Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A NŐ, a FÉRFI negyven körül fórum

A NŐ, a FÉRFI negyven körül (beszélgetős fórum)


2013. dec. 3. 04:20
40 evnel kezdodik az igazi elet,amikor a gyerekek mar kirepulnek a feszekbol.......en amugy sosem hanyagoltam el a ferjemet,balance a lenyeg mindenben.
29. júliusi (válaszként erre: 1. - 0d4b7f9881)
2011. nov. 27. 15:57

Én úgy vagyok vele,hogy eddig inkább csak a gyerekeimre, a munkára, a napi teendőkre koncentráltam, a páromra nem.

Meg is lett az eredménye sajnos. Majdnem elváltunk.

Azonban felismertem, hogy a gyerekeink felnőttek, kiröpülnek,és egymásnak már csak mi maradunk....

Ezért ,a páromra koncentrálok most...

Negyvenesnek lenni jó,kiteljesedik a nő minden területen, és eszem ágában sincs lehúzni a rolót!

28. júliusi (válaszként erre: 27. - Db63fd5472)
2011. nov. 24. 18:41
:)
2011. nov. 24. 14:04
A negyven körüli férfival vigyázat! :) Azt hiszi holnap elmúlik a világ és minden nő ide nekem!!
2011. nov. 18. 02:42
sokan meghulyulnek ekkor.sok regi hazassagrol/oregrol/ hallottam amik felbomlottak emiatt.nem konnyu egy emberrel leelni egy egesz eletet,hisz kozbenm mint mi ,mint a korulmenyek megvaltoznak.
25. nana06 (válaszként erre: 24. - 0d4b7f9881)
2011. aug. 23. 19:39

Én úgy látom, hogy már érzed hogy nem csak a gyerek körül kell forognia az életednek, csak még nem tudod hogyan kezdj hozzá ahoz az élethez ahol nem ő van középpontban :) ezzel nem akarlak megbántani, mert anyukám is ugyanebben a cipőben járt, mikor a húgaimmal kezdtünk elszakadni itthonról...szerintem kezdj te is elszakadni otthonról, itt egy kis átruccanásra gondolok a barátnőidhez, vagy kezdj el mondjuk sportolni :) vagy ha van kertetek, ültess virágokat :) annyi lehetőség van, csak tényleg meg kell látni, ami egy kicsit nehéz sokszor :) hajrá! Én szurkolok, hogy újra megtaláld önmagad!

Remélem nem veszed okoskodásnak a hozzászólásomat! Tényleg csak tanácsot szeretnék adni :)

24. 0d4b7f9881 (válaszként erre: 23. - Nana06)
2011. aug. 22. 21:29

Nagyon kedves vagy!

És nagyon szereted az anyukádat:-)

Nekem nem túl sok időm van, hanem inkább egyre inkább elvesztegetett időnek érzem, amit a napi rutin megkövetel, mert egyre kevésbé megy szívből.

De nagyon kedves vagy, régen én is horgoltam, és Karácsonyra fiam barátnőjének színes sálat kötöttem, szép lett! :-)

23. nana06 (válaszként erre: 3. - 0d4b7f9881)
2011. aug. 22. 21:17
szerintem, keress magadnak valami kis hobbit...én még csak 20 éves vagyok, és tudom hogy nem igazán e korból kérsz választ, de szerintem egy jó kis hobbi mindent kárpótol, szépen kitölt minden időt :) elmehetsz tornázni, vagy járhatsz olvasó klubba ilyesmikre gondolok :) az én anyukám például imád horgolni, kötni, szeret szép dolgokat alkotni :) az egész ház horgolt virágokkal, terítőkkel, és pillangókkal van tele...de legalább nagyon barátságos így a házunk, én imádom őket :)
2011. aug. 22. 21:01

Igyekszem!

:-)

21. Zizisicc (válaszként erre: 15. - 0d4b7f9881)
2011. aug. 22. 20:46
Nekem 3 gyerekem van ..... amíg kicsik voltak, csak nekik éltem - talán nem is tettem túl jól - de most, hogy a legkisebb már elmúlt 9, nagyon örülök, hogy végre már önmagamra is gondolhatok, nem csak rájuk. Nem kezdeném újra elölről ..... de ez én vagyok. :o))
20. Zizisicc (válaszként erre: 15. - 0d4b7f9881)
2011. aug. 22. 20:43
Csinálj olyat, amihez kedved van ..... pl. sportolj, táncolj - a hastáncot nagyon a figyelmedbe ajánlanám - olvass, kirándulj, mozizz, kertészkedj, barátkozz .... mit tudom én ..... csináld azt, ami örömet okoz! Ne azért, mert kell! :o))
19. 0c7cb4959f (válaszként erre: 15. - 0d4b7f9881)
2011. aug. 22. 20:09
Néha, nem azért csinálunk valamit, mert haszna van. Azért csináljuk, mert szeretnénk, mert szórakoztat, mert egyszerűen az a dilink. Nézd, én se azért táncolok,vagy sportolok, mert mondjuk világbajnokságot akarok nyerni, hanem mert imádom, és kész. Az életet élvezni kell. Ki ki, a lehetőségeihez mérten, próbálja magát jól érezni.
18. 9242a6388c (válaszként erre: 13. - 07c4794583)
2011. aug. 22. 20:06
Nem lehet, szerintem nem is lehet. Biztos van egy általános látlelet úgy általában a "negyvenesekről", de annyi minden tehet valaki, hogy ne legyen átlagos negyvenes...:)
17. 0d4b7f9881 (válaszként erre: 13. - 07c4794583)
2011. aug. 22. 20:03

NEM!

Csak hangosan gondolkodtam:-)

Nem akartam senkit felbosszantani.

Ma este nem:-)(

16. 9242a6388c (válaszként erre: 11. - 0d4b7f9881)
2011. aug. 22. 20:03
Hajrá!:))
15. 0d4b7f9881 (válaszként erre: 12. - Zizisicc)
2011. aug. 22. 20:02

...mondani könnyű:-)...

És én sem ezen rágódom ám naphosszat, csak szeretném időben észrevenni, illetve még az előtt, hogy bedepiznék, átalakítani az életem.

Na jó, lehet, hogy vállalok majd kicsit később még Pindurkát:-)

Még nem tudom, gondolkodtam a továbbtanuláson, de olyan értelmetlennek tűnik, ha nem veszem gyakorlati hasznát... úgy értem, drága befektetés a nembiztos megtérüléshez:-)

14. 9242a6388c (válaszként erre: 9. - 0d4b7f9881)
2011. aug. 22. 20:02

Az élet értelme...Hm...:))

Az életednek te adsz értelmet. Nem kell kötelességből..(mert azt "javasolták", hogy igy kell csinálni): moziba menni, vagy könyvtárba, nem kell kirándulni csak azért is, közben a hátad közepére sem kivánod...:DDD

Mit szeretnél csinálni? Csak úgy elmenni kirakatot nézegetni, vagy feküdni otthon egy könyvvel...Vagy csak bámulni a plafont és az élet nagy kérdésein morfondirozni???

Ha ezekhez van kedved, csináld ezt, vagy ne csinálj semmit....ez az élet értelme. TEDD azt amihez kedved van....végre azt teheted!

Nem pótcselekvésből, nem kényszerből...kedvből...:)))

2011. aug. 22. 20:00

Ez az egész pusztán egyéni ritmus kérdése.


Hülyeségnek tartom, hogy akkor most fogalmazzunk általános igazságokat "A NEGYVENESRŐL".

12. Zizisicc (válaszként erre: 9. - 0d4b7f9881)
2011. aug. 22. 19:59

Akkor Neked a feltétel nélküli szeretet hiányzik, az, hogy szüksége legyen Rád vkinek?

Merd vállalni önmagad! Nem csak a gyermeknevelésben lehet kiteljesedni és megkapni a szeretetet .....

11. 0d4b7f9881 (válaszként erre: 8. - Zizisicc)
2011. aug. 22. 19:59

Gyerekkoromban régész szerettem volna lenni.

Irigyeltem őket, ahogy a kincsekre bukkannak, süt a nap, és milyen hasznos a munkájuk... ma ezt úgy látom, hogy homoktenger, tűző nap, évekig tartó munka, néha a szinte semmiért.

?????

VISSZA A GYEREKKORBA!!!

:-)

Az igaz barátokhoz.

10. 0c7cb4959f (válaszként erre: 3. - 0d4b7f9881)
2011. aug. 22. 19:58
Lehet nekm más nagyon az életem, de én tök jól érzem magam, sőt. Imádok 40-lenni. A nagy fiam 23 éves egyetemista, vele járok társas táncra, koncertekre, a kicsi 7 éves. Őt hordom edzésre tanulunk, úszunk.... Most kezdem a testépítést, golfozok, teniszezek, a férjem is nagyon aktív... Egyszerűen nem értem, miért nem foglaljátok el magatokat, sőt azt sem igazán világos, miről is beszélünk???? Még nagyon fiatalok vagyunk.Még előttünk az élet. Jennifer Lopez, Jennifer Aniston....pl velünk egyidősek és gyönyörű nők szintén....
9. 0d4b7f9881 (válaszként erre: 6. - 9242a6388c)
2011. aug. 22. 19:57

Ilyen technikai megoldásaim vannak.

De ha pótcselekvésnek érzi az ember, akkor nincs kedve hozzá... azt az igazi, IGAZI szükséget akarja érezni, amikor a babádat testedből eteted, és a tekintetét a Tiédbe fúrja, miközben szorítja egy ujjadat... hogy ugyanannyira fontos legyen valahol, valakinek...

Talán a társunkat kellene megőrizni a Maga Fontosságában... vagy nem tudom.

Hogy legyen értelme az életednek, haszna, fontossága... nem az idő elütésére gondoltam. :-))

Megosztani az élményt valakivel, hogy hatványozni tudjuk... húsz-harminc-negyven év múlva is.

Mint amikor a baba eszik:-)

8. Zizisicc (válaszként erre: 5. - 0d4b7f9881)
2011. aug. 22. 19:55
Végre önmagadért élhetsz! Nem a gyerekekért, önmagadért! Szerintem ez tök jó! :o))
7. 9242a6388c (válaszként erre: 5. - 0d4b7f9881)
2011. aug. 22. 19:54
A legklasszabb időszak következik: a gyerek már nagy, nincs akkora felelősség, te még fiatal vagy, de tapasztalt...:DD
6. 9242a6388c (válaszként erre: 3. - 0d4b7f9881)
2011. aug. 22. 19:52

Fek kellene ismerni, hogy mikor felnőttek a gyerekek és valaki ott áll 40-50 évesen, akkor nem szabad azt gondolni, akkor most vége az életemnek, nincs tovább értelme, megtettem a köteleségem...függöny le.

Hogy hogyan kell?? Ez annyira egyénfüggő. Keresni kell programokat, eljárni otthonról. Mi volt az a hobbi amiről picit le kellett mondani a gyerekek miatt, amit félre kellett tenni...

Utazni, kirándulni, moziba, szinházba járni...

5. 0d4b7f9881 (válaszként erre: 4. - 9242a6388c)
2011. aug. 22. 19:48
Huncut vagy, csak csaltál vagy húsz évet... ügyes húzás, de eddig mindketten a gyermekeitekben élitek meg a boldogságot... de enyém már nagy, és előrevetíti - jó kapcsolatunk ellenére is - hogy háttérbe fogok kerülni:-)))))), és akkor mi lesz velem:-)???
4. 9242a6388c (válaszként erre: 1. - 0d4b7f9881)
2011. aug. 22. 19:47

36 éves voltam mikor a lányomat szültem most ő 3 éves...az én korom ebből kiszámolható:D.

Értem miről irsz, láttam magam körül hasonló dolgokat, de úgy érzem ez engem nem érint...Kibabráltam az évekkel!:)))

3. 0d4b7f9881 (válaszként erre: 2. - 0c7cb4959f)
2011. aug. 22. 19:46

Bocsánat, bocsánat, rosszul fogalmaztam.

Ez az asszony anyukám korosztálya, igazad van, én arra gondoltam, ha felnevelted a gyermekeidet... tudod, 16 éves a fiam, és gyakorlatilag egyre kevesebb szüksége van rám. Egy csomó fontos feladatomat átveszik, átvették a barátok...

...a fenébe, mindig elfelejtem, hogy még vagy harminc évem van a nyugdíjig...

...és én most nem szülök, és nem is gondolom, hogy egy nő csak és kizárólag a gyermeknevelésben merülhet el a boldogságban... de ha a munkahelyi dolgok elfásítanak, a bevásárlás már nem öröm, hanem kötelesség, a fiam éveinek növekedésével egyenes arányban csökken a velem együtt töltött percek száma... AKKOR? ...vagy ez csak nekem probléma? Nem arról van szó, hogy unatkozom - bár most táppénzen vagyok, jövő héten megyek vissza dolgozni -, hisz mindennapjaim inkább hasonlítanak egy mókuskerékhez... inkább azt a depresszív, kiégett állapotot szeretném elkerülni, de hogyan kell? Amikor az élet-hozta problémákra vagy örömökre már csak egy gyenge, erőltetett mosoly a válasz... akkor ezt mások hogyan csinálják? Jó, akkor ötven felett:-) ...és azért én nem az öregkorra gondoltam. Mert akkor már az aktív pihenésé a főszerep, tudom!

2. 0c7cb4959f (válaszként erre: 1. - 0d4b7f9881)
2011. aug. 22. 19:40
Viccelsz? Manapság 35-40 között szülnek a nők. Én is 40.-en vagyok. 7 éves a kicsi fiam. A legszebb kor. Az öregkor, sőt az idős kor 60 év körül kezdődik.
2011. aug. 22. 19:22

Volt a családomban egy aszony, akinek két gyermeke született. Húsz és huszonnégy éves korában. És amikor a gyerekek nagyjából felnőttek, és ő negyven lett, úgy érezte, hogy megtette, amit az élet megkövetelt tőle, rá már nincs szükség.

És a 40. születésnapján kórházban volt - addig soha -, megbetegedett, gyógyíthatatlanul, majd a 47. születésnapja előtt fél évvel eltemették. Három unokája volt már akkor, 9, 7 és 1,5 évesek. Szerette őket, de mindig elnézett a távolba a fejük felett...

Annyira megrázónak tartottam ezt a történetet (főképp, hogy valamilyen szinten része voltam, ismertem, láttam, éreztem, amit érez és amit a gyerekei éreznek), hogy mostanában aggaszt már a gondolat, hogyan kell a gyermekek felnevelése után megtalálni életünk építő értelmeit (nem pótcselekvésekre gondolok!)- kb. abban a korban, amikor az élet már kevés pozitív meglepetést, töltést tartogat?! Sokkal inkább negatív dolgok történnek... :-(

Amikor gyermeket vállalunk-nevelünk, az vagy húsz évre leköti minden energiánkat, és elszokunk attól, hogy befele figyeljünk. Úgy értem, valahogy minden más fontosabb... és egy idő után úgy tűnik, amikor önmagunkkal kezdünk foglalkozni, hogy az önzés... szívesen olvasnám negyven feletti nők (és férfiak) véleményét, tapasztalatait, esetleg... sikertörténeteit a negyven feletti boldogságról... :-)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook