Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A közgyógy igazolvány mire jogosít? fórum

A közgyógy igazolvány mire jogosít? (tudásbázis kérdés)


27. gizus58 (válaszként erre: 23. - Ubi pretium)
2014. jún. 25. 15:57
Megkaptad a közgyógyot??Csak érdeklődöm, hogy sikerült-e.
2014. jún. 25. 15:19

Én rákérdeztem, amikor még gyógyszert kellett szednem, mert nem mindig bírtam kiváltani.

Kiderült, hogy a jövedelmem miatt járna, de még nem elég magas a havi gyógyszerköltségem.


Megoldottam máshogy: lefogytam, és azóta elhagyhattam a bogyókat.

2014. jún. 25. 14:28
Én tavaly megkaptam mivel csak 29.400ft-ot kaptam, de mivel 1 magam élek papírt kellet kitölteni, és elvált vagyok így még a Bírósági Határozat is kellet másolni!)
24. gizus58 (válaszként erre: 23. - Ubi pretium)
2014. jan. 20. 15:16
Inkább csak reménykedj, mert nagyon sokan nem kapják, meg sajnos, akinek indokolt lenne..Ha mégis, sikerül, akkor 2 évre adják, és lesz egy összeg, amit 3 havonta tesz rá az oep.De,sajnos, egyre kevesebb a közgyógyra adható gyógyszerek listája,mert nem mindent lehet rá kiváltani.
23. ubi pretium (válaszként erre: 22. - Gizus58)
2014. jan. 20. 10:58
Köszönöm szépen!Bőven megfelelek a feltételeknek,akkor megnyugodtam,meg fogom kapni :)
22. gizus58 (válaszként erre: 21. - Ubi pretium)
2014. jan. 20. 10:36

Betegség alapján,akkor kapod meg, ha az a betegség benne van a támogatott listában.Önkormányzattól kell kérni papírt, amit ki kell tölteni, az útmutató alapján.kell a zárójelentés másolata is hozzá.Valamint, a háziorvostól egy borítékban, a szedett gyógyszereid, azok hatóanyagának ára,ezt lepecsételve kell kapnod.+ a személyes okmányokról másolat,

Ha szociális indok miatt kéred, akkor még jövedelemyilatkozat is kell, a családban élők össz jövedelméről.tavaly,47.500 ft volt a legfelső határ, ameddig adták, szociális indokra most nem tudom az idén mennyi,de az önkormányzatnál tájékoztatnak róla.

2014. jan. 20. 09:50

Én most adtam be a kérvényt,hogy szeretnék közgyógy kártyát.Mik a feltételei,hogy megkapjam?

Köszönöm,aki válaszol!

2014. jan. 20. 09:47
Köszönöm a tájékoztatást!
2014. jan. 20. 05:52
Közgyógy igazolvánnyal CSAK olyan gyógyszereket tudsz kifizetni amik ebbe a kategóriába tartoznak! És amiket az orvosod ajánl kgy-ra. Szemüveget erre nem lehet váltani. Esetleg Önkormányzat segít valamennyivel, meg kell kérdezni!
18. gizus58 (válaszként erre: 17. - Kmarcsi01)
2014. jan. 19. 15:10
Nem, sajnos, a szemüveg nem tartozik bele, valamikor a lencsére adtak, de már nem.
2014. jan. 19. 12:36
Sziasztok ! én arra lennék kíváncsi hogy akinek van közgyógy igazolványa ,az jogosult-e szemüveg csináltatására az igazolvánnyal?
2012. szept. 23. 18:41
És ingyen járnak a betegséggel összefüggő gyógyásazti eszközök, vagy legalábbis olcsóbban. Pl. a járásképtelennek a kerekesszék, a fekvő betegnek a felfekvés elleni matrac.
15. Guruljka (válaszként erre: 14. - 36a26f5226)
2012. szept. 23. 18:39
Ebben nincs igazad! A közgyógy-igazolványt a jövedelemre való tekintettel IS adják, és a rokkant férjem minden más megbetegedés esetén is ingyen kapta a gyógyszert, ha az felírható volt közgyógyra.
2012. szept. 2. 21:09
Kizárólag a betegséggel összefüggő gyógyszerekre jár, semmi másra!!!!
13. etelka16 (válaszként erre: 2. - Madiildi)
2012. szept. 2. 19:32
A Közgyógy igazolvány gyógyszerek ingyenes adása csak,ami közgyógyra,megy,ha olyan gyógyszert írnak amiért fizetni kell, meg kell kérdezni a házi orvost, hogy ugyan olyan ható anyagú gyógyszer van e? ami közgyógyos akkor az is ingyenes. Ha az orvos kezeléseket ír ki pl maszírozás, tangentó azért se kell fizetni, ha utazni kell vidékre pl MR vizsgálatra a házi orvos kitölti az utazási papírt, és ingyen lehet utazni!
2011. márc. 24. 13:15
Küldtem privit!A közgyogy kártya külön van meg a csp-ről is .
11. Kis Cidri (válaszként erre: 10. - Madiildi)
2011. márc. 24. 11:32
Másik plasztikkártyát is kellene kapnod, amin az emelt összegű csp igazolása van. A gyermek adatai és az érvényesség.
10. madiildi (válaszként erre: 9. - Kis Cidri)
2011. márc. 23. 22:06
A plasztik kártyát a közgyógyra kaptam, de gondolom a kettő nem azonos.
9. Kis Cidri (válaszként erre: 8. - Madiildi)
2011. márc. 23. 22:01

Szia!

Kapnod kell egy kis plasztik kártyát amivel igazolod az emelt családit, azt kell felmutatni a BKV-n. De a távolságin is 90 százalékkal utazhat az akire az emelt családit kapod és egy kísérő.

8. madiildi (válaszként erre: 7. - Smumika)
2011. márc. 23. 21:57
Én most igényeltem még csak az emelt családit, de a már folyósították. Külön kell igényelnem a MÁK-tól az utazási igazolványt is? Azt milyen nyomtatványon és hol lehet benyújtani? Segítesz nekem ebben?
7. smumika (válaszként erre: 6. - Madiildi)
2011. márc. 23. 09:52
Igen ha van emelt csp-d kapnod kell egy utazásra használhato kártyát nekünk is van ha ez van akkor a gyerek ingyen utazhat plusz 1 fő kisérővel .Postán küldik ki azt a kártyát amugy nekünk mindig ugy jön 1 évig érvényes tán legalábis eddig évente másik kártyát küldenek Most a kisebbik fiamra is igényelem a közgyogyot emeltcsp-t meg ami jár mivel sajnos ő is asztmás -allergiás és 1 honapja hogy minden papirt beküldem még semmi ha te is most igényelted ezeket várni kell hogy kiküldik ha már régebben van akkor telefonálj be a MÁK-hoz vagy a hivatalba segitenek mit intéz hogy kapj olyan utazási kártyát.
6. madiildi (válaszként erre: 5. - Smumika)
2011. márc. 22. 19:50
Köszönöm az infókat. Nem tudom hol, de valahol olvastam, hogy emelt családi pótlékkal igénybe lehet venni utazási kedvezményeket... de akkor ez ezek szerint más.
2011. márc. 22. 19:00
A közgyógyigazolvány gyogyszerre gyogysegédeszközökre jo ha közgyogyos mert nem mindent lehet közgyogyra iratni ha gyogyszert iratolszolj hogy van és olyat néznek és azt irják ki.Bkv-re vagy utazásra van külön kártya .
4. gizus58 (válaszként erre: 1. - Madiildi)
2011. márc. 22. 17:24
Gyógyszerek ingyenes kiváltására, gyógyászati segédeszközökre adják.Bkv.re nem!
2011. márc. 22. 17:20
Szerintem az igazolvány gyógyszerekre jogosít,vagy ha van gyerek akinek tápszert vennél,arra is.Kérdezzél rá a gyógyszertárban.Ott biztos választ kapsz rá.Nekem is volt pár éve és én a fent említett dolgokat vettem belőle,de azóta ez is változhatott.:)
2011. márc. 22. 17:14
Sziasztok! Szeretném megkérdeni, hogy tudjátok-e közgyógy igazolvánnyal miket lehet igénybe venni? BKV?
2011. márc. 22. 17:13
A közgyógy igazolvány mire jogosít?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook