Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A tünetek alapján mi lehet a gond? fórum

A tünetek alapján mi lehet a gond? (tudásbázis kérdés)


28. borbelya (válaszként erre: 23. - Serry)
2009. máj. 13. 18:42
Nagyon köszönöm,igazán hálás vagyok a segytségedért.
2009. máj. 13. 18:36

van benne valami, mert a bölcsibe is adnak tejet, kakaót.ott még nem 3 éves a gyerek.Az én orvosom is úgy mondta, hogy ha akarom akkor adjak nyugodtan.

Igazából nem húztam 3 éves koráig, 2 után kapott mindkettőből.Csak óvatos voltam mert az unokahug ekcémás lett(bár nála nem derült ki, mert burgerbe is jártak enni az egyévessel)meg páromnak volt 1 éves korában ödémával járó allergiás betegsége.

26. Cand Ida (válaszként erre: 25. - Cand Ida)
2009. máj. 13. 18:34
Bocsi, 1-1.5 éves gyereknek...azaz 3 éves kor alatt! :)
25. Cand Ida (válaszként erre: 23. - Serry)
2009. máj. 13. 18:32
Én márcsak a cukorbetegség kockázata miatt sem adnék 1-1,5 éves kor alatt tejet... Mert bizony van összefüggés a gyerekkori diabetes és a korán elkezdett tehéntej adása között.
24. Cand Ida (válaszként erre: 22. - Ében11)
2009. máj. 13. 18:25
Joghurtot és sajtot egy idő után lehet adni, ez így igaz...nem kell megvárni a 3 éves kort. Csak a tejjel! Viszont nekem a legkisebbik tejallergiás volt, így minden tejterméket ki kellett iktatnunk, annak ellenére, hogy 3 éves kor alatt nem kapott tejet. 3.5 éves lehetett, s már asztmatikus köhögése kezdett lenni...utólag derült ki, hogy nemcsak az érdes bőr, de ez is a tejallergia jele. Pedig az allergiavizsgálatnál alig lett pozitív, kérték az ismétlést. Felesleges lett volna kitenni a gyereket megint, inkább megvontam minden tejterméket! Most 8 éves és ha eszébe jut (nem gyakran), simán megihat 1-1 pohár tejet, nincs semmi baja tőle...de ehhez kellett a diéta.
23. Serry
2009. máj. 13. 18:23

Dietetikusként és volt gyerekorvosi asszisztensként azt mondom: laktoze intolerancia vagy tej allergia. Mindenképp érdemes megpróbálni kiiktatni az étrendjéből a tejet tejtermékeket.Ha erre javul a bőre és a hasmenés akkor lehet próbálkozni a sajtokkal és savanyított tejtermékekkel. De egyébként ez a diéta egyértelműen bizonyítja a gyanút én orvost váltanék és kivizsgáltatnám. Legközelebb pedig ha antibiotikumot szed mindenképp Normalfore és nem szabad me4llette tejet adni. A Normafloret most is 5 napig 1 amp. végig lehet szedni, mert a bélflórát rendezi.


Egyébként kedves Cand Ida ez amit állítasz, hogy 3 éves korig nem adunk tejet így ebben a formában nem igaz csak a tápszercégek jó reklámja és sajnálom,hogy a védőnők asszisztálnak hozzá.

Tejet mondom TEJET olyan családokban ahol nincs allergiás hajlam ( vagyis sem anyuka sem apuka nem allergiás- nem szénanáthás és étel allergia sem volt) betöltött 1- 1,5 éves kor után forralva lehet adni. Ha allergiás hajlam van ezt érdemes minél később akár 3 éves korig is kitolni.


Szóval én orvost váltanék és diétáznék a helyetekben. 2 hónapos hasmenés nem tréfa dolog.

2009. máj. 13. 18:17

aham én is babatejet adtam neki, de elméletile a savanyított tejterméktől nem szabadna hogy baja legyen.

sajtot már az első főzelékekbe is tettem meg túrót.azt mondják abban már átalakul az ami a tejben nehezen emészthető...

21. Cand Ida (válaszként erre: 19. - Borbelya)
2009. máj. 13. 18:15

Ez valóban lehet akár tejallergia. Érdes bőr, lehet akár ekcéma is, a hasmenés pedig tejre is utalhat. A tejet, tejterméket feltétlenül iktassátok ki. Én még joghurtot sem adtam és rendbejött!

De most olvasom, hogy 2 éves???? Bocs, de 3 éves kor alatt tejet nem is szabad adni! És ezt végre már a tv-ben is hallom a védőnőktől.

2009. máj. 13. 18:15

elhiszem, lehet csak azt hiszi fogzik vagy hogy sok gyümit kap.Nem tudom.Azért ha nagyon komoly baja lenne, bizti felismerné a doki!

Az ismerősöm lánya pl. nagyon sokat fogyott.

gasztroenterológián kikérdezik a táplálkozásról és tanácsot tudnak adni mit egyen igyon.

Lehet csak jobban kell neki válogatni.

Pl az én kisfiamat a lencse meg a baracklé meghajtja...remélem semmi komoly nem lesz!

19. borbelya (válaszként erre: 18. - Ében11)
2009. máj. 13. 18:10
Minden tippet szívesen veszek, mert alég kellemetlen, hogy a doktornő csak legyint rá, és kineveti, pedig szerintem sem normális hogy egy majd 2 éves gyereknek már hónapok óta híg a széklete, és érdes száraz az arca.
2009. máj. 13. 18:08

az egyik ismerősömnek a kislányára azt mondták hogy tej és lisztérzékeny, teljesen kétségbeestek.

Szinte alig tudtak enni adni neki valamit- aztán elkezdet neki házi kenyeret kalácsot adni, zacskós tartós kaját meg egyáltalán nem és rendbejött a kislány, de ha kap bolti kenyeret tejet újra hasmenéses.Persze ez csak egy esett.

17. borbelya (válaszként erre: 8. - 9c8432d068)
2009. máj. 13. 18:07
Rendben utánanézünk, nagyon köszönöm.
16. cicaanya (válaszként erre: 11. - Ében11)
2009. máj. 13. 18:07
Normaflore és b6 1x1
15. borbelya (válaszként erre: 8. - 9c8432d068)
2009. máj. 13. 18:04
már 2 hónapja, akkor is volt hasmenéses, de a doktornő ennek ellenére szedette velük a gyógyszert, mert elég magas volt a láza
14. baratibor (válaszként erre: 3. - Borbelya)
2009. máj. 13. 18:04
Szia, en azt gondolom - mert az unokaöcsemnel is volt ilyen problema, marmint szeklet ügyileg- hogy erdemes lenne egy allergia tesztet csinaltatni. Az erdes bört külön ki kellene vizsgaltatni. Folyadek hiany, vagy pikkelysömör is szoba jöhet. Mindenkeppen utana kellene jarni. Mert a 2 eveseknek meg bababörük van. Remelem megoldodik minnel hamarabb, mert szegenynek meg viszkethet is.
2009. máj. 13. 18:03
Nekünk ez nagyon bevált mindig segített, tavaly elkaptuk a hányásos-hasmenéses dolgot arra is nagyon jó volt!
2009. máj. 13. 18:02
ja és a patikus azt mondta sok natúr joghurt kefír!
2009. máj. 13. 18:02
Normaflore ampulla az előbb elírtam a nevét.
10. borbelya (válaszként erre: 7. - Ében11)
2009. máj. 13. 18:01

Ez tényleg jó tipp.

A dktornő a gasztroenterológiára akarja őket küldeni. :(

2009. máj. 13. 18:01
A tüszős mandullagyulladás gyakran okoz hasmenést, az antibiotikum szedése is vált ki hasonló tünetet, ezért szoktak is mellé adni bélflóra védőt.A száraz bőr nem a kiszáradásra utal?
2009. máj. 13. 18:01

Meg kellene nézni a keresőben a következőt: Gyermekkori ekcéma. A cikk leírja a tüneteket,lehet összehasonlítást tenni.

A hasmenés lehet az antibiotikumtól is,bár nem tudom,mikor kapta a szert.

2009. máj. 13. 18:00

lehet legyengült a szervezete, és addig érzékeny valamilyen kajára(ez átmeneti szokott lenni).

Nálunk is volt egy antibiotikum után szűnni nem akaró hasmenéses széklet, én normaflort vettem, attól rendbejött az emésztése, sok gyereknek adják is a gyógyszer mellé.Persze ha attól se múlik jó lenne egy orvos aki étel allergiával foglalkozik.

2009. máj. 13. 17:58
Elő fordulhat hogy tej érzékeny lett!
2009. máj. 13. 17:58
szerintem inkább tejérzékeny vagy allergia...
2009. máj. 13. 17:57
Lehet kikészítette a gyomrát a gyógyszer? vagy tejérzékeny?
3. borbelya (válaszként erre: 2. - Borbelya)
2009. máj. 13. 17:55
Ha tejet iszik akkor főleg jelentkeznek ezek a tünetek
2009. máj. 13. 17:54

Sziasztok a segytségeteket szeretném kérni.

Vane gy nagyon kedves anyuka barátnőm, akinek a kisfiának a következők a tünetei: száraz, kicsit érdes bőr, hasmanés, folyékony széklet. A doktornőjéhez hiába hordja, csak legyint rá, pedig már 2 hónapja kínlódik vele. Ami még fontos lehet, hogy tüszösmandulla gyulladása volt, kapott egy antibiotikumot, és azóta tapasztalja.

2009. máj. 13. 17:51
A tünetek alapján mi lehet a gond?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook