Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A problémák leggyakoribb okai a házasságban fórum

A problémák leggyakoribb okai a házasságban (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A problémák leggyakoribb okai a házasságban

1 2
20. Channa* (válaszként erre: 13. - 200d435ca1)
2015. okt. 21. 06:16

Én megpróbálnám azért a nővéremet. Legyen bármilyen is most a kapcsolat, azt lehet rendezni.

Én ezt nem csinálnám, de nem csak most, hanem egy percig sem.

egy kis duzzogás beleférne, ha amúgy normális a pasi, de így!

19. Channa* (válaszként erre: 18. - Kisgedi)
2015. okt. 21. 06:15

Hát tudod mikor lennék vele!?

Úgy kirúgnám, hogy a lába sem érné a földet.

Miért nem hagyod el? felnőttek a gyerekeitek, ha jól értettem, akkor meg mi tart vissza?

2015. okt. 20. 21:55
Mit szóltok a NÉMASÁGHOZ? Ha egy férj úgy jön haza a munkahelyéről, hogy senkihez (értem ezalatt a 3 fiúgyermekét, és a feleségét) sem szól a családban. Nekem is voltak, és vannak problémáim a munkahelyemen, de hazaérve nem tehetem meg a családommal, hogy napokig nem beszélek senkivel sem. Aztán majd 1-2 hét múlva talán elmondom, hogy mi is volt a bajom. Mert ő ezt teszi velünk. Vagy soha nem beszéli meg a tennivalókat a fiúkkal, akik kamionoznak, és bizony nem minden hétvégéjük szabad, de azért találják ki,hogy apuka milyen munkálatok elvégzésében gondolkodik,(legyenek gondolatolvasók!) és ha nem jön össze a gondolatolvasás, akkor mindenféle dologtalannak elmondja őket. Arról nem is beszélve, hogy hiába hívom közös programokra velem (színház, biciklizés, vagy utazás) mindig az a válasz .hogy nem érek rá, de ha én elmegyek egyedül, vagy v.melyik barátnőmmel akár biciklizni, vagy színházba, akkor hetekig nem beszél velem és kummog egyfolytában kb. 2 hétig a távollétem után, hogy miért megyek el hazukról. Neki van egy 9 tagú baráti társasága (csak férfiak) minden hónapban mennek vacsorázni, kuglizni, névnapozni, még csak meg sem kérdezi, hogy elmennék-e vele. Ő mehet, de én ne menjek sehova.
2015. okt. 20. 18:54
A problémák leggyakoribb oka minden emberi kapcsolatban: a tolerancia hiánya
16. tashadow (válaszként erre: 15. - BoldiAti)
2015. okt. 20. 17:52

Jó, mondjuk azt hogy ez megfelel egy átlagos tanácsadó cikknek a témában, de semmi kiemelkedő.


Amúgy meg nagyon ügyesen kerüli a kínosabb témákat ami a szervezetet érinti. Ha a dolgok mélyére nézünk, és valaki tudja mit kell nézni, azért vannak jelei:

" Inkább csak ütött volna, mint hogy azokat a megalázó dolgokat mondja"

„A feleség mélységes megbecsüléssel legyen a férje iránt”

Ezek enyhe jelei a mélyben lapuló patriarchális felfogásnak. Én nem állítom hogy ez helytelen, mindenki mérlegelje magának hogy megfelel-e neki ez az értékrend. Sok vitára amúgy sincs lehetőség, mert a szervezet amúgy is megmondja, hogy mi hogy van. :)

2015. okt. 20. 08:31

Csak szerényen szeretném megjegyezni, hogy manapság a problémákat úgy oldják meg némelyek, hogy elválnak. Dobják ,,az elhasznált, kikopott, már semmire se jó'' darabot. Ezzel azt remélve, hogy majd mással, egyedül stb jobb lesz. Talán érdemes lenne ezen az oldalon megnézni ezeket a javaslatokat illetve tanácsokat. [link]


Sokaknak segítettek ezek a tanácsok és sokan már boldog házasságban élnek.

14. gabesz55 (válaszként erre: 13. - 200d435ca1)
2015. okt. 19. 21:36
Szédületes,mit tudsz türni!Persze értelek!
13. 200d435ca1 (válaszként erre: 12. - Gabesz55)
2015. okt. 19. 17:36

Igazság szerint ha rajtam múlna, már léceltem volna, de túl naiv voltam, és mindig csak azt néztem, hogy megoldódik,csak össze kell csiszolódnunk.Nem.Bármit csináltam, nem volt jó! Ha elmentem dolgozni, az nem volt jó ha nem mentem el akkor az nem jó! Ráadásul kiderült, hogy a húgába szerelmes! szokták mondani, hogy védekezés a támadás.(?) (ha jól tudom.) Itt halgatás beleegyezés.Nincs senkim, és nincsenek millióim, hogy a nővérem felismerjen, és vissza fogadjon egy olyan testvért aki kihúzta a trutyiból.virtuális ismerkedéstől meg félek.Tudom nem mentségek, de hidd el megpróbálok rá megoldást találni.(évek óta azon vagyok.)

Legyen szép napod. :)

12. gabesz55 (válaszként erre: 9. - 200d435ca1)
2015. okt. 19. 15:57
Miért türöd?
11. EtelkaPóni (válaszként erre: 6. - Pajzsika)
2015. okt. 19. 11:27

Szerintem ezért fontos, hogy a pár megismerje egymást, mielőtt házasságot kötnek.

Ha nincs meg pl a tisztelet az elejétől fogva, akkor házastársakként sem valószínű, hogy ez változni fog.

Egyszerűen ténylgeg meg kell ismerni a másikat.

10. syria
2015. okt. 19. 09:53

Ritka pocsék cikk. A címéhez képest többet ért volna. Hagyján, hogy puszta felsorolás, de még az is hiányos.

Pl.

6. Hűtlenség

7. Iszákosság

2015. okt. 18. 15:50
Megalázás, mentális bántalmazás. Amit egy nő Nem érdemel meg egyáltalán.Akik irták volna elöttem, azoktol kérek elnézést!!! 13 éve élek házasságba, és nincs más, csak ezek a bántalmazások.nap mint nap abban élni, hogy a férj nem mond mást csak hogy pofa be! nem iszik. nem dohányzik, káros szenvedélyektől mentes, de elég ha azt látja, hogy nincs ki megvédjen, neki meg nem csak mamája van, de van 2nővére 1 bátja 1 huga. Hab a tortára, ittlakunk eggyütt velük.+gyerek és utálnak mint a sz**-t
2015. okt. 18. 09:51

Szerintem az anyos-apos allando jelenlete is nagyon zavaro lehet mindket fel szamara, es most nem arra gondolok, hogy esetleg apolni kene egy idos embert, hanem, hogy a szulok nem fogadjak el a gyerekuk hazastarsat evek utan se, es sajnos kozel is laknak, es igenylik a gyerekuk gyakori latogatasat. Ezt sajnos nem lehet vitak nelkul megoldani.

Aztan ott vannak a megszegett igeretek, tervek is, pl. ha elkoltozesrol lett volna szo, esetleg gyerekvallalasrol, de az egyik fel vegul megse akarja azt, amit elotte ketten elterveztek, esetleg emiatt a masik fel inkabb lemond arrol, amit szeretett volna, de szerintem innen lesz boldogtalan az illeto, ezert nem mindig eri meg ebben a hazassagban maradni.

Bocsi az ekezetekert!

2015. okt. 18. 08:02
Szerintem is az egymàs irànti tisztelet hiànya, ès mèg az önzősèg. Làttam màr olyat, hogy az utòbbi pàr èv utàn teljesedett ki, előtte elviselhető volt.
2015. okt. 17. 21:17

Nagyon egyetértek Panna.33-mal!

Gondot jelenthet ezen kívül, hogy kevesebb energiát fordít az egyik fél olyan alap dolgokra, mint fogmosás...alapos tisztálkodás...

Gondot jelenthet az eltérő szexuális étvágy, vagy ha nem is az étvágy, de a ki/vagy meg nem élhető örömök ezen a téren a partnerünkkel.

2015. okt. 17. 19:58
A tisztelet hiánya és a másik pocskondiázása, a másik hibáztatása szintén gyilkosa a házasságoknak, kapcsolatoknak.
4. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Sajtó)
2015. okt. 17. 19:55

Ez a téma elég nagy ahhoz, hogy egy rövidke cikkben le lehetne írni, ezért nem is csodálkozom azon, hogy szinte felsorolásszerű. De ki lehet egészíteni sok mindennel, pl. az egymás tiszteletének és megbecsülésének megkopása.

Az együtt töltött, mindegy mennyi idő alatt a kezdeti rózsaszín köd felszállása után egyre inkább kiderülnek a valódi tudlajdonságok. A problémák alapból szerintem itt kezdődhetnek, ha kezdődnek.

2015. okt. 17. 11:19

Rossz kommunikáció nem csak a sérelmek dédelgetésétől lehet. Szerintem sok pár sosem érezte jól magát a másik társaságában, nem tudnak beszélgetni, nincs közös témájuk, így néhány együtt töltött hónap, év után már egyenesen gyűlölik egymást. Repkednek a: "miért mentem hozzád?" kérdések vagy az "elválok tőled" kijelentések...


És van az agresszió....sok nő azt hiszi, hogy ő ezt érdemli....mert ebben élt örök életében és ezt a mintát hurcolja magával.

Sok nő a bántalmazás ellenére azt mondja, hogy de én szeretem! Még is mit szeret az ilyen emberben?

És persze sok nő, képtelen lépni az ilyen helyzetekből, mert a társa kiszolgáltatottá tette. Nincs munkája, nincs családja (mert elmarta mellőle), nincsenek barátok, nincs kihez fordulni..


És még lehetne sorolni.


Az általad írtak is elegek a rossz házassághoz/párkapcsolathoz, de vannak sokkal cifrábbak is....

2015. okt. 17. 10:52
Az exek jelenléte a felek életében. Láttam pat2 kapcsolatot tönkremenni emiatt. Akkor ia ha azok valóban jobaráti 3 lépés távolságot tiszteletben tartó barátságok voltak. De mindig ott van a levegőben hogy ok2 egyszer együtt voltak és mi van ha...
2015. okt. 17. 09:08
Minden házasságnak vannak mélypontjai, ezek legfőbb okait vesszük most végig. Fontos tudni, hogy egyetlen ilyen ok, vagy okok sorozata sem vezet törvényszerűen váláshoz. A problémák megfelelő kezelésével, feldolgozásával és átbeszélésével minden házasság megmenthető, ami érdemes rá.

Ugrás a teljes írásra: A problémák leggyakoribb okai a házasságban
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook