Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A macskánknak most van első bagzása. 4-7 napig tart ha vemhes lesz, És ha nem lesz az, akkor mennyi idő? fórum

A macskánknak most van első bagzása. 4-7 napig tart ha vemhes lesz, És ha nem lesz az, akkor mennyi idő? (tudásbázis kérdés)


2009. márc. 19. 22:04
hát mi ivartalanítattuk végül mert nem lehetett elviselni a bagzását meg ő is szenvedett.
2009. márc. 19. 00:31

Ha jól tudom, akkor a nőstény macskáknál arra is kell figyelni, hogy ha sokszor tüzelnek és nem engedjük, hogy párosodjon akkor sajnos "elcistásodhat". Nem vagyok ebben szakértő,de amikor a cicánkat kaptuk akkor azzal a feltétellel kaptuk meg, hogy vagy pároztassuk vagy ivartalanítsuk, elkerülve ezzel hogy bármi baja legyen. A pároztatásnál döntöttünk, de ez nem túl egyszerű ha egy elkényeztetett perzsáról van szó:-) Nagyon válogatós kandúr téren. 1 évbe telt amíg elfogadta a kandúrkánkat. De végül 3 gyönyörű kis szőrgombolyag szaladgált a házban:-)


A fogamzásgátló is nagyon jó dolog és nem is drága. Csak időben kell elkezdeni adni a ciccnek. Sajnos anyukámék későn kezdték el adni, és hosszú vemhesség után életképtelen, "torzszülöttei" lettek a cicának:-(

2009. jan. 18. 03:49
Nálunk is ugyanannyi ideig szokott "kancás" lenni a cicu, csak akkor teljes megvonásban részesítjük szegényt... Bár, nem nehéz, mert ő az egyetlen benti cicánk, így könnyen távol tudjuk tartani a cicafiúktól, egyszerűen nem engedjük ki. Anyukám van, hogy pórázzal viszi ki a saját udvarunkra pisilni. :)
2009. jan. 17. 23:50
értem. köszönöm szépen!
2009. jan. 17. 23:31

Nem, de kb egy hónap múlva megint cicafiút akar magának.

Adja a szag és hangjelzéseket is.

Én a cicámnak, ha nem akarom, hogy kiscicánk legyen adok fogamzásgátlót.

2009. jan. 17. 23:22
köszönöm! és ha pl nem lesz vemhes (pl mert nem engedjük ki :D) és ha elmulik a bagzás, akkor utána ha kandúr közelébe jut, nem lesz vemhes ugye?
2009. jan. 17. 23:19
Ugyanannyi:)
2009. jan. 17. 23:19
A macskánknak most van első bagzása. 4-7 napig tart ha vemhes lesz, És ha nem lesz az, akkor mennyi idő?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook