Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A női méltóság fórum

A női méltóság (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A női méltóság

1 2 3 4 5 6
81. c82ca0b957 (válaszként erre: 79. - Fakavava)
2010. febr. 8. 09:01
Aztán a széppel csalja meg :)
80. c82ca0b957 (válaszként erre: 78. - Kriszti1212)
2010. febr. 8. 09:00
Igazad van a gyerektémában. Miért ne lehetne gyereked? A babázás csodálatos dolog, én nagyon tisztelem a nagyon fiatal anyukákat is, főleg ha azt látom, hogy boldogok és tervezték, akarták a gyereket! Nem annyira korfüggő szerintem, mint inkább felfogás és érettség kérdése. Valaki még 35 éves korára sem érett a gyerekhez.
79. fakavava (válaszként erre: 33. - 8f93a64f70)
2010. febr. 8. 08:59

Olvastam egy Móricz Zsigmond novellát, nem jut eszembe a címe. Nem mostani mű, de már abban is az van, hogy jár a legény a házhoz, ahol két lény van, mulatságba a szépet viszi, de feleségül a háziasat veszi, akihez még nem járt senki.

Teljesen igaz, hogy a férfiak egy része nem a bevállalós nőket akarja feleségnek.

2010. febr. 8. 08:52

Sziasztok!

Nekem is nagyon tetszett a cikk. Nagyon nagy igazságról van szó. Jó, hogy mások is látják ezeket a nem éppen előnyös dolgokat.

Én a kinézetnél ragadnék le nagyon. Most 20 éves vagyok. Nem tudok végig menni az utcán úgy, hogy egy-egy 14-16éves korosabbnak ne nézzen ki nálam. Rosszul érzem magam, és keresem a hibát, hogy miért néznek engem gyereknek. Mert sajnos annak néznek úton-útfélen. Nagyon rosszul esik. Pedig teljesen normális ruhákban járok. Ja és akkor még megemlíteném, hogy mennyire le tudnak nézni, mennyire el tudnak ítélni, amikor tologatom az utcán a gyermekemet. Látom egyes idősebb nők szemében a megvetést, hogy egy ilyen fiatal leánynak már gyermeke van. Boldog párkapcsolatban élek. Nekem 5éve ugyanaz a párom, neki szültem a gyermekemet is, tehát nem érzem, hogy bárhol is hibáztam volna. Iskolában is látom, hogy mennyire szemérmetlenek a mai fiatal lányok. Egyes helyeken (főleg tanintézményekben) bizony visszavezetném, hogy egyenruhát kelljen hordani.

Kicsit hosszúra nyúltam, elnézést, de rám ezek a dolgok nagy hatással vannak. Egyébként az ilyen lányok miatt (nem minden esetben) vannak nekem és még hasonló nőtársaimnak önértékelési problémái. Ezek pedig igazán nem vicces dolgok.

2010. febr. 8. 08:42

Nekem is tetszett a cikk, tényleg gyakori, hogy a nő nem tiszteli saját magát, és valami elvárásnak meg akar felelni, amit ő alkotott, és azt hiszi, a környezete csak akkor ismeri el, csak akkor szereti, ha ennek meg is felel.

Eszembe jutott egy blogbejegyzés, a témához kapcsolódik: [link]

2010. febr. 8. 08:34
Arra akartam kilyukadni, hogy nem kell a pasik lába elé borulni, minden tettünkkel őket szolgálni, mert nem érdemlik meg, ők sem jobbak!
75. d81878421d (válaszként erre: 42. - 8f93a64f70)
2010. febr. 8. 08:33
Sajnos mindkettőtöknek igaza van, sok nő van ilyen is és olyan is...Sokan szenvednek egy rossz kapcsolatban csakh ne legyenek egyedül...
2010. febr. 8. 08:31

A cikk mondanivalójával egyetértek, de azért kivesézném. Személy szerint én nem értek egyet az öltözködés részével. Ugyanis olyan hímsoviniszta világban élünk, hogy én nem vehetek fel icike picike miniszoknyát (amiből nem mindenem van kint, csak a lábam), és nem öltözhetek fel kicsit feltűnőbben, mint a többi nő, csak azért, mert néhány szánalmas hímneműnek csorog a nyála? Most olyan tanfolyamra jártam, ahol egyedül voltam nő. Gondoltam rá, hogy nem szoknyát veszek fel, hanem farmert, de a fenébe is, nehogy már azért ne öltözzek úgy, ahogy én akarok, mert férfiak vannak körülöttem! Csak azért is felvettem a miniszoknyát és nem érdekelt, hogy hogyan ítélnek meg! Van barátom, tudom, hogy ő büszke rám, nekem ennyi elég. Nem az öltözködés mondja meg, hogy kik vagyunk, max csak sejteti! Egyébként sokszor az a tapasztalat, hogy ha egy nő hűséges, csinos, odaadó és minden megvan benne amit a férfiak általában keresnek, akkor is félrelépnek. Mert ilyenek. Mert ha vékony nője van, akkor husis numera kell, ha nem akkor meg fordítva. Ha szerény, és kedves, akkor rámenős nagypofájúra vágyik! Tisztelet a kivételnek.

A diszkóban fetrengős résszel egyetértek. Undorító, amit a fiatal lányok ott csinálnak, de ez is csak az ő bajuk. Ha egy pasi ez alapján ítéli meg az összes nőt, az inkább menjen a sunyiba és magát ítélje meg előbb!

73. 8f93a64f70 (válaszként erre: 72. - 867f9adc74)
2010. febr. 7. 22:14
örülök, hogy tetszik!:)
2010. febr. 7. 22:13

Nagyon tetszik a cikked, Gingin!


Gratulálok hozzá!


Mennyire igaz, amit írtál!

71. spinneli (válaszként erre: 70. - 8f93a64f70)
2010. febr. 7. 21:05

én is ezt gondoltam régebben, de úgy látom az alapok mindenkiben ott vannak.

Érdemes kis vegyes csoportokat megfigyelni, hogy bizonyos szituációkban kiké a döntő szerep, illetve miben és ki támaszkodik kire.

70. 8f93a64f70 (válaszként erre: 64. - Spinneli)
2010. febr. 7. 21:04
de egyre kevesebb olyan nő van, aki a klasszikus szerepet tölti be, inkább csak vidéken fordul már elő (ezzel nem a vidékieket akarom megbántani), mert a városi lányok többségében van "egyéniség", nem azt csinálja, amit a pasi mond, jó esetben a saját eszére is hallgat, rossz esetben valamelyik celeb tanácsait fogadja meg...
69. spinneli (válaszként erre: 65. - Castellina)
2010. febr. 7. 21:03
igen, ez szubjektív, nyilván másképpen ítélünk meg egy-egy életstílust, értékrendet, gondolkodást stb-t.
68. spinneli (válaszként erre: 63. - Castellina)
2010. febr. 7. 21:02
Igazad van, tanulságos, hogy mi jött le belőle nektek.
67. spinneli (válaszként erre: 62. - Ee4c27a1c3)
2010. febr. 7. 21:02

én nem annak szántam, mint mondtam emberek boldogan meg tudnak nélküle lenni.

Természetesen a saját közegembe nem szívesen foglalkozom ilyen emberekkel.

66. 8f93a64f70 (válaszként erre: 61. - Csicso neni)
2010. febr. 7. 21:02

de akkor hol marad a szerelem varázsa?

mert szerintem, aki korán kezdi az "ipart", az nem fogja fel a szex lényegét, véleményem szerint inkább legyen kevesebb, akár csak egy pasi, de azzal tényleg szerelemből legyen, ne amiatt, hogy már az összes csaj az osztályból végig ment a fél városon....

65. Castellina (válaszként erre: 59. - Spinneli)
2010. febr. 7. 21:00
Kinek mi a személyiség...
64. spinneli (válaszként erre: 60. - Castellina)
2010. febr. 7. 21:00
valószínűleg teljesen másképpen definiáljuk a klasszikus női szerepet-én többnyire alárendeltnek és birtoklónak.
63. Castellina (válaszként erre: 57. - Spinneli)
2010. febr. 7. 20:59
ez jött le abból, amit írtál. Nem az a lényeg, hogy te mit akartál mondani, hanem az, hogy mi jött le belőle másoknak.
62. ee4c27a1c3 (válaszként erre: 59. - Spinneli)
2010. febr. 7. 20:59

mi az hogy növesztett személyiséget?

ne haragudj, de nekem ez most nagyon pejoratívan hangzott...

61. csicso neni (válaszként erre: 48. - 8f93a64f70)
2010. febr. 7. 20:58
valamikor egy 20-21 eves lany meg csak almodozott egy ferfirol az igazirol ma pedig mar egyesek azzal dicsekszenek ebben a korban,hogy hany pasival hanyszor,hat nem is csoda ha nem tisztelik oket.
60. Castellina (válaszként erre: 55. - Spinneli)
2010. febr. 7. 20:58
te emlitetted a hagyományos női szerepre, hogy unalmas. (45)
59. spinneli (válaszként erre: 56. - Ee4c27a1c3)
2010. febr. 7. 20:57

Nekem nincs bajom az unalmas nőkkel, mint írtam ők is megtalálják a párjukat, csak nehezebben.


Többet kell kibekkelni, mint mondjuk egy olyan nőnek aki növesztett személyiséget is.

58. 8f93a64f70 (válaszként erre: 54. - Spinneli)
2010. febr. 7. 20:56
otthon is jól el lehet lenni:) aláírom, hogy egy bólogató jános egy férfinak sem kell, na jó legyen bólogató iluska:D, de attól, hogy valaki "normális" életet él, még lehet otthon tüzes:)
57. spinneli (válaszként erre: 53. - Castellina)
2010. febr. 7. 20:56

egyébként pár mondatomból olyan jó klisés hülyeségeket szedtetek össze, hogy öröm olvasni.

:)

56. ee4c27a1c3 (válaszként erre: 51. - Spinneli)
2010. febr. 7. 20:55
na most nem értelek, te melyik táborban vagy? abban aki unalmasnak tartja ezt, vagy abban, aki nyomást gyakorol, mert nem követi az alanyunk hogy unalmas legyen, mert nem tudja (nem talál párt), vagy nem akarja? vagy abban, akinek van véleménye, hisz unalmasak ezek a nők, ....de akkor mi is a véleményed???
55. spinneli (válaszként erre: 53. - Castellina)
2010. febr. 7. 20:55
Honnan gondolod, hogy ez tesz unalmassá valakit?
54. spinneli (válaszként erre: 48. - 8f93a64f70)
2010. febr. 7. 20:53
A sótlan, otthon ülő, vélemény nélküli...stb.
53. Castellina (válaszként erre: 48. - 8f93a64f70)
2010. febr. 7. 20:53

Ezek szerint a hagyományos értékek, a hüség, a megértés, a szép beszéd, a feltétel nélküli szeretet, az egészséges életmód, az emberi tartás, a női méltóság...ha jól vettem ki

A mai fiatalok pedig mindenáron mások akarnak lenni, ki akarnak tűnni a többi közül. Biztos, hogy jó utat választanak?

52. spinneli (válaszként erre: 50. - Ee4c27a1c3)
2010. febr. 7. 20:52

mint írtam, nem szélsőséges esetekről beszélek, ezért ne láttass mást bele.

:)

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook