Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A szülőt lehet hibáztani ilyen estben? fórum

A szülőt lehet hibáztani ilyen estben? (beszélgetős fórum)


1 2
39. ildi992 (válaszként erre: 33. - Kobain254)
2022. aug. 15. 08:12
De igen. Láttam már ilyet. Nagyon rendes szülő, ès a tesója is rendes, de a pasi drogos, megrögzött hazudozó volt. Pszichopata.
38. ildi992 (válaszként erre: 1. - 61aead8e24)
2022. aug. 15. 08:08
Ez még kevès infó az hogy véleményt lehessen alkotni. Lehet, hogy mindent megadták neki, csak ilyen jellem, vagy esetleg menekült, stb
37. Kobain254 (válaszként erre: 23. - Barát.Á.)
2022. aug. 14. 23:39
Mondjuk más bántalmazást meg nem vesztek észre ami egy alattomos pszichologiai és nincs kék zöld foltja.Még a szakembereket is megtéveszti.Ha nincs kék zöld foltja észre se vettétek volna mert vakok vagytok.
36. Kobain254 (válaszként erre: 29. - 96e4cb8ca7)
2022. aug. 14. 23:37
Ott van kimondva hogy egy gyökér anyja volt.Akkor mégis mit vártál hogy milyen felnőtt válik belőle?
35. Kobain254 (válaszként erre: 20. - Jstefan)
2022. aug. 14. 23:35
100%ban felelősek.
34. Kobain254 (válaszként erre: 26. - 4c1a787e8f)
2022. aug. 14. 23:31
Hiába mondod az ilyen bünpártoló hazug valakiknek.Azzal vannak elfoglalva hogy a saját szarságukat és a szüleikét mentegessék.Mindig megy a hivatkozás hogy másnak még rosszabb vót addig se figyel arra ami veled történt.
2022. aug. 14. 23:29
Nyilván a szülők baszták el,de ezt a sok degenerált és hazug szociopata szülő tagadni fogja.A semmiből nem válik senki drogfüggővé.
32. 4c1a787e8f (válaszként erre: 27. - 388b941089)
2015. okt. 31. 08:52

Teljesen igazad van, lehet.


A kérdés, hogy kell-e, és a további kérdés, hogy és akkor mi van?


Ez az érintettet pont nem érdekli. Tehát a kérdés az, hogy mi min óhajtunk csámcsogni ma...

31. Érdekes73 (válaszként erre: 23. - Barát.Á.)
2015. okt. 30. 22:44
:(
2015. okt. 30. 19:20
Tudom becsülni azokat akik a bántalmazó szülőnek meg tudnak bocsájtani és talpra tudnak állni. Sajnos nem mindenkinek sikerül... A nagy többség mégcsak rá sem jön, hogy mit tesz a gyermekével. Óriási a felelősség, erre azonban először rá kellene jönni!
2015. okt. 30. 19:04
Nem szabad mindig a szülőt hibáztatni. Persze vannak akik eldobják a gyereküket vagy egyéb módon bántalmazzák, ők maradandó sérüléseket tudnak hagyni a gyerekben. Nem minden elhagyott, bántalmazott gyerek lesz lecsúszott felnőtt, a "kedves" szülő csak hozzájárulni tud ehhez. Vannak komplexebb esetek is. Van egy ismerősöm akit gyerekként ütött-vert az anyja ( kb mindenért) míg az apja mukkanni sem merészelt mert alapból egy gyenge alak. A pasi jelenleg Phd-s, tanít, dolgozik, 4 nyelven beszél, filozófiát olvas stb DE a nőkkel sehogyan sem boldogul, még nem volt hosszú kapcsolata, egyszerűen fél a nőktől pedig nagyon vágyik egy családra. A viselkedése is görcsös, zavart, mintha mindig szorongana valamitől, egy ideig pszichiáterhez is járt a problémái miatt. Szóval nincs egyértelműen és tisztán "lecsúszott" ember, szerintem. A jó egzisztenciájú minta-apa és a bűnöző csavargó csak a két szélsőség.
2015. okt. 30. 10:24

igen

sztem is aBodnár jiúra gondszolsz

Megvan a véleményem az apjáról, mert ő már akkor elhanyagolta amikor 10 évesen elvált az anyjától, tehét ne fogja arra hogy azért nem foglalkozott vele mert alternatív zenét játszott és az utcán élt.

A gyermekkornak kell(ene) a legszebbnek lenni, nagyon sok mindent befolyásol..sztem ezzel a fiúval az apja gyerekként se foglalkozott pedig egy kisfiúnak nagyon nagy szüksége van az apjára. Van aki ezt fel tudja dolgozni van aki nem.

2015. okt. 30. 10:18
Sztem igen, lehet.
26. 4c1a787e8f (válaszként erre: 15. - Fincsi5)
2015. okt. 30. 09:49

Persze.


De igazad is van, meg nincs is.


Egyrészt én is ezt írtam le előbb, hogy az elsődleges bűnös az szerintem is az, aki a bűnt elkövette.


De attól még nagyon igaz, hogy nem egyenlő eséllyel indul az önkontrollban, az eszközökben, akinek durva gyerekkora volt. Nem feltétlenül, mert lehet, ő az erősebb, de jobb eséllyel nem, mint az, aki többnyire jót látott és tanult. Sajnos, ez igaz, még akkor is, ha néha nekem is elég, hogy mindig hivatkoznak valamire...

25. 4c1a787e8f (válaszként erre: 24. - Barát.Á.)
2015. okt. 30. 09:45

Igen...


De ez nem ugyanaz a kérdéskör, ill. csak egy kis része annak, hogy


"valaki úgy összességében elrontja-e a nevelést".


Nyilván a bántalmazás szintű verés, a gyakori szándékos megalázás, az nem elfogadható. Ok.


De és a többi 99.999 dolog, amitől ember lesz az ember?

24. Barát.Á. (válaszként erre: 23. - Barát.Á.)
2015. okt. 30. 07:55
Évi sok száz esetben történhetne ez meg. Kellő fellépésnél, vagy a iskola jelenti a gyámügynek.
2015. okt. 30. 07:54

Túl összetett kérdés. De ha például testi vagy lelki maradandó károsodást okoztak benne gyermekkorában, amit ő nem tudott felismerni és megfelelő segítséget találni. Akkor igen.


Már 9 éve kint vagyok ebből szinte elejétől végig baleseti és közúti baleseti mentőztem.


De volt még Budapesten, hogy hasfájós gyerekhez menünk ki - vakbélgyanú -, és kiderült a gyerek kékre-zöldre volt verve. Rendőrség, és gyámügy el is vette a jómódú családtól. Mivel kórházban kiderült, több gyógyult nem regisztrált törése is volt. Kemény emlék.

2015. okt. 30. 07:42

A szülő, a szülői minta természetesen sokat számít.

Extrém esetben - mint súlyos bántalmazás, elhanyagolás - meg nyilván meghatározó...


Azonban szerintem úgy összességében sokkal kevesebbet, mint amennyit ma ebbe belemagyaráznak. A gyerek bizony már majdnem kész van, amikor megszületik, nyesegetni, terelgetni kötelesség, de bizony, inkább elfogadni kellene egymást, mint gyötörni.


Egyre inkább azt gondolom, hogy nem gyötörni, ilyen-olyan módszerekkel kényszereredményt elérni kellene a gyerekeknél, időleges szülőversenyekbe belebonyolódni, hanem mutatni a jót.


Meg elfogadni, hogy egymáshoz képest is mások vagyunk.


Lásd ezt bizonyítva ott, hogy egy családból, ugyanazon apától és anyától mennyire különböző testvérek kerülnek "ki".


A bébiszitterünk - kedves idős hölgy - egyik fia, közel a negyvenhez belügyes, katasztrófavédő, hivatalos életmentő, két diplomás, mintaférj, 3 szép gyerek apja. A másik fia már 7 évesen csavargott, lógott az iskolából, 4 helyen fejezte be az általánost, majd utcai zavartásoknál előállították, majdnem ráment a tesója karrierje is. Volt, hogy 3 évre eltűnt a család szeme elől egy szerelmi bánat miatt, állítólag a francia légiónál próbálkozott.. No most akkor?


Pont ő mesélt két óvodás gyereke (óvónő volt) anyukájáról, aki k.va volt és alkoholista, egyedül "nevelte" őket. Mind a két gyereke tanult, vezető beosztású lett, jól vannak, és még az anyjukat is amennyire lehetett kihúzták a gödörből. Ez hogy lehet?


Szerintem úgy, hogy vannak olyan beépített tulajdonságok, amivel gyakorlatilag nem nagyon van mit csinálni. Evvan.


De látom én is a négy gyerekemen. Az egyik köszön, a másik nem. Pedig ugyanott vannak, annyi a segítség, annyi az elvárás...


Egy szülő meg - még ha akarja sem - fogja megtalálni a kulcsot minden gyerekhez egyformán. Nem, mert ő maga is csak egyféle.


Egyébként meg a "hibáztatás" szó eleve visszás. Ebbe benne van a valakire való rákenés. Már eleve benne van, hogy nem valós teljesen, csak részigazság.


A bajnak általában sok összetevője van, és a legfőbb ok márpedig abban keresendő, aki hibázik. És nem másokban. Aztán mellékokok vannak persze, ebbe beletartozhat a nem megfelelő szülői minta is.. De nem olyan egyszerűek ezek a kérdések, meg az emberi életek, hogy ilyen ovis módon valakit "hibásnak" kiáltson ki bárkit is. Annak, akit hibásnak kiáltunk ki, ugyanúgy voltak nehézségei, ugyanúgy vannak mentségei. Az ő állapotáért akkor kit hibáztatunk majd???

21. Érdekes73 (válaszként erre: 13. - Fincsi5)
2015. okt. 29. 20:52
Hát szerintem nem a válás durva hanem amikor nem válnak el az agresszív dühöngő alkesztől vagy más hasonlóan "cukimakitól"...
20. jstefan (válaszként erre: 1. - 61aead8e24)
2015. okt. 29. 20:26
A szülők kb. 90%-ban felelősek hogy egy kisgyermekből milyen felnőtt lesz. Még akkor is ha tudják hogy valamelyik szülő deviáns magatartását örökölte a gyermekük , ebben az esetben fokozott odafigyelést igényel a gyermek nevelése. A jól nevelt gyermek felnőtt korban sem lesz deviáns!
19. csikil4ny (válaszként erre: 14. - 123e772adb)
2015. okt. 29. 20:05
Az határozza meg a legjobban, ez nagyon igaz! Minden embert ér kisebb-nagyobb trauma, azt kellene az iskolában tanítani, hogy azokat hogyan lehet feldolgozni. Naponta olyan életsorsokat látok, hogy csoda számba megy a "normális" gyermekkorú fiatal...
2015. okt. 29. 19:58
Bodnár Attila életével kapcsolatban semmit nem tudunk, így nem is mondhatunk semmit. Annyit tudunk, hogy ki az apja és azt, hogy nélküle nőtt fel, na meg azt, hogy volt az X faktorban. Ebből nem lehet messzemenő következtetéseket levonni.
2015. okt. 29. 19:42

Sok mindenben felelős egy szülő. Ha nem kap szeretet a gyereke, az a gyerek sèrült lesz egèsz èletèben.

És lehet mondani, hogy talpra lehet àllni, persze, aki erős szemèlyisèg. Ès nem vagyunk egyformàk.

16. 123e772adb (válaszként erre: 15. - Fincsi5)
2015. okt. 29. 19:26
Igen, egyszerűbb úgy. :)
15. fincsi5 (válaszként erre: 14. - 123e772adb)
2015. okt. 29. 19:24

Nem mondtam, hogy olyankor kerül elő a sanyarú gyerekkor, mikor valaki elkövet valamit, és ezzel takarózik.

Ilyen értelemben "divat".

14. 123e772adb (válaszként erre: 13. - Fincsi5)
2015. okt. 29. 19:21

Sajnos nem divat. Vagy hogyismondjam. A gyerekkor meghatàrozza a felnőtt életünket. Sokmindenben. Pàrkapcsolatok, munkàhoz való viszony, szexualitàs, gyereknevelés, stb...

Az màr màs tészta, hogy kit okolunk magunk helyett. Tudsz vàltoztatni? Miért ne tudnàl? Akarsz is? Ha nem, akkor kerül elő a mutogatàs. A lényeg azon van, hogy mennyire vagy életképes. Van, aki semennyire.

2015. okt. 29. 19:15

Annyira divatba jött, hogy rengeteg mindenért visszamennek a gyerekkorba, hát én nem hinném, hogy ez jogos.

Akiről beszéltek, nem tudom a hátterét, de én is láttam már kutya rossz gyerekkorút normálisan élni és fordítottját is.

Szerintem: nem lehet a szülőket okolni. Főleg, nem válás miatt. Mi lenne, ha minden elvált szülők gyereke elkallódna, nem tudna megállni a lábán?

2015. okt. 29. 18:59
Én 16 éves voltam, amikor szülők nélkül maradtam. Nem csúsztam le soha. Nem akartam. Ennyi. Mutogatni persze könnyebb lett volna, de sosem tettem.
11. f742b2b47c (válaszként erre: 1. - 61aead8e24)
2015. okt. 29. 18:14
Véleményem szerint nem szabad egy idő után már csak a szülőket okolni. Nagyon meghatározó a gyerekkor, és nagyon mély sebeket lehet otthonról hozni. Sajnos nem csak szeretet. Egyénfüggő, hogy valakinek mennyire erős a személyisége. És, hogy vannak e a környezetében olyan emberek, olyan "kapaszkodók" akikben bízhat és általuk feltornázhatja magát. De nagyon nagy felelőssége van a szülőknek. Hiszen kis korban, kamaszkorban szívod magadba az otthonról hozott jót, rosszat. Általuk ítéled meg magad nagyon sokáig.
2015. okt. 29. 18:09
Hibáztatni lehet, csak kérdés mire megyünk vele? Felnőtt fejjel mindenki a saját életéért felel, lehet egész életünkben a szüleinket okolni és taccsra menni, vagy tanulni is lehet belőle. Kegyetlen tud lenni az élet....
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook