Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A nevelőapám mindenkit elmar mellőlem, mit tehetnék? fórum

A nevelőapám mindenkit elmar mellőlem, mit tehetnék? (beszélgetős fórum)


14. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 3. 22:53
A cím alapján 16 éves lánykának gondoltalak... Ha külön élsz miért kell vele találkozni ? Nem kell minden "rokoni" szálat erőltetni szerintem. Miért kell bárkinek is így megfelelni ? Nem kedvelhet mindenki mindenkit ezt el kell fogadni. Miért hozod kellemetlen helyzetbe a barátodat ?
13. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 3. 19:21

De mit csinál, amivel kiutálja? Az hogy nem jön ki a szobából mondjuk ebből a szempontból kimondottan jó...

Ha meg nem élsz velük én pont nem foglalkoznék vele, a párod ha szeret a "kötelező" ünnepekkor elfogadja, máskor meg nem kell erőltetni a találkozást.

Én ugyanezt csinálom az apósommal 30 éve, tiszteletben tartom, hogy a férjem apja, és ennyi. Évente kétszer meg elviselem, hiába kimondottan nem kedvelem, és ennyi...

2022. nov. 3. 18:57

Lehet, hogy féltékeny és nem tudja elfogadni, hogy végképp leválni készülsz róluk?

Minden esetre, ne törődj vele. Mondd meg anyukádnak, hogy inkább jöjjön ő hozzátok, és hagyja otthon a nevelő aput, aki meg csak füstölögjön otthon magában.

11. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 3. 18:53

Nem kell erőltetni a találkozókat.


Az én családom egy része, élükön anyámmal utálja a férjemet, nem rácsukják az ajtót, konkrétan rühellik.

Felül tudunk rajta emelkedni és nem erőltetem a családi összeborulást.

10. pteri (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 3. 18:14
A párodnak nem a családodhoz kell tartoznia, hanem hozzád. A nevelőapud nem is rokonod. Több ismerősöm is van, akinek a párját nem szeretik az édesszüleik sem. Ők vagy egyáltalán nem járnak haza, vagy a szülők iránti tiszteletből csak a párjuk nélkül. Ha valaha saját életet akarsz élni, egyáltalán nem kell bemutatnod sem a nevelőapádnak a párodat. Ha a jelenlegi párodat tényleg szereted, akkor pedig állj ki mellette úgy, hogy nem kéred, hogy menjen veled a szülői házba, inkább hívjátok anyukádat hozzátok, vagy találkozzatok tesódéknál.
2022. nov. 3. 17:47

Az első hozzászólásból nekem az jön le,,hogy a nevelőapád addig nem tolerálja a kapcsolatot,,amíg nem házasodtok össze.Neki valószínüleg az a komoly ha házasok vagytok.

Lehet hogy ezért tüntet.


Persze ettől még ez neked rosszul esik,,mégsem erősködnék,,mert szerintem csalódások tömkelegét fogod megérni ha arra vársz hogy változzon.

Beszélni lehetne vele ez az egyenes út,,de ne tedd a hangulataitól függővé a tiéteket.

2022. nov. 3. 17:15

Ez az elmaros szoveg azt mutatja, hogy a neveloapadra akarod tolni a korabbi kapcsolataid sikertelenseget. El nem hiszem, hogy egy jol mukodo, felnott kapcsolatot szet tud robbantani egy szulo a piszkalodaddal, ignoralassal.

A megoldas szerintem nagyon egyszeru: nem kell odamenni.

2022. nov. 3. 16:56
Anya is csak veszekeszik vele, mert így széthúzza a családot. De valamikor meg teljesen normális minden, ezért sem volt opció hogy ők különmennek. De mikor így elborul a feje, nem tudunk mit tenni , illetve én szeretnék tenni hogy ez többé ne forduljon elő
2022. nov. 3. 16:21
Megértem, az ilyen családi dolgokat elég nehéz navigálni, hogy le is fektesd a határokat, és ne csinálj hatalmas szakadékokat... Nem tudom, anyukáddal milyen a viszonyod, de írod hogy mindenki mellettetek áll. Lehet, hogy vele kellene beszélned, hogy hasson nevelőapudra. Főleg, ha belengeted hogy nem mentek karácsonykor a viselkedése miatt, gondolom hogy mindenki ki lenne rá akadva és lehet épp valami ilyen drasztikus dolog hozna megoldást.
2022. nov. 3. 16:14
Nehéz belőle kijönni sajnos. Főleg mikor tényleg soha egy hangos szó nem hagyta el a számat
2022. nov. 3. 16:12
Még az jutott eszembe hogy ebből amit írtál, kicsit az jön le hogy benne vagy még mindig ebben a tinikori megfelelési kényszerben, és nyomaszt, ha a szüleidnek valami nem jó, amit csinálsz. 30 éves vagy, saját egzisztenciával, már nincs ilyen hatalma feletted a szüleidnek, hogy "elmarjanak" mellőled valakit. Ha nevelőapádnál ez rendszeres, lehet az lenne a megoldás hogy egyszerűen eléállsz, és megmondod neki, hogy vagy normális ember módjára viselkedik, vagy akkor nem mész hozzájuk többet.
2022. nov. 3. 16:10

Persze próbál nem foglalkozni vele az ember, de szinte lehetetlen. Valami drasztikus megoldáson gondolkodom, pl hogy karácsonykor nem megyünk, stb...

Kicsit most a düh állapotában vagyok , hiszen úgy érzem ez megmérgezte az eddigi életemet és nem vagyok hajlandó ezt többször engedni.

Igaz hogy a párunknak kell megleleni de én sem érezném jól nmagam olyan családban ahol feltűnően rámcsukják az ajtót.

2022. nov. 3. 16:04
Az nem működhet esetleg, hogy anyukád/tesód menjenek hozzátok látogatöba, nevelőapád meg maradjon akkor otthon? Ha a párod normális (és annak hangzik) akkor bizonyára megérti, hogy a nevelőapád viselkedését nem tudod befolyásolni, és mindenkivel ilyen fafejű. Megpróbálnék nem foglalkozni vele amennyire csak lehet, nem neki kell megfelelni a párodnak, hanem neked.
2022. nov. 3. 15:57

Sziasztok,


30 éves nő vagyok, önálló keresettel , lakással mégis eddig bármilyen fiút vittem haza, azt a nevelőapum kiutálta.

Legutóbb mikor hazamentünk ki sem jött a szobából , mert szerinte "ez sem komoly".

A családtagok persze nem értenek vele egyet és mindenki mellénk áll , de miért létezik ez a jelenség , hogy neki senki nem jó ? A tesvéremmel ugyanezt csinálta amég meg nem házasodott, azóta semmi gondja vele.

De kérdem ki akarna olyan családhoz tartozni ahol ilyen ember él ?Párom rengeteget segít ahol tud, nagyon szeret engem és évek óta egyben a legjobb barátom is. Nekem kellemetlen hogy magyarázkodom a nevelőapum viselkedése miatt mert értetlenül állunk ezelőtt.. Adjatok tanácsot , hogy mihez kezdjek ezzel az egésszel ?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook