Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A rózsahimlő felnőtt korban okozhat fogínygyulladást? fórum

A rózsahimlő felnőtt korban okozhat fogínygyulladást? (tudásbázis kérdés)


8. Elviracska (válaszként erre: 7. - K_nm)
2011. nov. 17. 20:32
Köszike a segitséget!
7. k_nm
2011. nov. 17. 20:25
amit én el tudok képzlni, hogy a himlö legyngítette az immunrendszered, és ezáltal közvetetten okozott egy ínygyulladást. De nem vagyok orvos, csak úgy tudom, közvetlenül nem kellene, hogy felelös legyen érte. Elmex fogkrém, és Meridol szájvíz. Nekem ez vált be. Minden evés után (ami azt jelenti, hogy még a délutáni nasi után is) fogmosás, öblögetés...1 hét alatt nyoma se volt a gyulladásnak. Jobbulást
6. Elviracska (válaszként erre: 5. - K_nm)
2011. nov. 17. 20:11
De himlő alatt történt úgy a 4-edik napra csunyán begyuladtak.....
5. k_nm (válaszként erre: 3. - Elviracska)
2011. nov. 17. 20:08
különben elvileg nem okozhat. sokminden kiválthatta a fogínygyulladásod, pl c-vitamin hány
4. k_nm (válaszként erre: 2. - Monilla)
2011. nov. 17. 20:03
különben is kell, az már rég nem igaz, hogy ha egyszer voltál rózshimlös, nem leszel többet. Németországban automatikusan oltják az embert, ha volt himlös, ha nem. Egy bizonyos idö után pedig újítják az oltást...
3. Elviracska (válaszként erre: 2. - Monilla)
2011. nov. 17. 19:54
Igen,túl kell lenni,ami érdekel,hogy foginygyuladást okozhat-e?
2011. nov. 17. 19:51
Ha már megfertőzött túl kell rajta esni, egyébként meg van ellene védőoltás. A babát tervezőknek érdemes magukat beoltatni, mert a magzatot súlyosan károsítja a vírus. Persze csak akkor kell az oltás, ha nem esett át rajta a kismama korábban.
2011. nov. 17. 19:47
Rózsahimlő felnött korban?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook