Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A tavasz évszak megszűnik lassan? fórum

A tavasz évszak megszűnik lassan? (beszélgetős fórum)


2023. jún. 11. 04:39
lassan igen
2023. jún. 11. 03:22
nalunk mar reg megszunt!
23. globus (válaszként erre: 21. - ,zumba)
2023. jún. 1. 05:09
Na meg hiányzik a téli csapadék. Idejét sem tudom, mióta nem volt tisztességes havazás. Húsz éve biztos, vagy több.
22. Borian (válaszként erre: 21. - ,zumba)
2023. máj. 31. 12:02
ha meg meleg van, méginkább mindmeghalunk
21. ,zumba (válaszként erre: 18. - Globus)
2023. máj. 31. 11:55

Nem, a földrajzi adottságok és a légköri helyzet következménye. Csak hallgatom: közszolgálati rádió, műsorvezető kérdést intéz a meteorológus felé: rossz idő lesz hétvégén, nem lehet programot szervezni, mert esni fog? Azért egyik-másik szakember helyre teszi az illetőt.

Felénk is sok esett, de a meleg és a szél el is viszi. Ha nincs 35 fok, és esik egy zápor, már rossz idő van...meg özönvíz, meg "mindmeghalunk".

Szinte minden le van burkolva, persze hogy összefolyik, megáll a víz, nincs ami elnyelje, ha a csatorna nem képes.

2023. máj. 31. 11:41
nalunk mar reg megszunt!
19. cilabogyó (válaszként erre: 18. - Globus)
2023. máj. 31. 11:07
Mi városban lakunk, de családi házas övezetben. Itt nem esik eső. Május 10 körül esett, azóta minden nap locsolunk. Volt, hogy bent a központban esett, de a város szélén már nem. A betont megáztatta.
18. globus (válaszként erre: 17. - ,zumba)
2023. máj. 31. 10:27

Városon már unják az esőt, miközben a földeken locsolni kell. Mondom ezt városiként...

Igazából meglepődtem tegnap, amikor olvastam, hogy locsolnak. Itt április végétől múlt hétig éjjel-nappal esett. Írtam is, hogy halak lesznek az egérfogóban. A beton levonzza?

17. ,zumba (válaszként erre: 16. - Globus)
2023. máj. 31. 10:22
Idén tényleg tavasz van. Nem kell május 1-én 32 fok! S aki azt mondja, hogy rossz idő van, mert épp egy felhőből bő csapadék hullás van, és jajj, az agyon térkövezett városokban áll a víz: gondoljon a természetre, a jótékony hatásra (kimossa a port, pollent a levegőből).
16. globus
2023. máj. 31. 09:50
Tavasz van. Szeszélyes, egyik nap meleg, másik hűvös, szeles, csapadékos. Akik első napsütésre pántos ruhát, rövidnadrágot húztak, tévedtek. Még nincs nyár.
15. Alessandro (válaszként erre: 9. - 55Judit)
2023. máj. 22. 15:58
Ugye te sem gondolod komolyan amit leírtál? Ezeket ugyanis mind azok találták ki, akik bezsebelik a hatalmas hasznot a Földi környezet beszennyezésével, kizsákmányolásával, tönkretételével. Higgyetek csak nekik egészen addig, amíg már tényleg késő lesz megállítani ezt a őrült, önpusztító, környezetszennyező folyamatot, amit az emberiség művel a kapzsi kufárok vezetésével.
14. Borian (válaszként erre: 13. - Krisztikrisz)
2023. máj. 22. 13:45
már nem így hívják, le vagy maradva: globális éghajlatváltozás (lehet melegebb-hidegebb)
13. krisztikrisz (válaszként erre: 12. - Krisztikrisz)
2023. máj. 22. 13:16
Akkor milyen globális felmelegedésről is beszélünk?
12. krisztikrisz (válaszként erre: 1. - Fülemüledal)
2023. máj. 22. 13:15
Én még emlékszem, egy évtizede majd megsültem áprilisban, azelőtt meg még melegebbek voltak a tavaszok-nyarak, hatalmas viharokkal tűzdelve.
11. Alnisa (válaszként erre: 1. - Fülemüledal)
2023. máj. 22. 12:50
Ez már vagy 20 éve így van. Reggel hideg van, délután jó idő. De sztem ez mindig is így volt. Pontosan ezért nem szeretem se a tavaszt, se az őszt, mert reggel amikor jövök melózni megfagyok, délután meg cipelhetem a kabátot.
10. Shukran (válaszként erre: 1. - Fülemüledal)
2023. máj. 22. 11:56

Élvezzük ki még ezt a május végi napsütést.

Elrepül egy pillanat alatt... akárcsak az életünk.

9. 55Judit (válaszként erre: 5. - Alessandro)
2023. máj. 22. 10:00

Elképzelhető hogy hozzájárul az emberiség is a folyamatok gyorsításához, viszont amit tesz, az elenyésző ahhoz képest ahogyan a föld és légköre természeténél fogva működik. Tudósok állítása szerint már 7 jégkorszak volt. A felmelegedés eltart egy ideig, aztán jön menetrend szerint néhány millió évenként olyan lehűlés, ami eltart szintén néhány millió évig.

Az emberi kártételt nagyban felülmúlják pl. a vulkánok. Mindig vannak működő vulkánok, időnként az óriás vulkánok is kitörnek. Most pl. az Etna tört ki, ami egyetlen kitörése alkalmával is több mérges gázt juttat a légkörbe mint az emberiség egész léte alatt.

2023. máj. 22. 09:48
Sebaj! Mi hoxások ezt is megoldjuk.
2023. máj. 22. 09:30

Valóban, nagyban hozzájárul ezekhez a változásokhoz az ember. De maga a Föld is változik. Gondoljuk csak a földmozgásokra vagy a jégkorszakra.


Bosszankodni ezen nem érdemes. Úgy kell élni, hogy ne terheljük a Földet (ha azt csak a közvetlen környezetedben is gyakorlod is látszik) és fel kell készülnünk a változásokra (mezőgazdaság, elsivatogosodás, vízgazdálkodás).

6. plavalaguna (válaszként erre: 1. - Fülemüledal)
2023. máj. 22. 08:11

van egy rossz hírem, volt tavasz, és az ilyen, teljesen rendes szuper tavaszunk volt.

gondolj a szeszélyes április, mg a jusi eső arynat ér mondásokra ;)

5. Alessandro (válaszként erre: 1. - Fülemüledal)
2023. máj. 22. 08:07

Jó meglátás. Eltűnnek lassan az évszakok. :(

Egy régi jóslat szerint nem lehet majd a telet a nyártól megkülönböztetni és ezt bizony nagyrészt az ember kártékony tevékenysége okozza a Földön. A talaj, a vizek és a levegő folyamatos szennyezése az ipar által bizony sötét jövőt vetít az emberiség elé 50-100 év múlva.

Ugyan én akkor már nem leszek, de ahogy tönkreteszi az emberiség ezt a bolygót, nem is szeretnék akkor már lenni. Az emberiség maga alatt vágja a fát, mintha lenne egy másik bolygó, amire átköltözhetnénk, ha ezt már teljesen tönkre tettük. Sajnos nincs több ilyen bolygó, úgyhogy ezt az egyet kéne megóvni és vigyázni rá, amíg még nem késő.

2023. máj. 22. 07:45
meg
3. globus (válaszként erre: 1. - Fülemüledal)
2023. máj. 22. 07:36

Éppen ilyen a tavasz. Szeszélyes, változékony.

Emlékszem, kisiskolás korunkban az első napsütésben pólóra vetkőztünk, hiába mondták, hogy nincs annyira jó idő, csalóka.

2023. máj. 22. 07:33

Az időjárás pont az, ami miatt teljesen felesleges utálkozni meg idegeskedni.

Amúgy se jó semmi. Se a meleg, se a hideg, se az eső, se ha nem esik.

2023. máj. 22. 06:51
Annyira utálom, hogy idén sem volt rendes tavasz. Egyik nap még fáztam, másnap meg már megsültem, most meg már 27 fokok lesznek?! Hol a tavasz?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook