Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Megfázás, nátha ősszel, ilyenkor ez normális? fórum

Megfázás, nátha ősszel, ilyenkor ez normális? (tudásbázis kérdés)


9. b643145122 (válaszként erre: 8. - 1d1983f461)
2011. okt. 2. 19:42

nálunk Aspirin+C; C vitamin rágótabletta 500mg-os, ebből 4db/nap, kalcium, advil ultra vagy nurofen rapid (gyorsan hat ezért) esetleg panadol, negró, erigon vagy acc200, orrcsepp pedig otrivin

tea néha teekanne gyümi tea, de ilyenkor főként: hárs, kamilla, bodza, citromfű keveréke

Ja és a méz

2011. okt. 2. 19:00
Én nem szedek antibiotikumot, ha nem muszáj és szerencsére a dokim se pártolja, csak ha tényleg nagyon rossz a helyzet pl egy tüszős mandula. Amúgy ACC 200 ha nagyon köhögök, Rubophen lázra és mebucain a torokra és persze sok tea, citrommal.
7. b643145122 (válaszként erre: 6. - 1d1983f461)
2011. okt. 2. 18:53

Nekem átlag 6-8 nap. Ma 1 hete vagyok benne, de még estefele dugul az orrom, bár már sokkal jobb, no és igen, végre nekem se fáj már a torkom.


Nem tudom hogy a torokgyulladás miatt hogy felírhassa az augmentin 625mg-os gyógyszert azért írta e fel dg-nak az arcüreggyulladást, vagy ő így ránézésre azt gondolhatta talán ogy az a bajom.

2011. okt. 2. 18:37

Nagyon változó, múltkor 3 nap alatt túl voltam rajta, most már ez a 4. nap és eljutottam addig, hogy legalább a torkom nem fáj...

A szádra is ajánlom a szőlőzsírt, mondjuk mást mint amit az orrodra:)))

2011. okt. 2. 18:33

Jó ötlet.

Most körömvirággal illetve bórsavas-vazelinnel kentem, de az is szárad. Bár jó, mindenhez idő kell.


Az a rossz mikor ásítok vagy hasonló, és a szám két szélén, és körbe is feszül.

Még most is dugul de majd csak elmúlik végre most már.

Meddig szoktál benne lenni?

2011. okt. 2. 18:27
Én mindig azt csinálom hogy veszek valamilyen olcsó szőlőzsírt vagy ajakápolót és mikor már érzem, hogy az orrom kezd nagyon kiszáradni folyamatosan kenem. Egyrészt nem csípi, másrészt nem kell bele nyúlni a különböző krémekbe bacis kézzel. Minden fújás után bekenem. Se száraz hámló orr, se kisebesedés. Próbáld ki!
2011. okt. 2. 18:17

Legutoljára májusba voltunk náthásak, akkor az egész család egymás után.

Most még apu nem esett bele anyu kezd köhögni.


Az orrommal kellene már valamit kezdenem mert nagyon varas, sebes, és fáj is, a szám széle is kegyetlen száraz mindenfele a sok orrcsepptől és zsepizéstől.

Hőemelkedés szerencsére egy éjjel volt nem egészen ment fel 38-ig (akkor kezdtem el szedni az antibiot-ot).

2011. okt. 2. 18:12
Normális, még el se kezdődött az ősz, de két hete is taknyos voltam és most is...és még csak gyerek se vagyok...
2011. okt. 2. 17:49
Normális az hogy ilyenkor torok gyulladást, rekedtséget, ebből kifolyólag kezdődő arcüreggyulladást (láz nélkül), a gyerek pedig megfázást illetve kezdődő középfül gyulladást szedett össze (láz nélkül)?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook