Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A te babád/totyogód/gyereked sem akar enni(soha)? fórum

A te babád/totyogód/gyereked sem akar enni(soha)? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2010. márc. 31. 15:53
ebédeltünk ma mi is valamennyit.nem sokat,de ettünk.inni azt sajna nem.mennem kell,mert hiszti van és követelés a számítógépre.:)
2010. márc. 31. 15:46

Na, mintha az én drága kisfiam megérezte volna, hogy milyen témában fórumozok míg Ő aludt, ugyanis mind egy szálig bevágta az ebédjét, sőt még vizet is hajlandó volt inni utána. Le is döbbentem teljesen.

Egyetértek, hogy támogatásra van szükségünk, elegem van már abból a döbbent arckifejezésből, amit akkor vágnak az emberek, amikor elmondom, hogy Törpe ezt, meg ezt, meg ezt sem eszik és igen, már azt, és azt és azt is kipróbáltuk és nem segített.

60. cb6e54c3d9 (válaszként erre: 58. - Ccd8b44456)
2010. márc. 31. 15:43
szerintem is természet és testalkat függő a dolog.Azétr iditottam ezt a fórumot ,mert szerintem lelkileg az iylen gyerekek szülei is támogatást igényelnek. én legalábbis nem érzem magam ufónak a sok jóevő gyereket nevelő szülő mellet.nem is értem miért rossz evő a csajszim,mert én imádok enni.én nem vagyok nagydarabb, sőt sovány vagyok és nem tudom hová tenni ezt a nem evést.
59. cb6e54c3d9 (válaszként erre: 54. - Re87)
2010. márc. 31. 15:38
szia! nekem a kislányom unokatestvére ilyen...10 éves és még mindig lassan eszik,játszik az étellel.aztgondolom ezt majd kinövi az unokatesó,ő se túl vastag. nem tudom mennyi lehet a súlya,mert írországban laknak.majd nyáron kifaggatom őket,ha jönnek haza.
2010. márc. 31. 14:43
domikam negy eves ram utott cingar szinte semmit nem eszik oviba jar ott vmit azert eszeget felek jun kozepetol szunet lesz mi lesz kajajaval! 14 kilo picit vekony de egy ket kis kaja egy nap inni barmennyit kepes lenne! sok kakao viszont azt iszik kb hat decit. picim halist apjara utott het hos jobban eszik 8 kilo.
57. 6505bfef2e (válaszként erre: 55. - Cb6e54c3d9)
2010. márc. 31. 13:44

Mi is amennyi kaját kidobtunk már a szemétbe...

Érdekes, hogy Törpe is jobban ette az üveges bébikaját, mint amit én készítettem.

De azért gondolj arra, hogy e mellé még szopizik is! Ez tényleg nagyon kevésnek tűnik, de szerintem nálunk is ennyi fogyott kábé, amikor még ciciztünk. Most már azért több fogy.

2010. márc. 31. 13:38
én is lépek,felébredt a drágám.ebédelünk.....
55. cb6e54c3d9 (válaszként erre: 48. - Zsanetta)
2010. márc. 31. 13:35
magától semmit...vagyis 1 gerezd alma.próbáltam nem etetni is ,de akkor sem akar enni-inni. reggel 1 kis 50 ml joghhurtot kanalazok a szájába, délbe egy bébi kaját vagy a mienkből valamennyit.Ami a mienkból van azt nem tudom vele megetetni egyáltalán.szétnyomogatja a tányérján és ki akar szálni a székből. egyébként "kegyetlenül" ölbe megetetem.ez tudom,hogy rossz,de mikor már vacsora idő is elmúlt és semmit nem evett meg(tényleg semmit) akkor azért ideges leszek.meg a sok kaja ami megy a szemétbe......nekünk nincs kutyánk.szóval uzsit 1 gerezd alamát eszik vagy egy kis darab nápolyit.(kb 1 órát nyámmog rajta és a felét elhagyja valamerre)vacsora általában csúszik,de lekopogom(sajnos nem mindig) 1 konzervnyi kaja(mennyiségre)sokat kap még konzervet,mert azt vettük észre az még megy valamennyire...tízórai nincs.na kusza lett,de remélem érthető..
54. Re87 (válaszként erre: 1. - Cb6e54c3d9)
2010. márc. 31. 13:29

Szia!

Nem volt időm végig olvasni,de az én fiam 3éves,15hónapos kora óta hízott kb. 2kilót.Az ételt úgy kell beleimátkozni.Nem hisztizik,ha enni kell,de csak játszik az étellel.Nekem meg az a gyengém,mikor játszótérnek nézi az asztalt.

53. 6505bfef2e (válaszként erre: 49. - Zsanetta)
2010. márc. 31. 13:28

Akkor próbálok beszélni a gyerekorvossal, úgyis kell mennünk jövő héten oltásra.

És köszi a segítséget, csak tényleg annyira nehéz ez az egész.

Törpe pont 18 hónapos és olyan 9 és fél kiló körül lehet szerintem. Rég volt mérve.

2010. márc. 31. 13:27
lányok el kell mennem most,de tényleg ha bármi kéedésetek van és estleg tudok segiteni szóljatok okés???
51. cb6e54c3d9 (válaszként erre: 33. - 6505bfef2e)
2010. márc. 31. 13:26
bocs,lehet elírtam,de mi 13 hónaposan 8 kilósok vagyunk.9hónapos kora óta 8 kilós.
50. Zsanetta (válaszként erre: 43. - 6505bfef2e)
2010. márc. 31. 13:26
mennyi idös a gyermeked és hány kiló???
2010. márc. 31. 13:25

igen kell beutaló.

nem bántottál meg dehogy is.

én csak próbálok segiteni ha tudok.

48. Zsanetta (válaszként erre: 44. - Cb6e54c3d9)
2010. márc. 31. 13:25

mondjad neki vegyen elö egy súlygörbét és ott elötted nézze meg hogy hol áll a gyermekes.

és ö mit eszik egy nap??

47. 6505bfef2e (válaszként erre: 41. - Zsanetta)
2010. márc. 31. 13:24

Remélem, nem sértettelek meg, ne haragudj! Csak pont erre akartam célozni, hogy a saját gyerekeddel azért teljesen más a dolog.


Érdekel ez a számítás dolog, gasztroenterologushoz kell beutaló a gyerekorvostól?

2010. márc. 31. 13:23

nincs tapasztatom de nem egyet és nem is kettöt láttam már ilyen dologgal és milyen meglepő pár nap kórházi bentlét után szépen eszik.

és ezek tények.

igy van ez az igény szerinti szoptatással is ,egy baromság.

itt is elkövetik az anyujkák hogy megnyekken és már biztos éhes és mellre rakják és nem mérik.

és volt olyan pici aki óránként evett 100-150ml et.

és behozták hozzánk azzal hogy bukik és hányogat ,könyörgöm miért ne tenni hisz szétpukkan már és visszahánnya azt amit nem tud már a pociban elraktározni.

és nem tud kiürülni a pici gyomra sem a sok etetéstől.

itt is 3 óránként vagy 4 óránként ez a tökéletes.

45. 6505bfef2e (válaszként erre: 39. - Dominós)
2010. márc. 31. 13:22
Mi is picik vagyunk, úgyhogy ez engem is nyugtat.
44. cb6e54c3d9 (válaszként erre: 41. - Zsanetta)
2010. márc. 31. 13:22
én akartam beutalót kérni,de a dokim elzavart,mert szerinte csak feleslegesen kínoznám vele a gyereket.8 kiló és 75 cm-volt 1 évesen. a 8 kiló marqadt a centit nem tudom...
43. 6505bfef2e (válaszként erre: 38. - Zsanetta)
2010. márc. 31. 13:21

Ezt tőle kérdezed? Mert ha igen, akkor írom.


Reggelire joghurtot gyümölccsel, zabpehellyel.


Ebéd épp, mi előző napról marad, mondjuk tegnap leveles tésztába tekert virsli volt. Nem evett belőle túl sokat.


Délután sajtos tejfölös tészta.


Vacsora szintén joghurt.

42. cb6e54c3d9 (válaszként erre: 35. - Zsanetta)
2010. márc. 31. 13:20
nálunk a tesóm nőtt fel spenóton és tejbegrízen,mert mást nem evett meg.ő tíz évvel idősebb szval nem láttam ez hogy volt pontosan
2010. márc. 31. 13:19

tudjátok ebben az a röhely hogy nincs gyermekem csak szeretnénk nagyon de nem jön össze és arra leszek kiváncsi a sajátomnál is ilyen következetes lennék:)))))

lányok kitartás,ja és egy gasztroenterologus ki tudja számitani aZ energiabevitelét egy napra,abból amit eszik is.

40. 6505bfef2e (válaszként erre: 35. - Zsanetta)
2010. márc. 31. 13:18

Van saját gyereked vagy csak az orvosi tapasztalataidra hivatkozol? Mert szerintem az más, mint amikor a saját gyerekeddel kell ezt végigcsinálni.

Én azért úgy gondolom, hogy amíg van a gyereknek kellő energiája és rendesen fejlődik mozgásilag is, meg minden, azért nem szabad kijelenteni, hogy bármi baja lenne.

39. dominós (válaszként erre: 33. - 6505bfef2e)
2010. márc. 31. 13:18
Az enyémek sem voltak 9 kilónál többek ennyi idősen, de mi szülők sem vagyunk mázsás példányok.
2010. márc. 31. 13:17

ne ne itasd ,őersze hogy igyon de csak vizet.

egyébként meg a kajcsikkal is visz be folyadékot.

leirnád nekem hogy miket eszik egy nap egy 24 órát???

37. dominós (válaszként erre: 28. - Zsanetta)
2010. márc. 31. 13:15

Támogatom. A rendszeresség a legfontosabb, és nem szabad csak ezen gyötrődni, hogy mikor mennyit.

Evésproblémáink csak az elsővel voltak, érdekes módon a másik kettővel nem. Egyszerűen nem volt rá időm, hogy 20-25 percnél többet szenteljünk egy étkezésnek. Amit ezalatt belapátolt, csak az volt, legközelegg kb. 3 óra múlva. Nem is nyammogós egyik sem.

2010. márc. 31. 13:15

Mondjuk amíg Törpe szopizott, addig Ő sem ivott mást. Akkor még gyümi levet sem. A vizet egyszerűen nem hajlandó meginni, még ha nagyon szomjas, akkor sem, inkább nem iszik.

Nálunk is a párom szülei a rosszabbak, mert hát ilyen az Ő fiuknál nem volt, hogy nem eszik. Az én szüleim megszokták, én is rossz evő voltam, bár állítólag Törpe még rajtam is túltesz.

2010. márc. 31. 13:15

ja és azt adjátok neki amit szeret,majd megunja 5 nap után .

volt olyan nálunk a II.gyerekklinikán hogy csak a csupasz tésztát ette.

na akkor egye azt ha azt szereti.

szóval lányok,3-4 óránként megkinálni és ennyi.

ha nem akkor meg egy gasztroenterologust megkérdezni.meg már bocsának a házidokik???

na mindegy.

34. mimmo33 (válaszként erre: 28. - Zsanetta)
2010. márc. 31. 13:13

Egyetértek!


picike

Én is végig csináltam Mátéval, hogy szinte már kergettem a kanállal, étellel. Aztán ezt egyszer látva apukám, megkérdezte tőlem, hogy kislányom miért csinálsz hülyét magadból?!

Na akkor mondtam azt hogy itt a vége.

Étkezések között nincs semmi töltelék kaja, se cukros lötty, csak víz. Ha szomjas előbb utóbb azt is meg fogja inni. Az asztalnál nincs játék az étellel, és nem eszünk órákig. Ha eszik eszik, ha nem akkor elküldöm az asztaltól. Egy pár ilyen kényszerből kimaradt étkezés, és enni fog.

De a 9 kiló szerintem is kevés. Azt meg nem is értem, hogy a gyerekorvos hogy hogy elzavart…?! Akkor kérdezz meg egy másik orvost;)

33. 6505bfef2e (válaszként erre: 28. - Zsanetta)
2010. márc. 31. 13:12

Aranyos, hogy írtál nekünk, bár ez szerintem nem ennyire egyszerű. Mi már próbáltuk a nem itatást is, az sem segített.

Éjszaka már 8 hónapos kora óta nem eszik. Nappal 3-4 óránként kínálva van, de így is max. 4-szer eszik egy nap és akkor is kevset.

Ja, ha kevés 13 hónaposan a 9 kiló, akkor mit szólsz az én másfél éves 9,5 kilósomhoz? De viszont fél éves korára megduplázta a súlyát. A dokrotnéni szerint is egészséges, mert amúgy nem úgy néz ki, mint aki beteg.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook