztem a zsibvásárra,majd meglátjuk mi lesz!
33. SReni
2009. márc. 17. 20:37
Már regeztem is a másik két oldalon!
2009. márc. 17. 20:19

3,7 Milliárd ft-ért adták most el a Vaterát.

párom olvasta valahol

31. Ekka (válaszként erre: 30. - SReni)
2009. márc. 17. 20:13

Reméljük...

Ezek már azt sem tudják, hogy húzzák le az embert. A köv. lépés nehogy az legyen, hogy vásárlás után is fizetni kell, mert akkor az már mindennek a teteje lenne!!!!!!!!!!!

30. SReni (válaszként erre: 27. - Ekka)
2009. márc. 17. 20:10
Csak nehogy azok is vérszemet kapjanak, de köszi az infót!
29. Ekka
2009. márc. 17. 20:09

Ez az 5ft-os dolog azért is hülyeség, mert az utalásért többet fizetsz, mint amennyit be kell fizetni.

Agyasak!!!!!!!!!!!

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook