Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A lisztérzékenységről szeretnék mindent tudni. Tud valaki ebben segíteni? fórum

A lisztérzékenységről szeretnék mindent tudni. Tud valaki ebben segíteni? (tudásbázis kérdés)


1 2
6. Tavirózsa :) (válaszként erre: 5. - C1e9612cd3)
2012. okt. 8. 15:17
Köszi a valaszt, de azért én reménykedem, hogy még sem ez lesz a baj. Annyi mindenre allergiás már :(
5. c1e9612cd3 (válaszként erre: 4. - Tavirózsa :))
2012. okt. 8. 13:34

nekem gyerekkorom óta van, de a tünetek az idő múlásával változtak. (gondolom a szervezetem valamelyest próbálta kompenzálni a folyamatos glutén terhelést)

Gyerekként semmi nem maradt meg bennem, rengeteget hánytam, folyton ment a hasam. Már fertőző kórházban feküdtem, mert nem tudták, h mi a bajom. És mellé iszonyatos hasfájásaim voltak. Ott se jöttek rá.... Végül ráfogták, h pszichés alapon foxok, stb.... Persze... egy cölis gyerek neurotikus, hisztis....

Aztán a hasmenések ritkultak, de megmaradtak. A hányás teljesen megszűnt, a hasi görcsök csökkentek, gyakran fel se tűntek.

Amikor elkezdtem menstruálni, a mensesem folyamatosan rendszertelen volt. 3 havonta egyszer jött meg, stb.... Most is, ha visszaterhelném magam gluténre, 40 nap fölé csúszna a ciklusom.... A fejbőröm 10en éves korom óta hólyagosodott, viszketett, ami most a diéta tartásával megszűnt (állítólag, ez a dermatitis herpetiform tünet). Ekcémás lettem, a hajam kihullott, stb. Gyerekként, kamaszként folyamatosan vashiányos voltam, állandóan vas készítményeket + folsavat kellett ennem, annyira. Ez akkor szűnt meg, amikor én fogyókúra céljából lecsökkentettem a CH bevitelemet. ("laikusként" nekem ez azt jelentette, h jóval kevesebb kenyér, péksüti és tészta volt terítéken)

Pont egy iylen fogyókúrás őrületem nyitotta fel a szemem, h nekem a liszttel lehet bajom, amiatt lehetnek az időnkénti hasmenések, a menses zavar, stb (amikor diétáztam, normalizálódott a székletem, helyreállt a mensesem, stb).... Leszűrettem magam, és lás csodát! Valóban lisztérzékeny vagyok! 34 éves vagyok. Most tavasszal derült ki, a gyerekkorom óta fennálló tünetek ellenére.... (a felfúvódások már fel se tűntek nekem :) )

Ne aggódj, eleinte nehéz lesz a konyhai dolgokkal, mert mégiscsak maximálisan át kell reformálni a főzést sok mindenben, meg a spájzot is, de pár hónap alatt belejössz! :) Tapasztalat.

4. Tavirózsa :) (válaszként erre: 3. - Szilvaaa)
2012. okt. 8. 08:39

Köszi mindkettőtöknek az ajánlást megnézem! :)


Mégis mondjuk mik voltak a tünetek a tesódnál és édesanyádnál, mivel nálunk van egy a családban, de nála teljesen más a tünet, mint most a fiamnál és arra gyanakszanak.

2012. okt. 8. 08:34

A hugomnál tavaly - 33 évesen derült ki - sok évi betegeskedés után. Voltunk családszűrésen is. Anyukámnak szintén van, így neki is változtatni kell az étrendjén (neki így 57 évesen derült ki:(((

Nekem és Apukámnak nincs vagyis a szűrés nem mutatta, ahogy a gyerekeimnek is negatív lett a szűrés...

Én is a LÉOE oldalt javaslom...

2012. okt. 8. 08:21
LÉOE oldalon sok segítséget kapsz. :-)
2012. okt. 7. 22:30
Lisztérzékenységről mindent szeretnék tudni.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook