Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A lakcímváltozáshoz szükséges a tulaj személyes megjelenése? fórum

A lakcímváltozáshoz szükséges a tulaj személyes megjelenése? (tudásbázis kérdés)


1 2
2020. jún. 13. 17:21
közös megegyezéssel váltak el tőlünk.
2020. jún. 13. 17:21
Na ott szúrtad el és a másik 50 ember is
2020. jún. 13. 17:20
igen alá kelett írnubk a közös megegyezéssel, így semmi nem jár, ezt mondták.
2020. jún. 13. 17:19
Csak aláírtál valamit
2020. jún. 13. 17:19
Nem adtak semmit , csak elküldtek minket közel 50 embert, volt aki nyugdij előtt állt, olyat is.
18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Guruljka)
2020. jún. 13. 17:17
Köszi,,akkor ma telefonálok neki és már hétfőn postára is tudja adni,és minnél előbb el tudom intézni..
17. Bless the child (válaszként erre: 14. - Epresturmix)
2020. jún. 13. 17:17
Ha aláírta a közös megegyezést, az veszett fejsze nyele
16. Guruljka (válaszként erre: 15. - 9e9543800f)
2020. jún. 13. 17:16
Ugyanezt hoztam. :D
2020. jún. 13. 17:14
Itt látható, mi szükséges a lakcím bejelebtéshez: [link]
14. Epresturmix (válaszként erre: 12. - Bless the child)
2020. jún. 13. 17:13
Én is ezen csodálkozom! Utána kellene néznie!
13. Epresturmix (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 13. 17:13
Biztos vagy benne? Ennyi idő után járna végkielégítés! Már 3 év után is jár.
2020. jún. 13. 17:12
Végkielégítésnek nem jártál utána? 25 év nem kis idő
11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Epresturmix)
2020. jún. 13. 17:11

Sajnos semmi pénzt nem kaptam, csak a 90 nap munkanélkülit.

Az lejárt és most falakba ütköztem, mivel a párom dolgozik, igy nem vagyok jogosult az aktiv koruak ellátására.

2020. jún. 13. 17:10
Nem kell magad után fizetned, mert nem szűnt meg a tb jogviszonyod
9. Guruljka (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 13. 17:07

Ha a bátyád aláír egy üres lakcímbejelentőt, az is elég, és gyorsabb is, mert nem ide-oda megy, hanem csak oda. Ha érted, mire gondolok.

Aztán majd kitöltöd és beviszed. Egy nyomtatvány mindenütt egyforma.

2020. jún. 13. 17:05

igen, ezért van rá szükségem, mert még nincsen munkám, addig nem lesz egészségbiztositásom,

Ugyanis akkor magam után kell fizetni,, de jelenleg nem tudom miből.

Ez csak egy ideiglenes megoldás lenne, bizom benne, hogy találok hamarosan munkát.

7. Epresturmix (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 13. 17:04
Ennyi év után semmi pénzt nem kaptál?
6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Andi6020)
2020. jún. 13. 17:01

Nincs haszonélvező a bátyám az egyedüli tulajdonosa a lakásnak.

Ez a lakcimváltozás nekem azért szükséges, mert akkor tudom igényelni az aktiv koruak ellátását,,ha külön lakcimen vagyok a párommal, addig nem mivel egy lakásba élünk, házastársak vagyunk,,( ez a törvény és meg van az egy főre jutó jövedelem 28 500 ft).

köszönöm a gyors válaszodat, hétfőn be is megyek intézkedni a kormányablakba,és már postára is adom az aláirnivalót a bátyámnak( elsőbbségivel) igy bizom benne, hogy a jövő héten el is tudom intézni.

Nagyon köszönöm a segitséget.

5. andi6020 (válaszként erre: 4. - Bless the child)
2020. jún. 13. 16:59
Nahát. Köszi.
4. Bless the child (válaszként erre: 3. - Andi6020)
2020. jún. 13. 16:58
Egyedülálló lesz. Így az aktív korúak ellátását is megkapja, nem tudják hozzácsapni a párja keresetét
3. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 13. 16:55

Nem kell neki személyesen megjelenni. Neked kell vinni a tulajdonos által aláírt lakcimbejelentő lapot. Haszonélvező van? Ha igen, akkor az ő aláírása kell.

Ez amúgy neked miben segítség?

2020. jún. 13. 16:52

[link]


Elvileg kell a testvéred aláírása, de ez elkerülhető: "ha a bejelentkező olyan érvényes teljes bizonyító erejű magánokirattal, vagy közokirattal rendelkezik, amely a lakás használatára feljogosítja, vagy ha a szállásadó a lakcímbejelentéshez az elektronikus azonosítást követően elektronikus kapcsolattartás útján előzetesen hozzájárult)."

Küldjön el a testvéred egy írásos hozzájáruló nyilatkozatot, amelyet két (szintén aláíró) tanú jelenlétében írt alá.

Míg ez megérkezik, addig is megkérdezheted telefonon, hogy ez így megfelel-e, de szerintem igen.

2020. jún. 13. 16:43

Ugyanis a testvérem jelenleg tőlünk távol(300 km-re)dolgozik,ő a lakás tuljdonosa,

Szeretnék bejelentkezni az ő lakásába( megbeszéltem vele,ugyanis ami tud segit, nagyon jó testvér)szociális okok miatt.

Gondolom nem kell részletezni,sajnos munkanélküli lettem( a virus miatt elbocsájtottak minket),a társam még dolgozik, de nekem nem jár semmi még az aktiv koruak ellátása sem.

A társadalomniztositást így kellene fizetni magam után, de miből, hiszen a párom szinte éhbérért dolgozik ,ez kettőnk megélhetését is alig fedezi,és akkor miből fizessek ki még közel 8000 ft egészségbiztositást?

Ezért azt javasolták jelentkezzek át addig amig nem kapok munkát(sajnos nagyon nehéz munkát találni a jelenlegi helyzetbe)

A testvéremmel megbeszéltem telefonon, és szinte örült neki, hogy tud segiteni rajtam.

Jelentkezze be az ő lakásába,,

Mi kell hozzá?? A tulajdonosnak, a testvéremnek meg kell jelenni személyesen??

Kérem ha tud valaki segitsen,hogy zajlik ez a lakcimváltozás ügyintézés.

Én sosem intéztem még ilyet, ugyanis nem volt rá szükség,

Közel 25 évig dolgoztam egy munkahelyen, most elküldtek,a munkanélküli lejárt( 90 nap)most elutasitották az aktiv koruak ellátását, mert a párom dolgozik és meg van az egy főre jutó 28 500 ft.

Nincs jelenleg egészségbiztositásom,ezért szeretném minnél előbb intézni a lakcimváltozást.

Várom válaszotokat.

Köszönöm,,

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook