Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A toxoplazmának milyen veszélye van, ha terhesség alatt kapom el? fórum

A toxoplazmának milyen veszélye van, ha terhesség alatt kapom el? (tudásbázis kérdés)


1 2
2008. jún. 13. 21:24

a fertőzés különböző súlyosságú lehet az első tíz hétben a terhesség általába elhal, ha a magzat fertőződik, később 12-20. hét alakulhatnak ki jellegzetes elváltozások a magzatban, utána megkapott fertőzés általában enyhe lefolyású.

Ha szűrik, és kiderül, h. az anyának toxo fertőzése van, akkor van ellene gyógyszer, és ezt kell szedni a terhesség végéig, akkor a bébinek nem lesz baja.

2008. jún. 13. 21:21

az emberek több, mint fele fertőződött a terhességig. Csak a terhesség alatt elkapott fertőzés veszélyes. Ha vki fertőződött aterhesség előtt akkor védett lesz.

A toxoplazma szűrésre legalkalmasabb az 12. hét. Akkor megmutatják, van e friss fertőzés

2008. jún. 13. 21:19

én most egy toxoplazmaszakértő vagyok, kérdezz :)

A toxoplazma gazadaállata a házmacska, ami a székletével üríti a kórokozótinnen juthat az emberbe földdel szennyezett zöldségekkel, vízzel vagy ha valamely háziállat megeszi, pl disznó, marha, annak a húsában cystákban lapul, és ha nem sütik át rendesen akkor meg lehet kapni

2008. jún. 13. 21:11
Ez egy fertőzés,ami okozhatja a baba agyi károsodását és koraszülést idézhet elő.
2008. jún. 13. 21:10
ha terhesség alatt kapod el, úgy tudom, hogy az első 12 hétben még nem jelent semmilyen károsodást a magzatnál, és gyógyszerrel is jól kezelhető. nézz utána a neten! ott pontosabb információkat találsz!
2008. jún. 13. 21:08
Van valakinek Információja a toxoplazmáról?Hogy milyen veszélye van ha terhesség alatt kapom el?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook