Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A pampafüvet el lehet ilyenkor ültetni (ősszel)? fórum

A pampafüvet el lehet ilyenkor ültetni (ősszel)? (tudásbázis kérdés)


15. csacsa
2011. okt. 12. 23:00
Nagyon szepen koszonom mindenkinek a segitseget. Elultettem oket ma. Nagyon meleg volt delutan. Es persze a kezem tiszta vagas lett mert nem tudtam hosszuujut viselni a melegbe :)))))) De megerte mert gyonyoru lett. Megegyszer koszonom lanyok.
14. szakalyadri (válaszként erre: 13. - Szakalyadri)
2011. okt. 11. 22:09

*VIRÁGFÖLD

*GÖDÖR

*KÜZDJ VELE :DDDDDDDD

13. szakalyadri (válaszként erre: 12. - Csacsa)
2011. okt. 11. 22:07

Én 4m-t minimum hagynék köztük.

A tápanyagdús talajt kedveli,egy kis virágfölt a kiásott dödör alján nem fog ártani:)

Gondolom cserépben van a tiéd is-nem kell mélyre rakni,csak amíg most van:)

Szorosan kösd össze a hó ne tudjon beesni a tövéhez mert elfagy-ezért tavasszal és nem ősszel kell levágni.Amúgy vágnak a levelei,volt hogy összekaszaboltam vele a karom,kesztyűben és pulcsiban küzd vele:DDDD

12. csacsa
2011. okt. 11. 21:16

Akkor ezek szerint ultessem el nyugottan. Majd az osz vegen osszekotom es betakarom az aljat. Majd tavasszal vagjam vissza.

Meg egy kerdes. Elultetesnel kell figyelni valamire? Melyseg? Vagy barmi ? Es milyen tavol ultessem oket egymastol?

11. Berillke (válaszként erre: 8. - Szakalyadri)
2011. okt. 11. 20:01
mi is most vettünk és ugyanezeket mondták nekünk is a kertészetben. Remélem nem lesz baj :-)
2011. okt. 11. 19:50
Garázsban teleltetni?-ilyet még nem hallottam,pedig ismerem az összes dísznövényem:)
9. szakalyadri (válaszként erre: 6. - 624416538e)
2011. okt. 11. 19:48
tavasszal kell levágni!
8. szakalyadri (válaszként erre: 2. - Csacsa)
2011. okt. 11. 19:46

Szia!

Nekem két gyönyörű van.

Ültesd ki nyugodtan.A fagyra érzékeny-ilyenkor át szoktam fogni a közepénél és átkötöm egy madzaggal.A töve köré földet rakunk kb.10cm magasan-így nem fagy el.

Kora tavasszal levágom az összes levelét 1-2cm-el a talaj felett miután az őszel odarakott földet ellapátolom.

Nekem ez bevált,a kertészetben mondták hogy így csináljam:)

7. csacsa (válaszként erre: 5. - Pgyoresz)
2011. okt. 11. 18:53
Ha garazsba teszem ott sotet van. Nem gond ez neki?
2011. okt. 11. 18:32
A férjem is tavaly ősszel ültette el. Az a lényeg hogy vizes legyen a föld amibe ülteted és le kell vágni kb. 30 centisre. Nekünk nagyon szépek lettek.
2011. okt. 11. 18:29

nekem van pampafüvem és csodálatos. most virágzik. két éve vettem, de szerintem se ültesd most ki, mert elfagyhat. teleltesd át garázsban, kamrában vagy egy hűvösebb helyen, ha van rá lehetőséged.

a 4 tőből rengeteg lesz :)

egyébként nagyon igénytelen növény, csak rengeteg vízre és jó sok napsütésre van szüksége.

4. bujuli (válaszként erre: 2. - Csacsa)
2011. okt. 11. 18:16
Bocsi, nincs pampafüvem, a második hozzászólásodat nem vettem észre.
2011. okt. 11. 18:15

Ezüstös pampafű /Cortaderia selloana/: Sűrű bokrú, nagytermetű díszfű. Fehér bugáit ősz végén hozza.


A pampafű ültetése: Ha ősszel vásároljuk a növényt, akkor a legjobb ha ki sem ültetjük a szabadba, hanem fagymentes helyre visszük, levágjuk a tő felett a leveleket 15 cm-rel, és télen többször meglocsoljuk hogy ne száradjon ki a növény. Csak tavasszal ültessük ki szabadba a fagyosszentek elmúltával. Napra ültessük, terebélyes bokorrá fejlődik, és két méter magas bugaviágzatot hoz. Érzékeny a magas talajvízre. 50 x50x50 cm-es gödröt ássunk és a gödör aljára durva kavicsot szórjunk 15 cm vastagon, ez szolgálja a jó vízelvezetést a kötött talajon. Évközben csak mérsékelten öntözzük. Az első évben nem virágzik. A tél előtt vagy felássuk a növényt, és fagymentes helyre visszük, vagy a szárat megcsavarva a tőhöz lehajtva és ott összekötve kint hagyjuk. A kötés fölé érően fűkaszálékkal, falombbal, földdel felkupacoljuk 30-40 cm magasan a tövet, ha van kukoricaszárunk, nádszövet, akkor azzal a növényt körbecsavarjuk. Azt kell megakadályozni a lekötéssel és a takarással, hogy a tölcséres szárban megülő víz ne juthasson a tőhöz, mert a víz ott megfagy, és szétfagyasztja a növény szöveteit. Azt is megtehetjük, hogy egy nagy cserépbe ültetjük a pampafüvet, és az edénnyel együtt süllyesztjük a talajba, és így tél előtt csak kiemeljük onnan edényestől. A virágok szeptembertől nyílnak. Ősz végén a bugavirágzatokat tőből távolítsuk el, a lombját március végén , amikor kitakartuk akkor vágjuk vissza 15-20 cm-rel a tő fölött.

2011. okt. 11. 18:14
Most vettem 4 pampafuvet , de azt olvatam hogy osszel nem lehet ultetni oket , valaki segitene nekem akinek van hogy hogy gondozzam oket es hogy mikor ultessem el? Megkoszonnek minden segitseget, mert itt a neten nagyon ellentmondokat irnak. Olyan erdekelne akinek van es van tapasztalata is.
2011. okt. 11. 18:12
Pampafű. Most vettem, el lehet ilyenkor ültetni (összel)?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook