Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a végzettséged és mi a munkád? fórum

Mi a végzettséged és mi a munkád? (beszélgetős fórum)


1 2
43. ina87
2015. jan. 23. 11:49
más a végzetségem ami jelenleg a munkám
42. timycat (válaszként erre: 38. - 12d083b51b)
2014. nov. 16. 21:07

Tudod erre mindig azt szoktam mondani, mikor a könyvelő is szemét meresztve rám csodálkozik, hogy hát a jogszabály leírja... valóban, na de kérem a gyakorlat, "mire is gondolt a költő?"... szóval erre az a válaszom, hogy pl az abortuszt, eutanáziát is jogszabály szabályozza még sem kapartam ki még senkit és nem döntöttem senki élete-halála felett.

Ennyi erővel ügyvéd sem kell, vagy kőműves, sőt orvos sem, hisz minden tudományt el lehet olvasni valahol.

41. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - Ca42fccc6a)
2014. nov. 16. 15:30

No itt az élettörténetem, amire vágytál, okulj hát belőle:


Idegenforgalmi kéttannyelvű középiskolát végeztem általános után. Ott kaptunk 4 szakmát: idegenvezetőit, szálloda és idegenforgalmi manager asszisztensit, és hostess végzettséget. Az elején utáltam a sulit, aztán a végére beleszerettem, imádtam a vendégekkel foglalkozni, ők is szerettek engem. Idegenvezetőként nagyon jó voltam, az országos versenyen második lettem. Akkor frissiben vállaltam néhány vezetést. Imádtam, és minden ilyen alkalomból máig tartó ismerettségeim születtek. Ma már tudom, lehet, hogy ezt kellett volna folytatnom, és nem törődni diplomával, ranggal, pénzel, de még a pasimmal se...


Mert aztán pont azért, merthogy egy jó suli jó tanulója voltam, - és az osztálytársaim is - szinte senki sem maradt a szakmában, mindenki továbbtanult, én is. Először a jog-történelem érdekelt, végül az utolsó pillanatban adtam be a BME építészmérnöki karára a jelentkezést, ahova felvettek. Ennek egyik oka a kíváncsiság volt, meg az, hogy nagyon sokat kellett addig magolni, és kicsit mást is szerettem volna csinálni, a másik meg az, hogy a srácnak akit megismertem építészek voltak a szülei, és ez is hatással volt rám..


Az egyetem iszonyatállatbrutálkemény volt, de elvégeztem. Meg is szerettem, de valahol bele is fásultam a dologba. Mindezzel együtt már egyetemistaként is voltak sikeres munkáim, amiket ma is csodálhatsz, ha budai vagy, vagy arra jársz. Pont akkorra végeztem, amikorra ezerrel beütött a válság, ami elsősorban az építőipart kaszálta el. Hiába voltak meg a helyek, ahova vártak, ahol becsülték a tudásomat, ők is tönkrementek, megszűntek..


Ugye ilyenkor lehetett volna elővenni a középiskolai végzettséget a fiókból. Csahogy a diplomára már két gyerekem volt, és a 7 nagyon küzdős egyetemi év alatt nem volt lehetőségem gyakorolni a nyelveket, az idegenforgalmi tudásom is leépült. Meg hát család mellett az utazgatás már...


Azóta dolgoztam a szakmámban végül 1-2 évet építészként annál, akinél diplomáztam, mert ismerte a mukámat. De ma már sajna nincs nála se munka. Közben született még két gyerek.


Egyébként próbálkoztam mással is, dolgoztam gépésznél is rajzolóként. Azt szerettem, csak aztán sajna már nekik se volt munkájuk. Próbálkoztam még biztosítási ügynökként is. Hát aztán ott se akadtam olyanokba, akik miatt érdemes lett volna csinálni, sajnos mindenki csak a jutalékra hajtott. Én meg nem azt néztem, hanem azt, hogy mi lenne jó az ügyfélnek. No ezért kiszekáltak.


A férjemnek viszont nincs egyetemi diplomája. Ennek ellenére amit ő csinál, arra van piac.


Szóval a célom a jövőre: a térbeli rajzolói múltamat felhasználva megtanulok egy cnc-s modellező programot, és beállok a férjem mellé segíteni...


Tanulság: ha beleszeretsz valamibe, bizony azt kell csinálni, ne add fel semmi miatt, se pénz, se rang miatt.. Mert nem a pénztől leszel boldog magában, hanem attól a tevékenységtől, amivel a napjaidat töltöd..


Másik tanulság: Ha nőből vagy, eleve tervezd meg, hogy ha gyerekezel majd, akkor mi lesz, mik a reális lehetőségeid, és milyen segítséged van, és ezt eleve kalkuláld be szakma választáskor.

40. l.luiselotte (válaszként erre: 34. - Timycat)
2014. nov. 16. 15:27

Igen Timi, sajnos a könyvelőnek ügyvédnek egyben pszichológusnak is kell lennie a különböző igények, problémák megértéséhez és főleg azért, hogy azokra megfelelően - az ügyfélnek is hasznosan reagáljunk.

Sajnos én is úgy kezdtem a munkát, hogy felnőtt embereknek érthetően világosan elmondom a lehetőségeiket és úgy keresünk megoldást, törvénytelen kibúvó nélkül. De az utóbbi pár évben minden megváltozott, egyre kevesebb az egyenes utat, megoldást kereső ügyfél.( nemcsak az én tapasztalatom, hogy egymáshoz, is ügyvédhez is egyre gonoszabb, erőszakosabb legalább 50 %uk

39. 388b941089 (válaszként erre: 34. - Timycat)
2014. nov. 16. 15:08
Nem hiszem h ezzel segitettel neki a palyavalasztasban:P
38. 12d083b51b (válaszként erre: 34. - Timycat)
2014. nov. 16. 11:40

Már bocsi!

Nem kell neked ilyen-olyan könyvelőkkel bíbelődnöd, nem kell sírnod sem miattuk:

vedd elő azt a qurv@ §-t, olvasd el, és akkor nem kell őket kérdezned!!!!

2014. nov. 16. 10:54
szeretem a munkám ami a végzettségem is egyben
2014. nov. 16. 10:49
Tanítóképzőt végeztem, tanítónő vagyok. Szeretem a munkámat.
2014. nov. 16. 10:46

Jogász és történész végzettségem van

Jogi területen dolgozem.

2014. nov. 15. 22:08
A végzettségemnek abszolút megfelelő a munkám -bár nem mindegyik végzettségemet használom napi/heti szinten... de még így is azt érzem hogy keveset tudok ahhoz hogy elviseljem a "fizető ellenségeimet" ráadásul ép ésszel, pl nem ártana ha naprakész bombabiztos számviteli-könyvelői tudásom is lenne (amilyen "könyvelőkkel" vagyok kénytelen bíbelődni szívem szerint sírva fakadnék), aztán nem ártana ha néha (frászt egyre gyakrabban) pszichológus, sőt pszichiáter tudnék lenni vagy zen nagymester, mind szellemi oldalának, mind fizikai oldalának hasznát tudnám venni.
33. Vikyci
2014. nov. 15. 18:03

cukrász szakmunkás, érettségi, idegenforgalmi ügyintéző, kereskedő-boltvezető, vendéglátó üzletvezető (ez utóbbi 3 tanfolyam), gazdasági idegen nyelvi levelező (felsőfokú szakképzés), angol és német üzleti nyelvvizsga

most pedig személyi asszisztensként dolgozom

2014. nov. 15. 15:57
Jogi asszisztensi végzettségem van, igazgatásszervező szakon jelenleg utolsó éves vagyok, idén diplomázom. 23 éves korom óta jogász mellett dolgozom, a munkám összefügg a tanulmányaimmal. Nagyon szeretem, bele is pusztulnék, ha nem csinálhatnám. A pörgős, hajtós, kemény munkát szeretem.
2014. nov. 15. 14:12
Az a munkám, ami a végzettségem és szeretem csinálni.
30. globus
2014. nov. 15. 11:38
Első perctől kezdve a szakmámban dolgozom.
29. 7a3a05277b (válaszként erre: 1. - Ca42fccc6a)
2014. nov. 15. 11:38
Válaszolva: igen, azt csinálom, amit elképzeltem magamnak, ezt tanultam, ehhez értek, ebben vagyok jó és minden pillanatát élvezem.
2014. nov. 15. 11:37
Ugyanaz.
27. Pipi57
2014. nov. 15. 11:32
könyvelő és kirendeltségvezető
2014. nov. 15. 10:50
Tanító-könyvtáros a végzettségem. Évekig tanítottam, de egy ideje iskolai könyvtárban vagyok könyvtáros. Bár nagyon szeretek tanítani, ez nyugodtabb. Nem bántam meg a váltást. :)
25. ilda85
2014. nov. 15. 10:50
Gyógytornásznak tanultam és jelenleg is szakmámban dolgozom, most halmozottan sérült gyerekekkel foglalkozom.
2014. nov. 15. 10:47
Én villamosmérnökit végeztem és villamosmérnökként dolgozom. :) Az egyetem durva volt, de egyébként szeretem. :)
2014. nov. 15. 10:41

Cipőkészítést tanultam, de otthagytam...és cipésznél dolgozom :) Imádom!!!

A kettő között eltelt 20 év és lett 5 gyerekem :)

2014. nov. 15. 10:05

Én kereskedelmi ügyintézői szakon végeztem. Aztán voltam már sok minden például: üzletkötő, pénzügyi tanácsadó, kereskedelmi ügyintéző, javító műszerész, műszakos adminisztrátor, áruházvezető helyettes, főpénztáros, titkárnő, és mezei értékesítő is...

Mindig ami éppen jött, és így kb. évente új munkahelyem volt, mert egyszerűen nem lehet megmaradni több évig egy helyen. Vagy a szerződés járt le és ezerszer újra hosszabbították a véglegesítés helyett, vagy pedig egyszerűen meguntam a munkám. Volt amikor jobb fizetésért, vagy éppen jobb munkarend miatt léptem, volt amikor meg egyszerűen a lakhelyemhez közelebb találtam munkát.

2014. nov. 15. 09:59
Szakács,cukrász,felszolgáló és élelmiszeripari laboráns végzettségem van,munkaviszonyom egy vendéglátó egységhez köt,mint üzletvezetőt,de jelenleg gyerekezem itthon.
2014. nov. 15. 09:42
Közgazdász és ezzel a tudással kábítom az ügyfeleimet.
19. mtt80
2014. nov. 15. 09:26
Tanítóképzőt végeztem, és tanítóként is dolgozom.
18. Luijza
2014. nov. 15. 09:15
Közgazdász- beszerző
2014. nov. 15. 09:11
Én klasszika-filológusként végeztem az egyetemen,azon belül múzeumpedagógiára szakosodtam és most múzeumpedagógusként dolgozok.
2014. nov. 15. 09:10

Nekem szakközépiskolai érettségim van, amit állategészségügyi, élelmezési szakon végeztem. Aztán 2 év általános ügyintézői tanfolyam, majd vendéglátó- üzletvezető, aztán manikür pedikür műkörömépítítő tanfolyam.

Most "öreg napjaimra" egy nagy gyárban vagyok minőségellenőr.

15. b00d33e65c (válaszként erre: 7. - Ca42fccc6a)
2014. nov. 15. 08:57
Nekem az egyik szakmám a pék.Nem ajánlom senkinek!Éjszakázás,nincs ünneped és iszonyú hajtás a 250 fokos kemencék között!
2014. nov. 15. 08:55
Kereskedelmi végzettségeim vannak és érettségim,jeleneg egy számítástechnikai webáruházat vezetek vállalkozóként.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook