Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A tartós kapcsolat titka - valódi tündérmese fórum

A tartós kapcsolat titka - valódi tündérmese (beszélgetős fórum)


2009. szept. 14. 10:18
Az első látásra szerelem csak a férfiaknál létezik (bár az sem a szó szorosabb értelmében vett szerelem), náluk az elején jobban dominálnak a külső jegyek, nemhiába vizuális alkatok. Nálunk is így volt. Nekem a szerelem kialakulása a tettek után következik. A mély érzelmekért is meg kell dolgozni, akár egy jeles házifeladatért...
20. mimmo33 (válaszként erre: 18. - 7717d911a9)
2009. szept. 1. 09:11

:O

Minden szavaddal egyet értek.

Nagyon érett gondolkodású vagy

19. Mókica (válaszként erre: 18. - 7717d911a9)
2009. szept. 1. 03:19
Nagyon jó dolgokat irtál!!!!!
2009. szept. 1. 02:30

A rossz kapcsolat abban gyökerezik hogy mindkét fél a másiktól várja az energiát. Elvárja hogy mindig a másik szeresse őt. Azért ad, hogy kapjon. És ha nem kap akkor jön a szomorúság, elégedetlenség és a veszekedés, legkésőbb a válás.

Egy jó kapcsolat titka hogy mindkét fél szereti önmagát és amikor megtellnek szeretettel azt a másiknak adhatják. Egymásnak áramoltatják a szeretetüket önmagukból. Ez egy hatalmas szereteterőt képez amit valódi szerelemnek hívunk. Manapság nagyon ritka az effajta boldog párkapcsolat.

2009. szept. 1. 02:17
Mivel minden kapcsolat tanítási jellegű ezért nincs recept hogy meddig tartson. Minden a tapasztalástól függ. Az hogy egy kapcsolat jól működik többnyire szerencse és két józan, szeretetre képes, békés, bölcs, kitartó ember találkozása. Két egész ember találkozik akik önmaguk urai az igazi nő és az igazi férfi. A két pólus kiegészíti egymást és egy nagy egészet alkot. Olyan is akad a jó kapcsolatok között hogy már a kapcsolatban vezették egymást önmagukra és a kettő összeforrott.
2009. aug. 31. 23:20

Másfél órája vírust ellenőriz a laptopom. Ilyen lassú.


Reggel annyira fáradtan ébredtem, hogy se suliba, se dolgozni nem mentem. Aludtam délután 2-ig. Utána ettem és este megint aludtam egyet. Most pakolok össze.


Megint akciós a repjegy Törökországba... Van egy hónapom gondolkodni, akarom-e, és főleg, belefér-e az időmbe.

Mivel szinte minden estét a törökökkel töltök meg Mehmettel beszélek, így K.-ra gondolni nagyon kevés időm marad, akkor is hamar elterelődik a figyelmem. Ha nem így lenne, keresném állandóan, talán zavarná is.

Hát ma itthon ülök, dobtam is neki egy sms-t este, csak annyit, hogy jó éjt. Mindezt teljesen józanul és konkrét cél nélkül. Tudom hogy ésszerűtlen dolog, de nem érdekel mit fog gondolni rólam, az se ha elmenekül és vége lesz a barátságunknak. Nem félek én már semmitől.

Először megkérdezte, mért kapja, majd kitaláltam egy indokot, hogy csak eszembe jutott, de nem akartam már felhívni, hátha fáradt. Utána még váltottunk pár sms-t, semleges témában.


Én is teljesen nyugodt vagyok, nem vártam semmit, de meg se bántam. Tényleg csak hallani akartam felőle, semmi több.

15. andikaw (válaszként erre: 13. - Terek)
2009. aug. 31. 23:07
Na,mindegy nem meditálok ezen többet mi is az a szerelem első látásra valahogy le ragadtam ennél a dolognál!Még a végén azt hiszitek rólam nem vagyok 100-as!
14. andikaw (válaszként erre: 13. - Terek)
2009. aug. 31. 23:05
Igen,amikor megláttam a páromat elöször én is elvarázsoltnak éreztem magam,de azt nem hinném hogy szerelem első látásra dolognak nevezhetjük!
13. terek
2009. aug. 31. 23:01
Sziasztok! Jó téma :) Én mikor megláttam a férjem mint ha elvarázsoltak volna, csak néztük egymást...1 óra múlva már egymáson csüngtünk :D Lassan 8 éve vagyunk együtt.A rózsaszín felhő már eltűnt, nem vagyok szerelmes, de nagyon szeretem és természetes, hogy itt van velem, el se tudom képzelni nélküle! :) Szenvedély is van, ha veszekszünk :P
12. andikaw (válaszként erre: 10. - Andikageisha)
2009. aug. 31. 22:53
Nemtudom elképzelni hogy meglátok egy pasit és azt mondom szerelmes lettem....Velem ilyen még nem fordult elő max.csak szimpinek találtam!Nem megbántani akarlak a véleményemmel!
11. andikaw (válaszként erre: 7. - Fagyongy67)
2009. aug. 31. 22:45
Én nem hiszek a szerelem első látásra dologban..Én is elváltam,a mostani párommal 2éve vagyunk együtt de,azt mondom hogy igazán az együtt töltött ídő az összhang az ami szerelemé alakul mert, mindennap történik olyan amitől még jobban szeretem!Most úgy érzem szerelmes vagyok!ezért meg is teszek mindent hogy nagyon sokáig érezhessem ezt...
2009. aug. 31. 22:42
nekem eddig három szerelemből mind a három első látásra történt... :) és szerintem úgy is az igazi!
9. andikaw (válaszként erre: 5. - 95a0f7ade3)
2009. aug. 31. 22:38
Értem!:))
2009. aug. 31. 22:35
sziasztok. van szerelem első látásra. de rikta hogy ezt mindkét fél így éli meg - sajnos...
2009. aug. 31. 22:33
Lányok, a tündérmesében lehet, sőt kell is hinni...de sajnos nincs az a szerelem ami ne múlna el idővel. Szerintem is több, mint 2 év, de sajnos örökké tartó szerelem nincs. Van mély érzelmi kötődés, van őszinte, igaz, odaadó szeretet, de a szerelem, bármennyire ápoljuk is - elmúlik. Az első házasságom 15 évig tartott + 4 év együtt járás előtte. Ha rajtam múlik, maradtam volna benne, de elhagytak, de kb. 7-8 év után már nem voltam szerelmes. A mostani férjemmel 7 éve vagyunk együtt,imádom, az életemet adnám érte, és elhatároztam, hogy nem hagyom elillanni majd a szerelmet, s azt hittem tudom a titkot: a szerelmet ápolni kell!! De most is azt mondom, a szerelem múlandó, hisz az egész " csak" kémia....
6. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 1. - 95a0f7ade3)
2009. aug. 31. 22:29
A szerelem első látásra témában nem vagyok jártas...velem egyszer sem fordult elő.:((((
5. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 4. - Andikaw)
2009. aug. 31. 22:28
A 2 év egy felmérés eredménye...csak hozzávetőlegesen.:)
4. andikaw (válaszként erre: 1. - 95a0f7ade3)
2009. aug. 31. 22:20
Bár lehet Ti nem így látjátok!
3. andikaw (válaszként erre: 1. - 95a0f7ade3)
2009. aug. 31. 22:19
Szép estét!Én nem hinném hogy,egy nagy szenvedély átlagos időtartama 2év!Szerintem az ídő amit együtt töltesz a szerelmedel csak erősíti a szenvedélyt ha,nem hagyod hogy a kapcsolatotok el laposodjon!A megfelelő törödés oda figyelés szerintem ami fontos!
2009. aug. 31. 22:19
na ez engem is érdekel :D
2009. aug. 31. 22:12

"Meglátni és megszeretni egy pillanat műve volt. Utána nem váltak el egymástól soha többé."

Hogy ez esztelenség, hiszen minden szerelemnek vége szakad egyszer? Nem feltétlenül. A szenvedélyes érzelem tartós is lehet...

Egy nagy szenvedély átlagos időtartama két év. Azután körülbelül egy évbe telik, míg a szenvedély átalakul (vagy elmúlik).

A szerelem első látásra élménye miért következik be csak egyes személyeknél, másoknál pedig nem?

Léteznek-e olyan módszerek, melyek segítségével meg lehet hosszabbítani a hirtelen jött szerelem értékes és édes időszakát?

Mi kell ahhoz, hogy a kezdeti szenvedély - később - tartós érzelemmé váljék?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook