Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A mindennapok materiális szemlélete szerinted kizárja a spiritualitást? fórum

A mindennapok materiális szemlélete szerinted kizárja a spiritualitást? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2012. júl. 2. 15:16
Vannak, akikben annyi gerinc vés bátorság sincs, hogy ha beszólnak névvel tegyék. Ilyenkor jön a mismásolás, hogy akinek nem inge...
2012. júl. 2. 13:28
Vannak rosszindulatú emberek, akik beszólnak csak úgy mert megtehetik.Az ilyen ne elmélkedjen istenről, mert röhejes:) probáljon e világban úgy vislekedni mint aki érdemes a teremtérse.
16. 130454e42d (válaszként erre: 15. - Snowgirl)
2012. júl. 2. 10:24
Én ebben nem hiszek. Ezeknek a véletleneknek a létrejöttéhez számunkra elképzelhetetlen idő és tér állt rendelkezésre.
15. snowgirl (válaszként erre: 14. - Rewt)
2012. júl. 2. 10:10
Szerintem pontosan a tudomány bizonyítja egy felsőbbrendű teremtő entitás - Isten - létezését. Hiszen az, hogy ez a mai világunk, úgy, ahogy van, véletlenek MILLIÁRDJAIN múlott, statisztikailag kvázi lehetetlen, hogy ennyi véletlen összejöjjön... és mégis, itt vagyunk! Annyira logikus és harmonikus működésű a természet, hogy ezt véletlenek önmagában nem hozhatták össze. Én nem azt mondom, hogy az Úr hét nap alatt teremtette meg a Földet, hanem szerintem ezeket a láncreakciókat valaki gondosan kísérgette, irányította.
14. rewt
2012. júl. 1. 21:50

A történelmi időkből - viszonylag hiteles adatok alapján kijelenthetjük, hogy ez emberek azt hitték, úgy tudták, hogy a Föld lapos.


Az első "irásos" jelek kb. 5 ezer évvel időszámításunk előttiek. Etruszk források. (Érdekes, hogy a magyar rovás-írás jeleivel sokban egyezók...)


Csak 412 éve annak, hogy egy tudóst azért elégettek elvenenen, mert azt mondta: Nem a Föld a világ közepe - értsd: nem mi végettünk van ez a világ - mi csak parányi része vagyunk..


Giordano Brunonak abban igaza volt, hogy nem geocentrikus, de heliocentrikus a "mi világunk" - a mi Naprendszerünk.


Ma már tudjuk, hogy ha az egész Naprendszert (amelynek az átméróje kb. 11 fényóra - olyan távolság amelyet a fény a maga 300 000 km/s sebességével befut - valójában a most ismert "világhoz" képest csak annyi mint egész Budapesten egy - egy db porszzem.


Ebben a ma magyjában ismert űrben - sehol nincs menyország, sem pokol, sem sátán, örgöd stb. Mint Einstein is mondta a vallások csak regék- jól hangzású regék..


Akkor a még jobb hangzású "spiritualitás" ebben a fizikai térben - hol lehet..?


Az emberi agy és annak tevékenységével folytatott tudományok igazolják: az ember képes absztrakt dolgokat is elképzelni, képes újszerű ötleteket, fura tételeket aszociációkat létre hozni az agya tevékenységével..


És itt kezd kopogtatni a "Nem az van ami van, hanem az - amit hiszünk" Mert mi mindenáron a mi felfogásunk "mértékéhez" akarunk mindent alárendelni - ha nem megy - hát belép a "hit"


Nem vagyunk ellene, ha valaki magasröptű elvonatkoztatásokba kezd - de jó tudni annak a határát ami valós.


Ki az aki nem hiszi el, hogy van elektromos jel?

De hiszen azok segítségével értekezünk most is.

Tehát azok aki megalkották a maroktelefont a közhálót, ha azt mondják ebben az atomban ennyi neutrón van - én elhiszem. Van mi alapján..


Nekünk - embereknek , csak olyan dolgot lehet bebeszélni - ami ellenőrízhető és még felfogásunk keretein belül van. Lehet, hogy van valami más is, de ha nem tudod megmagyarázni - csak egy ingatag "hitre" támaszkodhatunk.

Ő is azt hitte, hogy az a kocsi jobbra fordul - nem fordult - Isten nyugosztalja..!

13. a31cf0fa6a (válaszként erre: 1. - 6ea821adb7)
2012. márc. 19. 19:04
Spirituális élményt a valóság is nyújthat.
12. b81fcd1219 (válaszként erre: 10. - 6ea821adb7)
2012. jan. 7. 15:28
Nem erre gondoltam.De alább megtaláltam a normális választ.
11. 6ea821adb7 (válaszként erre: 8. - 4c30444687)
2012. jan. 7. 12:48

arra, hogy lehet hinni egy mindenek felett álló rendező elvben (Isten- de nem a kporszakállú)

de ugyanakkor elhiszem a természettudományok eredményeit.

gyakorlatilag míg nem cáfolják meg egymást addig nem kerülök bajba.

10. 6ea821adb7 (válaszként erre: 9. - B81fcd1219)
2012. jan. 7. 12:13
emberi lénynek. miért, minek kellene?
9. b81fcd1219 (válaszként erre: 6. - 6ea821adb7)
2012. jan. 7. 11:31

Most vagy én értelmezem félre amit itt leírtál,és innom kell még egy kávét,de nekem tök ellentmondóak az itt leírtak.


Te akkor most minek vallod magad?

8. 4c30444687 (válaszként erre: 1. - 6ea821adb7)
2012. jan. 7. 11:02
Pontosan milyen spirizualitásta gondolsz?
2012. jan. 7. 10:39
és az elme ereje mögött is ott találtaik az a bizonyos felsőbb erő
2012. jan. 7. 10:38

Nos annyira materiálisan, hogy a legtöbb "csodát" csalásnak vélem, elismerem az orvostudomány, a fizika, a kémia törvényeit, de úgy gondolom, hogy ezeken túl van egy felsőbb erő, ami... nem is tudom mit csinál.:)

Pl. a placebóhatás mögött az elme teremtő, irányító és uraló erejét látom.

5. 83e25137af (válaszként erre: 1. - 6ea821adb7)
2012. jan. 7. 10:36
nem vagyok az a röghöz kötött típus noha realistán gondolkodom de alkalmas vagyok mindenféle gondolkodásmódra is, még olyanra is amit nem is biztos hogy szeretnék :D
2012. jan. 7. 10:34
Az attól függ, ki mennyire "szemlél materiálisan".
2012. jan. 7. 10:33
Nem teljesen.Aki hajlandó elvonatkoztatni néha,már szerencsés!:D
2012. jan. 7. 10:30
Szerintem nem. Természetes, hogy nap mint nap benne vagyunk a mókuskerékben, ahol minden nagyon "valóságos". Nem könnyű elfeledkezni róla, hogy minden csak "díszlet". A másik, hogy nagyon kevesen tudják megtenni, hogy igazi spirituális életet éljenek.
2012. jan. 7. 10:26

a kérdés adott:)

kíváncsi vagyok a gondolataitokra.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook