Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A női méltóság fórum

A női méltóság (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A női méltóság

1 2 3 4 5 6
21. 8f93a64f70 (válaszként erre: 20. - 07c4794583)
2010. febr. 7. 19:35

az idézet, ahogy a nevében is benne van idéztem.

a cikkben található gondolatok, pedig arról szólnak, amit látom magam körül. Nem másoltam sehonnan, sőt még az ötletet sem loptam.

2010. febr. 7. 19:31

Nekem nem nagyon szimpatikus, hogy a cikkben található gondolatok megtalálhatók itt:


[link]


és még az idézet is...


vagy te vagy Csizy Judit?

2010. febr. 7. 19:28
Gratulálok a cikkhez,nagyon jó:-)
18. 4205a67a96 (válaszként erre: 16. - 8f93a64f70)
2010. febr. 7. 19:27

igen, az úgy már más...

Jó, hogy rájöttél az eddigi hibákra, mégha a saját bőröd árán is. Más ezután sem képes leállni!


Amúgy a cikk elején taglalt problémákkal lenne tanácsos leginkább szembesíteni a nőket, jobban mondva az épp nővé váló lányokat. Ott vannak inkább gondok a nőiesség megélésével. Azok amiket te is írtál. Talán a szülőknek kellene aktivizálniuk magukat, mielőtt a gyermek újabb közösségbe kerül és másik szintre lép...!

2010. febr. 7. 19:23

Sziasztok!


Nagyon jó a cikk!

Teljesen egyet értek a mai fiatal lányokkal kapcsolatban!én a 20-as éveim elején járok,és szeretek divatosan öltözni/sminkelni,de néha "lealáznak" a 14éves lányok,mert jobban ki vannak pingálva,mint én.a suliba hordott hajkiegyenesítőről nem is beszélve,csak hogy tesi után is tökéletes frizurával jelenjenek meg órán...Na de a fiúkat sem kell félteni,a fejlődésben lévő kukacukkal kérkednek,hogy éppen mit hogyan csinálnának a lányokkal(és mindezt a buszon)Na meg a nagynéném tanítónő és ő is olyan sztorikat mesélt,hogy csak pislogtunk...a másik baj az,hogy túl sok a diákok joga és túl kevés a tanároké...kicsit félek attól,hogy milyenek lesznek a jövő apukái/anyukái..



Bocsi,nem akartam eltérni a tárgytól csak ezek elég gyászos kilátások.

A nők szerintem a párkapcsolat egyéb részein is hagyják magukat elnyomni/megalázni,csak azért,hogy megtartsák a férfit,mert manapság(egy kor után) ciki egyedülállónak lenni.

16. 8f93a64f70 (válaszként erre: 15. - 4205a67a96)
2010. febr. 7. 19:00
A virsli nem hízlal aláírom, de már előtte rengeteget ettem, és a virslievés módjával volt a gond.
2010. febr. 7. 18:53
Ez mind igaz, és szerintem ezt minden értelmes nő tudja, épp ezért csak egy dolgot javítanék: a virsli nem hízlal!
2010. febr. 7. 18:38

Gratulálok a a cikkedhez.

Remélem egyszer titokzatos lesz a Nő.

Nagyon mélyre kell leásni.

13. 8f93a64f70 (válaszként erre: 11. - Őszintelány)
2010. febr. 7. 18:33
Köszönöm szépen!:)
12. 8f93a64f70 (válaszként erre: 10. - Andy332488)
2010. febr. 7. 18:33
Igazad van:)
2010. febr. 7. 18:29
Fantasztikus cikk :)
2010. febr. 7. 18:25

Nekem is tetszik a cikked, jól megragadtad a lényeget!

Én is utálom, amikor a nők átlag a (nem létező) fa..ukat emlegetik. Na, a tizenévesek ruhájáról, sminkjéről, viselkedéséről ne is beszéljünk... Nem tudom, lehet, hogy túl konzervatív vagyok, de ez nekem is túl sok! Bár pár iskolatársam elég fura képpel nézett rám mindig, de én akkor is maradtam a szolíd öltözködési viseleteknél, ha bulizni mentem, akkor is... :) A viselkedés pedig… Ne csak panaszkodjon egy nő, hogy jaj kihasználták, jaj, csak „arra” kellett a pasinak, hanem először gondolja végig, hogy hogyan viselkedett! Ha már az első héten mindenre kapható volt, akkor ne legyen úgy meglepődve, hogy kihasználták… Vagy nincs igazam?

9. Csipkerózsika (válaszként erre: 7. - 656f03db60)
2010. febr. 7. 18:10
Teljesen egyetértek, és a cikk írójával is. Nagy baj, hogy a fiatal kis csitrik játsszák az agyukat, és nőnek próbálnak látszani. De ennél még nagyobb baj, ami ezután következik. Hogy mivel nagynak tartják magukat, úgy is próbálnak viselkedni, és jönnek a "mellkidobós, mindent összevisszahányós, beájulós, jólkihasználós bulik". Úgy dobják oda magukat a srácoknak, mint egy darab rongyot, és még büszkék is rá. Az ostobaságukért pedig nagyon komoly árat fizetnek: mire elérik azt a kort, hogy valóban nővé válhatnának, már teljesen kiégnek és kiüresednek. A mai fiatal lányok zöme teljesen lealjasítja magát, és sajnos mire erre rájönnek, már késő lesz. Lelki roncs lesz belőlük, aki nem tud mit adni, így normális párkapcsolatra sem lesznek képesek.
8. 8f93a64f70 (válaszként erre: 7. - 656f03db60)
2010. febr. 7. 18:06

Örülök, hogy tetszett:)

Viszont én nem írtam olyat, hogy "had tegye ki azt amije van, ha van mire büszkének lennie...". De egyet értek veled, mert mint a cikkemben is írtam jobb (lenne) hogyha a nő csak sejteti egyes testrészeit, mint hogyha a kirakatba rakja. Én olyan gimibe járok, ahol 10-19 éves korú emberkék tanulnak, és valamelyik nap egy 10 éves kislánnyal beszélgettem, a kislányon miniszoknya, pontosabban ici-pici szoknya volt és olyan kivágott felső... én sem venném fel mert túl kihívónak találtam, hát még egy 10 éves csajszi akinek nincs mit tennie a felsőbe. Szerintem egy bizonyos korig a szülőnek bele kellene szólnia a gyerek öltözködésébe.

2010. febr. 7. 17:22

Nekem is nagyon tetszett a cikked, végre valaki, aki megfogalmazza a valóságot, s azt, hogy mennyire rossz irányba halad társadalmunk nőinek nagy része. Az elpicsásodás már a nagyon fiatal lányokat is érinti, már egyre korábban kezdik nőnek érezni magukat, holott csak teszem fel 12 éves kislányok. Nekem személy szerint nem tetszik, ha egy bizonyos kor alatt az ember nem a korának megfelelően viselkedik. A határt pedig a 16 évnél húznám meg. Például 16 nem 18. 16 évesen még ilyen-olyan stílust kereső fiatalság van, majd néhány év múlva egyre inkább nőiesedik, válik azzá, amivé igazából született. De amikor 11-12 éves gyerekek elég polgárpukkasztó ruhákban jelennek meg, az még nekem is sok! Túl korán akarnak nagylánynak látszani, ezt naponta látom. Legyenek ápoltak, járjanak szép ruhákban, de a többit ellenzem.


S miután a mai tizenévesek kidobják mindenüket, ezekkel a tetteikkel írják le a felnövekvő nemzedékeknek a tekintélyét szépen lassan. Egyébként meg ez a "had tegye ki azt amije van, ha van mire büszkének lennie..." dologgal nem értek egyet, ha például egy 14 éves korosztályt célzunk meg. Ha az én tizennégy éves gyerekem ugyanazt csinálná, mint a mostani lányok nagy része, igencsak elbeszélgetnék vele. Sok minden függ a neveltetéstől, a káromkodást pedig ma már az ember bárhol, akaratlanul is, de eltanulja.

2010. febr. 7. 17:01
Sziasztok! Örülök, hogy tetszik a cikkem!:)
2010. febr. 7. 16:30

Azt tapasztaltam - és volt idő a tapasztalásra, 52 éves vagyok - , hogy a férfiak szeretnék tisztelni a nőket és kegyetlenül megbosszulják, ha nem tudják tisztelni a nőket. Ezzel nem mentem fel azokat a férfiakat, akik emberhez, de még állathoz is méltatlan módon viselkednek és bántalmaznak náluk gyengébbeket ( felség, gyerek ), ők más téma.

Azokról a férfiakról beszélek, akik szeretnék, ha ők nagy családfőként viselkedhetnének, de ehhez nő is kell, feleség és anya, akit lehet tisztelni.

2010. febr. 7. 16:22
Tökéletesebben nem is lehetett volna megfogalmazni! Nekem 18 éves koromban volt az első igazi randevúm, gardedamom volt, aki elkísért a színházba és vissza. Következő nyáron kísért el a keresztmamám a megbeszélt helyre Budapesten, hogy azt monda a tőlem 4 évvel idősebb fiatalembernek, "úgy hozza vissza, ahogy elviszi". Én nem tudtam, miről van szó...pedig már akkor dolgoztam (egy ügyvédi irodában) és tanultam és nem kimondottan az a "buta" fiatal voltam. És ez elkísért egész eddigi életemben. A tiszteletet ki kell érdemelni, kikövetelni nem lehet a férfitól, a férfiaktól.
2010. febr. 7. 16:20

Szerintem is nagyon jó a cikk.

Nő létemre sokszor lesül a bőr a képemről,amikor tömött járművön utazva végig kell hallgatnom egyes nők mobiltelefonálását, melyben szemérmetlenül kiteregetik a legintimebb dolgaikat, pl nőgyógyászati vizsgálat, párkapcsolat. A stílusról nem is szólva.

2010. febr. 7. 16:07
Nagyon jo a cikk:)
2010. febr. 7. 16:03
A nők gyakran megszégyenítik önmagukat a viselkedésükkel, a hozzáállásukkal. Miközben elvárjuk, hogy tiszteljenek minket, hogy elismerjék a tehetségünk, a jó tulajdonságainkat. Viszont nekünk, nőknek is tennünk kéne az elismerésért.

Ugrás a teljes írásra: A női méltóság
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook