Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A törölközőket egyszerűen nem tudom jó illatúra mosni. Már sok mindent kipróbáltam. Mit tegyek? fórum

A törölközőket egyszerűen nem tudom jó illatúra mosni. Már sok mindent kipróbáltam. Mit tegyek? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
2008. ápr. 27. 19:32
nekem minden mosáshoz a lenor vállt be
22. Magdi8
2008. ápr. 27. 18:52
Én egy éjszakára öblítsőstoppon hagyom a gépbe. Coccolino öblítőt használok, nekem bevált.
2008. márc. 27. 11:19
A törölközők egy éjszaka alatt is lehetnek rossz szagúak a nedves fürdőszobában. A legjobb télen a törölközőszárító radiátor.
20. Hyde (válaszként erre: 18. - Zsurmi)
2008. márc. 27. 10:41

Szia Zsurmi! Én is Ariellel mosok, Lenorral öblítek.

Vagy kint száradnak az erkélyen, vagy téen ben a fürdőben. Az a lényeg, hogy mindenűtt teljesen száraz legyen a törölköző. Én egyszer úgy jártam, hogy valamelyiknek a csücske kicsit nyirokos volt, nem vettem észre. Be a szekrénybe. Igen, valóban megbüdösödött. Denem csak az az egy, hanem az összes. Tehát szekrényből ki az összes tiszta törölközőt, úujra átmosni. Szekrényt Domestossal kifertőtleníteni (az esetleges gombásodás megelőzése érdekében).

Mindig tüzetesen meg kell nézni, hogy mindenütt teljesen szárazak e a ruhák. Elég csak egy "kis csücsök" nedvesen, már is kész a baj.

19. 91d4989ab9 (válaszként erre: 18. - Zsurmi)
2008. márc. 23. 14:25
sziasztok én azt vettem észre, ha gyorsan száritom meg őket akkor jo illatuak lesznek, ha lassan szárad akkor van gáz:)
18. zsurmi
2008. márc. 23. 14:21
Megörültem, hogy ráakadtam erre a törölközős ügyre. Anyukáméknál rendszeresen kellemetlen szagúak a törölközők. Szegény ki van akadva teljesen. Ázott kutyaszagúak-szoktam én mondani. Mindegy, hogy új, régi, kint szárítja, ariellel mos és lenorral öblít, magas hőfokon mos stb. Minden ruhájuk nagyon finom illatú, de a törölközők állandó problémát jelentenek.
2008. febr. 12. 18:48

Sosem mosom össze mással, max az ágyneművel. Tilos együtt mosni zoknikkal.


A mosáshoz vízlágyítónak ökogolyót használok, ami mágneses alapon választja szét a vízkövet amíg mosok.

Finom illatú mosószert használok és finom illatú öblítőt.

De semmi nem pótolhatja azt az illatot, hogy kint, a levegőn szárítom.

2008. febr. 12. 17:00
Én nagyon sűrűn mosom őket , kis adagokban teszem a gépbe , és az öblítésnél kikapcsolom a gépet 0,5-1 órára . Addig az öblítőben állnak a ruhák . Utána centri száradás után gőzőlős vasalás:
15. 4020
2008. febr. 12. 10:15

Köszönöm szépen a tanácsokat!!

A leírtak közül szinte már mindet próbáltam, de az öblítő hígítást akkor most kihagyom. Meg a szárításnál is figyelek, hogy ne érjenek össze!

Még egyszer köszönöm.

2008. febr. 12. 09:47
Mindig külön mosd őket legalább 40 fokos vízben öblítőkoncentrátum szerintem higitani az öblítöt nem érdemes úgy még annyi illata sincs a legmagasabb centrivel centrizd ki és a szárítóra úgy teregesd, hogy ne érjen össze a törcsi mindig jó meleg helyen, hogy gyorsan száradjon vagy jó időben a kertben ha mód van rá. Van új coccolino öblítő igaz elég drága de legalább a törcsikre probáld ki jó illatú és puha lesz. Én igy csinálom nekem ez vált be. Szép napot mindenkinek Magdi.
13. 7934d1ac97 (válaszként erre: 12. - Kataanya)
2008. febr. 12. 09:18
vasald ki mosás, száradás után, aztán felpuhul
2008. febr. 12. 06:37
nekem is a keménységével van gond. Jó illatuk van, de olyan durvák. Akármit csinálok. :(
2008. febr. 12. 06:24
Egyszerre kis adagban mosd a törcsiket, és több öblítőt tegyél hozzá.
2008. febr. 12. 01:25
használj öblítőt:)
2008. febr. 12. 01:10
Nekem nem az illatával van a bajom, hanem azzal hogy sose olyan jó puha.. azzal mit lehet csinálni?:)
2008. febr. 12. 01:09

Házipraktika, hogy egy kevés ecetet is kell adni a mosógépbe. Simán beöntöm az üres dobba, aztán a ruhát rakom. Rendesen mosok, mosószer, öblítő, majd én a fűtőtesten szárítom meg.

Használat után én is ki szoktam szárítani.

2008. febr. 11. 23:13
Ha van rá lehetöség, akkor a szabadban, napon jó száritani. Nekem a kint száradt ruha illata is "bejön"
6. lufi
2008. febr. 11. 22:40
Mindig leszárítom a törcsiket használat után, hogy ne büdösödjön be. Öblítőkoncentrátumot használok (pl. Lenor), előmosással és magas hőfokon mosom. Szárításnál külön rakom a többi ruhától, hogy gyorsan leszáradjon. Mivel a törcsik vastagok általában, később száradnak és akkor büdösek lesznek.
2008. febr. 11. 22:37
Sziasztok!Én a kék lenort szeretem nagyon,nem szoktam hígítani isteni az illata a ruhákon.De valahogy én is fentakadok a türiken,nekem nem elég puhák.Pedig Persillel mosok.Melinda
2008. febr. 11. 22:09
Én évek ota csak az arielt használom és a silan öblitött,abbol is csak 1 félét,nem cserélgetem,de mindig nagyon jó illatúak lesznek a törölközők és a ruhák.Probáltad csak ugyan azzal a mosószerrel és öblitővel mosni?
2008. febr. 11. 22:08

én a türülközőket mindig előmosással, mosással 90 fokon mosom és mi is imádjuk a lenor summer öblítőt, szerencsére nincs is gondom az illatukkal.


A szenynes tartóba mindig szárazan rakjátok be? Nem lehet hogy befüllednek mire mosásra kerül a sor?

2008. febr. 11. 22:06

Szia!!

probáld meg a lenornak a summer öblitőjét és az sem baj ha nem csak egy kupakkal raksz hozzá:)

1. 4020
2008. febr. 11. 22:03
Segítségeteket szeretném kérni mosással kapcsolatban. A törölközőket egyszerűen nem tudom jó illatúra mosni. Már sok mindent kipróbáltam....
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook