Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A traubi szóda, mint gyógyszer fórum

A traubi szóda, mint gyógyszer (beszélgetős fórum)


12. 04e95f637a (válaszként erre: 1. - Gyöngyi99)
2011. jan. 7. 18:17
Én a kóláról tanultam,de a traubiról nem :))
2011. jan. 7. 18:15
Almdudlert kaphatok a Tom Market ben is!!
2009. aug. 2. 09:09
hát én ebben nem nagyon hiszek. Én nagyon ritkán iszom ilyen cukrozott löttyöket, inkább maradok az ásványvíznél
9. 6f773a273c (válaszként erre: 7. - Marjann)
2009. júl. 23. 22:41
bocsi,nem akartam fájditani a szived!:)
2009. júl. 21. 13:06

Nekünk is már nagyon régen mondta a doktornénink h Coca Colát kell inni,persze nem vedelni,csak pár kortyot. (a gyömbért és a traubit is hallottam már)

A másik sokan azt mondják (szerintem hülyeség),hogy a tea a betegek itala, én pl ha beteg vagyok nem tudok teát inni,csak vizet, viszont ha nincs semmi bajom akkor szinte egész nap teázok....

7. Marjann (válaszként erre: 5. - 6f773a273c)
2009. júl. 21. 09:26
Ilyenkor sajnálom, hogy nem pesti vagyok:(
2009. júl. 21. 08:55

én is hallottam.mondjuk a friss gyömbér lereszelve szintén hányás csillapító-kismamáknak is ajánlani szokták.

a hideg megnyugtatja a gyomrot, a cukor meg talán pótolja amit kiürült a hányással-de lehet az is a gyomor ph-ját befolyásolja?

5. 6f773a273c (válaszként erre: 4. - Marjann)
2009. júl. 21. 08:50
Árulnak almdudlert.a móricz zsigmond körtéren van egy bolt,a 61es végállomása mellett,nemtudom hirtelen mi a neve,de ott mindenféle kiszerelésben lehet kapni!
4. Marjann (válaszként erre: 3. - Mogyoróscsoki)
2009. júl. 21. 08:33

Árulnak Magyarországon Almdudlert?

A gyömbért én is hallottam gyomornyugtatónak, meg a kólát is. A Traubi meg szimplán finom:)

3. mogyoróscsoki (válaszként erre: 1. - Gyöngyi99)
2009. júl. 21. 08:32

Nekem már huszonéves gyerekeim vannak, de a Traubit vagy az Almdudlert már akkor ajánlotta a gyerekorvos, amikor kb. 3-4 évesek voltak. Csak ki kellett keverni belőle a buborékot.

Különben már más szülőtől is hallottam, sőt több elismert gyermekorvostól is.

Nem utolsó szempont, hogy a gyermek egy idő után már undorodik a teától, ezt szívesebbenn issza.

2. bébice (válaszként erre: 1. - Gyöngyi99)
2009. júl. 21. 08:27
Erről még nem hallottam.Ellenben a Coca-Colával,azt már kb.10 éve ajánlotta nekem többször hányásra az orvosunk és a Heim Pál ügyeletes is.Jéghidegen,fél óránként egy teáskanállal,utána negyed óránként és így tovább.Valóban beválik!De csak a Coca!
2009. júl. 21. 08:14
Sziasztok! Három gyerekes anyuka vagyok,és igen elcsodálkoztam mikor a helyettes doktornénihez mentünk, mert hányt a kisebbik gyerek( 4 éves).Vírustól lettünk betegek, és a doktornő a hányás csillapítására traubi szódát, vagy gyömbért "írt fel" kevés porcukorral kikeverve, hidegen.Azt mondta, kerülni kell a meleg ételeket italokat. Daedalonetta kúpot is csak 1x kapott.Sokat jártunk már orvoshoz,ám ilyenkor a normolytot adják, amit aztán nem bírok megitatni a gyerekkel. Én örültem -e csoda szernek, ezért osztanám meg mással is.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook