Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » A munkád miatt hízol? fórum

A munkád miatt hízol? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A munkád miatt hízol?

2014. jún. 9. 14:03
Nem a munka hízlal, hanem a munka jellegéből adódó mozgásszegény életmód.
2014. jún. 9. 14:02

Bizony rásegít a munka a hízásra, fogyásra.

8 évig irodában ülömunkát végeztem, emellett volt igényem a mozgásra, rendszeresen sportoltam, tartottam az 56 kiló körüli súlyomat (szerettem volna még 2-öt leadni, de valami miatt az már nem ment)

Közben külföldre költöztem, elkezdtem ismét a szakmámban dolgozni, ápolónöként, osztályon. Egész nap szaladgál az ember ide-oda, gondoltam helyben vagyunk, simán leolvad rólam az áhított 2 kiló, vagy még több is. Tévedtem, 8 kiló jött fel rám mostanáig (2 év alatt)!

Ennek nyilván több oka van, hiába a sok mozgás a munkahelyen.

Egyrészt a munka végére ki vagyok purcanva, nem igen van igényem és eröm a sportra utána. Másrészt rendszertelenül eszem a 3 müszaknak megfelelöen. Harmadrészt össze-vissza és keveset alszom, szintén a 3 müszaknak köszönhetöen. Negyedrészt, a betegek szívesen tömik a növéreket édességgel, mindig ott van az orrunk elött kirakva a betegektöl ajándékba kapott édesség, bele-bele nyúl az ember...

Közben elkezdtem sportolni is, nagyon meg kell eröltetnem magam, de csinálom... Mégse megy le egy deka sem. Nyilván a másik 3 említett dolognak köszönhetöen.

2014. máj. 22. 07:57
SOSEM A MUNKA HIZLAL,HANEM AZ ETEL AMIT MEGESZUNK!
2010. jan. 19. 21:03

üdv. mindenkinek.

Én is ülőmunkát végzek, így az évek alatt bizony jött rám pár kg. Annyira nem vészes, de egy gondom van, mindent hasra hízok:((( Férjem imádja a pocókámat (mivel jó selymes és nem az a lógós háj) de engem néha frusztrál, mikor egy-két kolléga olyan jóindulatúan megkérdezi, hogy babát vársz:SS

Mivel büfé nálunk nincs, így csak otthonról tudok vinni vagy útközben pékségben szoktam venni. Idén viszont ráálltam arra, hogy mindennap főzök, nem rendelek a különféle ételszállító cégektől. Talán olcsóbb is, nem beszélve arról tudom mit eszem:D

Mikor nincs hó, eső, mindig kerékpárral megyek dolgozni (kb. napi 16 km oda-vissza) ezen kívül otthon már nem sportolok, kivéve a házimunkát:))

2009. aug. 22. 20:31
Egy eve dolgozom egy cegnel ahol ulo munkahelyem van. Az elejen a bufeben ettem, mikor untam magam ettem. Alig 2 honap alatt hiztam 7kg-ot. Seperc alatt felcsusztak a kilok es cask akkor vettem eszre mikor szilveszterkor nem jott ram egy szoknya sem. Azotta dietazok. Hazajarok enni delben. Van egy ora szunet, pont eleg. A bufeben zsir volt zsirral. Nem lehetett kenyer nelkul megenni. En, aki nem ettem kenyeret mar evek otta, nagyon megsinylettem. Januartol teljesen megvaltoztattam szokasaimat. Eves helyett vizet ittam, heti 3 torna, semmi szenhidrat. Fogytam 6kg-ot azotta. Mikor belegondolok, hogy 2 honap alatt sikerult felszedni es milyen nehez leadni. Ezutan nem fogok zabalni SOHA.
2009. ápr. 6. 16:19
Igen, mert rendszertelenül étkezem. 2 műszak, délután 21 után érek haza, de éhes vagyok, mert előtte 15-16 körül tudok enni. "Szünetben" az ételt csak bedobálom, mert bármikor szólhatnak, hogy menni kell. Hol van a napi 5X-i étkezés?
2009. jan. 9. 16:22
fogytam 3kg-ot fél év alatt, pedig nem is fogyiztam, csak melóztam
2008. nov. 15. 00:49
na attól tuti nem. De a lábaimon a viszerek csak dagadnak
2008. okt. 20. 08:24

.. a munkám miatt tuti nem... :o)) ... inkább a nagy zabálásoktól! :o))

Már egy ideje normális formában tartom magam bár húszonéve ülő munkát végzek, ... tornászom minden nap, heti kétszer járok hastáncra.

Stressz aaaaaaaaaaaz nincs az életemben. A munkámtól akár lehetne is, de azt gondolom a stressz személyiségfüggő, én nem vagyok rá túlzottan fogékony. Ha valahol nem jó a légkör... onnét odébbállok, ha munkahely, ha párkapcsolat. :o)

2008. okt. 20. 08:17
A munkám miatt én fogyok.:(( Hiába ülős munka (viszonylag), de maga a munka idegőrlő (pedagójgosz).
2008. máj. 27. 00:45

szerintem en is a mindennapos stressztol hiztam meg..Amiota kinyitottuk a sajat vallalatunkat, allandoan csak a problemak es az idegeskedes van..

Meg ez mellett meg ezer mas csaladi problema..

Mi a teendo, ha stressz miatt hizik az ember fia..?a legnagyobb baj az, h ugy erzem h a kozeljovoben nemlesz olyan napom,hne kelljen valamin idegeskedni...

2007. márc. 17. 12:47
nem tusom, lehet sokat nevetek a gyerekekkel, és ezért hízom, mert ugye a nevetés hízlal!!!!:)
2006. nov. 11. 15:49
Irodában dolgozom napi 8 órákat ülök, mikor túlórázom nem ritkat, hogy 10-11 órát. Hullaként esek haza és semmi kedvem a mozgáshoz. Az épületben csokiautomata van elhelyezve, a kolléganőkkel azt fosztogatjuk amikor sz.r kedvünk van. Szóval amióta ott dolgozom rendesen kikerekedtem...DE felmondtam és remélhetőleg most visszanyerem régi alakomat...:)
11. mormyka (válaszként erre: 10. - Venes)
2006. nov. 11. 12:38

Sziasztok!

Akár hiszitek, akár nem, úgy is lehet hízni, ha szinte egész nap nem eszel semmit, viszont olyan a munkád, hogy állandóan stresszes vagy és keveset alszol, soha nem tudod kipihenni magad. Két hónapja mondtam fel egy napi 10órás melót, ahol 3 ember muikáját végeztem. Azóta bár többet eszem, de kialszom magam, nyugodt vagyok és szemmel láthatólag kisebb is. :)

10. Venes
2006. nov. 1. 08:22

Anyukám a munka miatt kezdett el hízni. vagyis pontosabban a stressz miatt ami vele járt.

Előtte vékony volt mint én, még szülés után is 60 alatti dereka volt. Aztán jött a stressz.

2006. okt. 31. 09:04
Nekem nem igazán van időm munka közben enni, és büfé sincs. Bezzeg ahogy hazajövök...
8. Hoxa
2006. okt. 31. 08:52
Viszont a munkába menéskor lehet mozogni, én régebben többször legyalogoltam a népligettől a budafoki útig. Annyira jól esett! Persze ez időjárás függő is, tavasszal a legjobb!
2006. okt. 6. 22:47
hát igen, a fránya ülőmunka... Sajnos nekem is ebben van részem, néha 4-5 órán keresztül fel sem állok az asztal mellől, úgyhogy nem is csodálkozom, hogy nő a fenekem. Csak a baj, hogy deréktól felfelé meg nem tudok hízni, úgyhogy az arányoknak annyi :-(
2006. okt. 6. 20:47

melom miatt bizti nem hizom sőt fogyok

napi 3-4 ezer kg mozgatok kézzel

2006. szept. 23. 15:44
Az ásványvizes trükk nekem is bejött. Azóta mindig van nálam egy üveg víz, hogy elfoglaljam magam, ha unatkozom. Bevállt a cigi helyett is, és a felesleges kajálás helyett is. Ha unom a víz ízét pezsgőtablettát szoktam beledobni a palackba, íze is van, meg vitaminos is... :)
2006. szept. 23. 15:31
Az is közrejátszik. Meg az egészségtelen életmód, a stressz és a rendszertelenség.
2006. szept. 22. 16:55
Háát, sok mindenre próbáltam már ráfogni, de ez még nem jött be a bűnösök listájára. Nem, nem azért. Azért mert imádok enni...mint Gombóc Artúr: kerek, szögletes..nekem mindegy én szinte mindent szeretek.Azt hiszem a hozzáállásommal van baj.
2006. szept. 22. 16:15

még annyit hozzáfűznék, hogy az is súlyos probléma, hogy a legtöbb irodai büfében és etetőben csak egészségtelen, kalóriadús (ettől persze még finom) ételek kaphatóak.

és nyilván, ha az van, akkor azt esszük...

régebben én is törzsvásárlója voltam az irodaház büféjében a csokiknak, szendvicseknek, süteményeknek, aztán rájöttem, hogy ez egyrészt iszonyat drága, másrészt baromira hízlal, és az éhségemet is csak rövid időre veszi el.

1. Hoxa
2006. szept. 21. 21:35
Az ülőmunka nagyban hozzájárult a népesség túlsúlyosságának növekedéséhez az elmúlt 20 évben. Ausztráliai kutatók kimutatták, hogy aki napi 6 óránál többet ül az íróasztal mellett kétszer akkora eséllyel hízik el, mint aki csak 45 percet. Oda kell figyelnünk arra, hogy az ülőmunka mellett is biztosítsunk magunknak lehetőséget a mozgásra, edzésre és természetesen a táplálkozási szokásainkat is górcső alá kell vennünk!

Ugrás a teljes írásra: A munkád miatt hízol?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook