Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mik a tapasztalatok a műanyag nyílászárókról? fórum

Mik a tapasztalatok a műanyag nyílászárókról? (tudásbázis kérdés)


13. epreke
2015. júl. 31. 16:26

A képen már festés előtti állapot látható. Ott volt nagyobb bontás ahol redőnytokos ablakot (kb 3-4 éve)emeltek ki.

De én elfogadtam, hogy ez ezzel jár. :) Sajnos a kivitelező-forgalmazót hiába írom ide mert a keleti országrészeben lakunk, és mot pld. már nem olyan a hozzállásuk mint évekkel ezelőtt. Pedig sok pénzt költöttünk el náluk. Pl. 4 éve ha megígérték 8 órára jönnek akkor az úgy volt. Na most nem... ettől ki tudok készülni. Ma pld reggel 8-ra ígérkeztek és semmi, de nem is szóltak :) Tegnap is itt voltak, mert erre az ajtóra egy szúnyoghálós ajtót is rendeltünk, na kérem, ELMÉRTÉK nagyobbat csináltak! Kulcsra zárni csak akkor tudom ha közben a másik kezemmel nekifeszülve nyomom az ajtót :) és szerintük ez nem gond :) ez így elfogadható. Na szóval figyelni kell rájuk erősen! Örülök ha bármiben is segíteni tudtam :)

2015. júl. 31. 16:06

Ez teljesen vállalható szerintem, jól néz ki. Köszönöm a lehetőséget. :)

Én is nagyon agyalok a 3 rétegű üvegen, ezt csak egyszer kell pluszban fizetni, de mindig jobb lesz a hatásfoka.

11. epreke
2015. júl. 31. 14:02

Télen a háromrétegű üvegnél kb -20 foknál jelenik meg egy pici páracsík az ablak alján...

A lakásunk nem penészedik, de lehet ebben közrejátszik az is, hogy a padlásolás sárból van. A falak téglából. A lakás belmagassága 3 méter feletti. A fűtést fával oldjuk meg (kb 5-6 köbméter)

igaz csak este felé gyújtunk be, mert akkor van mindenki otthon. Reggel még 21 fok simán megvan. A hőszigetelést (falak)is családilag oldottuk meg. Tehát szinte csak anyag költség volt.

10. epreke
2015. júl. 31. 13:43
Oké, Fent van egy kivülről és egy belülről.
2015. júl. 31. 13:36

Mindjárt lefotózom és felteszem neked azt az ajtót amit éppen csinálnak! :)

Nem igazán nagy felfordulással jár!

8. csgybzs (válaszként erre: 7. - Epreke)
2015. júl. 31. 13:35
És sokat bontottak? Láttam referenciaképen olyat is, ahol szinte trancsírozás nélkül ki tudták venni a keretet, máshol pedig nagy részen tégláig leverték a falat is...
2015. júl. 31. 13:34
Ja és mi a régit (fa) cseréltük.
2015. júl. 31. 13:34

Igen, én is a beépítéstől tartok a legjobban.

Köszönöm a válaszokat.

2015. júl. 31. 13:31

Bocsi javítok:

Hiába a keret szenzációs U-ja, az üveg a nagy felület ...

2015. júl. 31. 13:30

Sziasztok!

Mi az össz. nyil. zárót műanyagra cseréltük! De a beépítésnél mindig ott volt a férjem (szakmunkás aki még tud számolni és józan paraszti ésszel gondolkodni), mert nagyon barbár dolgokat tudnak művelni, a héten egy ajtó beépítésénél már szinte ő irányította a " mestert" ! Egyébként mi elégedettek vagyunk ezzekkel a nyílászárókal. A beépítéssel lehet elszúrni. Zaj, hő tekintetében észre lehet venni a változást! Ja és mindenbe 3 rétegű üveget tetettünk. Hiába a kerek szenzációs U-ja, az üveg a nagy felület ...

3. aileron44 (válaszként erre: 2. - Csgybzs)
2015. júl. 30. 18:36

Szia!


Építkezel vagy a régit akarod műanyagra cserélni? Ha cserélni akarod én inkább felújíttatnám, de többet nem csináltatnék műanyag nyílászárókat. Sosem lesz olyan mint a fa.


Nekünk 2 különböző "típus" van, de egyiket sem ajánlanám. Neked legalább jó legyen. Érteni csak annyira értek hozzá, ami rám ragadt amikor kerestem. Mégis sikerült jól beleválasztanom. A 3 rétegű ablakról viszont sok jót hallottam, most arra gyűjtök, hogy legalább a legzajosabb szobába, olyanra cseréljük ki.


Sok sikert neked, szerintem amit el tudnak rontani, azt inkább a beépítéssel teszik, mert alapból az ablakok talán jók. Vagy legalábbis ezt állítják :)

2015. júl. 30. 18:24

Sziasztok!


Nyílászáró csere előtt állok.

Tapasztalt cserésektől és hozzáértőktől szeretném kérdezni a következőket:

- Tudtok-e Pest Megyében korrekt és megbízható céget, aki végez beépítést/elszállítást is?

- Melyik gyártó termékeit ajánlanátok?


Több árajánlatot is bekértem, de mivel ahány cég, annyi márka, így semmi összehasonlítási alapom sincs. Bújtam fórumokat is, összehasonlítottam az ablakok értékeit (kamrák száma, U érték, tokszélesség, stb..) de nem tudok dűlőre jutni. Olvastam már mindenféle "hozzáértő" topikot, ahol ekézik az egyik márkát, mert újrahasznosított műanyagot használ, máshol meg az a gond, hogy lengyel gyártó... ember legyen a talpán, aki tud így választani...


Minden tapasztalatot, ajánlást, ötletet szívesen fogadok! Köszönöm!

2015. júl. 30. 18:20
Műanyag nyílászárók

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook