Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A tökéletes sampon megtalálása fórum

A tökéletes sampon megtalálása (beszélgetős fórum)


1 2
25. szafaripók (válaszként erre: 21. - Málna92)
2013. jan. 25. 11:29

3 havonta??? Én ennél kicsit drasztikusabbra gondoltam...

Szerintem nőni is jobban fog, ha egészséges, de nyilván te látod nap mint nap, hogy milyen...

2013. jan. 25. 11:28
Voltam barna is, és csak 2-3 havonta festettem, de akkor is zsíros volt, úgyh. nem a szőke festék a hibás.
2013. jan. 25. 11:28
Egyébként nagyon sok hajam van tehát lelapulni nem szokott, de hiába fonom be, vagy kötöm össze látszik,hogy zsíros. Főleg, hogy szőkítve vagyok. Mert így amikor zsíros, sárga is lesz a töve...
22. málna92 (válaszként erre: 16. - BioCica)
2013. jan. 25. 11:25
Balea száraz samponom most fogyott, elég jó volt, de a fodrászom szerint eltömíti a pórusokat, ha valaki sokszor használja.
21. málna92 (válaszként erre: 15. - Szafaripók)
2013. jan. 25. 11:25
Tegnap vágattam 3 centit, azzal nincs gond, járok 3 havonta vágásra, de növeszteni is akarom, ezért jobb lenne, ha nem szárítanám állandó mosással.
20. málna92 (válaszként erre: 9. - Csgybzs)
2013. jan. 25. 11:23
Igen az arcbőröm is zsíros sajnos :(
19. Enya78
2013. jan. 25. 11:23
Száraz sampont már próbáltad? Az is segíthet, hogy kicsit ritkábban kelljen hajat mosnod.. :)
18. michelle.r (válaszként erre: 17. - Csgybzs)
2013. jan. 25. 11:16

Ez kétségtelenül így van, ha felborult a szervezet egyensúlya kenhetsz rá bármit, nem javul.


A youtube tele van olyan tutorialokkal, ami csoda fonásokra, frizurákra tanít. Amikor ilyet nézek, legott elhatározom, hogy hosszú hajam lesz. Szerencsére gyorsan elmúlik :).

Persze, a változatos, ésszerű táplálkozás és nekem is nagyon sokat segítettek a vitaminok. Ami a körmeimet illeti, lassan nekem is kell egy kaparófa, mint a macskáknak :))

17. csgybzs (válaszként erre: 14. - Michelle.r)
2013. jan. 25. 11:10

Én most növesztő állapotban vagyok, csak nem tudom mit csináljak. Most lépcsős, hogy ne legyen olyan fejre tapadós, de szép fonást, kontyokat nehéz belőle így csinálni. Nem tudom mennyivel lenne nehezebb és zsírosodna jobban, ha egyforma hosszú lenne (és hosszra is hosszú.. :D)


Nekem most valamiért nem zsírosodik úgy, szerintem ez abszolút belülről működő dolog.

Én mondjuk most Q10+E vitamin kapszulát szedek, alig tudok körmöt vágni.. :S :D

16. BioCica (válaszként erre: 1. - Málna92)
2013. jan. 25. 11:06

DM Naked samponja, de nem a zsíros hajra való, hanem a korpásra. Nekem is elég gyorsan zsírosodik, de ettől tartása is van.

Amit tudok még javasolni, az a Tony&Guy száraz samponja. Nagyon jó, mert +2 napig nem kell hajat mosnod és nem lesz csoffadt fejed. :-D


Ha van rá kereted, akkor az Organic Mission Revive csalános samponja is nagyon jó!!

15. szafaripók (válaszként erre: 1. - Málna92)
2013. jan. 25. 11:04

Gyógyszertári sampont és fodrászt javasolnék:

Vágasd le a végét, mert csak törni fog, egyre feljebb és feljebb.

14. michelle.r (válaszként erre: 9. - Csgybzs)
2013. jan. 25. 11:04
Nekem is akkora lenne, ha nem vágatnám, a ricinustól úgy nő, mintha húznák. Egyébként a ricinus kezeléstől is kevésbé zsírosodik.
2013. jan. 25. 11:02
Nekem Lányok most nagyon bevált a Head&Schoulders eukaliptuszos változata. Egy haverom ajánlotta, és nem zsíros tőle a hajam, tök szép az esése, egyszerűen jó az állaga. Pedig én is eddig mindig azzal szenvedtem, hogy mi lenne jó...
2013. jan. 25. 11:02
Én most a Schwarzkopf Essensity terméekivel próbálkozom, egyelőre jónak tűnik, de még csak pár hete használom.
11. michelle.r (válaszként erre: 3. - Puszitolvaj)
2013. jan. 25. 11:01
Végül valóban jobb lesz, ha van időd kivárni az átmeneti időszakot. Nekem közel két hónapig tartott, amíg azt hittem kopaszra borotválom a fejem :/. Előbb szilikonmentesre váltottam, aztán kerestem olyat, ami abszolút tiszta, nincsenek benne parabének, SLS, parfüm, hanem kizárólag natúr összetevők.
2013. jan. 25. 11:00

Szia!


Nem akarlak elkeseríteni, de ez nem a sampon miatt van, a hormonháztartásod nem okés.


Cserélni kell a sampont, de akkor sem lesz tökéletes....

9. csgybzs (válaszként erre: 1. - Málna92)
2013. jan. 25. 10:59

Pedig muszáj átállítani a hajmosás gyakoriságát, hiába fogod rákenni a legjobb sampont, ha a faggyúmirigyek be vannak gőzölve.

Hajpánt, fonat, hajlakk, szorosabb konty, és legalább 4-5 napot kivárni és nem feladni. Át kell állnia.

Én hetente egyszer mosom most már, hátközépig érő hajam van. Szerintem ezt elsődlegesen belülről kell helyretenni. Arcbőröd is zsíros?

8. michelle.r (válaszként erre: 2. - Beanadt)
2013. jan. 25. 10:58

Balea-nak hívják, de nem tiszta termék, amikor utoljára nézegettem, tuti, hogy volt benne szilikon is és SLS is, azóta persze lehet, hogy alkalmazkodtak az igényekhez :)


Ha már DM, az ALVERDE valóban jónak mondható és nem is igazán drága.


Akinek hajbaja van, javaslom bank.anita hajas blogját, így beírva a keresőbe megtalálható. Kincseket találni benne :)

7. beanadt (válaszként erre: 6. - Puszitolvaj)
2013. jan. 25. 10:57
de, abból a natur kell, abban nincsenek mindenféle anyagok... a többi az elnehezíti a hajat, azt tudom.
6. Puszitolvaj (válaszként erre: 2. - Beanadt)
2013. jan. 25. 10:56

Na, pont azokat probaltam ki a DMbol a BALEA sampon+balzsam, probaltam a barnat es a pirosat(festes utan) egy napig van normalis fejem, aztan meg mintha zsirral kentem volna be a fejem :-(

eddig az egyetlen sampon ami valamennyire jo volt az a mentolos Head&shoulders...

5. d71ef05a8e (válaszként erre: 1. - Málna92)
2013. jan. 25. 10:56

Őszintén meg kell mondanom, nekem semmi sem segített, amíg teherbe nem estem. Azelőtt nekem nem kétnaponta, hanem naponta kellett megmosnom, de tényleg KELLETT, mert másnaposan már olyan csapzott volt, mint másnak egy hetesen. Most hetente kétszer mosom, és rendben van.


Amit azonban megtehetsz, hogy javuljon a helyzet: áttetsző, géles állagú, ne opálos, gyöngyhátfényű, krémsamponokat válassz, és persze ne tartalmazzanak szilikont. A balzsam se.


MOndanám, hoyg ilyen-olyan gyógynövénykivonatok, illóolajak, egyéb csodaszerek is legyenek benne, de mivel nekem a sokezres samponok se segítettek, nincs képem ajánlani őket.


Amúgy leginkább attól függ, hogy mi fog segíteni, hogy mi az eredete a hajzsírosodásnak. Ha hormonális eredetű, akkor semmilyen sampon, ha irritált fejbőr, akkor már az is segíthet, ha egy finomabb sampontól lenyugszik.

4. Juca78 (válaszként erre: 1. - Málna92)
2013. jan. 25. 10:54

Szia

Ugyanez volt a problémám. Nekem a Fructis nagyon bevált. 4-5 naponta elég, ha megmosom.

Folyton kapom a bókokat milyen szép hajam van.

2013. jan. 25. 10:54
Hali, nallam is ugyan ez a szitu :-(...es azt hittem, hogy ha szilikonmentes sampont -balzsamot fogok hasznalni jobb lesz...hat, nallam sokkal rosszabb lett...:-( en is azt keresem amit te...egyenlore sikertelenul...
2. beanadt (válaszként erre: 1. - Málna92)
2013. jan. 25. 10:53
DM-nek talán saját márkás terméke?? Hű, nem ut eszembe sajnos a márka, de olyan lapos flakonokban vannak, van barackos meg aloe verás (stb) és van belőle kék színű, teljesen natúr. Olcsóbb kategóriás, nem egy agyonreklámozott márka... ha esetleg így megtalálod, akkor azt javaslom, régebben már használtam és nagyon jó.
2013. jan. 25. 10:46
2 naponta kell hajat mosnom. mert annyira zsírosodik. A vége viszont iszonyatosan száraz, ezért nem tesz jót ez a sűrű mosás. Sosincs olyan, hogy napokat ne mozdulnék ki, tehát nem hagyhatom zsírosan a hajam. Nekem már az is nagy segítség lenne, ha 3-4 napig kibírná a hajam. Eddig szilikonos, ápoló samponokat használtam, de most olyat szeretnék aminek tényleg csak a tisztítás a feladata semmi más, mivel a végére úgyis kenek balzsamot vagy pakolást. Állítólag a szilikonmentes és ph semleges samponok a legjobbak. Szilikonmentes samponokkal már találkoztam a drogáriákban, de ph sem legessel még nem igazán. Tudtok nekem mondani párat? Nektek milyen sampon vált? Gyógynövényes samponok is érdekelnének. Rossmann, Dm és Müller van nálunk a városban.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook