Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A középbarna hajamat ha szőkére akarom festeni, de nem akarom szivatni, és nem akarom, hogy sárga legyen, milyen festéket ajánlanátok? fórum

A középbarna hajamat ha szőkére akarom festeni, de nem akarom szivatni, és nem akarom, hogy sárga legyen, milyen festéket ajánlanátok? (tudásbázis kérdés)


1 2
33. wanda2 (válaszként erre: 32. - Nikii96)
2010. jan. 17. 04:53
Akkor jó, ha szőke a hajad és kicsit hamvasítani akarod, a sárga színt tompítani, viszont a "kősárga" hajat nem hamvasítja:(((
2010. jan. 13. 18:49
Én valamilyen hamvasitó samponról hallottam!Ti hallottatok már olyanról?vagy használtátok már?
31. wanda2 (válaszként erre: 28. - Nikii96)
2010. jan. 5. 07:45

Szia!


Én sem tudok róla, van valamilyen fújós-flakonos Schwartzkopf termék, de az sárgát csinál a természetes hajból.

30. 89b99f816e (válaszként erre: 28. - Nikii96)
2010. jan. 4. 19:55
Ilyen nem létezik..
2010. jan. 4. 19:50
Nem festék, fodrász!
2010. jan. 4. 19:48

Sziasztok!

Nekem szőkés-barna hajam van!De egyre sötétebb!És én szép szőkét szeretnék!De nemakarom festeni!Valamilyen szőkitő sampon van?Ha tudtok ilyet irjátok le a nevét és aztis,hogy hol lehet venni!Előre is köszönöm!:)

27. Gummy
2009. okt. 25. 06:59

Szerintem próbáld a legegyszerübb, legolcsóbb Kallos hajfestékkel. A szőkéből van a majdnem legvilágosabb hamvas színű. Az én sötétbarna hajamat mindig azzal festem, nem sárga, mert van benne egy kis hamvas szín. Sajna nem tudom pontosan a kódját, mert mindig kidobom a dobozt, de a boltos csaj már tudja melyiket adja nekem. :)

Ha kéred a hamvas szőkét, akkor bizti tudja mit adjon.

26. wanda2 (válaszként erre: 24. - 3697406b65)
2009. okt. 25. 05:44

Hát te lány,jól megjártad!!!

Próbálj meg egy tudásbázis kérdést feltenni, hogy azon a településen, ahol élsz, nincs-e jó fodrász!

2009. okt. 24. 14:30
Úúúú ez nagyon hosszú lett, de én ilyen peches vagyok:)
2009. okt. 24. 14:29

Sziasztok!

Egy tanulságos példa,h jól gondoljuk meg milyen fodrászhoz megyünk. Szőke hajam van, azt szerettem volna világosítani. Kb. egy évig mkűködött is a dolog, szép világos szőke voltam, nem sárgult stb. Egyszer mentem szintén festetni, és ahogy száradt a festék, úgy barnult.Kérdeztem h ez valami új festék? Bebarnul? Ő mondta, h persze h bebarnul,hiszen barna festék. Egy percre ledermedtem, h minek kent ő barnát az én szőke hajamra? Azt mondta félreértette,azt hitte barna hajat akarok. De nem az a szép barna volt,hanem ilyen öreganyós:( Mivel előtte sokáig szőke voltam, így a hajam ledobta a barna festék nagy részét, egész elfogadhatóra. Na gondoltam: legyenek benne nagyon vékony vörös melírok.Szintén a fent említett csajszihoz mentem. A csíkjaim szép vékonyak lettek, de PINK színűek!!! Nem szeretem a pinket, sőt!!! Kérdeztem, ez vörös? Erre ő: most ez a divat.

Hát bakker hiába ez a divat, ha utálom:( Később átkenettem barnára. Azóta ő nem festette a hajam.

Tavalynyáron gondoltam idelye valami újításnak, vágatni akartam, gondoltam ezt nem rontja el. Majd hátközépig érő hajjal elmentem, mondta,m vágjon belőle kicsit, meg adjon valami formát. Hazajöttem állig érő hajjal. De akkor már sírtam...Azóta megnőtt, most megint vágni kéne a végéből, de én hozzá már nem megyek.Viszont nem ismerek mást...

2009. okt. 24. 13:56

sziasztok!:)

Nekem most éppen középbarna a hajszínem és át akarom festetni világosbarnára és abba szeretnék hamvas szőke melírokat. Ez megoldható úgy, hogy ne roncsolódjon nagyon a hajam?

Köszi:)

22. annah18 (válaszként erre: 19. - Wanda2)
2009. jún. 29. 15:48
Sajnálom a melír csíkjaidat, de tisztában voltál ezzel is... De gratula a jó hajszínhez! :) További kitartást!
21. wanda2
2009. jún. 23. 16:01
Bocsi, de pszichológus híján itt öntöttem ki a lelkem.
20. wanda2
2009. jún. 23. 16:00
Eredeti szándékom olyan barna alapon melírozott tincs lett volna, ami nagyon vékony, de újra ugyanott befesthető. Ennek úgy tudom a legegyszerűbb módja NEM a sapkás melír, hanem az "alufóliás megoldás". Van egy barátnőm, akinek mindig jól megcsinálják, eddig lojális voltam a fodrászomhoz, és nem mentem el máshoz, de most betelt a pohár:(
19. wanda2 (válaszként erre: 16. - Annah18)
2009. jún. 23. 15:57

No, ígéretemhez híven beszámolok az eredményről:

A wella 8/1-es festékét használtam 6%-os oxigentával.

A középbarna hajat kiválóan fedi és- ahogy valamelyik fórumban olvastam- egy természetes hajszínt eredményez.A színe a szőke és világosbarna között van. A lenövésemből (1-1,5 cm volt) semmi sem látszik, ezen a részen szép egyenletes lett.

Viszont a melírozott tincsek szörnyen néznek ki, de mégsem annyira szörnyűen, mint a fodrász által festett sárga+hamvas tincs.

18. wanda2
2009. jún. 22. 14:26
Beszámolok mindenképpen!!!:)
2009. jún. 22. 11:16

Sajna a fodrászok sem tudnak mindig csodát csinálni, pl. egy sötét mahagóni hajból szőkét csak több lépésben, köztes színekkel, pl. borzalmas narancssárga :(

Szerencsére a mai festékek nem annyira roncsolják a hajat, kis pihenőkkel lehet ismételni, addig néhány napot ki lehet bírni.

16. annah18 (válaszként erre: 14. - Wanda2)
2009. jún. 22. 08:13
Sok sikert! Azért az eredményről várom/várjuk a beszámolódat!
15. 89b99f816e (válaszként erre: 14. - Wanda2)
2009. jún. 21. 15:34

Nekem sötétbarna a hajam, és most nagyon szép szőke. Mellesleg egyszer sem festettem fodrásszal...sztem nem is merném.

Fokozatoan világosítottam sima, eygszerű szőke festékkel, és szép színe lett. Nem is sárga. És az sem mindegy, hogy nem 12%-os hidrogénnel égetem a hajam, ahogy a fodrész tenné, így nem is megy/ment tönkre. De amúgy ez hajtípus függő is, hogy kinek milyen színű lesz végül.

14. wanda2
2009. jún. 18. 07:50
Csajok köszi a választ mindenkinek, belevágok az otthoni festésbe, aztán legfeljebb rövid frizkóval vadítok:)))
2009. jún. 16. 08:51
Miért cseszed el a szép barna hajadat szőkével?!
2009. jún. 16. 08:47

Én kifejezetten ajánlom az otthoni festést. Nekem a fodrászos festések nem jöttek be. Igaz elsőre az otthoni sem biztos, hogy pont olyan lesz, de én mindig a kívánt szín kaptam. Egyébként nekem a legjobb festék (nem is túl drága) N*tural & E*sy! Próbáld ki szerintem megéri.

2-3 lépésben fokozatosan világosítsd 2-3 árnyalatonként a kívánt szín eléréséig.

11. 6811b3adb3 (válaszként erre: 8. - Wanda2)
2009. jún. 12. 18:18
ha sárga lesz akkor le kell hamvasítani hamvas szőke festékkel.Egyébként a wella 12/81 szép szőke lesz szivatásnélkül.Persze ha nem sötét a hajad.
2009. jún. 11. 12:34
van egy sampon ősz hajra schwarzkopf kék színű a flakon, az nagyon jól hamvasítja a szőke hajat
9. Nicole01 (válaszként erre: 8. - Wanda2)
2009. jún. 11. 12:30
otthoni festés az bizti nem lesz jó!:-(amúgy meg a fodrászok se tudnak csodát tenni!ha nagyon sárga,akkor tényleg próbáld ki a hamvasítót!
8. wanda2 (válaszként erre: 7. - Lilura)
2009. jún. 11. 12:16

Nah ez a durva, hogy ő ráadásul nem árlagos fodrász, nem átlagos festékkel ...ja és árakkal:(((

Akkor úgy látom a házi festést nem ajánlja senki. Egyébként egy középszőkére gondolta, ami úgyis melírozott lesz a mostani melír miatt

2009. jún. 11. 12:12
iylenkor jobb fodrászhoz menni, mármint jobb fodrászhoz, nem egy átlagoshoz...az első festés a mérvadó, de úgy tünik, hogy már későn szólok. Egyébként szerintem mindenképp stivatni kellett volna.
2009. jún. 11. 12:12
Szerintem menj el fodrászhoz, de ő is tuti bekeni majd neked szőkítőporral a hajadat és utána fogja a megfelelő színnel befesteni a hajadat! Ne aggódj, a szőkítőpor nem árt! Főleg ha tudja, hogy miből mennyi kell!
5. 3da688d0af (válaszként erre: 3. - Wanda2)
2009. jún. 11. 12:11
Régen én is így jártam... a vége leszívás és festés lett.:( Ettől viszont a hajam nagyon töredezett és hullott, így én se ajánlanám.
4. Nicole01 (válaszként erre: 3. - Wanda2)
2009. jún. 11. 12:09
milyen szőkét akarsz?ha sárga a hajad,akkor arra szoktak rakni kevés hamvasítót,az ellensúlyozza a sárgát!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook