Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A műanyag nyílászáróknál miért vizesedik az ablak belülről? fórum

A műanyag nyílászáróknál miért vizesedik az ablak belülről? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2009. jan. 23. 05:30
Nem segít az alapos szellőztetés!Tapasztalat!Sajnos!
30. Heni86 (válaszként erre: 29. - Zsuli83)
2009. jan. 22. 16:39
Igen, vadonat újak. Nyáron újítottuk fel a házat. Túlságosan jót akartunk és így az energiát megspóroljuk viszont a vizet bezárjuk a lakásba...
29. zsuli83 (válaszként erre: 28. - Heni86)
2009. jan. 22. 16:09
újak az ablakok?
28. Heni86
2009. jan. 22. 16:07
Sajnos nálunk sem a szellőztetés sem pedig az elektromos páramentesítő nem segít. Ha főzök vagy teregetek az összes (fa) ablakon ki se lehet látni a párától. :( Egy kicsit segített a külső hőszigetelés de az sem 100%. A műanyag nyílászáróba úgy tudom, hogy lehet utólag beépíttetni picike szellőzőket amik nagyon hatásosak de a pontos menetét/típusát nem tudom sajnos. Ha nálunk műanyag lenne én azzal próbálkoznék.
2009. jan. 22. 15:58

Én a szellőztető beszerelését nem érzem gazdaságosnak, így folyamatosan engedi ki a meleg levegőt és fűthetsz. Gazdaságosabb, ha napi 1-2 szer de akkor jó alaposan szellőztetsz, minden ablak nyitva, pár percig (addig fűtés lekapcs). Mert így csak a levegőt cseréled ki, de a falak és a bútor megtartják a meleget, szóval összességében olscóbb. Én úgy szoktam, h a gyerekek az egyik szobában vannak, és minden mást kinyitok, pár percet kibírnak, h addig nem jönnek ki a gyerekszobából.

Amúgy ha így sem sikerült lecsökkenteni a párát (nekünk első téeln nem volt elég a szellőzteteés), akkor elektromos páramentesítőt használtunk egy pár hétig, az építésseé bevitt nedvességet (betonzás, vakolás miatt bevitt nedvesség) hamar (2-3 hét) kiszárította. Amit meg utána termeltünk a levegőbe pl teregetéssel, annak elég volt a szellőztetés.

Mivel új lakésban elég 2-3 hétig menni a páramentesítőnak ezért olcsóbb lehet a kölcsönzés. üdv, Julia

26. szazala (válaszként erre: 24. - Lzsuzska)
2008. dec. 18. 20:03
Lehet........Valószínűleg azt is fogjuk csinálni,de félek belegondolni is:(.!!De,azért nagyon várom a tapasztalatokat,mind a meszelt fal,mind pedig szellőző ügyben!
2008. dec. 18. 11:05
A muanyag ablakokra visszaterve: nem mindenki tudja (nekem is utolag mondtak meg), de bizonyos tipusoknal ha a kilincset 45fokban forditod csak el (feluton a teljes nyitas es a buko kozott) az egesz ablak elemelkedik kicsit(kb 1mm-t) a kerettol. Ennek ugyanaz a szerepe, mint az utolag beszerelt szellozonek. Hagy egy kis legmozgast. Persze nem szabad mindig igy tartani, a meleget is picit kihuzza. Eleg neha igy kinyitni es tutijo a para ellen.
24. lzsuzska (válaszként erre: 21. - Szazala)
2008. dec. 18. 08:58
lehet, hogy a férjednek első körben igaza van
2008. dec. 17. 19:19
Nálunk a meszelt,majd a diszperzites fal is penészedett-penészedik.:(
2008. dec. 17. 19:19

Nálunk mindenhol fakeretes ablak van. A házunk több szintes. A földszinten van egy előszoba, ahol tavasztól őszig az ablak kicsit ki van nyitva (dupla ablakunk van), hogy szellőzzön, mert penészes szokott lenni a fal...

Jah, még annyit: az egész lakásban meszelt a fal, nincs festék...

2008. dec. 17. 19:14

Szeretnék még kérdezni,örülnék,ha válaszolnátok!Akiknél penészesednek a falak,ott mindenhol diszperzites falfesték van?Komoly harcok mennek a férjemmel,aki szerint az lenne a megoldás,hogy teljesen levakarni a diszperzitet,aztán újra vakolni és mésszel meszelni.Szerinte nem megoldás ,hogy akár százezreket "kidobjunk" a szellőzés kiépítésére.

Egyébként vicces,de a legpárásabb helyiségünk a fürdőszoba nem penészes egyedül,ott eddig csak meszeltünk,nem festettünk!

2008. dec. 16. 14:43
Már mindent próbáltunk!Só?-Ceresit-röhej!Szó se róla,hamar elolvad,lehet bele venni másikat(jó pénzért),DE!!!!a penész marad,és szaporodik.Egyébként mindegy,hogy fa vagy műanyag az ablak.Ha épitkeztek,arra figyeljetek,hogy jó minőségű tégla legyen,ne műgyanta alapú a vakolat,és mésszel meszeljetek,ne lemosható festékekkel.Ne kelljen szigetelni!Privátban küldök honlap cimet,iratkozz fel az ingyenes hirlevelükre,és próbáld megelőzni a bajt!
2008. dec. 16. 11:05

Nekünk 10 éves a házunk,fa ablakaink vannak.Nem vizesek,viszont a falak penészesek az északi oldalon/nincs szigetelve és vályogból épült/.

Építésen gondolkodunk,műanyag nyílászárókkal.Hát nem is tudom.....

Nem próbáltatok az ablakpárkányra sót tenni egy edényben?Az is beszívja a nedvességet.

Írjatok véleményt,hogy ezzel megoldható-e a probléma!

18. lzsuzska (válaszként erre: 17. - Szazala)
2008. dec. 16. 10:36

Most mással vagyok elfoglalva, de ha most megrendelném akkor

2 héten belül vállalták volna, s és meglátni a de ha van valami akkor jelzem

17. szazala (válaszként erre: 16. - Lzsuzska)
2008. dec. 15. 14:16
Igen,erre gondoltam,köszönöm!Ha nem tartasz tolakodónak,szeretnélek megkérni,hogy a tapasztalataidról tájékoztass!Mikorra vállalták a munkát?Majd még kereslek!:)Szia!
2008. dec. 10. 13:30

Sziasztok,

Utánanézztem a dolgoknak és beszéltem szakemberrel amit most megosztok veletek.

A műanyag nyílászárókba utólag is be lehet építeni szellőzőt , igy nem kell sokszor nyitogatni az ablakot feleslegesen a pára miatt.

A beépített szelőző MM716 típusu 8000 Ft+ áfa, de van olyan ami a hangszigetelést jobban biztosítja 8190ft+ áfa, kívülről ha van redőny akkor egy szünyoghálós megoldást raknak ami 980ft+áfa

Szerelési költség 3500ft+ áfa/ darab eé egyszeri kiszállási költség kb. 4500 forint.

Ezek az alap típusok , van több féle a különböző igényeknek megfelelően.

1 szellőztető 20 négyzetméternyi helységnek tud megfelelő szellőztetést biztosítani.

Összeségében nekem 2 szobát kell az emeleten megoldanom ami kb minimum 16 ezer forint + áfa + a kiszállási díj meg is rendeltem hamarosan jönnek


Az elérhetősége a cégnek - nekem ez volt közel-:

Aereco Légtechnika Kft.

Kerepesi út 27/a.

1087 Budapest


tel : +36 1 214 44 21

fax : +36 1 225 03 73


e-mail : aereco@aereco.hu

web : [link]

Ha

2008. dec. 10. 10:48
Az a baj,hogy éjszaka nem lehet szellőztetni ahol még gyerek is van ráadásul.Meddig szellőztessek,és milyen időközönként. A falak is levannak szigetelve de hál istenek a falak nem penészednek. Köszönöm az eddigi hozzászólásokat,nagyon aranyosak vagytok akik eddig hozzászóltak a témához. Vali
14. lzsuzska (válaszként erre: 11. - Icus)
2008. dec. 10. 09:27

penészedés nincs, mert a földszinten van autómata szellőző és oda teregetek

Tudjátok a Velux tetőtéri ablakokba autómatikusan beszerelnek egy kis szellőztetőt és nincs gond.

Az a szomorú, hogy minden építési"próbálkozó" kicsi tudással valamit elkezd a nagy haszon reményében csinálni, de semmi szakmai hozzáértés. Mi pedig kifizetjük az árát-nem feltétlenül a legolcsóbbet választjuk- ,és benne lakunk egy olyan lakásban amit alapvetően szeretünk, de vannak bosszúságok amit egy kicsi odafigyeléssel, szakmai hozzáértéssel elkerülhető lenne.

13. Icus (válaszként erre: 10. - Lzsuzska)
2008. dec. 10. 09:21

Lehet kapni párátlanító készüléket. Ez leköti a levegő felesleges víztartalmát. Mivel nem szellőztetsz annyit, mint nyáron valahol ki kell csapódni a víznek, ha már telítödik...

A régi ablakoknak rosszabb volt a szigetelése, ezek az új ablakok nagyon tökéletesen szigetelnek.

2008. dec. 10. 09:18

Hát.....sajnos nem tudsz mit tenni így utólag:(

marad a "sűrűbb"szellőztetés.

nálunk ez lesz a harmadik tél,hogy műanyag nyílászárók vannak,sajnos ugyanez a problémám nekem is csak azzal a különbséggel,hogy a lakás egyes részein már a penész is megjelent.

ha teregetek kivétel nélkül mindig nyitva hagyok egy ablakot.muszáj.....

Bár az az igazság,hogy a régi ablakoknál is lecsapódott a pára,csak akkor nem volt penész.

Ha van konyhai elszívód kapcsold be naponta többször....a legtávolabbi ablakot nyisd bukóra,hagyd "dolgozni" 15-20 percig.......valamennyit segít.

Jó a szellőztetés is,de ilyenkor kinn is párás a levegő.....:(

Kicsit ördögi kör,de valóban siti hozzászólásában leírt lett volna a legjobb megoldás./ha lettek volna szívesek erre felhívni erre a figyelmet!!!!!/

11. Icus (válaszként erre: 10. - Lzsuzska)
2008. dec. 10. 09:18
Mivel benn meleg van és kinn elég hideg, az ablak a választó vonal:)) Fizika és kémia. Muszáj valahol lecsapódnia. Ezért szoktak a lakások falai penészedni, ahol nem megfelelő a szellőztetés:(
2008. dec. 10. 09:09

Én hiába kértem, a szellőzőt a gyártótól nem volt valami hozzáértő, pedig 15 éve ezzel foglalkozik.

Most meg télen jelentkezi a páralecsapódás

Az emeleti szobákban most már van redőny és sűrűn szellőztetek, hogy a pára lecsapódást orvosoljam. A földszinten a falba van beszerelve egy speciális szellőző ott nem csapódik le a pára.Valóban igaz , hogy fa nyílászárókkal elkerülhető ez a probléma, de szimpatikus volt, hogy a műanyagot nem kell mázolni stb .

Kérdés: utólag beépíthető lenne ilyen szellőztető?

9. Cservenák Vali (válaszként erre: 7. - Szamóca41)
2008. dec. 10. 09:02
a lakáson belül a teraszablak teljesen vizes az egész ablak,máshol meg csak alul. a gumiknál ahol a vékony szürke műanyag van,nem győzöm törölgetni,főleg akkor amikor mosok és a ruha kivan teregetve.
8. ea9bff1b44 (válaszként erre: 6. - Anyoca69)
2008. dec. 10. 08:54
Nekünk tavaly februárban cserélték ki az ablakainkat, akkor 3-4 ezer forint volt darabja.Ez gyártáskor kerül az ablakba felülre, ha kéred.
2008. dec. 10. 08:43

A két üveg között vagy a lakás felőli részen vizesedik?

Ha az előző akkor reklamálj,mert gyári hibás.....ha a második akkor meg valóban a természetes szellőzés hiányzik.

6. anyoca69 (válaszként erre: 5. - Ea9bff1b44)
2008. dec. 10. 08:15
Mégis mi az a nem drága?
5. ea9bff1b44 (válaszként erre: 3. - Kiniand)
2008. dec. 10. 08:07
Pontosan! Ez kiküszöbölhető, ha az ablakba építtetsz automatikus szellőztetőt. Egyeltalán nem drága, és amikor az ablak párásodni kezd, megnyílnak a szelepek, és ott távozni tud a nedvesség,csak ezt a gyártók rendszerint elfelejtik felajánlani!Pedíg ha gázos a lakásod, nagyon hasznos a szénmonoxid-mérgezés kivéédésében is!
2008. dec. 10. 08:05
Hm, nekünk fa nyílászárónk van, és folyik a víz az ablakon, akkor? Szarul van berakva, vagy?
2008. dec. 10. 08:02
Azért mert a műanyag annyira hermetikusan zár, hogy a természetes pára, ami a fán keresztül távozna bennreked, ezért lecsapódik.
2008. dec. 10. 08:00
Mert nincs természetes szellôzés.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook